Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dlágaszááág - avagy a legújabb szerzeményem


ProFiler

Recommended Posts

kléni

Szerencse, mert ilyen egeret el nem tudnék képzelni a valóságban. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Mit tud ez a dokkoló?

 

Pedig van ilyen egér.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Microsoft Arc Mouse-nak hívták, a Microsoft már csak a továbbfejlesztett, vékonyabb Arc Touch változatot tartja nyilván.
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@Einstein: A telefonra telepített szoftvereket tudja futtatni a rákötött nagy képernyőn. A dokkolón van egy HDMI, egy DisplayPort, 3db USB és 2 db USB-C port (egy a tápnak, egy telefon összekötéshez). A nagy képernyőn kapsz egy asztalt, egy a Windows10 szerű, de csak ModernUI-s start menüvel. Első sorban üzleti célokra jó, pl. tudsz Officet használni rajta, mintha pc előtt ülnél. Mondjuk billentyű melegen ajánlott hozzá, egér megléte nem szükséges, mert a telefon képernyője tapipaddá változik, kb. olyan, mintha laptop lenne. Még azért van 1-2 dolog, amit csiszolni kell rajta, de használható. Talán az egyedüli gázos része, hogy táp is kell hozzá, így azért egy kicsit macerásabb a cipelése, mert a dokkoló egyébként elfér a zsebedben is. Igaz, azért van súlya neki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
[OP]Destroy-man

HP Spectre Pro x360 G2

 

c04623766.png

Részeletesen: i7-6600U, 8GB DDR4, 512GB SSD

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csak hogy a mai drágaság se maradjon ki: InFocus SP8600

 

InFocusSP8600frontonsized.jpg

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Gratulálok, mind a kettőhöz! :oké: ( Ha jól látom a második az valami iskolai diavetítő :démonikacaj::lol: )

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az iskolák azért nem használnak FullHD-s vetítő. Egyébként járt hozzá még egy 2,5 méteres átmérőjű vászon is. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kléni

Lejárt a techcorner.hu domain bérlése? :D Nekem az a cím volt beírva, de pár napja nem érhető el.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem, szerintem a szerverköltöztetéssel sikerült kinavigálni az egész ketyerét a techcorner.hu domain alól. Megnéztem, nem szabad, pedig biz' isten lecsaptam volna rá. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
[OP]Destroy-man

Samsung EVO 750 - 250 GB - egy 60GB-os Kingston V300-at váltott le.

 

a5f7395900bed772ebb2e14d51597475_XL.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
pcmester

Ezt figyúzzátok, hogy mit találtam: a környékünkön holnap lesz lomtalanítás, de van, ahol már ma elkezdtek kirámolni, és találtam tok nélkül egy eredeti "Disney - A tigris színrelép" videokazettát meglepően jó állapotban, csupán a stáblistánál kellett kézzel kitekkernem belőle egy marha nagy szalag-összeragadást!!! :éljen:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Úgy érted, van még min lejátszani? :o

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Van hát: LG BC250Y!! :DRáadásul van jó pár kazettám...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Tudjuk, hogy szereted a retrót. ;):D

Azért manapság a 4K tévémre nem küldeném rá azt az analóg jelet, amit az a VHS kazetta produkál a lejátszóban. Nincs az a technika, ami akár elfogadhatóra fel tudná skálázni, de nincs az a nélkülözhetetlen hiperszuper tartalom sem, amit így szenvednék végig. :nemnem:

Egyébként lejátszani én is le tudnám. Életem egyik legrosszabb vétele volt egy Panasonic HiFi videomagnó, na nem annyira a minőség miatt. Régen, nagyjából úgy fél-háromnegyed évvel azelőtt vettem, hogy gyakorlatilag megszűnt az egész analóg TV technika. Csak totál tönkrement a korábbi videomagnóm, és volt jó pár VHS kazetta HiFi hangfelvételem LP-ről, meg persze egyéb videók is, és hirtelen jó ötletnek tűnt venni egy ilyen cuccot, hogy le tudjam ezeket ezen túl is játszani. Használva persze szinte alig lett végül.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nekem egy valódi ITT Nokia alszik immáron 12 éve a tévészekrény aljában, de nem merem már "felébreszteni". Nincs is mire rádugni, kb. 10 éve nincs tévém.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nálam is pihen pár régiség:

https://dl.dropboxus...0908_232040.jpg

 

Erősítőt rendszeresen használom(a szomszédok legnagyobb örömére :D ), a másik kettőt meg kb szökőévbe egyszer.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Annak idején én is találtam ám sok kincset lomtalanításkor. Olyan dolgokat kidobtak emberek az ezredforduló környékén, hogy az hihetetlen. Emlékszem, találtam pl. bontatlan Faber-Castell írószerszámkészletet komplett mérnöki rajzfelszereléssel, ami már akkor is kőkemény pénzbe került, ha meg akartad venni. Hosszú évekig írtam aztán azokkal a rotringokkal és grafitbetétekkel. De egy csomó könyvem is lomtalanításból származik, pl. a Liener-féle 1964-es Autótípusokat is egyszerűen kirakta valaki. Máig a gyűjteményem egyik legjelesebb darabja, imádom lapozgatni, és persze ez sem olcsó, ha meg akarnád venni valahonnan. Persze a cigányoknak nem kellett, valószínűleg nem is nagyon tudták, mi az; de én mindig egy rakás könyvvel tértem haza, ha elindultam lomizni. :)

