Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mobiltelefon-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Greene

A T610, az elnyûhetetlen (már vagy ezerszer leejtettem, és semmi baja). Nekem az van több mint másfél éve, és még mindig nem tudok okot, hogy lecseréljem. A menüje bizonyos esetekben lassú, de ez SonyEricsson betegség. Vagy a Live miatt van...

A kamerája szórakozásra elég...Van viszont Bluetooth és Infra.

 

A V550 se rossz, ráadásul újabb modell (jobb a kijelzõje, meg a kamerája), de a T610 még nem hagyott cserben.... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Kösz Greene a hozzászólásod!!! ....Ja a V550 az fejlettebb: videózni is lehet vele de nincs rajta infra "csak" bluetooth meg azt is hallotam, hogy szoftverhibásak szoktak lenni és szervizelni kell öket, de szerintem szervizelés után ha megcsinálták garanciába akkor egy "ütõs" kis mobil!!! A T610 meg szerintem is jó, de aki már most akkar mobilt venni az gondolom, hogy már valami újabbra vágyik. ;) Úgyhogy szerintem a V550 lesz, de akinek valami segítõ hozzászólása van az ÍRJON, hogy a legjobbat válaszam!!! Köszke

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Voda Live-os soft-tal alapból nem vennék telefont, mert jót még nem hallottam róla. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23
A T610, az elnyûhetetlen (már vagy ezerszer leejtettem, és semmi baja). Nekem az van több mint másfél éve, és még mindig nem tudok okot, hogy lecseréljem. A menüje bizonyos esetekben lassú, de ez SonyEricsson betegség. Vagy a Live miatt van...

Mint azon magyar mobilszolgáltató dolgozója, akik nem tesznek Live!-ot, meg T-zonest a telefonjukra, bártan ajánlom bárkinek, hogy ha teheti, kérje a szolgáltatójától a szoftver visszaállítását eredeti állapotába. :démonikacaj: (Hangsúlyozom, a szolgáltatóját!)

 

Én a 6630-asomtól nemrég megváltam a hardver súlyos hibája miatt (nem kékhalál, csak kékfüst), de szerettem, bár a méreteivel midíg bajban voltam.

 

Most sikerült szert tennem egy K700i-re (gyári menüvel), és ezidáig gyorsabb, mint a 6630-asom volt. :D

 

De Greenek maximálisan igazat adok, a T610 egy nem live!-os menüvel verhetetlen.....

 

És ezt tekinthetitek szakmai vélemények is.... :D

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Mint azon magyar mobilszolgáltató dolgozója, akik nem tesznek Live!-ot, meg T-zonest a telefonjukra

Akkor miért nem jó a céges? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

Alapvetõen a Live!, illetve a t-zones egy szoftveres bõvítmény, egy "skin" az alapszoftveren. Ennek megfelelõen Java alapon mûködik (hiszen így lehet multiplatformos). És mint Java alkalmazás, memóriát és erõforrást köt le, ennek megfelelõen két telefon összehasonlítása során (fõleg a SonyEricssonoknál) hatalmas eltérést lehet tapasztalni a brandingelt (Live!) és a hagyományos (SE) szoftverek között.

 

Röviden ennyi lenne a különbség, de megyek és egy kicsit mélyebben is belevetem magam a témába.

 

UI: Ami még a K700 mellett szól, hogy Bluetoothon keresztül távvezérelhetõ bármilyen Windows platformos PC.

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23
hogy szoftverhibásak szoktak lenni és szervizelni kell öket

Ne hidd, hogy utána jobb lesz!

 

Ha telefont akarsz most venni, akkor az alábbi 3 készüléket tudnám figyelmedbe ajánlani, figyelembe véve, hogy mit is szeretnél tõle:

 

- SonyEricsson T610/K700i (ez utóbbi a Bravoteles Pannon boltokban 50.000 zsír ujan, 1 év garival, GYÁRILAG kártyafüggetlenül, eredeti szoftverrel)

 

- Samsung E720 (sok memória, szép szívilág, viszonylag nagy tudás, ára elõfizuval cca. 50.000 Ft)

 

Vagy vársz egy icipicit szeptember közepéig, amikor kijönnek az új modellek, és akkor ezeknek az ára is lejjebb szaladhat egy kicsit.... ;)

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Kösz, hogy segitetek nekem a választásban, de most összezavarodtam! A T610es már régi (nem tud videózni), a V550 meg a Live! miatt nem okés, a többi meg drága azaz 40e-nél kezdödnek! Szerintem a V550 es az jó lenne attól hogy lassú a Live! miatt, de (szép kép, videó, bluetooth) és 30ezer :hááát:

 

És ha kisüttetném akkor a szoftver az nem a gyári motorola lenne Live! nélkül????????????? :hááát:

Edited by Greene
Link to comment
Share on other sites

fapuma

Ha kisütteted, attól a szoftver még marad.

 

A Live! viszont nem olyan vészes, ha a telefon anélkül gyors lenne, akkor nem olyan feltûnõ a lassúság. ;)

Link to comment
Share on other sites

Greene

A szoftver az teljesen különálló dolog. Tehát ha te kiütteted, attól még nem lesz gyári szoftver rajta...

