Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TFT-monitor-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Shia-ko

Nem. Vannak olyan rajzok, ahol szükséges, hogy akkora területet láss át, ami csak két, vagy több monitoron fér. Viszont nagyon fárasztó, ha nem vagy hozzászokva. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyébként szerintem pont jót írt. Ha két monitorról van szó, akkor én legtöbbször így dolgozok a tervezõprogramokban. Egyiken a rajz, másikon pedig valós idõben a 3D-s ábra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Szokás kérdése. Én hajtómûveket rajzoltam 2 monitoron, és a 3Ds modellezésdnél használtunk 9et.

Link to comment
Share on other sites

Wolfgang

Sziasztok !

 

 

Nos, a Samsung monitorokról csak annyit, hogy ápr.1-én vettem a debreceni MediaMarktban egy 710T-t Sulinetben.

 

Tele volt a fehér alapon színesen világító alpixelekkel, egy helyen egy hüvelykujjbegynyi területen kb 10 is volt, persze mind-mind más színben világított.

 

Nagyon zavart, mert egyik másik messzebrõl is virított, különösen, ha az adott felületi pontot merõleges nézõszög alatt láttam.

 

Vissza is vittem 24 órán belül. és nagy nehezen visszaadták a péznem, de csak azért mert a sarkamra álltam, és szisztematikusan megmutattam a hibákat.

 

Mellesleg megjegyzem, külön az én kérésemre hoztak két sulinetes darabot a 710T-bõl, és a másik sem volt kóser.

 

Hiába néztem meg már az elsõt is a Nokia monitor teszttel még a boltban a vásárlás elõtt, sajna, nem tudtam mit is kellene nézzek.

Valami szines szöszöket láttám persze már ott is, de nem gondoltam, hogy azok a hibák. Ugyanis mikor kissé megtöröltük, elmultak, avagy legalábbis úgy festett. Mint utólag kiderült, pusztán csak nem a megfelelõ szögbõl néztem a törlés után, ezért "tûnt" el.

Otthon persze nagyító alatt is megnéztem, és ott derült ki, hogy (a technológiából adódóan) csak akkor látszik teljes pompájában az alpixelhiba, ha jó szögbõl nézem! Másnap a 2. gép megnézésekor már tudtam mire figyeljek, és egybõl észrevettem a kazalnyi alpixelhibát.

 

Rossz "április elseje" tréfa volt ez nekem.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Pedig sajnos a pixelhiba nem tréfa, mert elég általános.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Wolfgang

És mit szólsz a Viewsonic VP 171B- 2 -höz ?

 

(2 analog és egy digitáis bemenet, 8 ms, 500:1 kontraszt, 260cd, pivot, és egyéb pozíció-beállítások.)

 

98 E Ft kb. (ez a Depo-ban a legalacsonyabb ára).

 

Vagy nézzek nem Sulinetes Samsung 710T-t ??? (Az a gyanum, hogy a Sulinetes körbe eleve a "normál bolti forgalomból" visszeküldött, "selejtes" moncsikat küldik a fõvállalkozók...... :gonosz: )

 

Más.

 

Az elõbb leírt alpixelhiba minden márkánál elõfordul, azaz csak én szõrõzök, vagy az a két darab 710T-es tényleg átlagon aluli volt ?

 

Sasszemûek ! Ne fogjátok magatokat vissza a bölcsességeitek megosztásában !

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Minden márkánál ugyanígy elõfordul. Lásd GoodSpeed esete az iiyamával. Még a legjobb monitorok is ugyanúgy lehetnek pixelhibásak. Mondjuk a Sulinetes herce-hurca miatt (matricázgatás) könnyen megeshet, hogy a panel bánja. :gonosz::S

 

Nem mondok semmit erre a monitorra. Nézd meg, milyen a képe, meg a fontosabb dolgokat (pixelhiba, látószög, fényerõ, kontraszt, képélesség) és ha tetszik, akkor tudsz dönteni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Wolfgang

Csakhát nagyon hülye érzés az általam vitt tesztprogrammal és egy nagyítóval vizsgálni a kiszemelt áldozatot.

 

A legtöbb cég , ha másképp nem, de egy kis rábeszélésre általában engedi kipróbálni a monitort (azaz kibontják, rádugják a szg.-re, és még a "pendrájvomat" is hagyják beledugni a sz.gépbe, de a nagyítónál már általában nemtetszést kifejezõ szavakkal szokták az akkorra már amúgy is savanyú, rés-szemes arckifejezésüket megtoldani.

 

Persze, ha Õk kellene kiadják az a 100 E Ft körüli összeget, akkor hasonló alapossággal (vagy még erõsebbel) vizslatnák álmaik kívánt tárgyát.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az ne zavarjon. Te vagy a vásárló, akkor ilyesmibe nem köthetnek bele. Jogod van megszemlélni a kiválasztott árut vásárlás elõtt. Az már csak részletkérdés, hogy milyen alaposan.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Mint néhány hozzászólással korábban írtam, hogy az Auchanban elég jó áron van BenQ monitor. ProFiler írta, hogy érdemes elgondolkozni rajta.

Én elgondolkoztam, és ma vettem ugyanott, az Auchanban egy Fujitsu Siemens 19"-osat 85 000.- ért. (Persze körülnéztem elõtte vagy 6 helyen.)

800:1 kontrasztarány

250 cd/m2 fényerõ

8 ms válaszidõ

3 év garancia

 

Bár a garancia a hibás pixelek számát tekintve elég ravasz megkötéseket tartalmaz. :S

 

Kipróbáltam ott az üzletben - bár nem nagyon akarták - ott hibátlannak tûnt. Most 3 nap van arra, hogy az esetleges hibás pixelek elõjöjjenek, mert akkor még ott a vásárlás helyén cserélik.

