Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangfalszett vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Montelix

Üdv mindenkinek!

Tudna valaki ajánlani egy 5.1-es USB-s Headset-et kb 15k-ig?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dreaman
Sziasztok!

 

Egy "GENIUS SW-HF 5.1 5050 v2" 5.1-es hangfalszett vásárlását tervezem, és 2 kérdésem lenne hozzátok. Elsõsorban házimozizásra és közben zenehallgatásra (mp3) használnám, nem vagyok sem "lossless-fan", sem egy vájt-fülû, egyszerûen egy átlagos hangzásra vágyom filmezéskor. Egy integrált "Realtek ALC 662" hangkeltõ eszközre lesz kötve a szett. Gyárilag adnak hozzá 3 db jack->RCA átalakítót, valamint a hangfalakhoz kábeleket. És akkor a két kérdés:

- mennyire lesz élvezhetõ a hangzás az integrált hangkártyával (értsd: mi igaz a legendából, miszerint "ami integrált, az fabatkát sem ér"?) ?

- a gyári kábeleket megéri (nekem, mint mp3-as/filmes átlagembernek) aranyozott, minõségi(bb) kábelekre cserélnem, vagy bõven jó lesz a gyári is?

 

Megválaszolnám a saját kérdéseim, így utólag, ha már egyetlen embernek segítek vele, megérte leírnom. Szóval a fent nevezett szettet kissé félve ugyan, de megvettem, és még összeszerelés elõtt vettem hozzá egy jobb hangfalkábelt is, potom 3400 Ft-ért. (A dobozban található Jack-RCA kábelek teljesen korrektek voltak, azokat nem cseréltem le, de a hangfalkábel szerintem még ehhez a rendszerhez is nagyon gyenge minõségûek és vékonyak voltak. Na meg persze rövidek, de ez már más tészta. A lényeg, hogy az új kábel nem volt vészesen drága, rézbõl volt, kb 2.5 mm átmérõjû, hajlékony, és simán becsíptethetõ a a helyükre.)

A másik, amivel riagatta(to)k, hogy az alaplapi hangchip vicc kategória, és semmire sem lesz jó. Szerencsére nem így volt, tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Elismerem, hogy a hangrendszert 20+ hangerõn hagyva (30-as a maximum), a mélynyomóból gyengén észrevehetõ zajok jönnek lemezmûveletekkor, de még messze nem zavaró (barátnõmnek fel sem tûnt), és ennyi alapzajt még akár hangkártyával is össze lehet csipegetni.

Az AC3filter-rel szórakoztam pár órát, mire sikerült megalkotnom a 3 használható profilt (Sztereó hang, 5ch LFE nélkül, 5.1-es hang), de már tök jól megy, egyszerûen élvezem! (Zárójelben jegyzem meg, hogy a sztereó filmek szoftveres térhatásúra keverése valami zseniális, imádom! Zenéknél ugyanez felejtõs!)

A rendszer hangereje elképesztõ, a térhatás pedig külön élmény filmnézéskor, de még zenehallgatáskor is. Az alaplapi zajkeltõm, de a kis Genius is képes a sztereóból térhatást keverni: elõbbi nagyon gagyi, utóbbi "elmegy" kategória, zenehallgatáskor szerintem azért egyik sem ajánlott. Winamp-hoz beszereztem egy plugint, ami a sima sztereó hangot kinyomja a hátsó kettõre is (semmi belemixelés, egy-az-egyben), a mély hangokat pedig levágja a mélynyomóra, talán így a legminõségibb a "térhatású" zenehallgatás (már amennyire az mp3 minõséget jelenthet).

Ami a Genius-t illeti, 2 negatívumot írnék össze: nincs készenléti mód, tehát nem lehet távkapcsolóval ki/bekapcsolni. Persze errõl már tájékozódtam elõre, de azért másoknak NE legyen meglepetés. (Mivel én amúgy is a komplett PC-t áramtalanítom egy kapcsolós elosztóval, számomra nem okoz kellemetlenséget.) A másik, ami nem tetszik, az a távkapcsolója. Konkrétan van rajta egy "reset" gomb, ami ugyanúgy néz ki, mint a többi, és simán a hangerõszabályzó mellett kapott helyet. Reset során a hangerõ, és az egyes hangszórók külön erõsítése/halkítása (ami amúgy tök hasznos!) áll vissza alaphelyzetbe. A 30-as hangerõskálán a 20-as a "default", ami azért nem gyenge. Szóval mikor véletlenül hangosítás helyett reseteltem a rendszert, éjjel 11-kor majd kiugrottam az ágyból, úgy betojtam... Ezen kívül azonban nem tudok semmi rosszat felhozni. Tetszik, jól szól, arra, amire vettem, kellemes csalódás.

