Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tévétuner-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Alex99

Itt nézd meg akkor az USB-seket: Link.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Norbesz16

Köszi, sikerült egy közeli PC-s boltban utánaérdeklõdnöm, és ott az AverMediat mondták, és úgy néz ki, hogy ez jó is.

 

De azért mégegyszer köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ízi

Hi !

A segítségeteket szeretném kérni . Én is most állok Tv tuner kártya vásárlása elõtt.

A PVR 350-nak van analóg video kimenete.

Ezzel, vagy esetleg más típusú kártyával meg tudom-e oldani azt, hogy TV-re kapcsolva nem csak a kártya álltal vett adásokat, de minden a PC álltal megjelenítendõ képet továbbítson (pl. DVD filmek.)

 

Ugyanis szeretnék a htpc-re csatlakoztatni egy projektort, amit az alaplapi videokimenettel meg is tudok oldani, de a tv-hez csak video, vagy s-videojellel tudok csatlakozni, ami ugyebár nincs az alaplapokon.

 

Más: A Hauppage termékek közül most csak az MCE jelölésût szabad megvenni, vagy a régiekhez is lesz driver, ha mce-t szeretnék használni front end-ként?

Válaszotokat elõre is köszönöm.D.K.

Link to comment
Share on other sites

bututo

Hello!

 

Én is tervezem a tv-tuner vásárlását. Belsõ, hardveres tömörítésût szeretnék, jó lenne ha tartalmazna "extrákat" (rádió, teletext, távirányító). Nézegettem a Hauppauge termékeit, jóknak tûnnek, de azt mondják gyakori igénybevételnél, hûtés nélkül, hosszútávon nem éri meg (nem akarok külön venni hûtõt). A Pinnacle nem tartalmaz MPEG2-es tömörítést. Lehet, hogy külsõt kéne venni?

 

Remélem tud valaki segíteni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
applause

Tv tuner cserén gondolkozom, ami a digitális adást is fogja. Itt kezdõdik a problémám, mivel a különbözõ hírforrások szerint a magyar szabvány a DVB-T-n az MPEG4 lesz. Tudna-e valaki tunert ajánlani amelyik tudja kezelni ezt a szabványt, vagyis vehetõ vele az adás.

Megj.: ez idáig olyat találtam, melyek MPEG2 only jelzésüek voltak, tehát az mepeg4-t nem ismerték.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dante

Sziasztok!

 

Egy olyan tv tunert szeretnék, amely a monitorral együtt is mûködik a gép bekapcsolása nélkül. Az aver medianál láttam ilyet, de elég drága. Ha a monitoron az usb bemenetre kötök egy sima hibrid usb-s tv tunert, például egy PCTV Hybrid Pro Sticket, nem mûködne, ugye?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dante

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék a Samsung 2493hm monitoromra (1920x1200 felbontású) egy külsõ tv tunert, ami számítógép bekapcsolása nélkül is mûködik. Na most, nekem t-home-os elõfizetésem van set-top box-szal és az ezen lévõ digitális adókat szeretném a monitoromon fogni. Akkor nekem milyen tv-tunerre van szükségem pontosan? Tudnátok ebben segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A múltkor azt hiszem itt a PC World-nél teszteltek olyan TV tunert ami PC nélkül is tud felvenni, egy memóriakártyára (a típusára már nem emlékszem). De olyanról ami csak sima átjátszóként működik, még nem hallottam (de ha mégis van, majd írjátok meg. :upsz: )

Egyébként >van megoldás!< :)Csak marha drága.. :( Ennyiért már kisebb képcsöves TV-t veszel..

Link to comment
Share on other sites

Dante

Az Items-nek van ilyen terméke, de csak analóg, az gáz? Items

Ha egy ilyen analóg termékre rákötöm a set top boxot, akkor monitorom vajon tudja fogni a digitális adásokat?

Link to comment
Share on other sites

tomi5

Sziasztok!

