Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-vásárlás archívum 2008. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Most számszerű értékkel nem tudok válaszolni, de az a Sapphire egy átlagos teljesítményű 9600-as kártya, a HIS pedig az egyik leggyorsabb.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Én csak annyit mondanék, hogy a Sapphire-al ovatosnak kell lenni, mint már többször is kiderült, hogy 9600 Pro-ként jelölte a 9600 ProSE kártyákat.

 

Tehát elöbb érdemes meggyőződni róla, hogy valóban a Pro sebességén (600MHz) mennek-e a RAM-ok, vagy csak a ProSE (400MHz) sebességén.

 

256MB RAM akkor lehet hasznos ha 1024x768-nál nagyobb felbontáson használod a monitort.

Ha csak 1024x768-on akkor bőven elég a 128MB-t is.

 

9600 Pro-nál a grafikus mag 400MHz-en megy.

9600 XT-nél pedig 500MHz-en, de a HIS támogatja az Overdrive-ot is ezzel egyszerűen lehet tuningolni 526Mhz-ig a kártyát károsodás nélkül.

A HIS R9600XT-nek 600MHz-en megy a memóriája és nincs rajtuk hűtőborda.

 

Nekem is HIS R9600XT van de a Turbo változat amin van a RAM-okon hűtőborda és még +50MHz-el gyorsabbak is.

Érdemesebb a turboba belefektetni azt a +2-3 ezer Ft-ot mert ha külön vennél a RAM-okra hűtőbordát akkor az is ugyanannyiba kerülne, de így nyersz a sebességgel is.

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Szerintetek egy ATi Radeon 9500@9700PRO kártyával meddig lehet még normális sebességgel játszani?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem egészen értem a kérdést. Erre honnan tudhatnánk a választ? :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

addyca
Én csak annyit mondanék, hogy a Sapphire-al ovatosnak kell lenni, mint már többször is kiderült, hogy 9600 Pro-ként jelölte a 9600 ProSE kártyákat.

 

Tehát elöbb érdemes meggyőződni róla, hogy valóban a Pro sebességén (600MHz) mennek-e a RAM-ok, vagy csak a ProSE (400MHz) sebességén.

 

256MB RAM akkor lehet hasznos ha 1024x768-nál nagyobb felbontáson használod a monitort.

Ha csak 1024x768-on akkor bőven elég a 128MB-t is.

 

9600 Pro-nál a grafikus mag 400MHz-en megy.

9600 XT-nél pedig 500MHz-en, de a HIS támogatja az Overdrive-ot is ezzel egyszerűen lehet tuningolni 526Mhz-ig a kártyát károsodás nélkül.

A HIS R9600XT-nek 600MHz-en megy a memóriája és nincs rajtuk hűtőborda.

 

Nekem is HIS R9600XT van de a Turbo változat amin van a RAM-okon hűtőborda és még +50MHz-el gyorsabbak is.

Érdemesebb a turboba belefektetni azt a +2-3 ezer Ft-ot mert ha külön vennél a RAM-okra hűtőbordát akkor az is ugyanannyiba kerülne, de így nyersz a sebességgel is.

vagyis ha 17-es monitoron max 1024*768-ban játszok akkor tök fölösleges a 256 megás? Nincs semmi sebességkülönbség a kettő közül amiért megérné a 256os?

 

szóval HISr9600XT... nem hangzik rosszul...

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

1024x768-ra tök felesleges 256MB-os kártya. Nem használja ki ezen a felbontáson.

 

Nagyobb felbontáson van előnye a 256MB-os kártyáknak a 128MB-osokkal szemben, mert nem kell az AGP Aperture Size-ben beállított rendszer RAM-hoz nyúlnia a kártyának a textúrák eltárolása végett.

Link to comment
Share on other sites

Maverick
Érdemesebb a turboba belefektetni azt a +2-3 ezer Ft-ot mert ha külön vennél a RAM-okra hűtőbordát akkor az is ugyanannyiba kerülne, de így nyersz a sebességgel is.

Plusz nem veszik el a garancia amiatt, ha valaki hűtőbordát buherál a RAM-ra.. ;)

Link to comment
Share on other sites

addyca
1024x768-ra tök felesleges 256MB-os kártya. Nem használja ki ezen a felbontáson.

