Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dlágaszááág - avagy a legújabb szerzeményem


ProFiler

Recommended Posts

Dávid Csaba
51 minutes ago, Lord_KROK said:

9 fokos?? Az szép! 

Nem láttam még olyan FM2+ alaplapot / processzort, ami Windowsban korrekt hőmérsékletet mutatna. :P

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
8 hours ago, Dávid Csaba said:

Nem láttam még olyan FM2+ alaplapot / processzort, ami Windowsban korrekt hőmérsékletet mutatna. :P

Jah, akkor nem kell vele foglalkozni. :D

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Egy pár hete bevásároltam, most pedig kiemelnék néhányat a szerzeményeim közül.

Gigabyte M32U 4K monitor

Év elején, amikor a kollégák kérdezték, mi volna idénre az én New Year's Resolution-öm, csak viccelődtem azzal, hogy 4K, de nem gondoltam komolyan, mert akkor még úgy terveztem, hogy a költséghatékonyság és a gaming performance jegyében maradnék a full HD felbontásnál. Nem is gondoltam volna, hogy szükségem lehet ennél több pixelre. Aztán kitaláltam, hogy úgy rendezem be kicsiny lakásomat, hogy a kanapé az íróasztal és a szék mögé kerüljön, így kényelmesen tudnék filmet nézni anélkül, hogy külön TV-t kelljen venni. Ehhez a projekthez viszont valami sokkal nagyobb kellett, mint amit eredetileg megálmodtam, s ezúton jutottam arra a következtetésre, hogy nagy képernyőhöz nagy felbontás kell. Így hát kerestem egy jóra értékelt 4K monitort, és ez lett.

Mikor kicsomagoltam, két dolog tűnt fel elsőre: jó nehéz darab, a másik pedig az, hogy ez bazi nagy. De hamar megszoktam, és eddig tetszik.

Az összeszerelés, illetve anyagminőség kiváló, sokkal jobb is, mint amire számítottam. A talp fémből van, csak a burkolata műanyag. Nagyon masszív szerkezet, ha véletlenül meglököm az asztalt, akkor is stabil, nem billeg semmilyen irányba. Magasság, dőlés, nagyon precízen és stabilan állítható. Forgatni nem lehet a képernyőt, de ez számomra inkább előny, mert engem kimondottan zavarni szokott, amikor nem tudom tökéletesen vízszintesre állítani, pláne ha két monitor van egymás mellett, a kettő között pedig egy egyenetlen rés. Munkahelyen már kipróbáltam az "egy vízszintes, egy függőleges" elrendezést, de nem tetszett.

A képe szép, és dolgozni is nagyon jó rajta. Na de jöjjenek a negatív tapasztalatok, amelyek egyáltalán nem a monitor hibái, hanem a 4K felbontás velejárói:

Az egyik ilyen, hogy ehhez bizony több kakaó kell, mint egy 1080p-s monitorhoz. Alapból 144 Hz-es képfrissítésre lenne képes, de a már-már elavult, lassan 8 éves laptopomnak csak 30 Hz-re futja, ami fájdalmasan alacsony.

A YouTube-ot is el lehet felejteni, ha 4K-ban akarom nézni a műsort, ugyanis a matuzsálemi laptopom nem rendelkezik gigabites hálókártyával, így a YouTube három másodpercenként megáll töltögetni.

A meglévő fényképeimben sem feltétlenül tudok 4K-ban gyönyörködni. Ugyan nagyobb felbontásban fényképezek, de 4K-ban már eléggé láthatóak a kamera limitációiból fakadó hibák.

A világ legértelmetlenebb dolgai közül pedig az egyik az, ha az ember Minecraftozáshoz 4K monitort vásárol. A látványvilág semmivel sem lett jobb, cserébe viszont legalább akadozik annyira, hogy ne lehessen vele játszani.

Ezen hibák némelyikére viszont van egy olcsó és meglepően hatékony megoldás: teszek két lépést hátra, és a kanapéról nézem full HD felbontásban. A tökéletestől messze áll, de határozottan élvezhető, sőt, jobb is, mint anno a full HD-s monitorom volt.

Természetesen a fenti problémákra számítottam, de azért vettem mégis ezt, mert egy desktop PC-t is tervezek építeni év vége felé, vagy jövőév elején; továbbá a munkához óriási segítség. Nekem mindenképp megérte.

