Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vicces topik [18 éven felülieknek!]


ProFiler

Recommended Posts

Fujitsu

Ja, hát a YouTube-on minden második semmirekellő azt hiszi magáról, hogy szórakoztató. Lassan már mindenki, aki feltesz a gépére egy játékot, elindít egy gémpléj-csatornát; nehogy a világ lemaradjon arról a páratlan élményről, hogy nézheti őt, amint játszik.

 

De a személyes kedvencem mégis az volt (ezt talán meséltem is), hogy volt valami barom, aki azzal szórakozott, hogy értelmetlenül tojásokat tört össze a videójában (semmi másból nem állt a videó, csak abból, hogy a lakás különböző pontjain összetör egy-egy tojást), és ennek az imbecil idiótának a csatornájára több millióan feliratkoztak. :D

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nekem is van ilyen ismerősöm. Már 22 ezer feliratkozója van, és van olyan cég aki adja neki a játékokat, meg olyan is aki fizet neki a streamelésért. Szóval nem annyira elborult ötlet ez, persze megélni egyelőre nem fog belőle. Rengetegen vannak hasonlóak, és 95%-uk nem való a képernyőre. A "dobozos tej unboxing" kategóriás videókkal engem ki lehet kergetni a világból.

Én speciel egy-egy érdekesebb játék végigjátszását meg szoktam nézni, de beletekergetve. Én is inkább játszok mint nézem.

 

Szoktam nézni egy-két "gazdag" angol fiatal srác autózásait, na azok se jobbak mint a gameplay videósok. Hú most ilyen autót veszek, de mégse, most olyat. Unom a színét, átfóliáztatom. Ide viszem tuningra, oda viszem tuningra. Tobzódnak a nagy semmittevésben. Kb. a második videó után ugyanarról szólnak.

 

Aztán ott vannak a booby streamerek (lányok), akik kirakják amijük van, és csicseregnek mindenféle hülyeségről. A játék meg közben felvételről megy. :D Na ezek az igazi twitches sörpredékek.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A gameplaynek mint műfajnak szerintem is lehet létjogosultsága. Ha például valakit érdekel egy játék, akkor megnézheti, hogy milyen játszani vele, és eldöntheti, hogy érdekli-e. (De ebben a játékokra szakosodott médiumok valószínűleg jobbak, és az ő kommentárjaik várhatóan több és pontosabb információt adnak át, mint Pistike streamje.) Vagy például ha valaki kiemelkedően tehetséges egy játékban (van ma már ilyen is, hogy e-sport), azt el tudom képzelni, hogy érdekes lehet, hogy ezt bemutatja. De hogy Pistike többórás közvetítéseire ki a rosseb lehet mégis kíváncsi, az nekem rejtély. Igaz, én már a valóságsókat sem értettem soha, és azokat is csak idehaza milliók nézték.

 

A YouTube-on felfoghatatlan mennyiségű értékes tartalom is van, csak hát a tömegek nem azt találják meg. A ’70-es évekbeli Münchenről éppúgy találsz anyagot, mint a NASA JPL űrjárműveiről vagy épp a Galaxy S7 teardownjáról. Ugyanúgy meg lehet találni ezeket, mint a százmilliomodik szemkifestős videót. Aztán hogy ki melyiket tartja érdemesnek arra, hogy áldozzon rá az idejéből, azt mindenki eldöntheti maga.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha már YouTube és vicces topic, akkor én csak hetente egyszer járok arra fele, hogy megnézzem a FailArmy heti videó összeállítását.

Link to comment
Share on other sites

Szebenyidominik

Sziasztok.

Véletlenül bukkantam rá erre a topikra, és megütötte a szememet a YouTube videózás téma. Olvastam nagyon jó és egy kicsit irritáló szöveget! Mivel hogy én is a YouTube-on videózgatok már vagy 3 éve, és én úgy vagyok az olyan nézzőkkel akik nemszeretik például a gameplayokat azok lépjenek tovább nem kötelező nézni! De van aki arra veszi a fáradtságot hogy minden féle trágár szavakkal be kommentel a videó alá + dislike-olja a videót, na most az én csatornámon nincs se kommentálás, like, se dislike, azaz levantiltva a komment és a videó értékelése. Így nem kapok agykukit a hülye kommentelők miatt! De akit nem érdekli a videó tartalma az lépjen tovább, ne oktassaki a 0 feliratkozó a 2000 feliratkozós videóst! Ja és ne hátráltassuk azokat akik normálisan akar kommentelni!

