Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Guilty Remnants


grasslover

Recommended Posts

Honi
1 minute ago, SaltyDave said:

Persze, abszolút. Csak én úgy álltam hozzá hogy az egyetlen csoda maga a departure / eltávozás, a többi pedig amit mi emberünk vagyunk képesek egymásért vagy egymás ellen tenni. Erika madara még belefér, oké, csodával határos módon élt még. Én ezt úgy vettem hogy sosem halt meg. Ellenben az a bizonyos személy... szóval ezt meg kell emésztenem úgy látszik.

ja, hát a 2. évad vége már eléggé mindfuck volt, de engem megvett. ha ráérzel, akkor a 3. évad tuti tetszeni fog :)).

Link to comment
Share on other sites

Hor1
11 minutes ago, SaltyDave said:

Erika madara még belefér, oké, csodával határos módon élt még. Én ezt úgy vettem hogy sosem halt meg. 

Spoiler

Elmondja, hogy 30 óra felett lehetetlen. Otthagyta a döglődő madarat 3 napig, ami aztán elrepült. Kisebb csoda, mert méretre kisebb mint Chief? (aki nem Matt)

 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
8 minutes ago, Hor1 said:
  Hide contents

Elmondja, hogy 30 óra felett lehetetlen. Otthagyta a döglődő madarat 3 napig, ami aztán elrepült. Kisebb csoda, mert méretre kisebb mint Chief? (aki nem Matt)

 

Inkább a

Spoiler

herointúladagoláshoz hasonlóan szívmegállító méregből egy bögrényi bevedelése majd intenzív nyáladzás és rángás közepette elhalálozással

van bajom nem az eltemetéssel ami még utána jött.

 

Matt-et meg nem tudom hogy kevertem ide. Késő van.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Júlia is tetszhalott volt egy darabig.

Link to comment
Share on other sites

Honi
On 2017. 05. 01. at 4:14 PM, grasslover said:

s3e3

  Hide contents

- Kevin Sr. meg van győződve róla, hogy ő a főszereplő és nem a fia. Mindenki más is főszereplője a sorozatnak, esetleg több műsorideje van egy-két karakternek - de alapvetően mindenkinek a történetében ugyanúgy érezni, hogy mintha egy felsőbb erő az ő élete miatt irányítaná úgy a dolgokat ahogy azok történnek, vagy miatta történnének az események. Nora is szinte biztos volt, hogy ő okozta a departure-t amikor idegesítették őt és egyszerre kívánta hogy tűnjenek el és eltűntek - vagy ott van Matt akinél mindig minden valaminek a jele, vagy valaminek az iránymutatása. Viszont ebben a részben éreztem leginkább azt, hogy a készítők gúnyolódnak a fanokkal, gúnyolódnak azokkal akik redditet olvasnak/írnak és így pontokba szedve szedik össze az észrevételeiket: pont ugyanezt a kétségbeesett kapkodást csináljuk a nagy dátum (a finálé premier) közeledtével, ugyanúgy kapcsolgatjuk össze a száloakat és a csirkére nézve értelmet keresünk.

Na tehát sok karakter hiszi azt ez alapján hogy ő van a középpontban, miatta volt a departure, vagy csak ő tudja megállítani, megfékezni...ez viszont azokra is igaznak kell hogy legyen, akik nem kapnak műsoridőt a sorozatban. Minden más ember ugyanúgy kaphat jeleket, kaphat utasítást, csak nem veszi észre, nem foglalkozik vele vagy egyszerűen beleunt - vagy nem is tud az egészről. Valószínűleg ez lenne a lényege a sorozatnak, a sok mislead és a nagy semmi. Kevin Sr. csirke próféta jelenete is azt sugallja, hogy ott volt a hangfelvétel az eső elállításáról, de a csirke nem mondta el neki hogy mi a fontos azzal a kazettával. Ugyanúgy lehetne Kevin Jr. is a lényeg, vagy akkor már a család, az hogy egymás mellett legyenek, hogy segítsék egymást. 