 

Manapság már igazi értékeket nemigen dobnak ki, csak hasznavehetetlen szemetet, és ilyenkor úgy néz ki a lakótelep, mintha légitámadás alatt állnánk. Minden sarkon utánfutós Astra F-fel érkező cigók, akik stírölik a lakókat, és adott esetben szívbaj nélkül oda is szarnak a szarkupac mellé. Egyszerűen utálom azt a hetet, egy tizenpár éve én már ki is maradok ebből az össznépi balhéból, és nem is vesztek vele semmit. Régen minden jobb volt.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nálunk idén nagyon gyorsan lezajlott a lomtalanítás, tényleg szinte 1 nap volt. A meghirdetett nap utáni hajnalon már el is szállítottak mindent, hamarabb meg nem is nagyon pakoltak ki.

Amit meg most kiraktak, azzal nem sokra mehettek az újrahasnosítók. A korábbi évekhez képest minimális mennyiség, és nemigen olyan cuccok, amire várhattak.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Manapság már igazi értékeket nemigen dobnak ki, csak hasznavehetetlen szemetet, és ilyenkor úgy néz ki a lakótelep, mintha légitámadás alatt állnánk.

 

Akkor mi pár éve csodát láttunk, mert miután a FKFV elvitte a cuccot, meg a lomizók is összepakoltak mindent, megjelent két, szemmel láthatóan a lomisok nemzetségébe tartozó néni seprűkkel és lapátokkal, és még soha olyan tiszta nem volt a parkoló, mint amilyen akkor lett. Aztán két napon belül persze megint összeszemetelték a lakótársak...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát én ilyet még nem láttam, de itt ilyenkor egymástól harminc méterre sorakoznak a szarhalmok, szóval pár söprögető munkája fel sem tűnne. Itt amúgy pont fordítva van: ez egy aránylag kulturált, zöldövezeti környék; lomizáskor meg katasztrófa. Bár a közmunkások egész évben söpörnek, szemetet szednek stb., szóval a nyomok azért hamar eltűnnek, csak amíg kinn vannak a cuccok, addig néz ki háborús övezetnek a lakótelep.

 

Amúgy mondtok valamit, mert úgy rémlik, már tavaly sem volt egy hét a lomtalanítás, azt hiszem, két nap alatt eltüntették a nyomokat a szemétszállítók. Reméljük, idén sem húzzák sokáig. Hozzáteszem, van már olyan jogszabály, ami kimondja, hogy a lomtalanítás céljából kitett holmik automatikusan az FKF tulajdonát képezik, eltulajdonításuk lopásnak minősül jogilag. Nyilván ez a lomisokat annyira nem hatja meg, de látszik, hogy a jogalkotónak is tele van már a töke ezzel a népvándorlással.

 

Amit meg most kiraktak, azzal nem sokra mehettek az újrahasnosítók. A korábbi évekhez képest minimális mennyiség, és nemigen olyan cuccok, amire várhattak.

 

Én már nagyon rég nem láttam semmi értékeset, legalább tíz éve. A válság óta meg aztán már reménykedni sem érdemes. Azok az idők már elmúltak egy tizenöt éve, amikor az emberek még drága holmikat is hajigáltak ki.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Én alapból nem értem, mire jó az, hogy egy kijelölt héten kell az egész várost telerakni minden ócska dologgal. Náluk egy egész parkot és az utcát telerakták minden kacattal, csoda, hogy el lehetett menni köztük. Ha nm mindenki egyszerre dobná ki az utcára a dolgait, akkor nem lenne ekkora szemét se szétfújva. Bejelenti a család, mikor akar lomtalanítani, kivisznek neki egy igény szerinti méretű kukát, aztán pakoljon abba, majd estére elszállítják.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A lomismaffia kézből kontrázná az ötletedet. Nem érnek ők rá kirohangálni holmi egyedi konténerekhez, tegye csak ki egyszerre az egész kerület az árut, lehetőleg már egy héttel a D-nap előtt, aztán a maradékot elviheti a Főkefe, ha már annyira kell neki. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Bejelenti a család, mikor akar lomtalanítani, kivisznek neki egy igény szerinti méretű kukát, aztán pakoljon abba, majd estére elszállítják.

Erre most is van lehetőség. Vidéken a legolcsóbb konténeres szállítás 35.000 Ft-ba kerül fordulónként (pesten gondolom nyugodtan használhatsz kétszeres szorzót). Ez az ár nőhet a belerakott hulladék fajtájától, keverni nem lehet. Tehát ha építési hulladékot és bútort is ki akarsz szórni, akkor az 2 konténer. Ennél olcsóbb megoldás, ha bérelsz egy utánfutót és magad kiviszed a szemetet a szeméttelepre. Ez csak pár ezer forintos költséget jelent, viszont neked többletmunkát. Építési törmeléket viszont így nyilván nem szállíthatsz, ott marad a konténer.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...