Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lapolvasó-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

  • 1 month later...
dreamer1

A tanácsotokat szeretném kérni, abban a témában , hogy milyen scannert vásároljak.

Eddig egy HP Scanjet 2400 al nyomultam, de sajnos alig egy kicsivel a garancia lejárta után megboldogult.

Felhívtam a Hp ügyfélszolgálatát megkérdezni, vajon mennyibe kerüla javítás, mire azt a választ kaptam, hogy a Hp garanciaidõn túl nem javít (jelzem gar. idõn belül sem, akkor is csak cserél).

Viszont vásárolhatok náluk egy újat 24.990 ért.

Ez már csak azért is érdekes mer a Hp oldalán az ajánlott bruttó ár 18990FT

Itt látható

Na mindegy, ezt csak mellékesen.

Szóval szerték venni egy új scannert.

Abszolút otthoni felhasználásra, hobbi célokra.

Leginkább régi fényképek feldolgozására, annak céljából, hogy késõbb CD-re vagy DVD- re írjam.

A hp 2400 as erre sem volt igazán jó, mert elég lassúnak bizonyult.

Szerintetek mit érdemes megvenni ilyen használatra.

Nem volna gond, ha az adott márka szervizelés szempontjából kicsit más szemléletet tanusítana mint a hp :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Canon Lide 35.

 

Nem igazán találni jobbat ebben az árkategóriában. Nagyon jó kis készülék.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Molt@m

Én egy HP ScanJet 3670-nel vagyok és meg vagyok elégedve vele.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
outsider9

Sziasztok!

 

Szerintetek az alábbi lapolvasó alkalmas arra, hogy az általa beolvasott amatõr képek, filmek, újra kinyomtatva minõségileg ne térjenek el észrevehetõen az eredetitõl (feltételezve, hogy ez egy minõségi nyomtatóval történik)?

 

 

http://www.canon.hu/php4/scripts/product.php4?id=623

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kiváló arra! :oké:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

outsider9

Köszi, akkor rárepülök :D

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Segítségeteket szeretném kérni. :ötlet:

Nem vagyok jártas a témában, de viszonylag záros határidõn belül szükségem lesz egy olyan scannerre, ami gyorsan olvas be és dia feltéttel is rendelkezik.

Rengeteg diánk van és jó lenne bedigitalizálni õket, mert a diavetitõnk lassan kimúlik. 50 000 Ft az összeg, amit rá tudok fordítani.

Nagyon megköszönném a pro és kontra mondanátok típusokat, amit érdemes lenne fontolóra vennem illetve mire figyeljek vásárláskor :?:

 

Hálás köszönetem!

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet számomra megfelelõ típus? Eddig Epson-t és HP-t találtam, de ha jól tudom az utóbbi lassabb, mert szoftveresen elõmelegít mindig. :hááát::?:

Link to comment
Share on other sites

kori

Két napja üzemeltem be a fõnökömnek egy HP-t, a tipusszámára pontosan nem emlékszem :upsz: ,de néhány másodperc alatt üzemkész volt és kb.10mp alatt beolvasott mindent (3800 vagy 3880) :hááát: A hozzáadott szoftver is kiváló. ;)

Link to comment
Share on other sites

F. A. Bian

Pár hozzászólással feljebb ott van a megoldás a problémádra, még árban is stimmel... :upsz:

De innen is választhatsz. Én most egy CanoScan 4200F-en gondolkodom nagyon komolyan.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Köszönöm az ötleteket. Közben kinéztem egy típust: Epson Perfection 4490 Photo.

Mondjuk kicsit drágább ~68.000 Ft, de leírásában nem túnik rosznak. Esetleg valami vélemény, kritika ? Írja a leírása a diaszkannelést, mint lehetõség. Diáknak a mérete egyébként eltérõ lehet vagy csak egy standard méret van :pislog::?: Van benne diafeltét Egyszerre 2 db-ot lehet. Van olyan típus, ami lehetõvé teszi, hogy ennél is többet tudjak?

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Két típus került számításba.

 

Tudna valaki segíteni abban, hogy melyiket lenne érdemes megvenni?

 

1. Epson Perfection 4490 Photo ~ 60.000 Ft Extreme Digital

 

2. HP 4890 HP World

 

Köszönöm elõre is !

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A kettõ közül inkább a HP, de minõségileg mindkettõ egy szinten van (nagyon jó!).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

És mi szól a HP mellett ?

Link to comment
Share on other sites

mattheus

OK!

 

De ettõl függetlenül kérhetem a segítségedet, hogy a HP mellett szerited milyen érv szól ?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az, hogy gyorsabban dolgozik, továbbá a készülék szerintem jobb minõségû (bár ez csak a saját benyomásom róla). Az Epsonnak pozitívuma a szoftvere a HP-hoz képest.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Megnéztem az adatokat. Kicsit bajban vagyok, hogy ezek mennyire valós értékek.

HP azt írja, hogy elõolvasás esetén 6 mp míg az Epson 7 mp.

A4 lap beolvasás HP esetén 30 mp míg Epson esetében 27 mp (itt írja, hogy 600dpi)

 

Azt nem tudom, hogy hogy ha több kép van az üveg felületen, akkor egyszerre is be tudja õket scannelni és akkor elmenti külön fájlba vagy nem. HP-nél tesz valami ilyesmirõl említést, de a Epsonnál, nem találok erre utalást.

 

minõséget mire érted? Láttad valamelyik típust? Esetleg mindkettõt ?

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindkettõt ismerem, de csak boltból, a kiállított darabokat. A HP végülis jobbnak tûnik. Meg jóval olcsóbb is. (HP - ~170 Euro, Epson - ~250 Euro)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Elolvastam pár olvasói véleményt és még tanácstalanabb lettem:

 

Epsonról pár hozzászólás:

 

1. Epson 1

 

2. Epson 2

 

HP

 

1. HP 1

 

2. HP 2

 

Most már tényleg nem tudom mi tévõ legyek...... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Végül Epson lett megrendelve. Remélem nem fogom megbánni.... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
krinyó

Sziasztok!

 

Szeretnék vennék egy scannert. Amit kinéztem az egy Canon CS4200F szkenner, 26990 ft-os áron.

Van valakinek tapasztalata errõl a lapolvasóról? Illetve mennyire jó az ár/érték aránya?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
fezo12

A3-as szkennerrõl tud valaki? Gyors legyen és hordozható, ennyi a követelmény.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
JOINT72

Gondolkodom egy szkenner vásárlásán. A Canon CanoScan 4400F-ot néztem ki magamnak: Link. Ebben az árkategóriában van ennél jobb?

 

Újságot, könyvet szeretnék PDF-be bemásolni úgy, hogy a függõleges irányban legyenek az oldalak összefûzve. Ezt meg lehet csinálni a canon programjával?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...