- Jók ezek a nevek továbbra is..Grace, az utolsó ausztrál esőtáncot tudó őslakos akinek neve Christopher, de ő azt kéri Kevintől hogy Chrisnek szólítsa (ami lehetne a Christian-nak is a becézése :D )

 

 

ez a "fontos a család és az, h segítsük egymást"-vonulat nekem is beugrott már, az egyik legkedvencebb jelenetem, amikor a második évad végén kérdi John, hogy "What if there's nobody home?" és erre mondja Kevin, hogy "Then you come over to my house", megható volt nagyon az a jelenet. És a legutóbbi részben is volt egy hasonló, mikor Sr. Kevin előadja a mondandóját Chrisnek, aki utána megkérdi, hogy

Spoiler

You want to stop the flood?
I do.
Start there - és felmutat a fickó a csöpögő plafonra.

Nem bánnám, ha ilyen kifutása lenne a dolognak, ha vmi olyasmi lenne az összegzés, h ne lássunk jeleket mindenféle szarságba, hanem figyeljünk oda egymásra. Ha nem találjuk a gyerekeket, keressük meg őket gyorsan, és ne lássunk bele mindenfélét a dologba, mert arra rácseszhetnek mások is és mi is. Zseniális. 

És egyébként a rész címe: Crazy Whitefella Thinking :DDD. Sztem is volt ennek a résznek egy ilyen beintő-jellege. Noah neve korábban is felmerült, az első rész végén előkerültek a galambok, most ezt még jobban felerősítették, ráadásul egy félőrült Puding!i sztoriján keresztül. Komolyan, ott tartunk, hogy egy csirke tanácsadására is komplett víziókat lehet felépíteni. Jesus :DD. Nem is lenne ezzel semmi gond, ha nem veszélyeztetne másokat ez a gondolkodásmód, de ebben a részben most nagyon egymásra találtak a veszélyes elemek :D. Ha Kevin egyszer kiköt Ausztráliában, egész biztos felrobban az agya. 

Link to comment
Share on other sites

grasslover
Spoiler

Második évad legvégén mikor Kevin hazament és ott volt a család (ami kicsit összecsenghet azzal hogy Kevin a WC-n találkozott a haldokló prófétával (asszem első évad még) és akkor kívánhatott valamit, és elég nyilvánvaló hogy családdal kapcsolatos lehetett - és a második évad végére összejött a kívánság), én már akkor éreztem, hogy erre fog kifutni, tehát azt, hogy örüljön annak ami van, hogy tartson össze...stb. És ez mondjuk akkora lame végkifejlet lenne a szememben, hogy arra szavak nincsenek.

 

Link to comment
Share on other sites

Honi

de végül is a 2. évad zárlata tetszett? mert vmilyen szinten mégiscsak erre futott ki már ott a dolog. 

Link to comment
Share on other sites

grasslover
41 minutes ago, Honi said:

de végül is a 2. évad zárlata tetszett? mert vmilyen szinten mégiscsak erre futott ki már ott a dolog. 

Igazából majdnem minden, csak ez az összetartás, család, közösséghez tartozás Coelho szintű bölcsesség az ami engem rettenetesen fel tud húzni :D (Interstellar ebben magasan a negatív csúcs számomra). De amúgy a hotelért se rajongtam különösen.

Link to comment
Share on other sites

Honi
1 hour ago, grasslover said:

Igazából majdnem minden, csak ez az összetartás, család, közösséghez tartozás Coelho szintű bölcsesség az ami engem rettenetesen fel tud húzni :D (Interstellar ebben magasan a negatív csúcs számomra). De amúgy a hotelért se rajongtam különösen.

csak azért kérdeztem, mert ez a "családos-összetartós" vonulat sztem eddig is ott volt a sorozatban, meg te is írtad, h mi is lehetett Kevin kívánsága, de úgy látszik, mégse zavar annyira, hogy kaszáld a sorozatot :DD. Lindelof amúgy lehet, h valahol nagyon didaktikus, de ezt baromi jól el tudja rejteni. 