A digitális adásra való áttérés miatt szeretnék venni egy olyan tévé-tunert ami:

- mind a DVB-T mpeg4-et mind a sima adásokat fogja

- számítógépbe vagy ahhoz köthetõ olyan módon, hogy tudjak vele winchesterre felvenni

- és ami még fontos lenne csak nem tudom, hogy létezik –e ilyen az az lenne, hogy a sima képcsöves tévémen tudjam nézni a digitális adást ezen tuner segítségével, lehetõleg a számítógép bekapcsolása nélkül.

Köszönöm szépen a válaszokat!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mohacsi

Sziasztok!

 

Tud valaki olyan boltot, ahol lehet kapni Hauppauge PVR350-es tunert? Tonnaszámra gyártják, de nálunk már nem kapni, sőt semmilyen hardveres MPEG2 Hauppauge kártyát sem. Miért? Kivonult a Hauppauge?

Megköszönném, ha valaki utána járna, vagy tudna valami okosat mondani.

 

Üdv.:MOHI

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem vonult az ki. Bár az ára "kissé" borsos :hmm:>Link<

De én a közeljövő ismeretében, ennyi pénzből már inkább egy komolyabb tudású Mpeg4 kompatibilis hybrid -et vennék. ;):ötlet:

Link to comment
Share on other sites

mohacsi

Köszönöm az infót!

 

Sajnos ezt a linket már Én is néztem napokkal ezelõtt és nem jártam sikerrel, mert mindegyik számtech kereskedés azt mondta, hogy nem tud hozni a beszállító. Ezért gondoltam, hogy bûzlik valami a Hauppauge körül...

 

No mind 1. Köszönöm a segítséget. Üdv.: MOHI.

 

Esetleg, ha valamelyik számtech kereskedésben lenne egy Hauppauge PVR-350 -es elfekvõben, és valaki tud róla szóljon! :)

Link to comment
Share on other sites

mohacsi

Hát PVR-350-est nem sikerült, de vettem egy Leadtek DVR3100 H tunert. Nagyjából ugyanannyit tud, mint a PVR-350-es. Nem is csoda, azonos a Conexant chipje :) Persze búsulok, de elmúlik, minél többet használom a Leadtek karit.

 

Nos, első tesztjeim alapján megfelel, jó minőségű MPEG-2 videót csinál, akárcsak a PVR-350-es. A kezelő felülete kicsit szokatlan, persze, mert biztos megszoktam a Hauppauge "kényeztetően" könnyed szolgáltatásait, de hát, ami van abból főzünk. Nem vészes. De egy valamiben jobb a szoftver, mint a PVR-350-esé volt. Itt végre kivezették a felületre az MPEG képélesség csúszkát is, nem kellett szoftvert írnom hozzá. :) Viszont vannak hiányosságok, pl: gyors csatornaváltás jobb egérgombbal előbukkanó listából. Ez jó lenne. Az automatikus csatornakereső kiválóan érzékeli a jeleket az "éterben". Kicsit kényelmetlen, hogy nincs finomhangoló csúszka, helyette manuálisan kell beírni a frekit, ha plusz csatornát akarok hozzáadni. Rossz pont, hogy az esetleg nem használt csatornákat csak egyesével tudom eltávolítani.

 

A hardverről is: keskenyebb a kártya mérete, praktikus. Sajnos a Leadtek sem vitte túlzásba a hűtőborda méretét az MPEG2-encoder chipen. Ezt a karit is meg kellett "patkolnom" ugyanúgy, mint a PVR-350-est.

Így valahogy (a kép egy Hauppauge PVR 350-est ábrázol):

IPB kép

 

Végszóra: 4.75 pontot adok az 5-ből a Leadtek DVR3100 H-nak. (a szoftver hiányosságai és némi kényelmetlensége miatt :) Hardveresen tökéletes. )

 

Ajánlom mindenkinek,aki egy jó minőségű és megfizethető hardveres MPEG1/MPEG2 hibrid tunert akar. Méltó ellenfele a PVR soroztanak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MR. PLUM

