Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CRT-monitor-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Machado

Belinea 106055 Flat 19" monitort néztem ki és 49000Ft-ért tudnám nálunk megvenni. Jó ez a monitor szerintetek? Várok más ajánlatot is! :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem jó monitor. Ezek sorra romlanak el, sípolnak és fárasztó nézni hosszabb ideig a képüket. Sokkal inkább ajánlanék egy iiyamát.

 

Továbbá ennyiért (sőt! olcsóbban) már ugyanekkora látható képméretű TFT monitort is kaphatsz >> itt <<.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Érdekes, pedig a PC World is ajánlotta anno :D , na mindegy. TFT-t nem igazán akarok venni, mert játékra is kéne azért, meg ez az Auchan vagy mi nincs igazán a közelben. Másrészről nem találok azon az oldalon monitort, amit belinkeltél, hiába kerestem.

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

A TFT- k már játékra is jók! ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Annak a lapnak kattints a második oldalára. Ott van egy 12 ms-os LG! Teljesen megfelelő játékra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Ok, megvan. Az a baj, hogy csak 17"-es, én pedig 19"-est szeretnék venni. Jó tudom, jó a TFT, de a mostani monitorom is 17"-es, így nagyobbat szeretnék inkább venni, mint jobbat. A mostani LG monitorommal sincs problémám (eltekintve a ritka sípolásától :D és hogy csak 17"-es).

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mondom, hogy ugyanakkora! Egy 17"-os TFT ugyanakkora, mint egy 19"-os CRT!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Vagyis majdnem ugyanakkora. ;) A TFT egy picikét kissebb a 19''-os CRT-nél, de nem sokkal. Munkahelyemen 19''-os CRT-ek cseréltünk le 17''-os TFT-re. Egy valamit nem szabad elfelejteni, mielőtt rábeszélnek a TFT-re. Méghozzá azt, hogyha játékra kell, akkor már nagyon izmos gépre van szükség. Ugyanis 1280*1024-es (natív) felbontásban kell használni, mert ez adja a legszebb képet, és ahhoz, hogy ilyen felbontásban egy mai játék elfusson már kell gép. :bizonytalan: Szóval ha úgy érzed, hogy ez nem fog menni, akkor nem biztos, hogy TFT a nyerő. Viszont egy nagyon nagy előnye van a lapos monitornak: nagyon kevés helyet igényel. :)

Link to comment
Share on other sites

Machado

Jó is lenne nekem az a TFT, amit ProFiler ajánlott, csak Auchan nincs Miskolc közelében és ugye monitort, főleg TFT-t, ajánlatos személyesen megnézni, szóval ez a monitor már nem lesz az enyém :(

Link to comment
Share on other sites

Machado

Valaki tudna nekem ajánlani eseteleg még valamit? A lényeg, hogy 50000Ft legyen max és vagy 19" Flat CRT vagy 17" TFT.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mondjuk elég jól leszűkíted a kört. Egyátalán miből tudnál választani?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Painkiller

Szerintem meg vegyél LG-t. Mondjuk nekem 17"-es van (F700B), de ennek a 19"-es változata (F900b) is van. Eddig nagyon jól működik!

Link to comment
Share on other sites

Athos

@Painkiller

Nekem az említett LG F900B monitorral csak rossz tapasztalataim vannak. Munkahelyemen vettünk belőle néhányat majd küldtük vissza. Észrevehetően homálysos volt a kép a két szélső harmadban, és sajnos a geometriát sem lehetett beállítani normálisan. Itt most nem arra gondolok, hogy az egyik sarokban picit görbül a kép, hanem az Excel olyan volt mint a Balaton egy szelesebb időben. :Sír: Aztán jöttek a 900P-sek és hasonlóan gyengék voltak. Lehet pechesek voltunk de azóta nem tudom ajánlani az LG monitorokat.

Akkor inkább Samsung házatáján kéne körülnézni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sajnos ezek az LG-k 1-2 év átlagos használat után kezdenek elromlani. Először olyan jelekkel, hogy romlik a széleken a képélesség és a kontraszt, majd folyamatosan halad a kép közepe felé.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Painkiller
:pislog: Hát ez most egy kicsit szíven ütött.
Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én olyat ajánlok ami kicsit drágább ám nagyon jó.

Mekem samsung syncMaster 957MB-m van. Lassan egy éve már hogy megvan. Nagyon jó a 19"-os crt-t 1280X1024-en küldöm 100Hz-en.

elég távol ülök tõle (kicsit több mint 1 méter) a betûtípusokat fölvettem hogy lássak is valamit. és így hosszú órákat tudok elõtte ülni pihenés nélkül. (nagyon érzékeny a szemem) ennél még sose fájdult meg. Szép élénk színeket ad magas frissítés semmi torzítás nagyon jó finomhangolási dolgok minden ablaknak van hely rajta nagyon jó használni ajánlom mindenkinek. Ha filmet nézel vagy játszol ott van rajta a magicBright

tudja a higlight zone-t tehát ha kicsibe megy a TV tunered ott ki tudja emelni. Szóval gyönyörû. Csak egy gond van vele hogy kb 62000HUF.

De ha ezt veszed biztos nem csalódsz.

Egyébként erre a gépigényre rácáfolnék mert nagyon sokáig 1,2Ghz-es duron(1500-ra húzva) GF2 512 ram volt a konfigom és tudtam vele normálisan játszani nem volt pixeles meg ilyenek. most még a proci ugyan az jött egy 256MB-os 9600XT + 1GB ram

most pedig nagyfölbontáson se szaggat

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Monitort szeretnék venni a következõ Monitorra gondoltam: LG 710 B Flat.

Szerintetek jó, mert a mostani géphez egy LG 700B Flat van ( ez közös gép), a sajátomhoz szeretném venni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mennyiért tudnád megvenni? Mert inkább lebeszélnélek az LG-rõl. Jobban járnál egy Samsunggal.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims
Mennyiért tudnád megvenni?

Az LG monitort 30 100 Ft-ért.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Samsung az jobb amit már mondtam is. Szetintem vegyél olyat 17"osban ami nekem van. kb olyan 36rugó körül forog a frissebb verzió.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims
Samsung.... Szetintem vegyél olyat 17"osban.

A Samsung 795 Mb gondoltál?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Belefér árban. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Nos akkor melyiket vegyem az LG-t vagy a Samsung-ot? Sorljatok fel melletük érveket, ellenérveket. Amúgy az LG-hez húz a szívem.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A megbízhatóság miatt a Samsung. Egyébként közel egyforma jók képileg.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...