Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop, notebook vásárlása 2005-2007


ProFiler

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Bencce

Mi a véleményetek Gericom HUMMER-jéről?

Bruttó 165 ezer forint: 3Ghz P4, 512DDR, DVD író, a többire már nem is emlékszem és 15-ös TFT... Szerintem jól hangzik de mi a buktató?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hát a Gericom notebook az olyan mint a francia/olasz autó. Olcsó és jó, de nem annyira minőségi. Persze az ára nagyon szuper :pislog::) . Jóérzéssel nem tudnám megvenni mert minden pillanatban félnék, hogy mikor esik szét :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Szerintem jól hangzik de mi a buktató?

A válogatott alkatrészek minősége.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Dr. Watson

Én sem kockáztatnék! Nemrégiben vettem egy IBM Thinkpad X31-et, nem volt olcsó (bruttó 360), de a kategóriájában szerintem csúcsgép és rettenetesen meg vagyok vele elégedve és ugye minimum 3 évre vettem, élvezet dolgozni rajta és nekem a súly volt az egyik legfontosabb szempont, mivel sokat utazom!

Adatok: http://www.notebook.hu/notebook/ibm/thinkx/ibmx31_02

Link to comment
Share on other sites

Greene

Na igen, az IBM az egyik legjobb a világon! ;)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Szerintem Bencce nem azért nézegeti a Gericom notebookokat, mert van pénze tegyük fel egy 400 000 Ft-os masinára. :pislog:

A Gericom márka valóban nem felsőkategóriás, de szerintem nem rossz. Most vettek kollégáim kettő ilyen márkájú gépet és semmi baj nincs vele. Megnéztem közelről és összeszerelése is kiváló. Nincs hézag, jók az illesztések. Kipróbáltam és a billentyűzete kifejezetten kényelmes. Persze nem összevethető egy IMB-mel, de nem rosszak. Próbáld ki és az alapján döntsél.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Notebook-ot ne úgy vegyen az ember, hogy jééé ez tök olcsó, rakjuk csak bele a kosárba.

Egy notebooknak ha bármi baja van sokkal drágább a javíttatása, és az alkatrész bele.

Ha drágább notebook-ot veszel, akkor ahhoz akár 3 év világgarancia is jár. Saját példámból tudom: egyszer kell venni de akkor jót!

 

Az olcsó húsnak híg a leve. Ha én ilyen olcsó Gericomot vennék (mert miért is ne), akkor nem várnám el, hogy huzamosabb ideig működjön hiba nélkül.

Nekünk volt egy 486 DX4-es Compaq notebook-unk. Tavaly adtuk el, és semmi baja nem volt. Kb 10 évet bírt ki csak az irodában, meg nálunk otthon...persze azóta a HP megvette a Compaq-ot és átment gagyiba...

Nézd csak meg a használt notebook-ok kínálatát. Nem látni egy Gericomot se. Vagy azért mert nem bírják ki sokáig, vagy mert nem eladhatók...

Dell-ből például vannak nagyon olcsón jó modellek...

Link to comment
Share on other sites

Dr. Watson

Akkor örülök, hogy te tudtál konkrét tapasztalattal szolgálni! Elsimerem, bunkóság volt egy Gericom felvetésre IBM-mel válaszolni! :) Nem akartam Benccét bántani, csak örültem a sajátomnak: 3 évig volt céges notebook-om, az még Compaq Presario 714 volt, 2002-ben fél milláért vesztegették, 3.5 kiló, cd-olvasó (!), szal, Gericom már akkor is volt és azóta szerintem fejlődtek ők is sokat a saját kategóriájukban, de nálam a notebook érzékeny valami, abból nem vennék akármilyet...

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nem volt bunkóság csak szerintem azt kell megérteni, hogy valakinek nincs 400-500 ezer forintja erre. Lehet mondjuk most kezd el dolgozgatni és csak erre futja. Majd máskor vesz jobbat. Érdekes, a Renault Thaliakat is megveszik pedig az az olcsó kategóriát (belépőszintet) képviseli. Még sem kellett leállítani a gyártását. Szerintem a Gericom sem rossz. Lehet 10 évig nem bírja, de kérdem hány évig használnál egy számítógépet vagy egy Notebookot? Elég rövid az elévülési idő. Ha csak netre és levelezésre kell, akkor mondjuk 4-5 év, de utána már csak az újabb technikák miatt is tervezi az ember a lecserélését. ;)

Meg fontos tényleg mire kell. Ha otthoni használatra a nagy gép helyére, akkor olcsóbban ki lehet jönni. Ha pedig a hordozhatóság a szempont és mondjuk sokat utazik valaki külföldre, akkor pedig a könnyebb gépezet és hosszabb akkumulátor üzemidő az első. Persze olyan extra is jól jönnek, ha mondjuk külföldön romlik el, akkor is gariban gyorsan megcsinálják.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Jajj nem sértett meg senki :)