Cherry Stream USB billentyűzet

Ezzel a márkával a mostani munkahelyemen találkoztam életemben először, soha nem hallottam róla korábban. Az irodában egy régebbi Cherry billentyűzetem van, amit az első munkanapomon még úgy könyveltem el magamban, hogy "valami noname billentyűzet, amin egész jó gépelni", de ettől függetlenül az volt a terv, hogy magamnak veszek egy jól megszokott Logitech K120-ast, ami nem volt tökéletes, mikor olyanom volt, ellenben olcsó, és ahhoz képest jó. Aztán mielőtt megrendeltem volna, megláttam a webshopban - "jé, Cherry, ilyen van az irodában is". Gondoltam, megfontolom; nem gondoltam volna, hogy látok még egy ilyet a munkahelyen kívül. Aztán elkezdtem értékeléseket is olvasni, és kiderült, hogy ez egy jó minőségű perifériákat gyártó német brand, csupa jókat olvastam róla. Kb. ugyanannyiba került, mint a Logitech, úgyhogy gondoltam, teszek egy próbát. Oh, boy.

Nagyon kényelmes rajta gépelni, ez a valaha volt legjobb billentyűzetem. Eléggé lapos, elsőre féltem, hogy nem lesz különb egy laptop billentyűzetnél, de pozitívan csalódtam, mert annak ellenére, hogy lapos, pont jó a billentyűk mélysége.

Az irodai billentyűzetemnek van egy olyan hátránya, hogy a Num Lock, Caps Lock, stb. LED-ek annyira erősen világítanak, hogy kiolvasztják az agyamat, még ha nem is közvetlenül oda nézek. Iszonyatosan zavaró, főleg sötétben. Na, a Stream LED-jei a billentyűbe vannak integrálva, pont úgy, mint manapság egy laptop esetében, és ezek fényerőssége jól el van találva.

Vannak rajta multimédiás billentyűk, ami hasznos tud lenni (a Logitechen nincsenek), illetve, amit még kiemelnék, az a dizájn. Egyszerűen jól néz ki, és jó minőségű műanyagból van.

Én az USB-s változatot vettem, nagyon tudom ajánlani. Aki a vezeték nélküli megoldásokat szereti, annak van belőle olyan változat is.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
On 5/25/2022 at 8:29 PM, Dani991 said:

A YouTube-ot is el lehet felejteni, ha 4K-ban akarom nézni a műsort, ugyanis a matuzsálemi laptopom nem rendelkezik gigabites hálókártyával, így a YouTube három másodpercenként megáll töltögetni.

Ott mással lesz a gond, 4k youtube az 20 mbps....

https://support.google.com/youtube/answer/78358?hl=en

 

/ON
Én csak egy ilyen "olcsóságot" vettem:
http://peter68.eu/kepek/termekek/digitus-da-90351-universal-single-monitor-mount-with-gas-spring-and-table-fixture_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Hasonló állványon gondolkodom én is.

Link to comment
Share on other sites

Dani991
6 hours ago, jagdtigger said:

Ott mással lesz a gond, 4k youtube az 20 mbps....

Mondasz valamit. :blush: Most beleástam magam, és az látszik, hogy először a CPU-t pörgeti nagyon, aztán lepasszolja a melót a GPU-nak - viszont az Intel IGP-je ezek szerint túl gyenge, optirunnal futtatva viszont a CPU-nál marad a labda, sajnos az Nvidia GPU-ig már nem jut el. Tehát valóban nem a hálókártya sávszélessége a probléma, 20 mbps-nél picit kevesebbel is beérte.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dávid Csaba

Nem én vettem, de van némi közöm hozzá. A nagyobb fiam rendelt magának egy Genesis Nitro 890 széket. Próbáltam rábeszélni, hogy esetleg nézzünk körül a helyi bútorboltokban is, vagy menjünk le Szekszárdra, Dunaújvárosba körülnézni, de ő csak a fejét rázta. Neki ez tetszik, hetek óta nézi a székeket a neten, ez maradt a végére. Ebben magamra ismertem, én is így választok cuccokat magamnak. :) Mivel a saját spórolt pénzéről van szó, amit az ösztöndíjból rakott össze, csak annyi dolgom maradt, hogy lemenjek vele a bankba és, mint gondviselője, kivegyem a számlájáról a kért összeget. Nem tudom, én kiadnék-e 105 ezer forintot egy székre, de hovatovább nagykorú a gyerek, el tudja dönteni, mit szeretne. Meglátjuk, hosszú távon beválik-e a reménye.