(Az Interstellart első nézésre utáltam, aztán egyszer leültem elé még egyszer, hogy az elejét újranézzem, és nem tudtam abbahagyni, azóta láttam harmadjára is. A giccsesség tényleg ott van benne, de első nézés után túllendülsz rajta, és aztán már engem nagyon be tudott rántani a hangulatával.)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Elég durva volt ez a sztori ezzel a nővel, de most már 3 rész eltelt és még senki nem cigizik fehér ruhában, FAKE AS FUCK

Lindelof, szedd össze magad

Link to comment
Share on other sites

grasslover
9 hours ago, Honi said:

csak azért kérdeztem, mert ez a "családos-összetartós" vonulat sztem eddig is ott volt a sorozatban, meg te is írtad, h mi is lehetett Kevin kívánsága, de úgy látszik, mégse zavar annyira, hogy kaszáld a sorozatot :DD. Lindelof amúgy lehet, h valahol nagyon didaktikus, de ezt baromi jól el tudja rejteni. 

Én sose fogom megbocsátani Lindelofnak a Lost utolsó évadát, szóval igazából nem vártam sokat a Leftoverstől. A dráma jó benne, meg ez a misztikus összefüggés-rendszer, igazából az tart bent, meg a cinikus Guilty Remnant - meg annak ez az agymosós, de valamilyen szinten totál igazat hordozó szektás alapja. 

Link to comment
Share on other sites

Hor1
22 minutes ago, grasslover said:

de valamilyen szinten totál igazat hordozó szektás alapja. 

lol

Link to comment
Share on other sites

Honi
1 hour ago, grasslover said:

A dráma jó benne, meg ez a misztikus összefüggés-rendszer, igazából az tart bent, meg a cinikus Guilty Remnant - meg annak ez az agymosós, de valamilyen szinten totál igazat hordozó szektás alapja. 

ezt fejtsd ki légyszi majd :D. Nem kötekedésből, csak tényleg nem vágom most, h mire gondolsz.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hát a Remnant alapvetően az ellen szólal fel (illetve pont hogy nem szólal xD ), hogy ne felejtsük el ami történt, de ne álságosan nyílvánítsuk szentté a departure alatt eltűnt embereket. Az itt maradt emberek többsége azt csinálja, hogy egyfajta csodaként tekint erre az esetre azóta (a lá Biblia), és várják a nagy visszatérést (a lá Jézus feltámadása). A Remnant meg igazából ál-terror akciókkal próbálja felhívni a figyelmet az emberek álszentségére. Az eszközeik kegyetlenek, ezt nem tagadom. 

Igazából ebben a fenti bibliai-hasonlat olvasatban a Remnant igazából a mai világunk erőszakkal támadó ateista nézőpontot hivatott jelképezni. Olyan mint pl a South Park, harsányan, csak különleges, néma eszközzel támadja ezt a hiedelemvilágban élő rendszert. Nem értek egyet se a módszerekkel, se a némasággal (mert igazából ugyanúgy egy intézményesített vallás ez, csak más alapokon), de magasan a sorozat legjobb elemei közé tartozik. A "totál igazat hordozó" kifejezés talán túlzás volt tegnap, sorry.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Amit mi láttunk a Remnantból, az alapján nem igazán lehet megmondani, hogy mi alapján szervezték ezeket az akciókat. Láttuk a felülről szerveződését, de a végcélt nem.

És a Remnant maga ugyanolyan álszent (ha nem mégjobban), mint akiknek meg akarja mondani a frankót.

Nem azoknak lép oda, akik az eltávozottakat szentként imádják, hanem mindenkinek aki csak élné tovább az életét (Nora).

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Sok véglet volt korábban

- pl az hogy kimennek provokálni a pilotban és cipővel ütik ott őket

- vagy amikor később Laurie-ék nagy nehezen "leszoktatnak" egy nőt az meg botladozik a családjával majd szépen visszamegy tagnak