Nekem igazából csak 2 suli szemszterre kell, mert külföldön foguk tanulni (ERASMUS program). Aztán kell egy gép, itthon van egy pici erőmű amin aztán mindent tudok csinálni, így nem kell egy komoly gép, csak megtetszett és kecsegtető volt. A családban nekünk van 2 Gericom is, az első az 9 éves és vígan működik, bár tavaly a floppymeghajtó tönkrement... Az újjal meg apa járkál, annak sincs soha semmi baja, ezért nem gondoltam volna, hogy a gericom ne lenne jó!

de most kinéztem egy HP-t is (Hewlett Packard Pavilion zv5440ea ) ez bruttó 220 és ugyanaz majdnem mint az előző!

Processzor: Intel Pentium4 3,0GHz

Merevlemez: 60 GB

Memória: 512 MB DDR

Optikai meghajtó: DVD+-R/RW DVD-író Combodrive

Kijelző: 15,4" WXGA szélesvásznú TFT kijelző (1280x800)

Grafikus megjelenítő: ATI Mobility Radeon 9000 IGP 128 MB osztott memóriával

Akkumulátor: Li-Ion

Pozícionáló eszköz: Touch Pad

Audio: Harman/Kardon prémium hangrendszer

Interfészek: PCMCIA, 3xUSB2.0, LPT, VGA, FireWire

Kommunikáció: Modem, LAN, WLAN

Egyéb: 5-IN-1 kártyaolvasó

 

Ami nagyon jó, hogy ott a radeon, tehát tudok majd játszani is:):):):)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez már szebben hangzik! Ezt sokkal nyugodtabban ajánlhatom.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Azért ettől a Radeontól ne várj óriási teljesítményt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az ASUS nagyon jó :király: .

De én nem nagyon venném meg Sempronnal, csak A64-gyel, vagy méginkább Intel mobil procival. Az AMD-nek nem olyan jók a noteszgépekbe szánt processzorai...

Az ASUS-oknál meg kell nézni milyen vinyót raknak bele, de mégjobban meg kell nézni milyen optikai meghajtóval adják, mert az ASUS sajátja általában elég gyenge.

 

A 2 év garanciát meg keveslem. 3 évet tuti ad rá a gyártó, csak a forgalmazó / kereskedő szépen 2 évre lecsökkenti... :S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most már tényleg érdemes 64 bites notebookba fektetni. Esetleg érdemes kivárni egy Turion konfigot.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

attila1964

Az Albacomp Activa notebook-okról mi a tapasztalatotok, véleményetek? Csak irodai felhasználásra, ill. netezésre használnám, semmi játék, stb.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Az Albacomp számítógépekről, notebookokról azt hallottam, hogy messze el kell kerülni. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én nem ismerem az Albacomp gépeket :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha jól sejtem, akkor ez valami magyar összeállítás, még a nemzetközi oldalukon is az egyik notebook típusa Panoráma. :pislog: Nem találkoztam ilyen mobil szerkentyűkkel, de desktop gépekkel már igen. Csak annyit mondhatok, hogy nem a legjobb minőségű alkatrészeket alkalmazták benne.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
orange
Nemrégiben vettem egy IBM Thinkpad X31-et...

Dr Watson! Az X31-hez ebben az árban benne volt a dokkoló és valamilyen optikai meghajtó is? Nem túl lassú a HDD? Ugye 1.8"-os 4200-es?

Azért kérdem mert én is ilyet szeretnék venni.

Link to comment
Share on other sites

orange

"The file is damaged and can not be repaired"

 

Persze máshol megnéztem: A dokkolót külön kell megvenni, van olyan típus amiben 5400-as van de van 20/30/40GB-os 4200-as HDD-vel is.

Ettõl függetlenül lehet, hogy Watson valami jótét akcióban vette dokkolóval együtt, azonkívül, hogy neki milyen HDD van benne és azt lassúnak tartja-e vagy nem, azt hadd válaszolja meg õ, ne egy rossz pdf link. Azért köszönöm a fáradozásod.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nyekk

Sziasztok! És a mostani csúcs Gericomhoz mit szóltok?(1st. Supersonic PCI-E)

Nekem nagyon megtetszett! Még talán lé is lenne rá, ha nagyon akarom!

Ha nem ajánljátok, akkor mi van ami ennyit tud?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nagyon vonzó a tudása és az ára is, de a Gericommal nekem az a bajom, hogy minõségileg nem igazán tartom jónak. Márpedig ez egy notebook-nál nagyon fontos.

 

Én úgy vagyok vele, hogy egy notebook nem játékra való, hanem arra, hogy egy akksifeltöltéssel órákig tudjam használni. ;)

 

Ez a Gericom -mint a Gericomok általában- félig meddig egy desktop helyettesítõ gép.

 

Hány év a jótállás rá?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...