Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorvásárlás archívum 2008. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

kfx

A múltkor azt hallottam, hogy a 64 bites procik nem tudják olyan jól tolni a játékokat, mint a 32esek. Ez igaz? Én nem nagyon hiszem el, mert :!: elvileg :!: a 32 bites utasításokat ugyanúgy kezeli.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
:pislog: A szomszéd Móricka mondta ? Vagy ki volt az ? :hááát:
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nézd meg a Far Cry 32 és 64 bites változata közti különbségeket a Játékok témakörben! :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180
A S939-ben is van 1 Megás gyorsítótár.

100+K-ért :):hááát: A San Diego szerintem nem említhetõ (teljesen) egy kategóriában a 3200+-os Venice-szel (Winchester-rel, Newcastle-lel). A Claw Hammerres 3200+ szerintem megverheti ezeket.

Link to comment
Share on other sites

matesz

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e lecserélni a 2.8 GHz-es 533 FSB-s Pentium procit egy 3.0 GHz-es 800 FSB-s HT-s procira :?:

Számottevõ lenne-e a teljesítmény növekedés :?:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

igen

igen

Link to comment
Share on other sites

intruder

Naszóval. Az a helyzet, hogy év vége felé tervezem, hogy kicsit beújítsak gépparkilag, de mivel kicsit több mint egy éve összeraktam a mostani gépemet, nem igazán foglalkoztam a proci háborúval és most, hogy a az Intel is átnevezgette a procijait és ugye az AMD sem úgy hívja a procijait, hogy minden egyértelmû legyen, kissé elmaradtam ez ügyben. A mostani konfigban egy 2,6-os P4 800 FSB HT csücsül egy Abit IC7-ben. Továbbra is leginkább játékra szeretném használni a gépet. a nagy kérdés: AMD vagy Intel? :hááát: Én a az Intel 2004-es prescottjainál elvesztettem a fonalat és mostanság csak az AMD 64 és az Intel Extreme Edition duálmagos proci tesztjeit olvasgattam. Ott egyértelmûen az AMD a játékra jobban megflelô bár az Intel a felhasználói progikban jókora elônyre tett szert. Nekem volt mindkét gyártótól procim, és nem vagyok márkahü rulez fun, tehát csak egy jó gépet szeretnék összerakni. Sajnos az Intel baromi drága, ellenben amelyik gépeim eddig Intel procival muzsikáltak nagyon megbízható stabil kis vasak voltak. Most viszont úgylátom az AMD jóval olcsóbb és a sebességre, megbízhatóságra sincs panasz. Nekem pl. nagyon szimpatikusan hangzik az AMD Athlon 64 s939 bár nem tudom a legújabb elnevezésû Venice miben különbözik elõdjeitôl, avagy a 3000-es P4 Prescottoknak ugye 2 mega cash-ük van míg a Venicenek 1 mega ha jól tudom. Persze ez mit sem számít, ha a jelentõs árkülönbséget nézzük...szóval ötletek, érvek ellenérvek???

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e lecserélni a 2.8 GHz-es 533 FSB-s Pentium procit egy 3.0 GHz-es 800 FSB-s HT-s procira :?:

Számottevõ lenne-e a teljesítmény növekedés :?:

Nincs véletlenül még egy ilyened? ;) Lenne helyette egy vadi új 3,2 GHz-es HT-s 800MHz/1MB processzor gyári hûtõvel.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

He?

MiniDisc, downgrade-elni akarsz? :D

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Igen! Tulajdonképpen igen, mert ezzel a 3,2-essel jelenleg nem akarok kezdeni semmit, (pedig megvan hozzá minden, alaplap, ház, memória, stb) de a két "gyengébb" procival - mégha 2,4-es, vagy 2,66-os is lenne, mindenképpen jobban járnék, mert két gépet tudnék kapásból így felfejleszteni, aminek a leggyengébb része jelenleg a processzor. ;) (533-as lapokban egy P4/400MHz 2,0GHz, illetve a másik ugyanez csak Celeronban)

Link to comment
Share on other sites

david100

ProFiler!

