Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kompakt digitális fényképezõgépek


ProFiler

Recommended Posts

Adani

Inkább kb. a semminél egy kicsivel több kategória, Az optikais gépek meg 40e-nél kezdődnek. Vagy ha olcsóbb akkor a videó minősége gyenge, és hát nekem az is fontos 720p-s videó alá nem adom.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Adani

Üdv!

 

A Nikon Coolpix L310-es gépről van valakinek tapasztalata? Ajánlottak egyet használtan 32k-ért, már vagy 10 ezer kép bennevan, megnéztem a képeket, amiket csinált, tetszett, a 21x optikai zoom is nagyon jól jönne vasútfotózásnál.

 

Van valakinek hasonló gépe? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Megnéztem mit tud, szerintem nem rossz 32-ért.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szerintem is jó ár érte. "Szerencsére" nem tükörreflexes, így a 10.000 kép nem sok neki. Ha tükrös lenne, akkor lassan esedékes lenne egy felújítás benne. Én egy öreg Fuji 5600-ast hajtok, már rég túl van a 30 ezer képen, de még mindig szépen muzsikál. Pedig párszor estem vele a sípályán, sőt egyszer alám is került.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Azért egy belépőszintű tükrös is kibír zárcsere nélkül 50-100 ezer expót. 10 ezerrel még bejáratós.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az előző kompakt gépem egy Fujifilm Finepix Av100 alig 3 évig bírta 10 ezer kép abban is simán volt, a mostani kis Samsungom (ST 150D) is már 4479-nél jár, pedig alig fél éve van meg.

 

Ismerősé a gép ma is voltunk vonatot fotózni, láttam miylen jó képet csinál sőt fényképeztem is vele, nagyon tetszik bár manuálisan kell állítgatni a jobb képért az ISO-t meg a fehéregyensúlyt meg pár paramétert Auto módban nem túl jó képet csinál, de hát egy ilyen kaliberű géphez már érteni is kell, csak meg tudom ezt is tanulni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
KGigi

Sziasztok!

 

Fényképezőt szeretnék vásárolni, elsősorban nyaralásokon lenne használva. Abszolút kezdő vagyok, az esetek nagy részében automata módban fog menni. Viszont szeretnék egy komolyabb gépet, mint a pár tízezer forintos kis kompaktok. A keret kb. 100 ezer forint, úgyhogy ahogy elnéztem, tükrös gépek nem igazán jöhetnek szóba. Érdemes beruházni egy cserélhető objektíves kompaktba? Egy ismerősöm nem cserélhető objektíves, külsőre a tükrös gépekre hasonlító Nikonja is pocsék képeket csinált sötétben, ezt szeretném elkerülni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Használt gép esetleg? Tükröset 80-90 körül már kapsz ennyiért használtban szettben. Egyébként újonnan egy tükrös kezdő készlet 120 körül van. Érdemes rááldozni azt a +20-ast, ha nem szeretnél használtat. Sötét fényviszonyok mellett csak ez az egy megoldás van. Esetleg egy fél profi gép állvánnyal, de az is csak terepfotózásra jó, embereket nem fogsz tudni vele. Ha más nem, akkor vedd meg a Médiában 10 hónapra kamatmentes hitelre. ;) Az havi 2 ezret jelent pluszba. Talán nem vág földhöz. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A használt azért nem nagyon jön szóba, mert a héten meg kellene érkeznie. 120 még belefér, csak kérdés, hogy milyen viszonyban van egymással egy kezdő tükrös és egy jobb kompakt. Nekem fogalmam sincs.

Link to comment
Share on other sites

payskin
pocsék képeket csinált sötétben

 

Aaaa... lehet ennek valami köze ahhoz, hogy a készülékeket fényképezőgépeknek hívják? ;)

 

De most komolyan, nem tudok arról, hogy bármelyik gép magától jó képeket csinálna sötétben. Ahhoz, hogy sötétben jó képet csinálj, 3 dolog kell: egy jó állvány, a fényképezéshez való értés és/vagy sok gyakorlás (türelem). Ez tipikusan az a terület, ahol az "auto" beállítás elvérzik. Nem tudom, Giraffe jár-e erre, ő valószínűleg tudna segíteni neked.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Köszi Balázs. :D

 

Réges régen volt egy HP Photosmart 850-esünk, az éjszakai módban, ha meg tudtam tartani remegés nélkül, teljesen használható képeket csinált. Ez nem, pedig ha jól láttam, még stabilizátor is van benne.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A működési elve miatt egy tükrös gépnek rövidebb záridő is elég a kép elkészítéséhez, így kisebb a képbemozdulás is. Persze gyertyafény mellett mindenképp kell az állvány vagy egy jó vakú. Ahogy Balázs is írta, az automata beállítást el lehet felejteni, max az autófókusz lehet bekapcsolva (kezdőként ajánlott).

Belépő szinten jó választás lehet a Canon EOS 1200D.

Az Aqua-ban valami miatt csak 1 év garit adnak rá, cserébe itt a legolcsóbb az alap objektívvel együtt, 109.990 Ft http://www.aqua.hu/canon-eos-1200d-18-55-is-ii-fenykepezogep-fekete-9127b023aa-280907.html

A médibában 2 objektívet adnak hozzá, és 3 év a garancia, viszont ez már 144.999 Ft-ba kerül. http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/_CANON-EOS-1200D-18-55-mm-DC-III-75-300-mm-DC-III-Kit,103952,504666,1193373.html?langId=-19&etcc_med=STC_CC_ATTR_VALUE_ar_osszehasonlito&etcc_acy=--&etcc_plc=--&etcc_par=Arukereso&etcc_cmp=altalanos_termekek&etcc_grp=AK&etcc_key=--&etcc_ctv=1136992&etcc_mty=PRICE

 

Ha szükséged van a nagyobb zoomra, és számít az a plusz 2 év garancia, akkor a Médiásat érdemes választani.

