Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangfalszett vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Get_in_the_Game

Nem teljesen ide tartozik a kérdés, de nem akartam ezért új topicot nyitni, és ezt találtam a legmegfelelõbbnek. Hol lehet Creative MT-1200 hangfalállványt venni? Mert egy boltot se találtam eddig, ahol lenne. :( Külföldrõl meg nem akarom megrendelni, mert azért van súkya, és ki tudaja, hogy mennyibe kerülne a szállítás.

 

 

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Esetleg a hivatalos Creative viszonteladónál kérdezz utánna, hogy be tudnak-e ilyet szerezni, mert máshol nem igazán kapni ezt (sem).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Creative honlapján próbáltam hivatalos forgalmazókat keresni, de nem találtam. :( Esetleg tudsz ilyet?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Magyarországon nem igazán.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Sziasztok!

 

A múltkori hangfal nagyon tetszik de most nem igazán tudom megvenni!

De kb 4 hónapig ki kell bírnom ha most megvenném ....

VAn még most két kategória ami belefér:

20.000 FT és 30.000Ft.

 

 

20.000 FT:

Logitech X-530 hangrendszer: http://www.ebolt.hu/product95240.html

 

Creative Labs Inspire T5400

: http://www.depo.hu/?pn=product&c_main=68&c...=136&p_id=16277

 

Ezt már hallottam és nem is rossz:

Creative Labs Inspire P580

/ Creative 5.1 hangfalrendszer

http://www.depo.hu/?pn=product&c_main=68&c...0e40ab6975fac8e

 

 

 

 

 

 

30.000Ft

Genius SW-5.1 Home Theatre 4x15W + 15W + 45W hangfalrendszer: http://www.ebolt.hu/product87089.html#

Logitech X-620 4x7,4W + 2x8W + 24,3W hangfalrendszer: http://www.ebolt.hu/product87092.html

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Hát, én mindínkinek a Creative-okat ajánlom, mert:

1, nekem is az van, és nagyon jó

2, a benne lévõ Cambridge hangszórók a világon a legjobbak

 

Amúgy ha jól tudom, T5400 már nincs, illetve ha van, ne olyat vegyél, elvileg T5900 van helyette. Ez végülis csak esztétikailag jobb annyival, hogy a center hangszóró fektetve van. P580-ba nincs külön magassugártó, mint az elõzõbe. Szerintem a T5400/5900 a legjobb.

 

Geniust már csak azért sem érdemes venni, mert a technikai specifikációi lehetetlenek. Szóval szerintem nem lehet valami jó, ha "hazudnak" a specifikációkban.

 

Még esetleg a Logitech X620, bár errõl a márkáról ilyen téren nincs tapasztalatom.

 

De mondom, nekem a Creative a favorit a Cambridge hagszórók miatt. :)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Azért ne húzzuk le a Geniust. Ez a fadobozos nagyon jól szól... ;) persze az árához képest. Egyébként meg szerinem azt vedd meg amelyik szimpatikus. Ebben az árkategóriában úgy gondolom egetrengetõ különbség nincs a három gyártó között. Persze azért várd meg más véleményét is.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Hát, nekem egybõl szemet szúrt a Geniusnál ez: Frekvenciaátvitel: 10Hz-20kHz-ig. Namost egy 30-40e ft-os, 30 cm átmérõjû mélynyomó se képes 10Hz-es mályhangokat kiadni, nem beszélve arról, hogy 18 Hz alatt az ember nem hallja a hangokat. Meg nekem volt 1-2 Genius termékem, hát enyhén szólva egyikkel se voltam megelégedve.

Szóval én lehúzom a Geniust. :D

Link to comment
Share on other sites

Athos

Genius a billentyûzetem és nincs vele semmi gond. :) Amúgy az említett Genius hangfalakat hallottam már és egészen jól szólt. Házimozihoz szerintem megfelelõ. De minden ember más, ezért ajánlatos meghallgatni vásárlás elõtt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Én vásárlás elõtt mindíg a technikai specifikációkat nézem meg. Ebbõl a szempontból a Geniusé értékelhetetlen, tehát nem tudom minõsíteni. Lehet, hogy tényleg jó hangja van. Megpróbálom megnézni a gyártó honlapján is, hátha csak elírásról van szó....

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ok, én is lehúzok mindent, amilyen gyártótól volt termékem, mégha az adott típust ne is ismerem. :S

A genius szépen szól, ha meg kicsit foglalkozol a mélyládával, akkor szól úgy, mint sok 2x annyiba kerülõ darab.

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Sziasztok!

Jól elvitatkoztok a Geniusról!

Soha nem fogok venni Geniust a billentyűzeten kívűl mást !

 

Akkor tök mindegy, hogy mit veszek?

Jó már ez mind?

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Aha, Geniuson kívül az összes jó. :)

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Sziasztok!

Na eljutottam odáig, hogy a Creative triguek a logitech z5500 5.1 között fogok választani! Azt nem tudom, hogy a z5450 vezeték nélküli mivel jobb! De egyébként ez a z5500 a maga árkategóriájában jó? Pl ezeknél is jobbak? Nincs valakinek valamilyen ötlete vagy nem olvasott róla? Creative SW Megaworks 550, hogy melyik a jobb?

