Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dlágaszááág - avagy a legújabb szerzeményem


ProFiler

Recommended Posts

google

Elõttem is ilyen van. Nekem hamar sikerült megszoknom a nagy felbontást, igaz, én 1024*768-ról álltam át, de minden olyan éles és tiszta, hogy nem okoz gondot, hogy pl. kisebb a betû. ;)

A válaszidõvel sincs semmi gond sem.

Link to comment
Share on other sites

csibe283

Nekem is kicsit fura volt 1280x1024, az 1024x768 után, de most már megszoktam és sokkal jobb, mert minden áttekinthetõbb. :) Ha használsz Total Commandert, akkor ott fogod elõször észrevenni az elõnyeit, legalábbis én ott vettem. Sokkal többet látok a fájlnévbõl és több fájl/mappa is elfér a képernyõn. :)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Most, hogy említetted, kipróbáltam a TC-t, és tényleg, minden ott van, ami kell! A jót könnyû megszokni. :)

 

1280x1024-es wallpapereket keresek hozzá. Van egy csomó 800x600-as képem, de csúnyán mutatnak kinyújtva.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
1280x1024-es wallpapereket keresek hozzá. Van egy csomó 800x600-as képem, de csúnyán mutatnak kinyújtva.

A régi fórumon volt ilyen topik, ahol ajánlottunk oldalakat. (itt is van, de ott vannak a jobbak)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Nem tudom, hogy Ti, hogy vagytok vele, de engem nagyon zavar, hogy 1280X1024-ben minden ki van nyújtva. Ezért én 1280X960-at használok. Ugyan olyan áttekinthető minden és a méretarányok is passzolnak.

 

 

Nekem is van egy új drágaságom egy Coolink CFY09B ventillátor személyében. Ez annak a YS Tech-nek a terméke, amitől a Noisblocker is veszi a termékeit. Lényegében ua, mint egy Noisblocker (csak a színe más), csak nem 4000, hanem 1200 Ft-be került :hááát:;)8)

 

Tulajdonságok:

 

90X90X25 mm

1900 rpm, dupla golyós csapágy, 80000 óra élettartam

42 CFM

25 dB-A

 

Fülre nem mondható abszolút csendesnek (főleg a 2 golyós csapágy miatt), de a teljesítményéhez képest nem hangos.

 

A képen a baloldali.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Nem tudom, hogy Ti, hogy vagytok vele, de engem nagyon zavar, hogy 1280X1024-ben minden ki van nyújtva. Ezért én 1280X960-at használok. Ugyan olyan áttekinthető minden és a méretarányok is passzolnak.

Egyátalán nem látom nyújtottnak. Megszokás kérdése. De TFT-t nem szabad módosított képaránnyal használni, mert rossz lesz a képminőség.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Ebben igazad van, de nekem CRT-m van (Samsung 997DF 19")

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De a CRT monitorok képaránya nem is egyezik meg egészen a CRT-kkel. Nekem pl. a Hyumdai TFT-m látható képe 340x270 mm, míg az iiyama CRT-m 362x274 mm. TFT-hez 1280x1024 kell, CRT-hez pedig (ebben a csoportban) 1280x960 a jobb választás. Sõt! Azt vettem észre a két monitort egymás mellett összehasonlítva, hogy a CRT egész nyújtott képet ad 1280x1024-ben és a TFT ábrázolja ugyanezzel a felbontással megfelelõen.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Jól mondja Mav, ez nagy ugrás a 15"-es crt után, bár azzal sem volt semmi gubanc. <Maverick mindenre emlékszik; akkora a memóriája, hogy a gépem 768 MB-ja hozzá képest kiskutyus.>

 

@cereal180

 

Nálam 1280x1024-ben 'passzolnak a méretarányok'. Olvasván hozzászólásodat az 1280x960-asról, kipróbáltam. Olyan fura, nyújtott lett (csúcsfej-betûk).

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én tudatlan lévén, kérdezem: mi ez az új szerzeményed pontosan? IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nézd meg a honlapot. Ez egy CD amolyan válogatás. Rapper csajok vannak rajta, volt egy kis háziverseny a legjobbak kerültek fel a cd-re. Egyébként nagyon olcsó (ingyenes) ingyne letölthető a netről, én pedig kaptam egy ingyenes példányt az egyik rajtalévő MC-től.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

@Eremit, ProFiler: Most, hogy így mondjátok, feltünt, hogy a TFT-k majdnem négyzet alakúak, a CRT-k pedig jóval szélesebbek :upsz:

 

Közben lett még 2 drágaságom. A drágaságok "átvétele" után ma este ez volt sorrendben: :olé: :fetreng::megölel::kaja::kocc::traccsparti::hukk::oké::gépel:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Ma megjöttem az Öveges József Országos fizikaverseny Döntőjéről!