 

Nagyobb felbontáson van előnye a 256MB-os kártyáknak a 128MB-osokkal szemben, mert nem kell az AGP Aperture Size-ben beállított rendszer RAM-hoz nyúlnia a kártyának a textúrák eltárolása végett.

az agp aperture size nem a videokártya saját ram-mérete? annyit levesz a rendszerramból???

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nyugodtan vegyél HIS 9600 XT Turbo-t! ;) Nagyon jó kártya, vígan fut rajta a FarCry, MOHAA összes, Call Of Duty összes, Half Life 2, stb., és lehet tuningolni is (ésszel!).

Nekem is ilyen kártyám van. Egyébként az ATI kártyagyártól közül a HIS az egyik legjobb!

Van magyar nyelvű oldaluk, itt nézz szét! Meggyőző lesz!

Nézd meg az intrót, tök jó!

Ha egyszer fejlesztek, biztos hogy megint HIS-t veszek! ;)

HIS Digital ;)

Link to comment
Share on other sites

Tomhud
Nem egészen értem a kérdést. Erre honnan tudhatnánk a választ?  :hááát:

 

Ciao.

Úgy értem meddig lesz még elégséges a sebessége ahogy jönnek ki az újabb játékok.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
az agp aperture size nem a videokártya saját ram-mérete? annyit levesz a rendszerramból???

Az a ram mennyíség, amit használhat a rendszermemóriából, ha a sajátja elfogyott.

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd
Úgy értem meddig lesz még elégséges a sebessége ahogy jönnek ki az újabb játékok.

Szerintem ProFiler erre értette, de ezt azért nehéz megjósolni, mert a játékfejlesztés nem egy közös vonalon megy, hanem ahány cég, annyi motorral, és megannyi feature- rel fejleszti a játékait. ;)

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Egy kérdésem/kérésem lenne, nem csak a VGA-kal kapcsolatban, hanem alaplap, proci, stb.

Aki jártas az osztrák árakban adhatna pár céget, (illetve azoknak a honlapcímét) ahol ő is vásárolni szokott, megbízható, stb. Hogy össze tudjamén is hasonlítani az árakat, mert ahogy elnéztem, vannak jóval olcsóbbak, mint a magyar árak.

Link to comment
Share on other sites

highlander81

Sziasztok!

Én Geforce 4 ti 4200 64 Mb ram szeretném lecserélni egy sima 6800-ra. A kérdésem az lenne, hogy 400 W-os Huntkey táp elég-e neki?

a konfigom: Asus a7n8x-e deluxe, 3200+ barton, 2*512 Kingmax Ram, 60GB+80GB vinyó, 1 dvd 1 cd író

Mert az eladó srác azt mondta, hogy ha nem elég neki akkor az egész gép is tönkremehet :(

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hát a Huntkey tápokat nem ismerem, de az eladó srácnak tökéletesen igaza van.

 

Ha gagyi a táp akkor kinyírhat pár alkatrészt a gépben. :!:

Link to comment
Share on other sites

highlander81

A Huntkey táp 3 éve jól működik nálam a fent említett konfiggal.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Azért nem ártana egy márkásabb Chieftech, vagy Enermax táp, csak a biztonság kedvéért. Meg a 6800-as széria tudtommal rendesen termeli a hőt, így biztos kell energia a hűtőjének.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Szerintem ne kockáztass! Lehet, hogy a kiegészítő tápcsatira sem lehet rákötni ezt a tápot. Egy FSP Blue Storm táp nagyon megéri most. Szerintem egy olyanra érdemes lecserélni. Itt nézz körül ez ügyben.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
A Huntkey táp 3 éve jól működik nálam a fent említett konfiggal.

Szerencsés vagy. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Meg a 6800-as széria tudtommal rendesen termeli a hőt, így biztos kell energia a hűtőjének.

Nem a hűtője fogyaszt sokat. hanem maga a kártya, azért is melegszik nagyon.

 

Ha ilyen kártyát veszel Pakson az erőműbe örülni fognak neked: :brucelee:

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Köszönöm a pontosítást. :oké:

Link to comment
Share on other sites

highlander81

Vettem egy 410 W-os Chieftec-et. Ez már elég lesz neki? Egyébként azt olvastam, hogy mostanában a Chieftec-el sok baj van :(

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hol olvastad :?:

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Én is írtam, bár csak azt, hogy mostanában voltak velük bajok. A 20 csatisak haldokoltak, és a 2 ventis példányok elég hamar zajosodtak. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...