Aztán átugrottunk a helyi számítástechnikai szaküzletbe, átvettem a rendelt DeepCool Smarter gépházat. A korábban bemutatott szerelemprojektem háza egyszerűen nem bírta a kánikulát és túlmelegedett benne a rendszer. Egy kisebb hőtermelésű processzorral nem lenne gond, de az FM2+ AMD-k nem ilyenek, hiába "csak" 65W-os TDP-s processzort használok. Vágathattam volna a tetejére lyukat, amire rakok rácsot, de vagy szerszámot kellett volna vegyek, vagy szakembert kellett volna keressek. A gép viszont kell a melóhoz, így SOS megoldás kellett, s a házat másnapra meghozatta az üzlet. Raktam bele egy korábban félretett tápot. Majd cserélem ezt is, alkalomadtán. Így most van egy felesleges TFX tápom. Felraktam Hardverapróra, ha elmegy, elmegy, ha nem, majd lesz belőle valami.

De nem is ez a lényeg. Mint mondtam, ott volt velem az idősebb fiam, aki elkezdett nézelődni a boltban, amíg én rendeztem a pénzügyeket a házikóért. Kérdeztem tőle, mit szeretne. Rám nézett csodálkozón, majd mint aki egy gyengeelméjűvel beszél, megjegyezte: "Öcsi hétvégén ballag, ajándékot keresek." Egészen meghatódtam. Mármint, tudom, hogy szeretik egymást, de akkor is. Végül egy fülest és egy egeret választott. Nem a márka, nem a típus volt a lényeg, hanem a szín: kisebb fiam számítástechnika terén a fehér korszakában él. Egyébként egy Maxell Spectrumról és egy Tesoso Sharur SE Spectrumról van szó. Mindegyiknél van jobb, olcsóbb, szebb, de mint mondtam, itt a szín játszotta a legnagyobb szerepet, illetve az, hogy mindkettő megérkezik még hétvége előtt.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

@Dávid Csaba Én egy családon belül levedlett régi IKEA irodai széken ücsörgök ‒ a műanyag karfáiról már lehámlott a bevolnat, amúgy rendben van. :gap:

Link to comment
Share on other sites

XCube
15 hours ago, Dávid Csaba said:

Nem én vettem, de van némi közöm hozzá. A nagyobb fiam rendelt magának egy Genesis Nitro 890 széket. Próbáltam rábeszélni, hogy esetleg nézzünk körül a helyi bútorboltokban is, vagy menjünk le Szekszárdra, Dunaújvárosba körülnézni, de ő csak a fejét rázta. Neki ez tetszik, hetek óta nézi a székeket a neten, ez maradt a végére. Ebben magamra ismertem, én is így választok cuccokat magamnak. :) Mivel a saját spórolt pénzéről van szó, amit az ösztöndíjból rakott össze, csak annyi dolgom maradt, hogy lemenjek vele a bankba és, mint gondviselője, kivegyem a számlájáról a kért összeget. Nem tudom, én kiadnék-e 105 ezer forintot egy székre, de hovatovább nagykorú a gyerek, el tudja dönteni, mit szeretne. Meglátjuk, hosszú távon beválik-e a reménye.

Ez a saját döntése és tapasztalatszerzése. Én nem tudok senkinek jó szívvel ilyen túlárazott gamer széket ajánlani, mert egyszerűen nem a valódi kényelemre és ergonómiára mennek, hanem a kinézetre. Én jó ideje az IKEA Markus híve vagyok, már ami ezt az árkategóriát illeti. Strapabíró, kényelmes, rendesen tartja a hátadat és a hátlap döntésével az ülőlap szöge is változik.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A nőmnek olyanja van lassan egy éve. Az ülőlap nekem túlságosan rövid (nem csúsztatható előre-hátra, így az ülésmélység fix, nekem lelóg róla a combom), a karfa pedig túlságosan vékony és alacsony (teljesen fix, nem állítható). Amúgy tök jó szék lenne, de az Ikea igazán kiadhatna belőle egy javított változatot. Illetve elvileg a Järvfjället az utódja a Markusnak, de azt már rég próbáltam, nem annyira emlékszem, milyen. Talán ott is a karfával volt bajom, de elvileg van már állítható karfás változata is, ki kéne próbálni, csak eddig akárhányszor néztem, sosem volt még csak készleten sem semelyik Ikeában.

