Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nyomtatóvásárlás


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Ez nem jobb! Amit betettem az a legjobb otthoni felhasználásra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Majdnem meggyõztél, de:

Ha választanom kellene 7000Ft felárért (ami jelen esetben 20%) elég sok pluszt kapsz. Jön az ár-érték arány. Nekem megérné.

Ez alapján nálam ez az új befutó:

http://www.edigital.hu/eshop/termek_adat.p...ermek_szam=5271

Vélemény?

Más. A tintapatron utánpótlás a HP esetében nem olcsó. A Canon utángyártott "szinte"ugyanazt teljesíti, mint az eredeti, jóval olcsóbban. Igaz ez?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez is egy egész jó gép - bár ilyen Canonokkal nincs tapasztalatom. A scanner része az tuti jó (hisz Canon).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

@crocket

 

Ne akadj el az ExtremDigital-nél.

Ezen a pályán szoktak lenni nagyon jó ajánlatok. Legutóbb klf. hypermarketek akciózták agyon magukat. 20-25K között vagy négyféle multit lehetett kapni. Lehet, hogy modellváltás volt.

Link to comment
Share on other sites

Athos

@crocket

Ha jól olvastam, akkor elsõsorban fotókat szeretnél nyomtatni, de multifunkcionálisat szeretnél venni. Szóval megnéztem az MP130-ast és elvieg fotókra is nagyon jónak kell lennie. Nekem Canon iP4000-esem van és hihetetlenül szépen nyomtatja a fényképeket. Igaz, ez árban annyi volt, mint ez a multifunkcionális. Elvileg ugyanaz a nyomtatófej dolgozik benne. Mondjuk én gyanakvó vagyok, mert mindent egyben adnak annyiért, mint egy középkategóriás fotónyomtató. :pislog:

A másik kérdés: mennyire számít neked a fotók színhûsége? Ugyanis az iP4000-nél azt tapasztaltam, hogy nem mindig tud megbírkózni a bõrszínnel, tehát nem pont ugyanazt látod a papíron, mint a valóságban. Erre megoldás a 8 tintával dolgozó változat, de az árban is kiemelkedõ.

 

És a végén: ne az ExtremDigitalnál vegyed, mert nem kapod meg rá a magyarországi Canon garanciát. Vagyis gondolom, mert fényképezõgépeknél így van. Ha netán gond lenne vele, akkor visszaviszed, õk meg kiküldik külföldre.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Egy multi-s gép egyebek mellett azért lehet olcsóbb, mert nem kell több dobozt legyártani hozzá, abba több tintát és nyomtatófejet rakni, valószínûleg csak egyetlen motort tartalmaznak, stb.

 

Meg persze nyilvánvalóan nem a csúcskategóriát képviselik.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Igen, ezt értem. De gondolom egy komolyabb nyomtató nem hiába kerül 2-szer annyiba. Visszatérve a vásárláshoz. Leírás alapján szerintem alkalmas jó minõségû fotók nyomtatására is, de leírtam milyen hátrányokkal. Ha viszont tényleg a csúcsminõség a lényeg, akkor már nem elegendõ.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Aki multis gépet gyárt/vesz, az valószínûleg spórolni akar. Vagy pénzben, vagy helyben. Nyilvánvaló, hogy mindenképpen kompromisszumot kell kötnie.

 

Egy ilyen cucc olyan mint a fotelágy. Egyiknek sem tökéletes.

 

Abban pedig igazad van, hogy csodák pedig nincsenek. A minõséget meg kell fizetni.

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Hát igen, valamit valamiért. Azonban amíg eldöntöm, hogy mit is akarok tulajdonképpen, ki kell egyeznem a "fotelággyal". Mint írtam, a tapasztalatom 0!

Hol érdemes körülnézni? Mindenki extremdigital-t linkel. Gondoltam ez a legkedvezõbb...

Link to comment
Share on other sites

karcsi23

Egy ismerõsöm keresett meg nyomtatóvásárlással kapcsolatban, aki tanárnõ. Olyan nyomtatót szeretne, amivel tud írásvetítõ fóliára nyomtatni. Mivel tapasztalatom nincs ilyen témában a segítségeteket szeretném kérni.

 

A lézer és a tintasugaras is alkalmas a fóliára nyomtatásra?

Gondolom alapanyag más kell a két technológiához?

Lényeges-e a papírút? Vagy vízszintes helyzetbõl is fel tudja venni a fóliát?

 

Szeretné ha multifunkcionális lenne a gép, olyan 80-100 eFt körüli összeget szánna rá.

Esetleg szóba jöhetne még csak sima nyomtató is olyan 40-50 eFt körül.

Lényeges lenne a gazdaságosság, illetve néha a színes nyomtatás. Tudom, hogy ez szinte kizárja egymást, mert színes lézert ilyen áron nem kap, a tintasugaras pedig nem a gazdaságosságáról híres.

