Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógépház-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Pjotr

Az ATX szabvány nem változott a megjelenése óta.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Sziasztok!

 

Nos rendelkezésre áll egy Codegen 6225 típusú számítógépház.

Ha jól látom a képeken oldalt van egy rács és 4 pont. Ezt elég erõsen nézem ventilátor felfüggesztésnek, de a gyártó oldala szerint csak elõl és hátul van 80 mm-es ventilátor-ra lehetõség. Na mármost hátul oké, elõl hol megy a levegõ? Oldalra szeretném felrakni a hûtõt, de nem tudom erre van-e lehetõségem. A tápegység cserélve lett benne egy jó kis FSP-re, ezzel nem lesz gáz, de az az igazság tesómnak nagyon tetszik a ház, ezt szeretné.

 

Röviden:

- Tudok-e oldalra ventilátort rakni?

- Ha oldalra nem tudok elõl hogy szellõzik? Leszedhetõ valahogy az elõlap esetleg!?

 

>>KÉP<<

 

Üdv, Lord Dzseff

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tényleg mindenütt azt írják, hogy elõl is van hely. Szerintem ez tévedés. Azt az elõlapot egyszerûen nem lehet leszedni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Na mármost hátul oké, elől hol megy a levegő?
Sehol. (Ha csak alulról nem)

 

Azon kívül fúrógép, reszelő, ragasztó stb... És hajrá! ;)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Leszedhetõ az elõlap, különben legyártani se tudnák.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Valamilyen gusztustalan nehezen eltávolítható takonnyal, azért mindig gondosan bekenik a rögzítő pántokat. Ezért is mondtam a ragasztót mert könnyen törik, szakad. :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Codegennél inkább a műanyag hasad. A ragasztó erősebb. Tapasztalat. Kezemben maradt öcsém USB-fedlapja, ahogy felemeltem a házat.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen, a legtöbb Codegen házba tényleg kár számítógépet építeni.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Köszönöm a gyors válaszokat :D

Akkor ezek szerint majd csere következik... addig megteszi ez is :S

 

Majd mondok véleményeket :lol::démonikacaj:

 

Üdv, LordDzseff

 

U.I.:

Azt az elõlapot tényleg nem lehet leszedni

Hát nem tudom... a gyártó oldalán van olyan kép, hogy csak a fémváz... akkor meg csak leszedték róla valahogy, meg különben semmi értelme nem lenne az elsõ ventinek... de majd beszámolok!

 

Link to comment
Share on other sites

zoli100
A 690-esnek kicsit zörög az oldala, ha ventilátor van rajta. Ezért én inkább a másikra szavazok.

 

A Cooler Master HAF-932 aluminium/mûanyag ház?

Eléggé merev és rezgésbiztos? - vagy inkább acélházban érdmes gondolkodni?

Milyen ház jöhet szóba? (a hatékony hûtés és halk mûködés mellett)

Z.

 

 

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff
Cooler Master HAF-932

 

Ezt olvastad?

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

hgf

Üdv!

 

Szerintetek melyik ház jobb?

 

Cooler Master Elite 335

vagy

Cooler Master RC-331-KKN1-GP Elite?

 

Szempontok: hangtalanság, hûtés.

 

Ha valaki tud még jobb házat a 10e forint körüli árkategóriában, a tanácsát szívesen venném...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A 335-ösnek szerintem jobb a szellõzése.

Link to comment
Share on other sites

madmanus

Én ilyen házat használok:IPB kép

Igaz nem 10k de szerintem nagyon jó a szellõzése a 2x12cm-es ventinek hála.

Gigabyte

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha jól szellõzõ minõségi házat akarsz 10 eFt körül, még egyes Sharkoon termékek is szóba jöhetnek. ;)

Link to comment
Share on other sites

hgf

Köszönöm! Valószínűleg az Elite 335 lesz, mert tesztet is találtam róla (a prohardveren) és az alapján korrektnek tűnik.

 

Viszont nagyon megtetszett egy Sileo 500-as is. Persze sokkal drágább, de állítólag nagyon csendes. Mekkora különbséget tesz a csend szempontjából egy modern, új gépnél, hogy e két ház közül melyiket választom? Érdemes a drágábbat?

 

(Vagy akkor már költsem más alkatrészre azt a plusz 10e-t?)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem teljesen korrekt a 335. A házakban nem ilyen téren van különbség. Ha pedig hangos, akkor 5 ezerbõl kicserélheted a ventilátorokat.