Link to comment
Share on other sites

kléni

Ok.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyik kedvenc új csatornám, a DevTools, egy Google-nál dolgozó szakállas srác csinálja. Pár hete elkezdett egy sorozatot az Atom kódszerkesztőről, és ennek egyik részében arra kérte a nézőket, hogy írják meg kommentben, melyik a kedvenc Atom kiegészítőjük. Az öt legtöbb like-ot kapott kommentben szereplő kiegészítőt majd bemutatja egy új videóban.

 

Most hétvégén jött ki a videó, azt hiszem, a 2. legtöbb szavazatot kapott komment az volt, hogy miért nem használ inkább Brackets-et? (Az egy másik kódszerkesztő.) Vágott egy arcot, és kijelentette, hogy tudta előre, hogy valaki meg fogja ezt írni, de hogy ennyien like-olják, erre nem számított. Megnéztem a kommenteket -- van néhány ember, aki nem érti, hogy miért mondta ezt, kb. miért, mi a baj a Bracketsszel?

 

Általánosítsunk: az emberek hülyék. Akik kommentelnek, azok sík hülyék. Óriás tisztelet a kivételnek. (Például nekem. :P)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Sok évvel ezelőtt feltettem egy videót egy hardverhibáról – persze nem azért, hogy ezzel szórakoztassam a YouTube közönségét, hanem levelezésben voltam a gariosztállyal, és így volt a legegyszerűbb továbbítani a felvételt. De ha már így alakult, nem vettem le; mi több, meg is írtam kommentben, mi lett aztán a megoldás, hogy aki esetleg belefut egy ilyenbe, az lássa. (Akkoriban még tudtam kommentelni; mivel pár éve már csak Google+-accounttal lehet, ezért én már évek óta nem tudok hozzászólásokat írni a YouTube-ra, még a saját videóim alá sem. :D Szerencsére nem is akarok.) Lényeg a lényeg, jött a videómra néhány ezer megtekintés pár év alatt, és összesen vagy 6 komment. Ebből három azzal foglalkozik, hogy miért püfölöm olyan hangosan a billentyűzetet a videóban. :fetreng: (Egyébként tényleg úgy hallatszik, de nem direkt ilyen, egyszerűen hangos a billentyűzetem; néhány billentyű – Enter, Delete stb. – leütése pedig különösen nagy zajt tud csapni. Mivel a videóban amúgy kuss van, csak a gép duruzsol, ez így valóban érdekesen szól, de annyira azért talán mégse. :)) Jót röhögtem mindenesetre ezen, de igazán értelmes vagy hasznos hozzászólás nem érkezett.

 

Általánosságban én is azt figyeltem meg, hogy a YouTube-on aránylag kevés az értelmes komment. Persze ez nyilván erős összefüggésben van azzal, hogy milyen közönség nézi a videót. Szóval aki gémpléjekben utazik (amik közönsége, valljuk be, mégis csak döntően a 10-16 éves korosztályból kerül ki :P), annál szerintem semmi meglepő nincs abban, hogy a kommentek jelentős része igencsak alacsony szellemi színvonalról árulkodik.

 

Ettől függetlenül a kommentelés intézménye szerintem kifejezetten hasznos tud lenni. Számtalan oldal van, ahol a cikkek alatt egészen értelmes és információdús párbeszéd alakul ki néha; és vannak kommentelők, akikre különösen érdemes figyelni, mert lehet inni a szavaikat, ha tudásra szomjazol. Azzal egyetértek, hogy nagyon-nagyon kevés az ilyen globálisan.

Link to comment
Share on other sites

payskin
mivel pár éve már csak Google+-accounttal lehet

Meg kéne próbálnod mostanában, pár hónapja, egy újabb G+ bukás beismerése után belengették, hogy szétválasztják a korábban összekötött szolgáltatásokat. Nekem például volt egy csatornám Mukákó néven, és amikor összekötötték a Youtube-ot a G+-szal, akkor nőtt egy extra fiókom -- amelyiknek volt avatarja, az volt a csatornafiók, a másiknak nem, az volt az automatikusa létrehozott G+ fiók a kommentekhez. Ezen annyira fel voltam háborodva, hogy sosem használtam. Na, ez az utóbbi időben eltűnt. Most megint csak egy fiók van, van ikonja, és tudok vele kommentezni. Boldogság.