De igen, nem igazán lehet eldönteni hogy mi a céljuk, mert nem gazdagodnak (legalábbis nem emlékszem hogy kellett volna beszolgáltatni valamit), nincs kitűzött irányvonal azok alapján amiket láttunk (tehát nincs túlvilági jólét miatti jócselekedet, nincs leaderboard ahol jobbnak kell lenned...stb)...szóval olyan weird keresztezése a modern civilizáció fórumtrolljainak meg a hegyre kivonuló aszkéta életmódot folytató embereinek. De ha lenne egy rész ami arra összpontosít, hogy igazából ez valami adóvisszaigénylős csel, vagy az alapító valami személyes bosszú miatt járat le valamit, esetleg valami fikcióból alakult ki (ami utána a rossz viccből valami össznépi őrület lett -> szcientológia) - akkor teljes egészében megérthetnénk a működését. Kérdés, hogy valaha is kitérnek-e erre, tekintve, hogy a nem ismerete ugyanazt a célt fogja szolgálni a nézőknek mint amit eddig is :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Én a Guilty Remnantot pont annak a megtestesítőjének látom, hogy egy értelmezhetetlen esemény utáni élet is értelmezhetetlen. Ha megtörténhet, hogy több millió ember eltűnik csak úgy, akkor ez az élet mind vallásosként, mind ateistaként véglegesen értelmetlenné vált, ahol mindennemű "normális élet" csak álszent vergődés.

Szóval... én a Guilty Remnantsnál szimpatikusabb szektát még az életben nem láttam.

Link to comment
Share on other sites

grasslover
31 minutes ago, tenderlumpling said:

Én a Guilty Remnantot pont annak a megtestesítőjének látom, hogy egy értelmezhetetlen esemény utáni élet is értelmezhetetlen. Ha megtörténhet, hogy több millió ember eltűnik csak úgy, akkor ez az élet mind vallásosként, mind ateistaként véglegesen értelmetlenné vált, ahol mindennemű "normális élet" csak álszent vergődés.

Szóval... én a Guilty Remnantsnál szimpatikusabb szektát még az életben nem láttam.

Ok, de akkor mi legyen? :D Cigizzünk amíg van raktáron, aztán mikor már mindenki fehér ruhában cigizik az utcán akkor egy idő után már nem lesz több cigi mert már nem lesz aki megtermelje a dohányleveleket meg besodorja. Az, hogy eltűnt a lakosság egy része még nem jelenti azt hogy dőljünk a kardunkba. A tudományos magyarázatkeresés lenne az amit én támogatnék, de igazából a bürökrata tesztkitöltés, ami kib*szottul aprólékos, még az se vezetett semmiféle kézzelfogható eredményre (ráadásul a Nora centrikus részben mikor kiderült, hogy nála gyakrabban fordult elő az empátia miatt egy bizonyos kérdésre a válasz mint más kérdezők esetében) - szóval igazából valószínűleg én is beállnék valami nihil groupba és néznék magam elé. Vagy a f*sz tudja. De Gary Busey nélkül tényleg nincs sok értelme semminek már ezen a bolygón.

s3

Spoiler

Hmm, ha úgy vesszük hogy a korábbi vallási rendszerek már nem implementálhatóak erre az újfajta anomáliát is bemutató világra, akkor talán az lenne a megoldás amit Matt is csinál a harmadik évadban, tehát hogy kissé átformálja a korábbi, már nem feltétlenül pontos alapokat és új megváltót kreál. Ugyanakkor biztos vagyok benne hgoy nem kajálnám be ezt a megoldást sem egy adott helyzetben, szkeptikusan fogadnám, még ha minden elb*szott feltételezést is elolvasnék róla.

update: na szóval amire ki akarok lyukadni, hogy a Remnanttal is az a baj mint majdnem minden vallással (úgy a buddhizmust leszámítva), hogy elmond egy rakás nagy szónoklatot meg példabeszédet meg esti mestét meg borzalmas mészárlást és hogy ebből az a tanulság hogy tisztelni kell az istent meg tisztelni a felebarátod...de nem ad képletet semminek a megoldására. Az, hogy visszafogottan élsz és a Bibliát követed, hogy elb*szol egy csomó évet, időt az életedből arra hogy imádkozol vagy templomba jársz, azzal az életed egy soha vissza nem kapható szeletét vágják le tőled. És ha létezik is a túlvilág, akkor is itt volt egy pár éved a Föld nevű bolygón, ahol nem tudtad kiélvezni olyan dolgokra amit ténylegesen szeretted volna, mert elment az idő a zsoltárokra. Ha meg nincs túlvilág akkor meg hatványozottan igaz amit mondok.

Tehát a Remnant se ad megoldást semmire, csak jópofa troll módra beleröhög a képedbe és felnyitja a szemed a...mire is? Ok, teljesen értem a zsenialitást ebben, de semmire nem vezet eredménnyel.

