Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kompakt digitális fényképezõgépek


ProFiler

Recommended Posts

Athos

Érdemes megnézni a következõ oldalt: Érzékelõ lapka méretei

Lehet látni, hogy mekkora különbség van egy kompakt és egy tükörreflexes gép érzékelõ lapkái között. Régebben beszélgettünk errõl és most kaptam ezt a linket. Gondoltam beteszem ide. ;)

Link to comment
Share on other sites

deskjet

Jól gondoltad, hasznos link.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
a MANUÁLISsal KÉZZEL állítod a fókuszt etc.. és nem a kezeddel a gombok által :nemoké:

Ez már szõrszálhasogatás, de van benne valami. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Na most akkor mi van? Akkor milyen gépet érdemes venni? Ezek szerint totál mindegy? Ízlés kérdése? Lehet Canon, Fuji, Nikon, Samsung, Sony, Panasonic......?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:D Csakis. :lol:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

deskjet
Na most akkor mi van? Akkor milyen gépet érdemes venni? Ezek szerint totál mindegy? Ízlés kérdése? Lehet Canon, Fuji, Nikon, Samsung, Sony, Panasonic......?

Steve's digicam... azthiszem ez no comment (annyit mondok, hogy ott szinte az összes géppel készült tesztfotó, és vannak olyan képek amiket ugyanolyan szögbõl állványról nyomnak --- ennél jobban szvsz nem lehet eldönteni mi a legjobb!!!)

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Tudod, ezekkel csak egy gond van. Mind verõfényes napsütésben készült. És ha én a szobában lámpa mellett akarom a gyermekeimet fotózni, akkor megint nem tudok többet, hiába van millió tesztkép.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ebben az esetben kompakt gépeknél szerintem komoly kompromusszumokra van szükség. A vakujuk nem ad túl nagy szabadságot, a "film" érzékenységét a zajosodás miatt nem állíthatod magas értékre. Persze nem mondom azt, hogy nem lehet képeket készíteni. Egyébként Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Fuji gépek közül válogathatsz. ;) Azt kéne csinálnod, hogy mondasz egy összeget és meg kell nézni ezért milyen gépeket lehet kapni. Aztán ebbõl lehet szûrni. :hmm: Nem látom, hogy említetted volna az összeget. Ha igen, akkor bocsi. ;)

Link to comment
Share on other sites

deskjet
Tudod, ezekkel csak egy gond van. Mind verõfényes napsütésben készült. És ha én a szobában lámpa mellett akarom a gyermekeimet fotózni, akkor megint nem tudok többet, hiába van millió tesztkép.

Én nem értelek.. tanácsot kérsz - kapsz. Meg se nézed de már ítélkezel. :mérges::mérges::mérges:

Írtam hogy vannak fixen beállított kompozíciók amit minden géppel lelõnek, és van szobában készült is, különbözõ fényviszonyokkal különbözõ ISO beállítással..

Ez a csávó már lassan 5 éve ugyanazt az asztalára helyezett M&M figurát fényképezi, szobában , többek közt :!:

 

Már csak arra is jó ez az oldal hogy lásd mennyit javult a technika ;) már az asztalon levõ újságok betûit is el tudod olvasni, sõt a barométer feliratait is :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Zazu

De megnéztem!

Link to comment
Share on other sites

deskjet

Akkor meg méginkább nem értelek...

Nem a "where to buy" gombra kell kattintani, hanem a "SAMPLE PHOTOS"-ra ;)

Link to comment
Share on other sites

bivaly01

A Canon 510 - esrõl elég sok jó vélemény volt, árban se nagy az eltérés a többihez képest, még van amelyik drágább is ettõl, úgyhogy azt hiszem azt fogom venni. Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Zazu

Csináltam egy összehasonlítást, amit bárki ellenõrizhet, itt:

 

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

 

Furcsa dolgok jöttek ki. Pl. A Canon A95-ös annak ellenére, hogy 5Mp-es, kisebb zaju, mint a Canon A520. A legélénkebb színek a Nikon gépeken vannak. Viszont a teszt fotókon, (kizárólag a beállító ábrán néztem, mert itt talán ugyan azok a beállítások, fényviszonyok lehetnek) elmosódottak az apró betük. Ezt sem értem.

 

A nagy gépek Sony 828, nincsenek fölényben. Számomra csak az nyilvánvaló, hogy a tesztképek alapján sem lehet kinyilatkoztatni semmit. Vagy, de ezt csak hallkan mondom, nem objektív a teszt.

 

Találtam egy nagyon ígéretes gépet itt:

http://www.impresscam.hu/site.php?pe=4&ter...at=2&cat=1&sd=1

 

Errõl viszont nincs semmi amivel össze tudnám hasonlítani a "nagy" márkákkal.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Jó lenne látni, hogy milyen ezekhez képest egy Hasselblad.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nagyon érdekes ez az összehasonlítás! Itt kiderül, hogy valójában nem is olyan nagy a szakadék egy jó kompakt és egy tükörreflexes között.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zazu
Jó lenne látni, hogy milyen ezekhez képest egy Hasselblad.

Úgy látom, hogy ezek a gépek a fényképezõk Rolls-Royce-a. Nem egy kategória az itt emlegetett gépekkel. (22Mpixel, wow).

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez tényleg nem lehet gyenge! :o

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kfx

Miért van az az érzésem, hogy aki ilyet vesz, az csak azért veszi, hogy legyen?

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Mert nem semmi érzés lehet egy ilyet kézben fogni.... gyönyörû. Bár biztos félteném, mint az állat. :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Úgy már csak a súlya miatt sem tudnál vele jó képet készíteni. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Hasselblad-ot elég keveset gyártanak, kézzel.

Olyan, mint a Lamborgini vagy a Rolls-Royce.

Többek között a NASA vásárolja õket az ûrhajósoknak.

(Mi is gyártottunk bele alkatrészt! :D )

Link to comment
Share on other sites

Athos
Nagyon érdekes ez az összehasonlítás! Itt kiderül, hogy valójában nem is olyan nagy a szakadék egy jó kompakt és egy tükörreflexes között.

Sajnos pont olyan képek nincsenek amiknél igazán kijön egy tükörreflexgép elõnye. Pl. gyengébb fényviszonyoknál. Vagy például ahol a mélységélességgel játszik az ember. Mondjuk napos idõben valóban nincs sok különbség egy jobb kompakt és egy tükörreflex között.

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Úgy már csak a súlya miatt sem tudnál vele jó képet készíteni. ;)

Szerintem meg igen. :P

 

Hiszen, ha kevesebb fény van, a nagyobb súly tartása miatt magabiztosabb a kezed :nyíl: kevésbé mozdul be. ;)8):D

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ha az exponálásig el nem fárad a kezed. :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ fapuma:

Na ne! Próbálj meg egy 2 és fél kilós tárgyat az orrod elõtt mozdulatlanul tartani! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...