 

Nemrég kérdeztem, hogy van-e gyorsaság vagy teljesítménybeli külömbség az Athlon 64 3000+ Soket939 és a Soket754-es közt erre azt mondtad:

Van. A Socket 939-es, fõleg az új magosak gyorsabbak

 

Nos én ellenkezõjét találtam:íme

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Lehet, hogy órajelben kevesebb, de dupla memóriasávszélessége van, tehát használat közben gyorsabb lehet.

Ezen kívül:

Up to 9.6 GB/s (754-pin) or Up to 14.4 GB/s (939-pin)

 

Azért ez egyértelmû nem?

Link to comment
Share on other sites

david100

Nem igazán.

Még csak most keztem el a számítástechnikával komolyabban foglalkozni...

 

Egyébként köszi!!!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Így van, ahogy Arpsoft is írta. Nem az órajel a lényeg, hanem a többi tulajdonsága. Egyébként én meg tapasztalatról beszélek és nem számbeli adatokból.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ez így van ahogy ProFiler és arpsoft írja!

Én is 939-eset fogok venni VENICE magosat - szerintem azt éri meg.

Az órajel nem minden!!! Sõt sokszor leelõzi a cache meg a memória vezérlõ!!!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért az órajelet nem elõzi le, de mondjuk úgy, hogy az is sokat jelent.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Szerintetek az ASUS A7V8X-X-be mekkora procit tehetek bele maximum?

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Akármekkorát, mivel a 3000+-os Barton a plafon.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Tessék.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Köszi.

 

A kettö közzül:

1.Athlon XP 3000+(333 MHz FSB)(Model 10)(Barton)

2.Sempron 3000+

 

melyik éri meg jobban? Illetve melyik az erõsebb?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A 3000+-os 400MHz FSB-s Barton (2100MHz).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

@ProFiler

 

GoodSpeed alaplapja csak 333MHz-es FSB-t tud. :ötlet:

 

@GoodSpeed

 

3000+ Barton: 2167MHz (13x166MHz), 333MHz FSB, 512KB L2 cache, Socket A

 

3000+ Sempron: 2000MHz (12x166MHz), 333MHz FSB, 512KB L2 cache, Socket A

 

A 400MHz FSB-s 3000+ Barton valós órajele 2100MHz (10,5x200MHz).

De mivel az alapod csak 333MHz-et tud ezért 10.5x166MHz = ~1750MHz-en mûködne benne.

(ha csak ki nem fogsz egy állítható szórzójú procit...de minek)

 

Tehát GoodSpeed a kettõ közül az 1-es a nyerõ.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Az ABIT kw7-es alaplapba melyik a legnagyobb processzor?

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

GoodSpeed:

 

Most egy kicsit nem értelek a VGA vásárlás topikban azt írtad, hogy új gépet akarsz venni! Amúgy szerintem a procid elég jó, mert az unokabátyámnak is az van mellette 2 X 256 Mb ram és GF MX 460 64 Mb VGA ill. egy Epox (Nforce-s) és boldogul vele (mármint a procival). Õ is most akar gépet fejleszteni, de a procit meghagyja!

De azért az jó, ha fejleszted, majd vegyél hozzá egy 6600GT

Sajna az alaplapood egy kissé elavult és nem támogatja a Dual-channelt (ha jól tudom). :(

Amúgy ha 64 bites AMD procit akarsz szerintem jó a S754 is:

 

Prociteszt1

 

Prociteszt2

 

Prociteszt3

 

És ha olcsó alaplapot akarsz akkor a következõket ajánlom:

 

Kis Tesó ASUS

 

Nagy Tesó ASUS

 

Igaz ezek mind S754 alaplapok, de barátságos áron vannak ill. AGP 8X.

Ha esetleg a 64 bites XP nem kapnád meg igyen a Microsoftól akkor vedd elõ az áprilisi PC World-öt és használhatód 1 teljes évig, ha jól tudom (ha esetleg nincs meg akkor kérd kölcsön egy haverodtól a PC World-öt).

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Az ABIT kw7-es alaplapba melyik a legnagyobb processzor?

>> Abit KW7 <<

 

Támogatja a 400MHz-es FSB-s procikat. Tehát a legnagyobb ami belemegy: 3200+ Barton (11x200MHz=2200MHz)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...