Az én Unique Meble Ergonic székem idén hároméves. A két karfájának a puha borítása már az oldalán szakadt, a gázteleszkóp meg már sűrűn leereszt meg folyatja az olajat, a mechanika meg kissé nyikorog. Más panaszom nincs igazából. Gondolkodtam, hogy venni kéne egy Steelcase Gesture-t vagy egy Herman Miller Aeront, de már használtan is elszállt az áruk, újonnan meg ezek megfizethetetlenek (1500+ dollár), úgyhogy egyelőre marad ez.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Én már kétszer vagy háromszor cseréltem gázliftet a Jyskös vacakomban. Tizenpárezer volt legutóbb futárral. Repedezett a karfán a borítás, de ezen kívül semmi baja. Pedig nem mai darab.

Link to comment
Share on other sites

payskin
14 hours ago, XCube said:

Én jó ideje az IKEA Markus híve vagyok, már ami ezt az árkategóriát illeti. Strapabíró, kényelmes, rendesen tartja a hátadat és a hátlap döntésével az ülőlap szöge is változik.

Én is ezen ülök már 6 éve? Azt hiszem a macskával egy évben jött 2016-ban, de nem vagyok benne biztos. (Majd a FB megmondja.) Marci eléggé lestrapálta a karfákat és a hátsó borítást (ezen koptat körmöt), de a nagyobb baj, hogy ki tud akadni a dőlésgátló és ilyenkor vagy egyenesben, vagy döntve marad a háttámla, a kar meg csak lötyög és nem csinál semmit (egyszer csak megjavul magától), de ennél is nagyobb baj, hogy szétültem a párnát, és mostanában, hogy sokat home office-ozok, délutánra megfájdul benne a hátam, meg  ami nem sokkal alatta van, az is. :roll: Elvileg 10 év gari van rá, ha jól emlékszem, de ha bevinném az IKEA-ba (nincs mivel), és meglátnák, hogy néz ki, azt hiszem megtudnám hogy van svédül a nem rendeltetésszerű használat kifejezés. Möbelfakta.

12 hours ago, Fujitsu said:

vagy egy Herman Miller Aeron

Felröhögtem. :D 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Pedig pár éve lehetett venni ilyet használtan 150k körül, ami, ha azt nézed, hogy az 10 év múlva is szék lesz, egyáltalán nem lett volna hülyeség. A hülye én voltam, mert nem akartam ennyit kiadni egy székért, 50k-ból akartam megoldani az ügyletet. Az ikeások nem jöttek be az említett okokból, maradt az Office Plaza a lengyel székeivel, amik közül az Ergonicot találtuk a legkényelmesebbnek, mellesleg pont 50k körüli összegért vesztegették, másik webshopban meg 90-ért (annyit garantáltan nem ért soha).

Ahogy bejött a home office-láz, és 25-30%-ot pusztult a valutánk bő 2 év alatt a nyugati valutákhoz képest, eljutottunk oda, hogy ezek a michigani prémiumszékek immár használtan sem nagyon csíphetők meg 250-350 ezer forint alatt (régen az új került ennyibe), újonnan meg vámmal, szállítással, mindennel már lehet, hogy nem áll meg hat számjegyből forintban.

Én most már kicsit bánom, hogy nem vettem anno. Időnként felhorgad bennem a székcsere gondolata, mert hát a mostani székemben nem akkora élmény 12 órákat ülni, de egyszerűen nincs a piacon semmi elérhető árban, amire cserélni tudnék (oké, az állítható karfás Järvfjälletet még ki kéne próbálni, csak lenne belőle az áruházban). Ha meg már kiadok 100k felett egy székre, akkor már jó lenne egy prémium szék akár egy kicsit többért, de ez ma már használtan sem reális.