 

Régebben valaki írta, hogy nagyon jó ez.

Cambridge SoundWorks MegaWorks THX 2.1 250D hangszóró.

 

Sokan írták róla, hogy állandóan sistereg - pedig tényleg nem lenne rossz. Egyébként meg nem is néz ki olyan jól se.

 

Légy szíves egy kicsit rendezettebben írj! Nem szebb így? <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kommandos

Sziasztok!

 

Megint én vagyok.

Ma megérkezett a hangfal cucc.

Egyenlõre úgy döntöttem,hogy vettem egy Logitech z-4-et és egy Creative Audigy2NX-et.

A hangkártya nagyon tetszik elég tetszetõs,tudásilag is kíváló rengeteg mindent rá lehet kötni.

A távírányító is nagyon jó hozzá meg az a 3 cd-nyi anyag.

A Z-4-el úgy vagyok,hogy tetszik de nekem még ennél is nagyobb hangerõre van szükségem szeretem erõteljesen hallgatni.

Bár még ezt se tudom,hogy hogy szólal meg teljes hangerõn.

A logitech z-5500 at azért megpályázom.

De egy 2-3 hónapig biztos marad ez.

Mindezt futárszolgálattal eggyütt megúsztam 42300 Ft-ból.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Amúgy kell 30 óra bejáratási idõ, csak utána fog szépen, tisztán és teljes hangerõvel szólni. De óvatosan, mer nem szabad egybõl széthajtani.

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Na igen ezt jó,hogy felhoztad,ma vettem föl kb fél hangerõig de tovább nem.

Kb akkor 30 órát járatom és utána már mehet?

Most is szól halkan.

Az is elég ahhoz,hogy majd bejáratódjon?

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

A bejáratás csak azért kell, mert a kónusz állaga sok mozgás után megváltozik, puhább lesz. Igazából szerintme az elején is lehet teljes hangerõvel hallgatni, nem lesz tõle semmi baja, de én jobban szeretem az óvatosságot.

A mélynyomók meg ugyebár különösen mozognak, és egy idõ után teljesen kilazul az egész, elgyengül, és a gyenge mélyeknél is nagyon kimozdul. Ilyenkor elkezd torzítani, meg minden. De ehhez sok idõ kell, szal nem kell meijedni.

Ha valaki inkább zenét akar hallgatni nagy hangerõn, ne 5.1-est vegyen. Ilyen célra nagy polchangszórókat érdemes használni. Igaz, drágábbak, de nagy hangerõnél is kistálytiszta hangjuk van. Sokkal teltebb basszut ad, mint az 5.1-esek.

Ár/érték arányban azonban 5.1 a nyerõ.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, ezzel tényleg érdemes vigyázni. Nekem már sikerült így kinyírni autóhangszórót. Kicsomagoltam, beépítettem, majd azonnal kipróbáltam, hogy mennyit bír. :upsz: Jól szólt, de két nap múlva alacsony hangerõnél minden mély hangnál rezeg - bár hangosan még jól szól. :lol:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Nem teljesen ide tartozik, de egy 4 ohmos erõsítõre rá lehet kötni egy 8 ohmos hangszórót? Mer én úgy tudom, hogy csak fordítva nem szabad, azaz egy 8 ohmos erõsítöre nem szabad 4 ohmos hangszórót kötni.

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

A kérdésem nem teljesen ide tartozik, de nem akartam új témát nyitni. Szóval van egy Creative T7900-as hangfalszettem és sajnos kontakthibás lett a távirányító (vezetékes). :S És az lenne a kérdésem hogy mit lehetne csinálni hogy újból jól működjön? Vagy esetleg gari?

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Elvileg ha van még rá gari, ki kell hogy cseréljék. De ha bemész egy boltba, valószínûleg tudnak rendelni újat, mert a Creative gyárt külön ilyeneket. Ha jól tudom, lehet is rendelni a webshopjukból is, csak hát ugye a szállítási költség...

Egy normális bolt biztos be tudja szerezni :)

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Ha csak a távirányító hibás akkor mért kéne az egész szettet kicserélni? :pislog: Amúgyis a fenének van kedve egy dobozt cipelni ide-oda :) A prohardveren olvastam hogy ezt a hibát valahogy meglehet oldalni csak azt nem írták hogy :S Valami ötlet :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Silent Psycho

Tervezem egy Logitech Z-5400 megvásárlását.

Hátsó szatelitek vezeték nélküliek. Ezek áramellátását mi biztosítja(aku,elem)?

Ha a fent említett hangrendszert optikai kébellel kötöm a géphez számít-e, hogy milyen a hangkártyám?

Jelenleg az alaplapra(ABIT IS7-V) integrált kátyát használom.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Én eddig csak 1 vezetéknélküli hangrendszert láttam, ott úgy volt megcsinálva, hogy a hátsó hangfalakat is be kellett dugni a konektorba.

Hát, szerintem vegyél valami jó kis hangkártyát. Én vettem egy Creative Audigy LS-t, ami nem nagy szám, de hallható a minõségbeli különbség a régi itegrált, és ez között.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...