Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dlágaszááág - avagy a legújabb szerzeményem


ProFiler

Recommended Posts

pcmester

Az igen! :smile: A tied esetleg tud (Tetris-en kívül) mást is hogy odaírtad hogy "fire"? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
24 minutes ago, pcmester said:

Az igen! :smile: A tied esetleg tud (Tetris-en kívül) mást is hogy odaírtad hogy "fire"? :rolleyes:

Hát 8 játék van benne, anno nyilván valamelyikben a tűz gomb volt. Nem emlékszem már rá, '90-es évek közepén ragasztgattam ezeket a cimkéket rá. kb 25 éve... Rég nem indítottam el, mert perpill nincs hozzá elemem (ami benne volt meg kivettem, bele rohadjon még anno)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bcom

Vettem egy GB HD 6770-et hardverapron. A regi gepem a  nappaliban a tv-re van kotve. Ideiglenesen egy gt520 volt benne, ami nem nagyon erositette az athlon x4 640-et., netflixre meg hbo-ra jo volt. Most mar jatszogatni is lehet vele regebbi cimeket. Ot ropi megert. Megy a Transistor kontrollerrel kanaperol. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Fujitsu

Motor, évjárat, felszereltség? :) Ha tippelnem kéne, 1.4 vagy 1.6 szívóbenzin (75 / 102 LE), Trendline felszereltség.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

2007-es Golf Perfelt, 1.6 szívó. 180000 km fölötti futás de nemrég volt vezérműszíj cserélve.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
jagdtigger

Nem épp dlágaság de eddig jó vételnek tűnik: Thecus N4520.  Nem épp ma csirke de a zyxel nas540-t simán agyonveri "tempóban" (20MB/s helyett 70 MB/s írási sebesség RAID5-re).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bcom

Az egyik cég gépparkot cserélt és kiárusították a korábbiakat. Egy ember egyet vehetett. Vettem egy Dell Vostro 460-at 12 ezerért.(i5-2500, 2 GB RAM, 1 TB HDD)

Volt egy 120-as SSD-m, meg egy GT 520-as kártyám elfekvőben, azokat még beleraktam. Tökéletes, villámgyors irodai gép lett az asszonynak dolgozni. Mondjuk erre lehet, hogy a prociban lévő HD 2000 is elég lenne.

Win7 volt rajta. A házon van egy címke, rajta a telepítőkulcs. Tettem fel rá win10-et, telepítéskor beírtam ezt a kulcsot és elfogadta, azt írja a gépházban, hogy aktiválva van. Nem úgy volt, hogy eredeti win7-ről csak korlátozott ideig lehetett ingyenesen win10-re váltani?:huh:

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 6/18/2020 at 9:33 PM, bcom said:

Nem úgy volt, hogy eredeti win7-ről csak korlátozott ideig lehetett ingyenesen win10-re váltani?

2016-ban bejelentették, hogy lejárt az egyéves, ingyenes upgrade időszak, viszlát. És minden ment tovább, nem vették ki. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
jagdtigger

Legújabb szerzeményeim:

RaidSonic Icy box IB-555SSK

Ironwolf 10 TB (<-szállítási sérült, remélhetőleg jövő hétre meglesz)

Intel I350T4

Ziyituod SATA 3.0 Card,6 Port with 6 SATA Cables, Non Raid, 6 Gbps SATA Controller PCIe Expression Card with Low Profile Bracket, Boot as System Disk,Support 6 SATA 3.0 Devices(SA3006)  [nem ideális de ha sas hba kártyát használok a kábelpolip nem fért volna bele a házba mire kihozok belőle 6 sata csatit, utánaolvastam és amire kell arra elvileg jó]

Beépítve a meglévő vasba:

https://www.dropbox.com/s/04raeblkcrfmxb6/IMG_20200709_232140.jpg?dl=0

 

Most már csak a merevlemezre várok......

Link to comment
Share on other sites

bcom

Steam controller

@kaszman1-től, akinek ezúton is köszönöm a korrekt üzletet. :ty:

Másfél hónapja kötöttük az üzletet, aztán a posta szerencsétlenkedése miatt ma kaptam meg a csomagot. Közben már lemondtunk arról, hogy valaha is ideér, sok-sok levelet váltottunk és oda-vissza utalgattuk egymásnak a pénzt. :D (respect)

És... ma megjött. 