Van itthon egy DIGI TV-s beltéri egységem, ami RCA kivezetéssel rendelkezik. (A csatornákat a beltérin váltoagatom.) A számítógépemen szeretném nézni a TV-t minél olcsóbban. A felvételi funkció nem érdekel, mert a hálózaton van egy másik gép, aminek van TV tunere, és azzal bármikor fel tudom vetetni. A TV tuner megosztása a hálózaton nem kielégítõ megoldás, mert a másik gép nem fog menni állandóan. Belsõ TV tunert nem rakhatok abba a gépbe, amin tévézni akarok, mert a burkolatát nem bonthatom meg. :mérges:

 

Szóval tanácsot kérnék, hogy hogyan tudom ezt olcsón megoldani.

Gondoltam arra, hogy a monitoromon közvetlen nézném a TV-t. Ehhez a hangot már sikerült átvinni a gépre. A monitoromon található DVI-D és VGA bemenet.(Mindkettõ szabad erre a célra, mert a monitort a gépre mindkét módon rá tudom kötni.) Van-e valami megoldás az RCA jel DVI-D-re vagy VGA-ra való átalakítására olcsón, vagy jobban megéri egy külsõ TV tunert venni?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha nem tudsz hozzáférni a géped PCI portjaihoz, a garancia miatt, akkor eleve nem úszhatod, meg túl olcsón. És külsõ TV tuner-ekben kell gondolkodnod. (Ha csak nem akarod e-matt a gép hivatalos szervizébe vinni, ahol biztos hogy nagyon lehúznak majd.)

 

Ez is megfelelhet a célnak. Mûködéséhez nem kell számítógép, így közvetlenül a monitorra köthetõ. Ennél olcsóbbat nem találtam. Hátránya: csak analóg vétel.

Link to comment
Share on other sites

MR. PLUM

Találtam itt DVI - RCA átalakítót, de nem tudom, hogyha ezt rádugom a DVI-D bemenetre, akkor ez mûködni fog-e.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez nem DVI - Composit/S-video átalakító, hamem DVI - RGB (Pr= Red,Y= Green, Pb= Blue). Így a válasz: nem.

Link to comment
Share on other sites

MR. PLUM

Annak ez a leírása:

"DVI RGB kábel DVI I dugó 3xRCA RGB dugó 1,5m aranyozott."

 

Amúgy ez sem jó erre a célra?

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Hauppauge WinTV-HVR-900-HD: Link.

 

Analóg, DVB-T Mpeg-2 és mpeg-4 vételére is alkalmas. Jó lenne itthon is kapni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Computerfriend

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Szeretnék egy tv tuner kártyát vásárolni, de sajnos abban, hogy milyet vegyek, tanácstalan vagyok. A lényeg az lenne, hogy azért a felvétel minõsége elérje mondjuk egy videómagnó teljesítményét. Mi a véleményetek a következõ kártyákról?

 

WinFast 2000XP TV

 

Pinnacle Dazzle TV tuner (PCTV 110i)

 

LifeView Platinum Tv

 

Elõre is köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Én a helyedben már nem ruháznék be, olyan TV tuner-be ami csak analóg adások vételére alkalmas.

Az általad felsorolt példányos pedig csak arra alkalmasak.

 

Ha viszont nem érdekel a TV funkció, csak digitalizálni akarsz, akkor ezek közül bármelyik "megteszi".

Link to comment
Share on other sites

Computerfriend

Köszönöm a gyors választ! Nos a helyzet az, hogy szeretnék felvenni kábeltévébõl adásokat, és arra gondoltam, hogy 1 tévétuner kártyába már jobb beruházni, mint mondjuk egy videóba. Milyen típusokat ajánlanátok? A lényeg a nézhetõ minõségû felvétel készítése lenne. Elõre is köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mindenképpen hibrid kártyát keress. Olyan is akad, ami nem csak analóg és digitális tv-adást vesz fel, hanem FM rádiót is. A hardveres kódolással csak akkor foglalkozz, ha egymagos processzorod van, mert azokat nagyon leterheli a szoftveres kódolás. Egy Core 2 Duoval semmit nem fogsz észrevenni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...