Link to comment
Share on other sites

XCube
20 hours ago, Fujitsu said:

A nőmnek olyanja van lassan egy éve. Az ülőlap nekem túlságosan rövid (nem csúsztatható előre-hátra, így az ülésmélység fix, nekem lelóg róla a combom), a karfa pedig túlságosan vékony és alacsony (teljesen fix, nem állítható). Amúgy tök jó szék lenne, de az Ikea igazán kiadhatna belőle egy javított változatot. Illetve elvileg a Järvfjället az utódja a Markusnak, de azt már rég próbáltam, nem annyira emlékszem, milyen. Talán ott is a karfával volt bajom, de elvileg van már állítható karfás változata is, ki kéne próbálni, csak eddig akárhányszor néztem, sosem volt még csak készleten sem semelyik Ikeában.

Az én Unique Meble Ergonic székem idén hároméves. A két karfájának a puha borítása már az oldalán szakadt, a gázteleszkóp meg már sűrűn leereszt meg folyatja az olajat, a mechanika meg kissé nyikorog. Más panaszom nincs igazából. Gondolkodtam, hogy venni kéne egy Steelcase Gesture-t vagy egy Herman Miller Aeront, de már használtan is elszállt az áruk, újonnan meg ezek megfizethetetlenek (1500+ dollár), úgyhogy egyelőre marad ez.

Szép szál legény vagy akkor :D . A karfa beállításának lehetősége tényleg fájó pont, de nálam nem hiba, mert pontosan az ideális magasságban van a proporcióimhoz.

Azért is maradtam meg ennél a modellnél, mert nem nagyon akarok 1.000+ eurót kifizetni egy profi székért. Majd talán néhány év múlva.

9 hours ago, payskin said:

Én is ezen ülök már 6 éve? Azt hiszem a macskával egy évben jött 2016-ban, de nem vagyok benne biztos. (Majd a FB megmondja.) Marci eléggé lestrapálta a karfákat és a hátsó borítást (ezen koptat körmöt), de a nagyobb baj, hogy ki tud akadni a dőlésgátló és ilyenkor vagy egyenesben, vagy döntve marad a háttámla, a kar meg csak lötyög és nem csinál semmit (egyszer csak megjavul magától), de ennél is nagyobb baj, hogy szétültem a párnát, és mostanában, hogy sokat home office-ozok, délutánra megfájdul benne a hátam, meg  ami nem sokkal alatta van, az is. :roll: Elvileg 10 év gari van rá, ha jól emlékszem, de ha bevinném az IKEA-ba (nincs mivel), és meglátnák, hogy néz ki, azt hiszem megtudnám hogy van svédül a nem rendeltetésszerű használat kifejezés. Möbelfakta.

A sajátom hat éves, a céges úgy nyolc. Az otthoni kiváló állapotban van (napi 3 - 8 óra használatban), a céges ülőpárnája lassan kezdi elveszteni a komfortját, de egyébként stabil.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
2 hours ago, XCube said:

Szép szál legény vagy akkor :D .

Pedig annyira azért nem. :D A svédeknél sejtésem szerint ez lehet kb. az átlagmagasság (185 cm), mégsem erre van belőve a szék. A barátnőmnek (165 cm) viszont minden dimenziójában tökéletes.

2 hours ago, XCube said:

Azért is maradtam meg ennél a modellnél, mert nem nagyon akarok 1.000+ eurót kifizetni egy profi székért. Majd talán néhány év múlva.

Nekem elég lenne használtan is. Ezekben a prémiumcuccokban az a jó, hogy páréves használtként is ugyanúgy bennük van még akár tíz év (vagy még több) problémamentes használat, kis szerencsével mégis meg lehet venni őket az új áruk töredékéért. A gond csak az, hogy már a használtak is közelítik az ezerdolláros szintet. Az újakat meg már nem lehet megfizetni. Ami az USA-ban 1500 dollárról indul, az lesz vagy 2000 euró, mire ideér. És akkor ez még csak az alap szék, extrák nélkül. (Az Aeronhoz pl. gyárilag nincs fejtámasz, külön kell venni, az önmagában ilyen 100 kFt környéke.)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 7/7/2022 at 9:38 AM, pcmester said:

@Dávid Csaba Én egy családon belül levedlett régi IKEA irodai széken ücsörgök ‒ a műanyag karfáiról már lehámlott a bevolnat, amúgy rendben van. :gap:

Szerintem székügyben én fogom vinni a rekordot ... 

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 7/9/2022 at 11:33 PM, Lord_KROK said:

Szerintem székügyben én fogom vinni a rekordot ... 