Hardver: tesztek és képek alapján nagyobbnak gondoltam, de kb. akkora, mint az xbox kontroller. Fogásra kényelmes, anyagminőség kiváló. Az elemeket a két szarvba kell behelyezni alulról a fedlap alá, aminek egyébként van két külön gombja, tehát a szarvak alsó részein van vezérlés, amit a középső-/gyűrűs-/kisujjaddal tudsz nyomni. Az LT és az RT analógként működik, majd a végállás után még külön rá tudsz nyomni kapcsolóként, tehát csak a legvégén kattan, gondolom ennek a felprogramozásnál lehet még jelentősége. Egy analóg kar van a baloldalon de lent, mint a ps kontrolleren és fent helyezkedik el az up/down/left/right nyilas pad, ami egyébként nem csak négy irányban nyomható, hanem középen is és tapipad funkciója is van (!), ugyanúgy, mint a jobb sticket kiváltó padnak, amelyik sima tapipad és nyomható középen. Aztán ott vannak a  szokásos színes gombok, az LB és RB, valamint "középkonzol"  három gombbal, mint az xoboxon. Lényegében így három különálló "stick" van, a bal stick mellett a másik két padot lehet "egérként" kezelni. Órási.

Beállítás: bedugtam az usb vevőjét, bekapcsoltam a kontrollert és a wint 10 automatikus felismerte. A windowsasztalon azonnal tudom a bal padot egér helyett használni, LT és RT egérgombokat szimulálnak. Kis buta módjára nyitottam egy képernyő-billentyűzetet és azzal akartam próbálkozni, mikor véletlen megnyomtam egy gombot és feljött a kontroller beépített virtuális billentyűzete, aminek baromi gyors és kényelmes a használata.

Steam: kismillió konfigurációs lehetőség. Egyelőre mindent betöltöttem defaultra és este nekiállok tesztelni játékokban. Így pár óra után én nem érzem, hogy olyan nehéz lenne a beállítása és a használata. Persze majd jobban belemélyülök, hiszen nagy előnye, hogy teljesen testre szabható, de ha mindent így hagyok lapon, akkor is sokat nyertem a plusz gombok és a tapipadok miatt.

Szóval így szerelem elsőre... :wub:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
pcmester

Full HD sport Kamera 1080p vízálló - ezüst - Egy jó HD sportkamera, ami kiegészítői lévén lehet vízálló tokban, bicikli kormányon, vagy akár szabvány fényképezőgéphez való lábon, de feltapasztható akár máshova is. Menürendszere nem tud magyarul, de nem csak MOV formátumban tud filmezni, hanem lehet JPG formátumban fotózni is. :smile:
Azt nem tűntették fel, hogy MicroSD kártya nem jár hozzá, én pedig még nem vettem, a többi eszközöm pedig csak normál SD kártyát használ... Upsz... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 7/17/2020 at 7:57 PM, jagdtigger said:

Ironwolf 10 TB (<-szállítási sérült, remélhetőleg jövő hétre meglesz)

Mit takar aszállítási sérültség? 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
2 minutes ago, Lord_KROK said:

Szóval akkor nem használható

Nem de már megoldódott, hála istennek végül kicserélték.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 minute ago, jagdtigger said:

Nem de már megoldódott, hála istennek végül kicserélték.

Na, az szerencsés. Mennyibe jött? 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 minute ago, Lord_KROK said:

Na, az szerencsés. Mennyibe jött? 

Fene se emlékszik már rá pontosan, ezek a 10 terásak általában 100-110k körül mozognak....

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
12 minutes ago, jagdtigger said:

Fene se emlékszik már rá pontosan, ezek a 10 terásak általában 100-110k körül mozognak....

Azt hittem az volt ebben az üzlet, hogyszállítási sérült és így sokkal olcsóbb, de használható. vagy, hogymegevtted olcsón,viszament garba és letthelyette egy jó.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
2 minutes ago, Lord_KROK said:

Azt hittem az volt ebben az üzlet, hogyszállítási sérült és így sokkal olcsóbb, de használható. vagy, hogymegevtted olcsón,viszament garba és letthelyette egy jó.