 

Amúgy nagyon király. Remélem pixel ügyben nem lesz gond.

 

Ja, még egy dolgot hiányolok, hogy nem lehet a magasságát, csak a dõlésszögét állítani. De sajnos ez még a drágább modelleknél is többnyire így van.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Get_in_the_Game

Mi a különbség egy DVI-os és egy "sima" monitor között?

Mert most akarok venni egy TFT-t, és nem tudom, melyiket vegyem:

Samsung 710T

Samsung 713N

Mennyivel jobb a digitális??

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nekem is volt egy ilyen kérdésem, mielõtt TFT monitort vettem. Azt mondták a hozzáértõk, hogy nincs nagy különbség. Én LG Flatron 1730S típusú 17"-est vettem, nem DVI-s. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Én valahol azt olvastam, hogy a digitális monitoroknak élesebb a képük. Ez igaz?

 

Ne idézz be közvetlenül elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ilyen tapasztalataim nincsenek. Az én sima monitorom is elég éles, nem tudom, milyen lenne élesebb helyzetben. Majd egy okosabb fórumozó érdemben is hozzászól.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Érdemesebb a DVI-s változatot vásárolni. Szebb képet ad, mivel nincs szükség analóg-digitális átalakításra.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

És szabad szemmel észrevehetõ ez a különbség?

Mert én játékra használnám, és a digitális 14 ms-os, az analóg pedig 8 ms-os. Tehát nagy gondban vagyok, hogy melyik éri meg jobban.

 

Ne idézz be közvetlenül elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ez két különbözõ szempont, egymástól függetlenek. Minél kisebb a válaszidõ, annál jobb. 12 ms már mindenre jó DVI-vel vagy anélkül.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindegyik jó, de ez esetben inkább a 8ms-osat ajánlom. A válaszidõ jobban észrevehetõ. Bár már a 4 ms-os érában vagyunk.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game
Ez két különbözõ szempont, egymástól függetlenek. Minél kisebb a válaszidõ, annál jobb. 12 ms már mindenre jó DVI-vel vagy anélkül.

Én ezt vágom. Csak azt nem tudtam eldönteni, hogy inkább a lasabb digitálisat, vagy a gyorsabb analógat szeressem.

De akkor lehet, hogy analóg lesz belõle.

Link to comment
Share on other sites

google

Gyorsabb analógot. Mármint szerintem. :)

Link to comment
Share on other sites

warynski
Én valahol azt olvastam, hogy a digitális monitoroknak élesebb a képük. Ez igaz?

Nálunk az irodában 5 db Samsung 710 T DVI-s monitor van, Némelyik DVI-s videokártyával üzemel, némelyik nem. Sem én, sem mások az égvilágon semmi különbséget nem véltek eddig felfedezni a két fajta videokártyás kép minõsége között.

 

Egyébként én is hallottam többször, hogy a DVI-s monitornak megfelelõ videokártyával jobb képe van, de mondom szerintem szabad szemmel nem látható a különbség.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game
Bár már a 4 ms-os érában vagyunk.

Hát igen, egy 4 ms-os jobb lenne, csak amíg kapni lehet, meg lemegy az ára 100e alá, az lesz még 3-4 hónap.

Link to comment
Share on other sites

aadaam

A változatosság kedvéért én is TFT monitort szeretnék vásárolni és azért tértem be ide :)

 

I. MediaMarktban láttam mostanában elég jó áron 17" TFT monitorokat. Valakinek van azokkal tapasztalata? Vélemény?

 

II. Ezen a téren kezdõ vagyok:

Milyen paramétereket kell figyelembe venni TFT vásárlás esetén?

 

Milyen márka ajánlatos?

 

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed
Érdemesebb a DVI-s változatot vásárolni. Szebb képet ad, mivel nincs szükség analóg-digitális átalakításra.

Na szóval, a videókártya amelyen csak analóg van az eleinte digitális formában dolgozza fel az anyagot és majd úgy alakítja át digitálissá, vagy most hogy van ez?

Ez két különbözõ szempont, egymástól függetlenek. Minél kisebb a válaszidõ, annál jobb. 12 ms már mindenre jó DVI-vel vagy anélkül.

Az enyém is 12 ms-os, szerintem is kifogástalan minõségû.

A változatosság kedvéért én is TFT monitort szeretnék vásárolni és azért tértem be ide  :)

I. MediaMarktban láttam mostanában elég jó áron 17" TFT monitorokat. Valakinek van azokkal tapasztalata? Vélemény?

 

II. Ezen a téren kezdõ vagyok:

Milyen paramétereket kell figyelembe venni TFT vásárlás esetén?

 

Milyen márka ajánlatos?

2. Nézd meg a response time-ot (válasz idõ) ezt ms-ben adják meg, ha ez a szám magasabb mint 16 ms akkor csak abban az esetben válaszd, ha nagyon kedvezõ az adott márka ára, és nem akarsz vele játszani. Film nézésére még egy 25 ms-os is elég.

3.Philips -szerintem ez best buy

LG - szintén jó monitorok ezek is.

iiyama - de ezek itt m.o. szágon eléggé problémásak

Link to comment
Share on other sites

google

Továbbá a vásárláskor alaposan nézesd meg, nincs-e pixelhiba a képernyõn. Erre az MM-ben van egy tesztprogram, de ha az esetleg nincs, akkor bizonyos háttérszínek beállításával is ki lehet szúrni a problémás pixeleket.

Az LG-nek egyébként nagyon jó a pixelpolitikája, egy hibás teljes képpontnál cserélnek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...