Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapvásárlás


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler
Ez a 64 bites jól hangzik.Megnézem. (478-as 2,4-esem van most.) Az a baj, hogy mindent le kell cserélni.

A memóriánál melyik a jobb érték : a CL 2 vagy a 3

Csakhogy ez S775-ös - így ehhez a processzorhoz szükséged lesz új alaplapra. A CL2 lermészetesen gyorsabb. Egyébként ezek időértékek és értelem szerűen a rövidebb a gyorsabb.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Köszi Profiler !

Csak biztos akartam lenni,hogy a kisebb-e a jobb.(a régi fórumon azt hiszem !? az Sz.J.-ra emlékeztem)

Természetesen új lesz az alaplap is.

Viszont most sűrgős a dolog segítsetek légyszives !!!

A kiválasztott cuccos:

Alaplap: ASUS P5GD1 Pro+Asus EN 5750 PCIE VGA (előző oldalon a link is)

Processzor: Intel P4 3,0 GHz/800MHz (1MB-L2) LGA 775 dobozos

ebbe az alaplapba jó a 64-bites proci is :?:

RAM : Kingston 2x 512 MB/400 MHz PC 3200 (párba válogatott)

Vinyó : Samsung 160GB 7200 SATA SP1614C

de ha jó hozzá a Samsung 200GB SATA II.-es (8MB puffer-7200rpm) akkor inkább azt venném meg.

SŰRGŐS !!!! Köszi.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Azt szeretném megkérdezni, hogy van valakinel tapasztalata a

DFI LanParty 875P-T alaplappal???

Termékismertető

 

És ha igen, mik azok?!

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Putty Mutty:

Az alaplap működik rendesen a 64 bites P4-el. Viszont a SATA II-es Samsungot egyátalán nem ajánlom. Nagyon félresikerült darab.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Profiler ! Nagyon köszönöm ! :istenvagy:

És a következőkről tudtok valamit ?

Seagate Barracuda 200 GB - 7200.7, SATA (3év)

Western Digital WD 2000 JD 200 GB - 7200/8MB SATA (3év)

 

A 64 bites proci ebben a konfigban milyen előnyőkkel járna :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindkét HDD kiváló választás, nyugodt szívvel ajánlom mindkettőt, de ha a Seagate NCQ-s, akkor egyértelműen az a legjobb.

 

A proci akkor jár előnyökkel, ha megveszed hozzá a 64 bites Windows XP-t. Egyébként a megszokott (32 bites) teljesítményt nyújtja.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Nagyo nagy segítség ! Köszönöm.

Tudnillik Pestről - A pcland-tól rendelném őket. (Itt Szombathelyen már nem tudják mit kérjrnek a kereskedők - ill nagyon is jól tudják.)

Erről van valami véleményetek :?: Szívesen venném. :olvas:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most nem ezért, vagy azért, de ha már itt laksz a határszélen, akkor nem lenne egyszerűbb Ausztriában? (Vagy sulinet? Mert ha nem, akkor vedd fel velem a kapcsolatot. ;) )

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Off

Azért a Hitachi Deskstar 7K250-es HDD-ket sem szabadna figyelmen kivül hagyni! :)

On

Link to comment
Share on other sites

janowolf

Felemerült a SATA II -s HDD.

 

FIGYELEM az alaplap NEM SATA II-s csak I!

 

Tudom lefele kompatibilis. Szerintetek ez csak driver kérdés, vagy a Intel 82801FR I/O vezérlő (ICH6R) nem képes a SATA II-t kezelni a jövőben sem?

 

JanowolF

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak az Intel ICH7 képes SATA II-re.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Maverick
Azt szeretném megkérdezni, hogy van valakinel tapasztalata a

DFI LanParty 875P-T alaplappal???

[...]

És ha igen, mik azok?!

Sajnos személyes tapasztalatom nincs ezzel a lappal :( , de ProFiler szerint -idézem-

"a DFI Lanparty pedig túlságosan hajlékony.."

