Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriavásárlás archívum 2008. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

Athos
... Most jutott eszembe még egy kérdés: 3 db SD és 2 db DDR-nek van helye. Akkor egy 128 megásat benne hagyhatok? ...

A 128 Mb-os modul SD vagy DDR?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kizárólag egy típuson belül párosíthatsz csak. Tehát SD mellé nem tudsz DDR-t használni, csak SD-t, vagy DDR mellé DDR-t.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

A lényeg, hogy DDR- nek csak kettő hely van. Tehát, ha nem jár előnnyel a két hasonló 256- os modul, akkor egy 512- eset veszek és még az egyik 128- asat is megtarthatom.

 

Nem duál az alaplap, a proci pedig sima Athlon XP 2200+.

 

A brand memória azt jelenti, hogy nem nóném? Megvehetem bátran?

Szerintem ezt bárki mondhatja. Mennyire hihető?

Mivel nem szeretnék tuningolni, jó nekem az olcsóbb fajta is. De ne legyen nóném!

 

Egyébként az alaplapom: ASUS A7A266-E

(Mivel azonban asztali PC- t már nem tervezek venni a jövőben, így ez a lap már megmarad, amig ki nem fúj végleg.)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Akkor Samsung, Kingmaxot tudom ajánlani. Ezekből 512 Mb bruttó 8000-11000 Ft körül alakul és szerintem jók. Mondjuk személyes tapasztalatom nincsen, de én Kingmaxot fogok venni - remélem hamarosan. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért az a legbiztosabb, ha vásárlás előtt utánnanézel a pontos típusának, mert az a szememben mindig is nagy kamu, ha ráírják, hogy brand. Semmit nem jelent így. (én pont ezeket hívom noname-nek)

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Na, erre gondoltam én is.

 

Mivel ritkán bővítem a gépemet, ezért nem nagyon haverkodtam még össze a gépboltosokkal. Főleg, mert szinte mindent máshol vettem. Nem szeretném, ha drágán rámsóznának valami lassú, hibás szemetet.

A mostani CL 2,5- ös cuccomat CL 2- n használom, és csak havonta egyszer fagy le a gép.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
és csak havonta egyszer fagy le a gép.

Gondolom ezen változtatni szeretnél. :D

 

De akkor valami CL2-es után nézz, amit arra terveztek és akkor tuningolnod sem kell :nyíl: biztos, hogy elmarad a fagyás.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Nálam az ár a mérvadó. Nem is nagyon vettem észre különbséget 2,5 és 2 között. A CL miatt nem fogok több pénzt kiadni érte.

Még kellene/szeretnék venni szünetmentes tápot is és/vagy TVtunerkártyát is összesen kb. 30 000 Ft- ból.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az azért elég szoros lesz! :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Szanya

No, jó'van! A szünetmentes nem fontos. :)

Akkor helyette az MP3 lejátszómba veszek SD/MMC kártyát.

Nem tudjátok, hol olcsó most? Melyiknek a legjobb az ár-érték aránya?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az SD-vel azért jobban jársz.

 

Itt olcsó.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Van érezhetõ különbség a 266mhz-es és a 400mhz-es memória között? Alaplapom csak 266-ig viszi, érdemes-e csak azért új alaplapot vennem hogy 400-on fusson a memória?

Link to comment
Share on other sites

Szanya

Miért járok jobban?

Link to comment
Share on other sites

smile=)

Mi igaz abból,hogy a Samsung név alatt futó modulok nem samsungok mivel az nem is gyárt memóriát :?::?:

Nekem Kingmax SuperRam-om van 2x 512-es 400Mhz!

Ezt milyennek tartjátok :?:

alaplap:asusP4P800

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Van érezhetõ különbség a 266mhz-es és a 400mhz-es memória között? Alaplapom csak 266-ig viszi, érdemes-e csak azért új alaplapot vennem hogy 400-on fusson a memória?

Jelentõs a különbség! Nagyot ugranak az adatátviteli sebességek mind írásnál, mind pedig olvasásnál. Ha megvan rá a kereted, akkor érdemes bõvíteni.

 

@ Szanya:

Mert a Secure Digital gyorsabb (és véleményem szerint stabilabb).

 

@ smile=):

Igen, léteznek hamisított Samsungok. Gondolom erre gondoltál.

A memóriád jó, de messze nem teljesítménybajnok.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

smile=)
Igen, léteznek hamisított Samsungok. Gondolom erre gondoltál.

A memóriád jó, de messze nem teljesítménybajnok.

Honnan ismerhetõ fel az igazi Samsung :?:

Nem teljesítménybajnok :?::pislog: Kifejtenéd a kedvemért :?::(

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Honnan ismerhetõ fel az igazi Samsung :?:

Hogy itthon nem kapható.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

ProFiler: szerintem akkor megvárom a 667-es DDR2-es memóriák elterjedését.

Link to comment
Share on other sites

smile=)
Hogy itthon nem kapható.

:ötlet: Aha :D Akkor amit itthon árulnak Samsungnak az utánzat :gonosz:

És mit értett ProFiler a nem teljesítménybajnok KingMax SuperRam alatt :?:

Csak azért mert most vettem õket sok pízért és nem szeretném ha az derülne ki,hogy nem éri meg az árát :!: :dühös:

Kérlek válaszolj :!: :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azt értettem alatta, hogy vannak jóval gyorsabbak is - persze drágábban. Az árát Te tudod eldönteni, hogy megérte-e.

A Samsungot pedig sajnos csak vásárlás után ismered fel, hogy nem az. Megnézed Everestben, és kiderül, hogy gyengébben teljesít (egyes esetekben az Everest még más típust is ír ki). Ezért érdemesebb valami márkás modult venni.

 

@ Aneurysm:

Miért? Értelmetlen. Ha pl. AMD-s rendszerre szeretnél alapozni, akkor felesleges arra várni. A DDR még szépen meglesz egy jó ideig.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

smile=)

Köszi, akkor tényleg megérte :D8) :!:

Link to comment
Share on other sites

p-tomi

A TwinMos Twister PC3200-as mennyire jó választás? Két ilyen memóval menne a dual-channel Intel P4 2.53 GHz procival és Abit IC7-es alaplapban? A sávszél 6.4 Gb/s lenne?

Mennyivel (%) lesz gyorsabb a mostani konfigomnál (Intel P4 2.53 GHz proci, Asus P4v800-x alaplap, 768 Mb PC3200-as (3-2-3-6))?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Még attól is függ, hogy milyen az idõzítése az új RAM-nak. Szerintem senki nem fog tudni Neked százalékos értéket mondani. Ahhoz sok tesztet kell átbogarásznod. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

p-tomi

A TwinMos Twister PC3200 CL2-es.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nagyon jó! :oké:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...