Nagyon klafa volt! Az élményeket nem igazán akarom leírni, mert nagyon hosszú lenne. De nagyon jó volt! A versenyről készült fényképek a http://www.kfki.hu/elftaisk weboldalon lesznek láthatóak. Az IDG Hungary volt az egyik szponzor! Volt valaki a PC World szerkesztőségéből a megnyitón? Mert volt egy bazinagy PC World reklám. Nah szóval, dlágaszááág topic, leírom, miket kaptam!

Kulcstartó

Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok c. újság 8 száma

És a gyöngyszemeim:

PC World : 2002. augusztus

2005. március

2002. február

2004. december

Ezek CD - változatok...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Hogy szól? :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Hogy hogy szól? Ütõsen! 8)

Dinamikus, egyenletes és széles hangtartományú, tiszta, és alapból jól szól rajta a basszus! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Gondolom szépen szól! :D:oké: De azért csak az egészséges határokon belül hallgassad. ;):D

Link to comment
Share on other sites

fapuma
8) Úgy lesz! :D
Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Nekem is új dlágaszáágom van :D (tényleg az :( ) Egy Asus MyPal A620BT típusú PDA.

IPB kép

 

A következõ drágaság majd a 512-es (vagy 1 gigás) CF kártya, és a WLAN adapter lesz bele :) Ez azért fog nagyon tetszeni, ugyanis nekem sok az ingyenes hotspot a környéken :D (Ld. Svigi hozzászólását itt)

 

Zwiebi

 

U.i.: Majdnem kihagytam valakit: Köszönöm Rambonak is! (hogy az oldalárol letölthetõ nagyon sok, nagyon jó C64-es játék) Nagyon jó emulátorral a buszon játszani velük! :D

 

Már két könyvet kiolvastam rajta (helyesbítés: 2 és 0,5-et)

Nagyon kellemes kis gép. Jó használni... :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
IPB kép
Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Íme az én legújabb Dlágaszááág-om:

Gembird USB 5.1 Surround Headset

 

Nagyon jó, és szép , és hangkártya is van bele integrálva, valamint megy linux alatt is ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

És... milyen?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Eszméletlenül jó, a LED-ek kicsit erõsen világítanak az irányítóján, 5.1-es filmet néztem vele, és tényleg megdöbbentõen fantasztikus, a morajlás, amit a mélynyomó nyom, itt is teljesen realisztikus, annyira reális, hogy amikor megnéztem a síma Stereo Philipsemmel, meglepõdtem a hatalmas különbségen, mely természetesen a Gembrid javára szól. Egy valamit nem értek, volt régebben egy 5.1-es Headset, ami 12 000 körül volt, azt hiszem Ozaki volt, de nem vagyok benne biztos, ott az 5.1 channel a hangkártyára ment, tehát egyrészt bonyoultabb volt összekötni, mert ugyanúgy mint az én 5.1-es Hangfalaimnál nem mindegy, hogy mit hova dug az ember, másrészt kényelmetlenebb is, mert ha azember headsetrõl át akart váltani Hangfalakra, akkor megint ki kellett húzni meg visszarakni, hacsak nem volt még egy hangkártya a gépben. Ráadásul abban nem is volt hangkártya. Ezzel szemben a Gembird tényleg egy csoda, hiszen USB-s, nem kell a LIVE-ról lecsatlakoztatni a hangfalakat. Ami nagyon tetszik még, amig nem tettem fel a drivert a dolog úgy müködött, hogy ha az irányítón bekapcsolatam vagyis nem némítottam le a Headsetet, akkor a headsetbõl jött a hang, ha pedig rányomtam az off-ra, akkor automatikusan az itteni házimozi rendszeren. Az is tetszik, hogy a mikrofonja is külön némítható az irányítóján. Mióta feltettem a driverét ezt nem tudtam beállítani, de még dolgozom rajta, próbálgatom. A Driver nélkül viszont síma Stereo, és nem 5.1-es, tetszik az is, hogy a microfonja is képes Stereo-módban felvenni.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Nekem is van új! De ez szerencsétlenség....

LG 4163b

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...