Link to comment
Share on other sites

hgf
:) Ez eldőlni látszik.
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Lehet pl. éles a fém oldala, ami elvágja a kezed. Lehet, hogy néhány helyre nehezen férsz oda. Lehet, hogy megreked benne a levegõ. Lehet, hogy rezeg az egész. De a Cooler Master nagyon ritkán nyúl mellé. Nézd meg, miben más a drágább ház, és dönts. Minõségileg semmi gond nem lesz a 335-össel.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Sziasztok!

 

Nos megjött a Codegen ház amit nem olyan rég linkeltem.

A minõség:

A mûanyag egész korrekt, a ragasztás mindenhol atombiztos, max a mûanyagot hamarabb töröm el mint, hogy lejönne a ragasztó. A fém rendben van, a merevlemez nem rezonál.

A beépített tápegység elég gyatra, de kicserélve egy jó FSP-re nem volt vele gond.

Kinézet:

Kép. Akinek tetszik tetszik, akinek nem, annak nem :lol:

Szellõzés:

A benne lévõ processzor és videókártya nem egy melegedõs típus, de a hátlapba beszerelt szabályozott 80mm-es Zalman venti segítségével netezés közben 30 fok körüli a CPU, a videókártya játék közben 50-60 fokra emelkedik. (Asus referenciahûtés)

Sajnáltam, hogy alapban nem adnak hozzá ventilátort. :(

 

Amúgy Csabának volt igaza, elõl alulról szellõzik, bár szerintem ide max szívó ventillátort lehet rakni, másnak sok értelmét nem látom :S . Az oldallapon kissé érdekes a hely, ugyanis pont 80mm -es ventilátor frankón beleillik, de valamiért a 4 rögzítõpontból 2 be van forrasztva 2 lukas. Na ezt nem értem igazán... de majd valamivel át kell fúrni :lol::pislog::huh:

Ár érték 4/5

Minõség 3,5/5

Szellõzés 4/5

 

A kinézete miatt lány ismerõsöknek ideális, akik nem szeretik a nagy robusztus fekete házakat :D.

Elõny: Tûrhetõ szellõzés, beépített tápegység, lányoknak ideális

Hátrány: Gyenge mûanyag és tápegységminõség

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

Mi a véleményetek, illetve milyen tapasztalataitok vannak a Mode Com házakról? (Ha kell konkrétabban, akkor a 10 ezer forintos árkategória körül...)

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff
Mode Com házak (Ha kell konkrétabban, akkor a 10 ezer forintos árkategória körül...)

Nos...

  1. Van esetleg konkrét típus?
  2. Táppal, vagy táp nélkül?
  3. Kinézete miatt tetszik?
  4. Azért a pénzért, vegyél egy frankó CoolerMaster Elite 33x-t :D

Üdv, LordDzseff

 

 

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

Hát...

  1. Van. :D Na jó, tessék: Mode Com Tamid U2 ezüst
  2. Táp nélkül.
  3. Ezt most pont nem magamnak néztem ki, bár nekem is tetszik, de én azért még válogatnék. Együtt beszéljük meg a dolgokat, de az illető nem nagyon akarna fekete házat... Persze mindketten tudjuk jól, hogy nem ez a lényeg, és így persze kisebb is a választék.
  4. Igen, itt sokan ezt ajánlgatják, főleg Pjotr, ha jól láttam. :) Magamnak simán elképzelhető, hogy ilyet veszek. De az is lehet, hogy a fehér/ezüst helyett is. ;)
Link to comment
Share on other sites

LordDzseff
Hát...

Van. :D Na jó, tessék: Mode Com Tamid U2 ezüst

 

Na igen... Kinézetben letisztult, bár attól függ... kinek milyen helyzetben... :D

A szellőzéssel kapcsolatosan nem sok jó jelet látok :(:S

Mondjuk ha lesz benne egy Celeron meg valami gyengébb de semmiképp se passzív hűtéses kártya akkor azt mondom hátra egy venti csökkentett fordulatszámon...

Véleményem továbbra is a CoolerMaster mellett, bár ez olcsóbb...

Off: nekem olyan irodai beütése van...?! :huh:

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney
Na igen... Kinézetben letisztult, bár attól függ... kinek milyen helyzetben... :D
Szerintem elég jól néz ki... :D

 

A szellõzéssel kapcsolatosan nem sok jó jelet látok :(:S
Ezt egyébként mibõl lehet leszûrni? Honnan/mibõl látszik, hogy jól szellõzik, illetve jól hûthetõ?

 

Off: nekem olyan irodai beütése van...?! :huh:
Most, hogy így mondod, egy kicsit nekem is! :D De annyira azért nem. Nekem tetszik. Bár azért nem ezt venném meg magamnak, ha csak a külsõt nézném, akkor sem. Ami benne lesz, az pedig egészen biztosan nem irodai, szóval kell azért majd hûteni... ;)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...