Jump to content
ProFiler

Dlágaszááág - avagy a legújabb szerzeményem

Recommended Posts

pcmester

Quartz Brick Game 9999 in 1image;s=644x461

Nem nagy dolog, de én még egy ilyennek is tudok örülni... :happy: Tetszik hogy átlátszó és mindene látszik... :)(Persze nincs egy ilyenben 9999 játék, csupán esetleg akkor ha az összes játék összes pályáját és összes sebesség-fokozatát külön számoljuk.)

Lord_KROK
23 hours ago, pcmester said:

Quartz Brick Game 9999 in 1image;s=644x461

Nem nagy dolog, de én még egy ilyennek is tudok örülni... :happy: Tetszik hogy átlátszó és mindene látszik... :)(Persze nincs egy ilyenben 9999 játék, csupán esetleg akkor ha az összes játék összes pályáját és összes sebesség-fokozatát külön számoljuk.)

Ez olyasmi mint a Tetris. Annak idején nekem si volt (sőt, még most is megvan) 2 és 8 játékos. Későb jelentke meg az ilyen vackok, hogy 999 játék, de ott már ténylegesen csak 8 játék és annak változatai voltak

pcmester

Pontosan, ebben sincs annyi mint amit ráírtak, csupán játékok A-Z plusz sebeség 1-10 és pályák 1-10.
Ezek alapból kissé hangosak, ezért én sorba kötöttem a hangszóróval egy trimmert amivel kicsit lejjebb halkítottam (alapból a leírással ellentétben csak on/off hangerő állítható)...

Lord_KROK
21 minutes ago, pcmester said:

Pontosan, ebben sincs annyi mint amit ráírtak, csupán játékok A-Z plusz sebeség 1-10 és pályák 1-10.
Ezek alapból kissé hangosak, ezért én sorba kötöttem a hangszóróval egy trimmert amivel kicsit lejjebb halkítottam (alapból a leírással ellentétben csak on/off hangerő állítható)...

Nekem ilyen van, csak most nem találtam hozzá elemet, de elvileg működőképes

1557068118_tetris.jpg

payskin

Van ebből egy példányunk bent a cégnél, bilizöld-sárga színkombináció, és hiába raktunk bele elemet, nem működik, nem tudjuk elindítani a játékot. A cucc működik, demózik, talán még hangja is van, bár erre nem esküszöm meg. Mondjuk, elég gyanús körülmények között került hozzánk: a Kolossy téri kínai boltban árultak karácsonykor zsákbamacskát valami 300-500 forintos áron, ebből vettek a kollégák 3-4-et, és az egyikben ez volt. :D 

Fujitsu

Annak idején hozzám is került egy ilyen; már nem emlékszem, kitől, arra sem, hogy mi lett vele. Annyi rémlik, hogy a '90-es években a kispesti pulmonológián azzal ütöttem el az időt a váróban. Szerintem pont ugyanez a típus volt, mint ami Lord_KROK fotóján, stimmel a szín is, még az a piros figura is rémlik. Tetriszezni lehetett vele; mást emlékeim szerint nem.

Lord_KROK
1 hour ago, Fujitsu said:

Annak idején hozzám is került egy ilyen; már nem emlékszem, kitől, arra sem, hogy mi lett vele. Annyi rémlik, hogy a '90-es években a kispesti pulmonológián azzal ütöttem el az időt a váróban. Szerintem pont ugyanez a típus volt, mint ami Lord_KROK fotóján, stimmel a szín is, még az a piros figura is rémlik. Tetriszezni lehetett vele; mást emlékeim szerint nem.

Van még rajta kígyó is. 

utánanéztem ezeknek a Tetriseknek. Pár érdekes dolog kiderült számomra.

Ha kifejezetten gyűjtési szándékkal erre fáj a fogad, az megint más, de akkor mélyebben kell a zsebedbe nyúlnod. Kiderült ugyanis, hogy minél kevesebb játék van ezekbe, illetve minél régebbiek annál többet érnek. Az olyan mint ami nekem van, már 50+  usd környékén mennek, de nekem az eredeti doboza is megvan, ami megint értéknövelő. 
Ez a legolcsóbb olyanból ami nekem van : 
https://www.ebay.com/itm/LSI-game-BRICK-GAME-8-in-1-Game-Watch-USED-from-Japan-/223154928189
Ez 49.99 (vagyis 15000ft), de azt írja, hogy karcos a külseje, nincs doboz, és meg kell várnod, hogy ideérjen Japánból. Nekem van doboz és teljesen újszerű a külső is, no meg itt van. 

(poén egyébként, hogy valahol van még egy ettől is régebbi, szintén elképesztően újszerű állapotban és dobozban... megkéne keressem, mert meglepő áruk lett ezeknek). 

peterferi
On 3/9/2019 at 10:22 PM, payskin said:

Westnotebooktól 340-ért. (Kicsi üzlethelyiség a Kosztolányi mellett.) Lehet, hogy hülye voltam, mert 309-ért is van egy ugyanilyen (csak gyári SSD-vel és német billentyűzettel) a Computerpatikánál, de a Kosztolányi volt az egyszerűbben megközelíthető, mint a Budagyöngye. (Meg vissza akarok szokni az angol kiosztásra kódolás közben.)

Egyébként mindkettőnek nagyon kulturált, részletes hirdetései vannak a Hardveraprón (nem úgy, mint a LaptopSystemsnek az utóbbi időben), általában jobb áraik, és mindkét hely olyan, hogy odamész, megnézheted, megfogdoshatod, kattintgathatsz a Windowsban és készségesen segítenek bármiben.

Sokáig haboztam ez és a T480s között, de egyszerűen nem jöttek jó T480s-ek, vagy ha mégis, akkor ennél drágábban. Annyiért már XPS-t lehetett volna venni (majdnem azt is vettem, de azokból meg csak 8 gigás, Windows Home-os változatok vannak épp). 

Mindegy, messzire elkerülök minden notebook-hirdető helyet egy évig, nehogy lássak jobbat (igaz, Murphy)? És bízom benne, hogy sokáig jól megleszünk. (Kéne valami maszek meló, ami visszahozná az árát, annak tudnék örülni, nem mintha túl sok időm volna rá.)

Ja, poén: HDMI kimenet van rajta és nincs DP. A DELL az összes monitorához alapból DP-kábelt ad. Úgyhogy van bent két DELL P2419H, és nem tudom összedugni egy DELL 7490-nel, mehetek HDMI kábelt venni meg USB C - HDMI átalakítót. Illetve gondolkodom egy dokkolón, csak bizalmatlan vagyok ezzel az USB C dologgal. Tényleg majd keresek ennek egy jó témát itt valahol.

Én Dunaújvárosban lakom és itt is vannak szörnyű használt laptop boltok, de nem kell egyből a legközelebbibe menni. Dunaújvárostól nem messze Adonyban található egy tisztességes vállalkozó aki használt laptopokat forgalmaz a https://laptopozz.hu webáruházában. Személyesen elmentem és kipróbáltam és megvettem a HP Zbook 15 G1 et. 12 hó garanciával 134k -ért ajándék volt :) Nagyon megvagyok vele elégedve.

Bowie

Köszönjük a reklámot.

payskin

Ha már itt tartunk, friss infó, hogy a WestNoteBook beköltözött a belvárosba, valahol az Oktogon környékére.