Nem, ők nem foglalkoznak ilyesmivel.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, pcmester said:

Azt nem tűntették fel, hogy MicroSD kártya nem jár hozzá, én pedig még nem vettem, a többi eszközöm pedig csak normál SD kártyát használ... Upsz... :unsure:

A többi eszközöd sem lehet mai darab. Már 6-7 éve minden eszközömhöz csak micro SD kell ... 

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Lord_KROK, az eszközeimnek vagy beépített memóriája van, vagy pedig még normál SD kártyát használnak, mint például a "Canon PowerShot A570 IS" fényképezőgépem is (nem mai darab, de szeretem használni). Az egyetlen microSD kártyám még a régebbi mp3 lejátszóm tönkremenetelekor maradt meg, ami csupán 2GB, és jelenleg a telefonomban van. :unsure:
De már rendetem "ezerpárszáz" forintért egy 16GB microSD kártyát hozzá, amint megjön, kipróbálhatom a kamerát, ami, mint kiderült, 170°(!) látóterű lencsékkel rendelkezik, ami akár egészen jó is lehet. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, pcmester said:

Lord_KROK, az eszközeimnek vagy beépített memóriája van, vagy pedig még normál SD kártyát használnak, mint például a "Canon PowerShot A570 IS" fényképezőgépem is (nem mai darab, de szeretem használni). Az egyetlen microSD kártyám még a régebbi mp3 lejátszóm tönkremenetelekor maradt meg, ami csupán 2GB, és jelenleg a telefonomban van. :unsure:
De már rendetem "ezerpárszáz" forintért egy 16GB microSD kártyát hozzá, amint megjön, kipróbálhatom a kamerát, ami, mint kiderült, 170°(!) látóterű lencsékkel rendelkezik, ami akár egészen jó is lehet. :rolleyes:

Azért mondtam, hogy nem mai eszközeid lehetnek.

Ezzel a 170 fokos látótérrel meg óvatosan, mertez a halszem optika, ami nagyon gané képet tud készíteni :(

(telefonomban 128GB memória van, az előzőben volt 16GB-ás kártya, meg 8GBbelső) 

Link to comment
Share on other sites

pcmester
On 3/19/2021 at 11:21 AM, Lord_KROK said:

Azért mondtam, hogy nem mai eszközeid lehetnek.

Ezzel a 170 fokos látótérrel meg óvatosan, mertez a halszem optika, ami nagyon gané képet tud készíteni :(

(telefonomban 128GB memória van, az előzőben volt 16GB-ás kártya, meg 8GBbelső) 

Csináltam egy összehasonlító képet: (mindkét eszköz ugyanoda volt lehelyezve)
IbWG7Za.jpg
Jól látszik, hogy a látótere nem hogy 170° nincs meg, de egyenesen lehet, hogy kicsi, sőt, még közelebb is hozza a témát. A fix(!) fókusz csapnivaló (összehasonlíthatóság végett próbáltam a telefonnal is hasonlóan fókoszálni) jelen esetben ~19-20 cm-re volt a kamera a virágtól. Színek tompák, kép olyan, mint ha kicsit túl lenne tolva az élesség. :huh:
Egyenlőre az akkumulátora eléggé gané képességűnek mutatja magát, ugyanis az elmúlt pár napban folyamatosan töltőn volt, de még így is negyed/fél percet sem bírt ki, mielőtt magától kikapcsolna! :( Nem tudom, hogy mi lehet az akkumulátorával, de nekem eléggé nem tetszik...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 3/26/2021 at 4:20 PM, pcmester said:

Jól látszik, hogy a látótere nem hogy 170° nincs meg, de egyenesen lehet, hogy kicsi, sőt, még közelebb is hozza a témát. A fix(!) fókusz csapnivaló (összehasonlíthatóság végett próbáltam a telefonnal is hasonlóan fókoszálni) jelen esetben ~19-20 cm-re volt a kamera a virágtól. Színek tompák, kép olyan, mint ha kicsit túl lenne tolva az élesség. :huh:
Egyenlőre az akkumulátora eléggé gané képességűnek mutatja magát, ugyanis az elmúlt pár napban folyamatosan töltőn volt, de még így is negyed/fél percet sem bírt ki, mielőtt magától kikapcsolna! :( Nem tudom, hogy mi lehet az akkumulátorával, de nekem eléggé nem tetszik...

Hát én ezt a kamerát fognám és elvinném az e-hulladék gyűjtő helyre ... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...