Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriavásárlás archívum 2008. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

sz.jános

Elöször is jó lenne tudni, hogy milyen lapod van.

 

A dual közel dupla sebességgel megy, tehát elõnyös a használata, viszont valószínû, hogy 3 db memóval már nem mûködne dual-ba.

A 400Mhz-es memók (PC3200) föleg akkor jönnek szóba ha nem tuningolsz, míg az 500-as tuningnál.

Mindkettõre igaz, hogy az a jó ha minnél alacsonyabb idõzítéseken képes mûködni.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Két jelöltem van:

 

ASUS A7N8X-E DELUXE SOCKETA NVIDIA DDR

ASUS P4P800SE/GD S478 INTEL DDR (2ÉV)

 

Melyikbe milyen ramot ajánlanál, és te melyikre voksolsz: Intel v. AMD??

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A dual channel csak akkor használható ki az ilyen alaplapokban, ha két modult teszel bele. Az AMD-s alaplap esetén DDR400 is elég, az Intelnél már az 500-ast is nyugotan beleteheted. Csak az a lényeg, hogy két egyforma RAM legyen, mert különben nem fogod tudni használni a TC-t.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nálam is dual channelben megy a memória a kw7-ben: 2x512 MB RAM, egyformák, még a sorozatszámuk is egymás utáni.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
Két jelöltem van:

 

ASUS A7N8X-E DELUXE SOCKETA NVIDIA DDR

ASUS P4P800SE/GD S478 INTEL DDR (2ÉV)

 

Melyikbe milyen ramot ajánlanál, és te melyikre voksolsz: Intel v. AMD??

Én a két lap közül a P4P800-ast választanál, mert szükség esetén talán többet ki lehet belöle hozni . Ha módodban áll akkor az E-Deluxe még jobb választás lenne.

 

Memóriának nagyon jó választás a Geil Value (400MHz), aránylag alacsony idõzítése van és relative jól húzhatóak.

Szóbajöhet még TwinMOS, Infineon, Kingmax memó is, de a fenti serintem jobb.

Az 500MHz-es memók közül a Kingmax Hardcore PC4000, vagy az A-DATA Vitesta PC4000 aránylag olcsó de jó memó!

(AMD-be 400-as is elég)

400 MHz-es memóriák tesztje!

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Erre gondolsz?

 

ALAPLAP ASUS P4C800-E DELUXE S478 INTEL DDR (2ÉV)

Gyártó: ASUS

Típus: P4C800-E Deluxe

Nettó ár: 32.992,-

Bruttó ár: 41.240,-

 

Szép kis ára van. :D :D

Ebbe a proci kb ugyanennyi. :)

 

 

Akkor te inkább az Intelre szavaznál? Ok

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az AMD-vel sokkan jobban járnál. :hááát:

Szinte ennyibõl kijönnél kompletten. A teljesítmény pedig annyival nem alacsonyabb.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

OFF

@ Reyorkin

Nem, nem!

Ez még annál is jobb mint amit én javasoltam a (kettõ közül)!!!

Én a P4P800E-Deluxe-ra gondoltam. Ez lényegesen olcsóbb, és majdnem ugyanolyan jó mint a P4C800!

 

(Azért az érdekesség kedvéért nézd meg a honlapomon, hogy mit tud egy hasonló /i865PE/ Abit alaplap. :) )

 

@ ProFiler

Ha A64-rõl lenne szó igazat adnék neked, de most P4P800E-Deluxe-rõl és A7N8X-E Deluxe-rõl van szó, így........ kicsit "elfogultnak" tartalak........ :hááát:

(És akkor finoman fogalmaztam.) De hagyuk a "hítvitát", nem kell a flame.....

ON

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Akkor most már csak egyet kérdeznék, habár ez már az alaplap kategóriába lóg át, de mi a különbség a P4P800-E DELUXE és a P4C800-E DELUXE között?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Ha A64-rõl lenne szó igazat adnék neked, de most P4P800E-Deluxe-rõl és A7N8X-E Deluxe-rõl van szó, így........ kicsit "elfogultnak" tartalak........ :hááát:

Nem hit kérdése, hanem abba gondoltam bele, hogy már mindkét plattform a halálán van. Tehát már tovább nem bõvíthetõ. Ezzel a szemlélettel felesleges háromszor annyit kiadni alig másfélszeres teljesítményér. De ha ennyi pénzed van, akkor oszd csak az Inteles ajánlatokat. :hááát: Mert ha S775-rõl lenne szó, akkor nem mondtam volna semmit.

 

@ Reyorkin:

A chipkészlet:

C - i875P

P - i865PE

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
....... abba gondoltam bele, hogy már mindkét plattform a halálán van. Tehát már tovább nem bõvíthetõ. Ezzel a szemlélettel felesleges háromszor annyit kiadni alig másfélszeres teljesítményér.  ......