 

Egyébként csak a váz 92.999 Ft, az alap objektív 35.450 Ft, a médiában pluszban hozzá adott objektív pedig 45.790 Ft. Szóval mindenképp érdemes kitben venni, és lehetőleg előre gondolkozni, hogy mekkora zoomra lesz szükséged. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Értem. A hozzáadott alap objektív milyen minőségű, és milyen képek készítésére alkalmas? Távcsövezem, tehát az alapokkal tisztában vagyok, viszont a fényképezéshez (még) nem értek.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mivel ezek gyári kitek, ezért gyári Canon objektívek járnak hozzá. Az alap objektív kb. olyan paraméterekkel rendelkezik, mint egy kompakt gép, a médiás csomagban adott plusz objektív jóval nagyobbra el tud lőni. Azt tudni kell, hogy ezek a gépek sokkal gyorsabban és pontosabban reagálnak bármilyen beállításra. A fókuszt sokkal jobban be lehet állítani rajtuk, pl az előtérben lévő képet szép élesre veszed a mögötte lévőt meg kicsit elmosod.

 

Sajnos nekem sincs DSLR gépem (még), bár már tervezem egy beszerzését, lehet, hogy pont egy ilyen Médiás kit lesz az áldozat. Jelenleg csak egy fél-profi kompakt gép van a birtokomban, és az is már átlépte a 10. életévét. Tanulásra tökéletes, mert majdnem mindent tud, amit egy tükrös gép, csak sokkal lassabban, és rosszabb képminőséget készít, viszont full manuális módban minden hasonlóan állítható.

Viszont volt dolgom egy belépő szintű Pentax DSLR-el. A saját gépemen megszerzett alap tudással simán el tudtam kezelni. A gép sebessége volt számomra a legmegdöbbentőbb. Az EOS 1200D másodpercenként 3 kép elkészítésére alkalmas, tehát ezzel a géppel se lesz gond.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Értem, köszömöm! Közben olvastam teszteket, és elég szimpatikus. Szerintem elmegyek és megnézem élőben is.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mondjuk jobb lenne, ha IS objektívvel adnák a gépet DC helyett, de ez mostanában nem divat. Az IS-ben van képstabilizátor és az objektívek minősége is jobb.Szerk.:Korán írtam. Van 107.200-ért is IS objektívvel: http://www.pixel-pla...00D-18-55-IS-II

 

Csak a Médiás DC-s, a másik nem.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A tesztekben azt írták, hogy a gyári kitben képstabilizátoros objektív van. Akkor ezek szerint erre még külön figyelnem kell. :S

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A médiásban van csak DC-s a másikban viszont IS-es van, csak azt túl későn néztem. Így viszont lehet ezt érdemes választani és külön egy nagyobb objektívet hozzá, ha egyáltalán szükség van rá. Mondjuk ha sötétben szeretnél fotózni, akkor lehet, hogy egyébként is kell egy másik objektív, aminek kisebb az f értéke.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem egyelőre megnézem, hogy mit tud a gyári objektívvel, mert ez már így is túl van a kereten. Viszont mindenképpen a stabilizátoros lesz, mert az a vázban nincsen. Amit még olvastam, hogy kb. 500 kép ellövésére alkalmas az akku, szóval abból jó eséllyel kell egy tartalék is.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Még a Nikon D3200 jöhet szóba. Állítólag szebb képeket csinál, mint a Canon. Árban még egy kicsit olcsóbb is.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Sajnos elvérzett a Nikonom így venne kell egy új gépet.

 

Ezt néztem ki magamnak:

http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/samsung/nx-mini-9mm-nxf1zzb1-p226282780/#

 

Főleg tömegközlekedési járműveket fotózok, vonat, busz stb. vagyis mozgó tárgyak, messziről is, így nagy zoom fontos.

 

Tükrösre most nem futja, ez viszont egy jó MILC gépnek tűnik és mivel cserélhető objektíves adott a későbbi bővítés is, valamint elég hoszú záridőt is tud, ami sötétben jól jöhet. Az nem derült csak ki innen, hogy lehet-e manuálisan záridőt állítani rajta. Sajnos az előző gépemen a záridőt nem tudtam álíltani csak az ISO-t meg a fehéregyensúlyt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én inkább tükrös gépet vennék. A Nikon D3300 objektívvel a médiában 128899 FT. Ha a mostani gépre van 67.490 Ft-ot, akkor azt felhasználhatód előlegnek, és 6 havi részletre meg kifizeted a másik felét (persze, ha erre így van keret). Sajna most nincs ingyen kamat náluk, de a kamat része így is "csak" ~6e Ft. Arra viszont figyelj, hogy ezek az árak csak online ügyintézés esetén érvényesek. ;) Viszont ezzel a géppel sokkal jobban jársz, mint az általad kiválasztottal. Ennél olcsóbban a Canon 1200D-t tudod megvenni, az durván 15-el olcsóbb, így a törlesztő részlet és a kamat is kevesebb. Ott csak 3-4e forint a kamat, vagyis elhanyagolható mértékű. Nem mintha a Nikonnal olyan nagy lenne. Egy ilyen beruházásnál (főleg ha komolyan gondolod), sokszorosan vissza hozza az értékét. Ha másban nem is, legalább a képminőségben. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...