Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangfalszett vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Nekem most a Logitech Z-4 tetszik nagyon. Gondolkozom is egyen. :hmm:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem szeretem ezeket az "egydobozos" szetteket. Nekem csak a mélyládám 15 kilós, és úgy szól, hogy hihetetlen. Pedig csak 100W-os. Ezek a mûanyag, egydobozos csipogók nem szólnak úgy. :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nagyon szépen szól! Nagyobbat meg nem akarok. Mondhatni szinte csak a Windows csipogására és a különbözõ programok jelzéseihez, esetleg beszélgetéshez kell. Arra pedig a Tiéd nem is lenne jó, mert szerintem lassú lenne. :D (Különben a Z-4 3 dobozos ;) . )

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Az enyém egydobozos ugyan, de faborítású [legalábbis nem hiszem, hogy az egész fa]. Ma megyek vissza albiba, már alig várom, hogy kipróbáljam. Eddig csak azt látom hibának, hogy a távirányítón nem kapott helyett egy sub, egy center, és egy surroundállító. Viszont a hangerõ potijanál van egy kis szervómotor, és tök jól néz ki, ahogy forog, amikor a hangerõt állítom :)

 

Remélem a hangjával is maximum ilyen apró problémáim lesznek. :)

Link to comment
Share on other sites

Athos
Nem szeretem ezeket az "egydobozos" szetteket. Nekem csak a mélyládám 15 kilós, és úgy szól, hogy hihetetlen. Pedig csak 100W-os. Ezek a mûanyag, egydobozos csipogók nem szólnak úgy. :(

Az én Logitech szettemben a mélyláda fából van. ;) Amúgy szívesen elfogadnék egy Creative S750-es "egydobozos" szettet. :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Van a Logitechnek egy fadobozos szette. Olyan van Gabinak is, az egész jó kisebb szobákba. Meg persze ott vannak a TéHáiX-es cuccok.

@Athos: A te mélynyomód is 40x40x40cm-es, és 25 centis hangszóró van benne? ;)

 

Anyuéknak van ilyen egydobozos Orion, és ultragagyi hangja van, pedig ott is "fa" a mélynyomó. :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Van a Logitechnek egy fadobozos szette.

A Z-4 az az. :ötlet:Lásd itt. A célra szerintem megfelel. Fõleg a Z-3e kiváló hangzása után...

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Végre kipróbálhattam a hangfalszettet: a mélnyomót egy kicsit kevésnek érzem - mérete ellenére. Én szeretem, ha egy picit dübörgõsebben szól a zene/film. Viszont ha fentebb veszem a hangerejét, akkor visszagerjed. Ez lehet a kis hely következménye?

Ezt leszámítva egész szépen szól. Bár gondolom itt az is számít, hogy alaplai hangkártyáról használom...

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Olyan van Gabinak is

Ha én Gabi, akkor az Genius Home Theater. Valóban jó kis szobákba, fõleg, ha meg van hegesztve a mélyláda, hogy pontosabb legyen a gyomrodon az ütés. Ennek mindden doboza fa.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Megtaláltam a problémám forrását: mindig bedugva szoktam hagyni a fülesem mikrofonját az elõlapi kivezetésen. Ez a 2.1esemnél nem volt probléma, a Genius mélyládájának viszont ez volt a baja. Azota kicsit több basszust tudok ráadni :) Így már baromi jól szól - lehet többet nem megyek moziba... :D

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Játssz egy kicsit a surround settingsben az LFE Crossover frequency-vel. Olyan 90 körül már jó lesz, felette nem nagyon ajánlom, bár mélyláda piszkálgatás után van aki 120 környékén használja.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Nem biztos, hogy van ilyenem, de utánanézek. AC3Filternél láttam ilyen beállítást, de az csak a filmekre él. Ez amúgy micsoda pontosan?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Dolby, vagy többcsatornás hangrendszerekben ezek adják ki azokat az alacsony frekvenciás hangokat, amelyeket az emberi fül már nem képes meghallani. Az LFE a Low Frequency Effect rövidítése. A korlátozott sávszélessége (20-100Hz) miatt ez nem számít külön csatornának, csak a tizedes jegy után kerül jelölésre (5.1). Egyedül a Sony Dynamic Digital Sound technikájában használja ki a teljes sávszélességet, így ott az LFE is egy teljes külön csatornának vehetõ.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Nem biztos, hogy van ilyenem, de utánanézek.

Az NVMixerben keresd.

Link to comment
Share on other sites

Athos
@Athos: A te mélynyomód is 40x40x40cm-es, és 25 centis hangszóró van benne? ;)

:D Azért ne hasonlítsuk össze a két szettet. De a felsõ kategóriában már szép mélysugárzók vannak. ;)

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@Shia-ko: NVMixer? Azt hol találom?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A Chipset driver tartalmazza, de azt hiszem, hogy külön is le lehet tölteni az Abit driver oldaláról.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Inkább az nVidiától. Az frissebb.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hdanesz

Halló!

Láttam,hogy vannak itt Genius Home theater tulajok.Én tegnap vettem egyet, de van egy kis probléma...nem szól a center.És a hangkártya alaplapi (Asus P5GD2 Basic).

Valamint a front hangfalak is gyengének tûnnek. Kicsit jobb hangminõségre számítottam.Vagy a beállításaimmal van gond? :pislog:

Már össze-vissza kötözgettem mindent..de semmi hatása.Frissítettem hangkártya drivert...szintén semmi.Kezdem feladni a reményt...

Tudna valaki ötleteket adni?

Elõre is köszi!

Üdv, Dani

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A minõséggel, vagy a centerrel?

A center akkor fog szólni, ha 5.1-es hangot küldesz rá, vagy ha a lejátszó software-ben beállítod.

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

Érdekes módon a Windows Media player-ben nem lehet beállítani, hogy 5.1 hang legyen. Csak kétcsatornásat enged. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sanye

Szasztok!

Vacilálok most egy új hangfalszetten is. Eddig csak egy Hifire volt felkötve a számítógépem, de szeretnék egy kicsit komolyabb cuccot rá. Ki is néztem a Genius fadobozos Home Theaterjét, csak nem tudom hogy jó vétel-e 28ezerért.

Úgy tudom, hogy erõsítõt is szereltek bele. Igaz ez? Megérné váltani? Filmnézésre és zenehallgatásra kéne.

 

Vagy inkább Logitechben gondolkodjak? De nem nagyon szeretnék 30ezernél többet rászánni.

 

Köszönöm szépen válaszaitokat

 

Szasztok!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

5.1-esrõl lenne szó? Jó választás lenne a Logitech, de ennyiért nem fér bele.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanye

Igen az 5.1-es. A Logitech csak annyiban jobb, hogy támogatja a DTS-t is? Vagy hangzásban is van különbség? Én eléggé botfülû vagyok. De szeretném, hogy a nem túl nagy szobámban szépen szóljon a zene.

Mennyiben állna meg a Logitech és milyen tipust ajánlanátok?

 

Köszönöm!

Szasztok!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Logitec X-530 jó választás lenne! Nem DTS, sem THX, de ez csak kb. 20000 Ft. Egyébként ha érdekel ilyesmi, akkor nyugodtan keress meg. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...