OFF

Elõszõr is, e két lapról kértek véleményt, és mint ahogy Te is, én is ezekrõl mondtam. "Furcsa véletlen", hogy az elsõ hozzászólásodban valahogy elfelejtetted megemlíteni, hogy "halálukon" vannak ezek a lapok. :hááát:

Szerintem nincsenek, legfeljebb nem a legkorszerûbbek, de még nagyon sokáig nagyon jók lesznek. :)

A "háromszoros árról" meg annyit, hogy például a legjobbak között nem, hogy háromszoros, de még másfélszeres diffi sincs !!! :lol::lol::lol:

Sõt a legolcsóbb A7N8X és a legdrágább P4P800 E-Deluxe között sincs még kétszeres árdifferencia sem, nemhogy háromszoros lenne. :lol:

(Jó lenne a realitások talaján maradni....)

Lásd:

Asus A7N8X-es alaplapok árai

Asus P4P800-as alaplapok árai

ON

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

sz.jános és ProFiler!

 

Legyetek szívesek akkor befolyásolni engem, mármint Socket 775 terén. :)

Egyetlen kikötésem, akarom mondani kívánságom az lenne, hogy ASUS alaplap legyen. Nekem eddig az ASUSsal semmi bajom nem volt.

A közeljövõben tervezem egy új gép összerakását, amihez majd valószínûleg egy másik topicot keresek fel :)

Szóval majd abban minden bizonnyal kérni fogom a segítségeteket 8) , akár S775-ös alaplapra is.

Mellesleg egy ilyen be még mindig elég a DDR400, vagy már inkább DDR500 legyen?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sõt, ott már lehet DDR2 is.

 

Az alaplapos kérdést légyszi majd a megfelelõ helyen tedd fel. Köszi!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

A memóriára visszatérve, van olyan 775-ös lap amibe hagyományos DDR memó van, de olyan is amiben DDR2-es van!!!

Ezekhez már a minnél magasabb órajelû memók a jobbak.

 

(Ha szabadna kérnem, az alaplappal ne off-oljunk, légyszives azt a megfelelõ topicba tedd fel. Köszi. :) )

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

A topicválasztás természetes.

Viszont most feldobtatok egy következõ témát, ami nekem szintén kimaradt eddig: DDR vs. DDR2

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Szerintem ezt részletezni addig felesleges, míg el nem döntötted, hogy milyen lapot akarsz venni.

Inkább azt ajánlom, hogy próbálj a témába "utánolvasni".

Persze azt is lehet, hogy a memóhoz választasz lapot. :)

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Sziasztok !

Én most vettem egy Asus P5GDC-V Deluxe-t mindkét memót kezeli.(31.500)

Shia-ko ! Sz.jani ! és a többieknek is (megkésve ugyan-1 hete krepa az Abit-om) köszi a memós segítségetek.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin
Én most vettem egy Asus P5GDC-V Deluxe-t mindkét memót kezeli.(31.500)

 

Mit értesz a mindkét alatt? (DDR, DDR2 ?)

Hol vetted ezt a lapot?

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Igen.

4db DDR vagy 2db DDR2-t kezel.Jó kis alaplap.(szerintem)

www.focus.hu -2 nap alatt jött Szombathelyre-száll.ktsg.nélkül !!!.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Van egy kellemetlen hírem azok számára akik a késõbbiekben szándékoztak Samsung TCCD chippes memóriát venni. Beszüntették a gyártását!!! :hááát:

Most már csak addig lesz kapható amíg a raktárkészlet el nem fogy.

 

Viszont öröm az ürömben, hogy a Samsung kiadta ennek a chipnek a továbbfejlesztett változatát (sajnos a típusát egyenlõre még nem tudni), amit a Geil már be is mutatott.

A memó típusa: Geil UltraX-XL PC3200 (400MHz)

Idõzítése: 1,5-2-2-5

Használható feszültségtartomány: 2,6-3,6V között

Garancia: élettartam

 

A gyárilag megadott feszültségek sejtetni engedik, hogy jól tuningolható memóriáról van szó!!! :bravó:

>> Cíkk <<

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Idõzítése: 1,5-2-2-5

:huh: Nagyon szép! 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Reyorkin

Ti melyik DDR 2 memória-márkára voksoltok?

 

Kingmax

Samsung

Infineon

Aeneon

A-Data

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Érdemes. Nagyon jó modulok.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

2 modul a legolcsóbb helyen megvan ~37ezer Ft-ból. Szerintem ez elég korrekt ár.

 

Sõt az egyik boltnál fel van tüntetve, hogy rendelésre akár 30-40% kedvezmény is van :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...