 

Minden ötlet, hozzászólás érdekelne!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A tintasugaras biztos, hogy tud fóliára nyomtatni. Én is szoktam a HP-mmal.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Crocket
Ez nem jobb! Amit betettem az a legjobb otthoni felhasználásra.

Bocs, elnéztem egy linket. Most jöttem rá, hogy egy PSC1215 hasonlítgattam. Így természetesen igazad van. Sokadszor is :bocsánat:

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Hát igen, valamit valamiért. Azonban amíg eldöntöm, hogy mit is akarok tulajdonképpen, ki kell egyeznem a "fotelággyal". Mint írtam, a tapasztalatom 0!

Hol érdemes körülnézni? Mindenki extremdigital-t linkel. Gondoltam ez a legkedvezõbb...

Én pl. az egyik hypermarketben vettem a Canon Pixma 3000-t 20 ezerért.

 

A garancia ügyintézésük pocsék, de úgy gondolom, hogy az ember olyan cuccost vegyen, aminél nem lesz szükség a gari érvényesítésére.

 

Különben is, a szerencse azok pártján áll, akik hisznek benne. (Vagyis az enyémen)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Na na :!:

Ezt lekopogtad balkézzel :!: :?::P

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Eddig bejött. (Viszont a szabály nálam nem vonatkozik a munka nélküli pénzszerzésre és a nõkre.)

Link to comment
Share on other sites

Crocket

ordító egér@

Ez mind ok, viszont én tényleg multi-t szeretnék. Megköszönném, ha értesítenél ha hallasz valami akciórol.

Azóta kissé feltornásztam a dolgot, ennél a gépnél "nincs szükség a gari érvényesítésére"- ahogy Te írtad, viszont az ára is így viszonyul.

http://www.pixmania.com/hu/hu/63101/art/ca...tifunkcion.html

Tudás nélkül nincs szerencse! Nálam mindkettõ gyengén muzsikál...

Link to comment
Share on other sites

willow

Sziasztok! HP PSC 1410 multis nyomtató. Van még 2 hét a Sulinetbõl, és mivel egy roppant drágán fenntartható Olivetti nyomtatóm van, szeretnék egy újat. Nagyon tetszik ez a multifunkciós dolog, szép is, jók a megadott paraméterek, -nem használnám agyon, úgyh. nem tartok tõle, hogy "kevés" lenne:) DE elbizonytalanodtam, mert mindenhol azt olvasom, hogy jó a HP de nem jó a szerviz-támogatás meg ilyenek...pedig errefelé az összes hivatalban ilyen van:)

Légyszi, ha valakinek van ilyen vagy ismeri irja+ a véleményét! Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

Pige

Ha olcsón fenntartható nyomtatót keresel szerintem Canon a tuti, és már 20e forintért kapsz multit is. Az eredeti patronok is olcsóbbak, mint a többi, de ha utángyártottban is megbízol, már 1000 forintból megúszod a patron cserét. Amúgy a fórumban többen is panaszkodtak már HP nyomtatókra.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Többek között én is!

Az általam elõrébb elmondottakhoz csak annyit, a munkahelyemen szinte csak HP van, és a számítástechnikusok szidják is rövid élettartama, a nagyfokú alkatrészigénye, és a gazdaságtalan fenntartása miatt. :mérges:

Az hogy mégis miért éri meg egyes cégeknek, rejtély?

De az is igaz, amíg a tintasugaras nyomtatókat abszolúte nem javítják, addig a lézereket az egész javító hálózat ellátja alkatrészekkel, és javítják is õket!

Így a nagy vállalatok helyzete össze sem hasonlítható egy egyszerû mezei felhasználóval. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Pige

A szervizelési gondokkal már sajnos én is találkoztam. Finoman szólva szóba sem álltak velem.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

:szia:

 

Egy olyan tintasugaras nyomtatót keresek ami: pofátlanul kevés tintát eszik és ha patroncsere van akkor se kelljen a számat húzni :)

 

A nyomatminõség nem nagyon érdekel mert a fekete-fehér irományaimat fogom vele nyomtatni. Javaslat?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Canon. Gyakorlatilag a legolcsóbban vele jössz ki.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Melyik típusokat ajánlod? És akkor utána tudok nézni a kellékanyagáraknak is! Egy átlagos Canon patronnal mennyi oldalt tudok nyomtatni? Nem kell sebészi pontosságú adat, csak úgy szemre ész nélkül :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ha csak fekete-fehéret akarsz, akkor a legkissebb Pixma is elég. Az 1500-as olyan 14000,- körül már kapható.

Oldalszámra nem sacolhanék, de ha visszaolvasol a régebbi lapoban, ahol volt még nyomtatóajánló (is) a végén, ott mindíg a legjobb lapár-ral szerepeltek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ruzsa Dániel

Tegnap kaptam a SULINET keretein belül egy CANON PIXMA IP4200-as nyomtató, nagyon tetszik, szép képet ad gyorsan, csak az bosszant, hogy arról az átkozott cd-rõl annyi mindent feltelepített, de mindegy, az a lényeg, hogy a nyomtató nagyon jóóóó!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...