 

Légyszíves figyelj a helyesírásodra, és a szerkesztés gombot használd, ha percekkel a hozzászólásod után még esetleg eszedbe jut valami!

Link to comment
Share on other sites

ccss

Sziasztok

 

T610: jó kis telcsi. Aksi 1 évet tud utána csere. Kevés memória.Hibátlan átlag emberek részére. Rossz tulajdonság szinte semmi.

 

V550: kicsivel több memória. Jó kamera. Jellegzetes Motorola menû. Amúgy mint a T610-es.

 

No szerintem így nem lehet a kettõ között választani. A döntõ, hogy mennyi zsetont szánsz rá!

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Bocs a helyesírási és szerkesztési hibákért! Legközelebb oda figyelek rá :sajnálom:!!! Akkor szerintem a V550-est fogom megvenni...marcos99

Link to comment
Share on other sites

Painkiller

Egyet nem értek: Miért van ez a téma a szórakoztatóelektronikánál?

 

Ha már itt tartunk a Sharp Gx-15 igen kecsegtetõ ajánlat a Vodánál!

Elõfizetéssel:70.-

Vitamax: 24000.-

 

Bluetoth, infra, mindem ami kell :!:

 

Siemens St60-at mennyiért lehetne leadni?

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Abban egyet értek, hogy olcsó a gx-15ös és infra+bluetooth is van rajta. De a Sharp-oknak nem jó az infrájuk + a bluetooth-uk -->> más készülékekkel nem lehet kapcsolatott teremteni (nagyon sok ilyet hallotam)!!! :bizonytalan:

 

És a V550-eshez mit szólsz: 29990ft vitamaxxal :?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nekem Sharp GX10i van és számítógéppel tudtam kapcsolatba lépni infrán keresztül. Az igaz, hogy szoftver nem igazán van hozzá. Maga a készülék szuper! Ez az egyetlen amiben eddig normális T9-es szótárat találtam és valóban használható is. Stabil, nem fagy. Szerintem ezek mind megvannak a 15-ben is.

Link to comment
Share on other sites

Painkiller

Úgy nem rossz, csak nekem nem tetszik a v550 lekerekített formája. (ettõl még jó) :)

Link to comment
Share on other sites

Adri1528464460

Nekem egy Sagem MyV-55-öm van.

 

Teljesen meg vagyok vele elégedve és részemrõl jónak tartom az ár/érték arányát azt tekintve, hogy nem vagyok egy mobilmániás.

Telefonálni lehet vele :D

 

A többi pedig plusz.

 

Valahogy nem tartom fontosnak, hogy a telefonom "mindent tudó"legyen.

 

A fényképezgetésre ott van a digitális fényképezõ, valószínûleg az úgyis speckóbb erre a feladatra.

 

 

Jah és a formáját illetõen (látom ez fontos) unisex. 8)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Telefonálni lehet vele :D

...

Valahogy nem tartom fontosnak, hogy a telefonom "mindent tudó"legyen.

Ez a lényeg :)

 

Bár mostanában a fényképezõs mobil a "divat". Ezzel etetik a népet, hogy hú de jóó :pislog:

 

Én is csak telefonálásra használom a telefonom, direkt olyat is vettem :D:nyíl: >> Nokia 6310 <<

Link to comment
Share on other sites

Painkiller

Ez igaz! többnyire én is arra használom (siemens st60 ha nem mondtam volna!)

Link to comment
Share on other sites

Adri1528464460

Huhh!

 

Örülök, hogy nem vagyok egyedül ebben a mobilmániás (kinek jobb :S a telefonja) világban :pislog::):D:démonikacaj::lol:

Link to comment
Share on other sites

JoeYi

Én Sony Ericsson fan vagyok. Most K750i vagy W800 lesz a következõ áldozat. 2mpixel kamera, mp3 lejátszó.... nézzétek: [ w800 extrákkal, keeelllll ]

Edited by Greene
Link to comment
Share on other sites

Greene

Csakis a k750i. A w800 ugyanaz, csak pár funkcióval tud többet...

 

@Chabi: A 6310(i) a mai napig nagyon népszerû telefon. Tartós, megbízható, és sokáig bírja. Nekem is volt. ;)

Link to comment
Share on other sites

BlueNeon

Mit gondoltok a Nokia 3220-as telefonról? Most 1 ilyet akarok venni, mert tetszik és elég olcsó is: 27900Ft

Azt tudja valaki hogy mennyi a memóriája, mert hallottam már olyat is hogy 4MB + olyat is hogy 16MB. Most akkor mennyi?

Link to comment
Share on other sites

kori
Telefonálni lehet vele :D

...

Valahogy nem tartom fontosnak, hogy a telefonom "mindent tudó"legyen.

Ez a lényeg :)

 

Bár mostanában a fényképezõs mobil a "divat". Ezzel etetik a népet, hogy hú de jóó :pislog:

 

Én is csak telefonálásra használom a telefonom, direkt olyat is vettem :D:nyíl: >> Nokia 6310 <<

Én csak félve merem mondani, hogy a 3310-es mobilom már 3 éve tökéletesen mûködik. Semmi csicsa, telefonálás SMS küldés. :) Jó, az aksi már gyengélkedik. 8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...