Hát ha belegondolok, hogy minyen nyomorult hokedliken ültünk a koliban... :D . Akkor megfogadtam, hogy ezen nem fogok a végletekig spórolni. Av utolsó évben átköltöztem a felújított koliba, ott már relatíve használható gurulós székek voltak.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
15 minutes ago, XCube said:

Hát ha belegondolok, hogy minyen nyomorult hokedliken ültünk a koliban... :D . Akkor megfogadtam, hogy ezen nem fogok a végletekig spórolni. Av utolsó évben átköltöztem a felújított koliba, ott már relatíve használható gurulós székek voltak.

Én gurulós székkel kezdtem, de már 2009 óta egy Altea fehér széken ülök. :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, Lord_KROK said:

Én gurulós székkel kezdtem, de már 2009 óta egy Altea fehér széken ülök. :)

Én megnyomorodtam volna 2009 óta egy ilyen kerti széken. Még kerti buliban is sok pár óra után :D . Őszintén szólva ennél még a kolis székek is jobbak voltak.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
19 minutes ago, XCube said:

Én megnyomorodtam volna 2009 óta egy ilyen kerti széken. Még kerti buliban is sok pár óra után :D . Őszintén szólva ennél még a kolis székek is jobbak voltak.

Semmi bajom nincs, tökéletesen megfelel :)

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 7/8/2022 at 12:46 AM, payskin said:

de a nagyobb baj, hogy ki tud akadni a dőlésgátló és ilyenkor vagy egyenesben, vagy döntve marad a háttámla

Csak emlegetni kellett, hétvége óta egyenesben volt. Szétszedtem. Amennyire meg tudom ítélni, ennek a karnak viszonylag kis mozgása van, amikor normális helyen, normálisan működik, de nálam ki tud akadni, és akkor lötyög, zörög és abszolút nem vált. Na most az a fő baj, hogy erre semmilyen hatással nem vagyok, vért izzadva leszedem az ülőkét, piszkálom a kart, óvatosan kipróbálom, megjavul, vért izzadva visszaszerelem az ülőkét, és most jó. :fffuuu:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
jagdtigger

Nem éppen drágaságok de 2 legalább új. Éppen Nagytarcsán ejtőzők egy motelben és bár a közös konyhában van hűtő meg vízforraló is, de mint tudjuk közös lónak túrós a háta..... Úgyhogy inkább ~30k-ért vettem egy orion hűtőládát meg a legolcsóbb vízforralót. Illetve mindemellett ebay-ről rendeltem egy athlon 3000g-t a NAS-ba mert az 1700X még alapórajelen se valami takarékos. (Sajnos sérülten érkezett így várhatok a cseredarabra.)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
9 hours ago, jagdtigger said:

Nem éppen drágaságok de 2 legalább új. Éppen Nagytarcsán ejtőzők egy motelben és bár a közös konyhában van hűtő meg vízforraló is, de mint tudjuk közös lónak túrós a háta..... Úgyhogy inkább ~30k-ért vettem egy orion hűtőládát meg a legolcsóbb vízforralót. Illetve mindemellett ebay-ről rendeltem egy athlon 3000g-t a NAS-ba mert az 1700X még alapórajelen se valami takarékos. (Sajnos sérülten érkezett így várhatok a cseredarabra.)

A két CPU egészen más, az 1700X 8 mag 16 szál, ha jól emlékszem, a 3000G meg 2 mag 4 szál... jó h takarékosabb lesz, de az 1700X magok lekapcsolása nem lett volna elegendő??? 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
7 hours ago, Lord_KROK said:

de az 1700X magok lekapcsolása nem lett volna elegendő??? 

Nekrm is ez volt az első ötletem de nem volt hatással a fogyasztásra....

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
On 7/6/2022 at 7:21 PM, Dávid Csaba said:

Nem én vettem, de van némi közöm hozzá. A nagyobb fiam rendelt magának egy Genesis Nitro 890 széket.

Nagyon elégedett a fiam, de én is kipróbáltam a széket az arra jutottam, nekem is kell majd egy ilyen. Nagyon, de nagyon kényelmes, széles, mély, magas, kellően puha, mégis tart stb. Majd ha végleg tönkremegy a mostani székem, beruházok egy ilyenre vagy hasonlóra. Addig meg teszteli a gyerek hosszabb távon is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...