 

A mai Juhász Péter bejelentésen, miszerint a rendőrségen véletlenül megsemmisült a Rogán-ingatlanok adatait tartalmazó CD, a kommentelők fele felháborodottan kéri számon Juhászon, hogy ne már, hogy nem volt másolata. Szövegértésből is rettentő csúnyán bukóra áll az istenadta nép.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha most kommentelni akarok, akkor megkérdezi, hogy milyen néven: a saját nevemen vagy a YouTube-os nickemen? Ha azt mondom, hogy a nickemen, akkor megkérdi, hogy az összes Google-szolgáltatásban ezt a nickemet akarom-e használni a saját nevem helyett (is), vagy csak a YouTube-on. Ha azt pattintom be, hogy csak a YouTube-on, akkor közli, hogy egy új Google+-profil fog létrejönni a csatornához. :D Ha azt választom, hogy mindenhol a nickem legyen használatban, akkor nem mond ilyet.

 

Most megpróbáltam ezt az utóbbit, kiírta, hogy a fiókom frissült, és hogy látogassak el a fiókom Google+-oldalára. :D De a link ennél a felhívásnál egy beállítóoldalra vezetett a Google+-on (ahol meg kellett volna adni bizonyos adataimat a Google+-fiókhoz), ahonnan kiléptem, és ahogy nézem, nem jött létre Google+-fiók. Mindenesetre most már engedne kommentelni valóban.

 

Na mindegy, manapság már úgysem kommentelek sehova. Mindenesetre azért köszönöm a tippet. :) Ezt a Juhász Péter-bejelentést most láttam a hírekben, de a YouTube-on nincs rá találat. Vagy nem arra gondoltál? :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Közben belecsöppentem valami londoni politikai aktivisták Gmail-körlevelezésébe (van ez az e-mail címem, amit gyakran betalálnak mindenféle köcsögök mindenféle regisztrációval; a múltkor valami buziknak kitalált szexpartnerkeresőre akart valaki beregisztrálni vele – ez nem vicc, egymást csókoló, szakállas selyemfiúk képei között kellett töröltetnem az accountot :D). Tegnap elkezdtek zúdulni rám a levelek, érdeklődve olvasgattam a kánverszésönt (vagyis ezek britek, akkor konverszésönt); ma reggel beköszöntem már nekik, hogy helló, itt Magyarország, Viktor Orban. Tisztelettudóan elnézést kértek, és levettek a listáról. :D

 

Erről jutott eszembe ez a vicc:

 

– Where are you from?

– Budapest.

– Bucharest?

– No, Budapest! You know, River Danube, Chain Bridge, Heroes' Square...

– Ah, Budapest, Viktor Orban!

– No... Bucharest.

Link to comment
Share on other sites

payskin
...de a YouTube-on nincs rá találat

 

Fácsén volt.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Jaj, ott akarsz te értelmes hozzászólást, a social networking putriban? :D

Link to comment
Share on other sites

kléni

Idő közben törölhették (legalábbis a hibaüzenetben nem találok semmi vicceset).

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nekem még mindig működik...

Link to comment
Share on other sites

kléni

Na most behozza nekem is. Érdekes...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
12670484_1008136905901854_9071988599273847200_n.png?oh=ded4e493646980da797d38794474537d&oe=577481D6&__gda__=1468935902_0bc1a4cfbba33530f365b066885a153d
Link to comment
Share on other sites

mizsi

Két angol lord az ötórai teáját fogyasztja. Egyszer csak belép a komornyik és közli:

- Uraim, a Temze kilépett medréből.

- Köszönöm, elmehet - mondja a ház ura.

Nyugodtan folytatják a teázást. Fél óra múlva a komornyik újra bejön:

- Uraim, a Temze elárasztotta a város alacsonyan fekvő részeit.

- Rendben van, elmehet - mondja a ház ura nyugodtan.

Újabb fél óra múlva a komornyik bejön, kitárja az ajtót és azt mondja:

- Uraim, a Temze.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ezt '82 körül hallottam először, azóta is az egyik kedvencem. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kléni
13445243_1794621547424381_2584828166575847311_n.jpg?oh=38cebb67b8ccd2814f543ffd4b4e816a&oe=580A6E2B&__gda__=1472978189_f1e2db36c45fb45fb7a5a1c7913dfb13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kléni
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Na ezeknek sincs ki mind a 4 kereke :lol: :

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Fujitsu

A Farnell karácsonyi hírlevelének egy részlete:

 

juGlnki.png

 

Kinek mi a megfizethető, ugyebár. :D Ez már egy csomó mindent tud, ami nagyon jól jön, jó pár licenc jár hozzá. Meg azért az 1 GHz-es sávszélesség nem hangzik rosszul. Egyébként is szeretem használni a Keysight-nak (leánykori nevén Agilent) ezt a szériáját. Ha valaki megvenné nekem karácsonyra, sok mindent bevállalnék érte. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...