Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CRT-monitor-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Shia-ko

Az reális.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Így van. A 17"-osak valamivel 16 alatt vannak, a 19"-osak pedig 18" alatt. A TFT-k ellenben valós méretûek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És mindez azért van, mert a képcsõ a monitor kávája alatt is folytatódik, és természetesen a gyártók ezt is beleszámolják a méretbe. Ezért honosodott meg a látható képméret kifejezés, sõt, a jobb gyártóknál a dobozon és egyéb prospektusokon fel is van tûntetve, hogy mennyi a látható átló mérete.

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@
Így van. A 17"-osak valamivel 16 alatt vannak, a 19"-osak pedig 18" alatt. A TFT-k ellenben valós méretûek.

De egy barátomnak is 17"-es CRT-je van. Azonban neki 35cmx26,3cm -es a látható képméret. (Le is mértük)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A barátodnak 17" látható méretû CRT-je van. Ha esetleg leírnád a típusát, konkrétan meg lehetne tudni. Egyébként az alapján, amit leírtál, még nagyobb is 17"-nál. Szerintem az vagy 18 vagy 19"-os lesz. Bár 19-nek már egy kicsit kicsi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ácsi! A képméretet átlósan kell mérni!

 

Egyébként ha így nézzük, akkor egy 19"-os CRT monitor látható képmérete: 368x279 mm. (Most mértem le.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Persze, hogy átlósan, de a Pitagoras tételt szerintem a többség már ismeri.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Painkiller

Szeretnék hozzászólni az LG-t szidókhoz. Nemrég vittem vissza LG F700B-met, mert besötétült, és a színek is elmentek róla. Azt mondták hogy a második évben be kell rajtuk valamit állítani. Meg is történt

 

Azóta kifogástalanul mûködik.

Link to comment
Share on other sites

lalaw

Painkiller kódolt hiba? :S

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
r-chee
Senki ne merészeljen venni LG F720P típusú monitort, még ha gyönyörûen néz is mi, mert egy nagy rakás szemét!!!!!!!!! Hibás a képernyõ.
Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem hibás. Gyárilag ilyen. Olcsó.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Egyre megy, olcsó vagy hibás...Egy a lényeg: nem jó.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Olcsó, magyarán (általában) gyengébb minõségû alkatrészekbõl van összerakva, magyarán hamarabb megy tönkre, mint a jobb minõségû, általában drágább termék. Meg kell végre tanulni, hogy ne csak az árat nézze az ember, ha meg csak azzal foglalkozik, akkor ne csidálkozzon, ha tönkremegy. :ötlet:

 

szerk.: finomítás

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kommandos

Sziasztok!

 

Nekem lenne egy kérdésem megéri-e ezt a monitort megvenni!

Adatok:

 

IBM G97

Képernyő tulajdonságai: Képernyő neve IBM G97, típusa 19" CRT

Gyártás ideje 2002 márc.

Maximális látható kijelző méret (17.7")

Képarány 4:3 Vízszintes frekvencia 30 - 96 kHz Függőleges frekvencia 50 - 160 Hz

Maximális felbontás 1600 x 1200 Gamma 2.76 DPMS mód támogatás Standby, Suspend, Active-Off Támogatott megjelenítési módok:

1024 x 768 115Hz 1600 x 1200 75 Hz

 

Ez a monitor fekete és 18 ezer forint.

 

Ezen kívül az lenne a kérdésem, hogy megtudom-e valahogy állapítani, hogy mennyire használt.

 

 

Válaszotok előre is köszönöm!

 

Üdv István!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezért az árért még pont megéri, de alkudj belõle! A használtságát a külsõ állapotáról is könnyen megállapíthatod - esetleges elszinezõdések, kopások a házon, nagyon poros belsõ (ezt egy elemlámpával a szellõzõrácson bevilágítva kiderítheted).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kommandos

Köszi ProFiler!

 

Ahogy válaszoltál, el is mentem kocsival, megnéztem egyátalán nem volt karcolt sehol, elszíneződést nem vettem észre, port meg nem láttam. Sajnos nem tudtam alkudni, van rá 6 hónap garancia.

Méretről meg annyit, hogy a hátulja olyan hosszú, mint a többi csak ez annyiban különbözik, hogy vastagabb. Egyébként nem melegszik sehol sem, csak felül érzem a tetejénél.

 

Elvileg azt hallottam, meg tapasztaltam már, hogy azért az IBM drága, de megbízható és sokáig bírják!

 

Üdv Kommandos!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem jellemzõ az IBM-re, hogy drága, de tényleg nem rosszak. Remélem nem lesz vele problémád! :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
torokadrienn

Sziasztok!

 

Most készülök venni 17"-os CRT monitort. Kinéztem 2 Samsungot, mindkettõ 3 év garival. Szerintetek melyiket válasszam? Samsung 793S 26-28 000-ért vagy 793DF 30 000 körül.

 

Samsung 793S: http://www.pcx.hu/?action=termek&tid=326554&k=15623

Samsung 793DF: http://www.samsung.com/hu/products/monitor...aster/793df.asp

 

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nincs min gondolkozni, mert egy monitorról van szó. Mindkettõ teljesen azonos. Az S csak a színt jelöli, azaz ezüst, mint Silver.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ColinMcrae

Én egy ilyen monitort néztem ki magamnak:Compaq S700(17"-os)Van valakinek ilyen monitora?Ha van irjon véleményt hogy milyen! :)

Link to comment
Share on other sites

urughai

A Dell monitorokról van-e valami tapasztalata valakinek(úgy tudom a laptopjaik nagyon jók...)?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Komplett Dell gépet használok a munkahelyemen: nagyon szép a monitor képe, és a masinák is kiválóak. Persze irodai és internetes munkákhoz valók.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kovacs.robert

Üdv!

 

Vásárolni szeretnék egy 1,5-2 éves CRT monitort. Típusa Samtron 79E.

Mennyiért érdemes megvenni?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kovacs.robert

Eltelt majdnem 1 hónap... Dec. 15-ig választ kell adnom. Nos ez egy 17"-os CRT monitor, amit 10.000Ft-ért kínáltak eladásra.

Tud valaki segíteni az árral kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én is ennyiért adtam el egy ilyen monitort, szerintem elfogadható az ár. De ennél a típusnál figyelj arra, hogy nem-e kontraszthibás a képcsöve. Ha nagyon homályos a képe, akkor állj el a vételtõl!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...