Azt már úgyis észrevettétek,hogy sem kõ-gazdag, sem "hang*zi" nem vagyok, nem telik 60 ezres erõsítõre, meg 200 ezres hangfalszettre. Nem hallgatok lossless zenéket, és nem Graetz-híd volt a jelem az oviban. Arra azonban, hogy beköltözzön a szobámba a térhatás, na meg az ütõs mély hangok, ez a szett kiválóan alkalmas. Ettõl független belátom, hogy ennél jóval profibb megoldások is léteznek - egy nullával többért.

Fórumokon olvasgattam a Genius-os topikokat, elég sokkal voltak elektronikai hibák (még a Genius support szerint is filléres alkatrészekbõl állnak, sajnos azért), emiatt a garancia kérdése égetõ: ott azt tanácsolták, hogy ne webáruházakból rendeljék meg, mert kivétel nélkül szürkeimportból származó darabokat árulnak, így a garancia is macerás, hanem a hivatalos Genius Magyarországtól, mert õk egyben (itthon) szervizelnek is. Így is tettem, és még olcsóbb is volt, mint máshol.. :)

 

Bízom benne, hogy még sokáig bírja majd a strapát, ha nem így lenne, ígérem azt is eldicsekszem! :P

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azért az egy nullával drágábban azért túlzás. Okés, kapsz annyiért is, de kb. 80-ért már lehet szerezni belépő szintű HighEnd rendszert, belső hangkártyával, igaz használtan. Viszont a HighEnd rendszert nyugodtan meg lehet venni használtan, ha jó állapotban van, mert azok egy életre szólnak. Az, hogy 5.1, egy szobában parasztvakítás. Nekem sztereo rendszerem van (2 mély + 2 kompakt láda), de jól beállítva így is térhatást nyújt. Igaz ezeknél a rendszereknél az MP3 szóba se jöhet, mert csak megfájdul a fejed tőle. Itt már minimum a 16bit/44,1 kHz kell, természetessen losslessbe. Azt, hogy az én rendszerem mennyibe kerülne, ha kapható lenne (a kompakt ládáim egyedi gyártásuak, csak ez a 2db létezik belőle), azt inkább nem írnám le, mert nem mérvadó.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman
Az, hogy 5.1, egy szobában parasztvakítás.
Fõként a te tanácsodra hallgattam eddig, de most nem értek veled egyet. Igenis élmény, hogy a hátam mögül jön a hang (nem ez a térhatás?), illetve a mély hangok jelenléte is egyértelmûen sokat dob a moziélményen. Ne vedd el mások kedvét a vásárlástól, én is vonakodtam az itteni írások alapján, de most már látom, hogy megérte!
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csakhogy egy jól elhelyezett sztereo rendszer esetén is szólni fog a hang a hátad mögött, még akkor is, ha ott nincs is hangfal (érzéki csalódás - vagy inkább csalás?). ;) Azt meg nem írtam, hogy nem kell mélyláda. Egy sztereo rendszerben is lehet mélyláda. Nálam 2 db 40cm-es PA JBL mélynyomó adja a mélyhangot. A kompakt ládában is hasonlóan nagy méretű hangszórok vannak, amik megfelelő felvétel esetén simán tudnak úgy kiadni hangot, hogy az hátulról szóljon, pedig ott, ahogy írtam nincs is hangfal. Az országban van 1-2 olyan hangtechnikai bemutató terem, ahol ezt be is tudják bizonyítani neked. Igaz, ott többmilliós technikák vannak kiállítva, de ezt a térhatásos élmény egy jóval olcsóbb rendszer is képes megszólaltatni.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Kíváncsi lennék a szobád alaprajzára.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

PA rendszerről van szó, itt az elhelyezés nem annyira fontos, inkább csak az, hogy meg legyen a kellő távolság a két hangfal között, és hogy egyvonalba legyenek a ládák, különben nem jön össze a térhangzás. Viszont max hangerőn sem hallgatom, mivel RMS 2400W-os a rendszerem (ezt tudja is). Ez a teljesítményt max szabadtéren, vagy megfelelő méretü, nem viszhangosodó teremben van kihasználva. Természetessen nem ilyen rendszerre gondoltam, mint az enyém az ajánláskor, hanem egy HighEnd kategóriába tartozó rendszerre (pl. Linn).

Egyébként a szobám alapterülete kb. 25 m^2, plusz a beépített szekrény végig az egyik falnál az még kb. 5 m^2 területet foglal el.

A hangfalak és az erőlködő, ahogy írtam PA rendszerüek, a hangkártyám profi stúdió technika, a CD-lejátszóm pedig egy belépőszintű stúdió lejátszó. Az ilyen, illetve a HighEnd audio rendszereknél fáziseltolással elő lehet állítani a térhangzást. Ehhez viszont sztereo rendszerre van szükség, mono rendszerrel még nem lehet átverni az agyadat. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...