 

(Egyébként annak idején ez lett volna a másik befutó az IC7-G mellett, azaz helyett,

de végül úgy alakult, ahogyan Te is tudod.. ;) )

Rendkívül tuningbarát 8) , és szerintem gyönyörű... :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De tényleg hajlékony. Arra kell nagyon ügyelni, hogy lehetőleg ne terheljük agyon nehéz hűtővel, ne nyomkodjuk, feszegessük, mert egy kicsit kevesebbet bírnak, mint az alaplapok többsége. De gondolom sz.jános nem ezirányú tapasztalatra gondolt, hanem működés szempontjából.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Maverick

Persze, de másfelől az ilyen info is nagyon hasznos lehet!... ;)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Hellosztok!

 

Ha már így az alaplap tapasztalatokról van szó én is feltennék 1 kérdést: Milyen tapasztalatotok van az ASUS A7N8X alaplapról? Sajnos még nem használom :Sír: , mert még akarok 1 új procit (legalább egy 2200+ Sempront)

Mi a véleménytek erről a prociról? Szerintetek melyik proci a jobb az Athlon 2200+ vagy a Sempron 2200+? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
Sajnos személyes tapasztalatom nincs ezzel a lappal :( , de ProFiler szerint -idézem-

"a DFI Lanparty pedig túlságosan hajlékony.."

 

Lehetséges, hogy gépen kívül, felfogatás nélkül "hajlékonyabb" az átlagnál, de mivel minimum öt-hat helyen van csavarral leszorítva, ill. még műa.távtartók is merevítik a lapot, szerintem nincs különösebb jelentősége ennek a "hibának". :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Kicsi Sims:

Nagyon jó alaplap minden szempontból.

 

A két processzor közel megegyező teljesítményű egyébként.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

huang-ho

Sziasztok!

Segítség kellene (mint mindig :upsz: ): valamivel több mint 3 éves Abit BL 7 alaplapom kezdi a végét járni, ezért kénytelen vagyok lecserélni. Van hozzá egy Pentium 4 1,6 GHz-es processzorm amit egyenlőre még nem cserélnék. Milyen alaplapot ajánlotok hozzá? Én Assust vagy Abit-ot szeretnék. Az egyik helyi kereskedő szerint ez egy olyan régi processzor amit mindenképpen le kell cserélni, mert nincs olyan alaplap ami jó lenne hozzá ("az alaplap nem fogja látni a processzort") :hááát: . Szóval mi a véleményetek, milyen lapot vegyek?

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Ez hülyeség, biztos, hogy jó a procid az újabb alaplapokba is. Mennyit szánnál az új vasra?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha Socket 423, akkor le kell cserélned.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

huang-ho

Socket 478

És olyan 15000-20000 Ft környékén szeretném megúszni a dolgot (ha lehet).

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ ProFiler

 

Mi a vélemény az Abit Fatal1ty AN8 lapjáról (AMD socket 939). Ez tényleg annyira nagy durranás?

Abit Fatal1ty AN8

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ huag-ho:

ASUS P4C800-at ajánlom.

 

@ nascar:

Nem tartom egyátalán nagy durranásnak. Sőt - tuningolni épphogy nem lehet annyira jól, mert nagyon können intabil lesz. A hűtője meg nagyon zajos, még az ASUS-omhoz képest is nagyon zajos :nyíl: kibírhatatlan kategória. Továbbá nem lehet rátenni termetesebb processzorhűtőket.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Légyszíves, mondj nekem egy-két jó alaplapot AMD socket 939 platformra, nincs árlimit, inkább az ésszerűség legyen meghatározó.

SLI-s lap nem kell, viszont hogy PCI-E, vagy AGP, az mindegy!

Köszönet! :P

Link to comment
Share on other sites

Maverick

Elnézést, nem tőlem kérdezted, de szerintem az ASUS A8N-SLI a "Best Buy", és a

DFI LanPartyUT nF4 SLI-D is kiugróan jó teljesítményű, extrákkal telepakolt, jó kialakítású alaplap..

Én biztos, hogy ezen kettő közül választanék... ;):)

 

Igaz, hogy mindkettő SLI-s, de elvégre ez nem hátrány, maximum nem használod ki...

Egyelőre... :démonikacaj:;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...