Hacsak xD Hacsak nem a Remnant alapítóinak keze van a departure-ben. Mert akkor ők tudnak valamit, próbálják valamire felhívni a figyelmet, és amikor elég ember áll melléjük, akkor ellövik az aduászt. 

Link to comment
Share on other sites

Honi
4 hours ago, grasslover said:

update: na szóval amire ki akarok lyukadni, hogy a Remnanttal is az a baj mint majdnem minden vallással (úgy a buddhizmust leszámítva), hogy elmond egy rakás nagy szónoklatot meg példabeszédet meg esti mestét meg borzalmas mészárlást és hogy ebből az a tanulság hogy tisztelni kell az istent meg tisztelni a felebarátod...de nem ad képletet semminek a megoldására. Az, hogy visszafogottan élsz és a Bibliát követed, hogy elb*szol egy csomó évet, időt az életedből arra hogy imádkozol vagy templomba jársz, azzal az életed egy soha vissza nem kapható szeletét vágják le tőled. És ha létezik is a túlvilág, akkor is itt volt egy pár éved a Föld nevű bolygón, ahol nem tudtad kiélvezni olyan dolgokra amit ténylegesen szeretted volna, mert elment az idő a zsoltárokra. Ha meg nincs túlvilág akkor meg hatványozottan igaz amit mondok.

a világért se akarom elvinni a topicot ebbe a vallás-nem vallás -irányba (bár mondjuk ennél a sorozatnál eléggé kikerülhetetlennek tűnik :DD), de mikor tanítottam a Bibliát a gimiben (muszáj volt), akkor kb. vmi olyasmire jöttem rá, hogy olyan rohadt sűrű az a szöveg és annyiféle irányból meg lehet közelíteni az egészet, hogy bőven a kereszténység bőven túlmutathatna azon, hogy imádkoznod kell, meg templomba járni, meg énekelni a zsoltárokat és hallgatni a szónoklatokat. Ezektől kiráz a hideg, mert egyszerűen nem tudom átérezni. Nem mondanám magam hívő embernek, de azért volt jópár olyan rész a Bibliában, amin baromi jól el lehetett agyalni, főleg az evangéliumokban. Jézus nagy forma volt :DDD. Sajna az a baj, hogy legtöbbször tényleg csak a szabályrendszerek maradnak meg az egészből, pedig tök sok érdekes kérdést vetnek fel az ottani sztorik. A Leftoverst is azért szeretem, mert tök jó párbeszédet képes kialakítani ezekkel a több ezer éves iratokkal, meg azzal az intézményrendszerrel, ami erre az egészre rárakódott, és rengeteg szempontból közelít a hit és a vallás kérdéséhez. Nem próbál ráderőltetni egy meghatározott nézetet, hanem felsorol egy csomót. Mást jelent a vallás Mattnek, mást jelent Chris Sundaynek és mást a legutóbbi részben megismert asszonynak. Nagyon kíváncsi lennék rá, hogy valaki, akinek a kereszténység a mindennapok része, mit szólna hozzá.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Tényleg megoldás kell?

Stop wasting your breath.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Nekem az tetszik a GR-ben, hogy szerintem ők tényleg tudnak valamit. Nem gondolnám, hogy ők valami hamis ok miatt, csalásért tennék ezt az egészet, hanem az igazi GR-esek "felvilágosultak", tudnak valamit, amit mások nem érthetnek (még) és ezt próbálják átadni és a különös viselkedésük is valamiképp ezt szolgálja. Nem is kell nekünk, nézőknek megtudni, hogy mi az, csak maga a gondolat, hogy van egy csoport, ami csodabogárként ért valamit, amihez több kell, mint pustán azt mondani, hogy akkor most veletek vagyok. És ez megint egy olyan, amit mézesmadzagnak lehet hívni és soha nem lesz rá válasz, de szerintem ez megint egy olyan dolog, amire nem is kell.

Link to comment
Share on other sites

moody

Valahogy beugrott, hogy 

Spoiler

mivan ha nem is Norat akarják igazából elcsalni Ausztráliába, hanem Kevint Noran keresztül? Ugye a nő aki megmentette Kevin apját most már tudja pontosan, hogy kit kell keresnie, viszont tisztában lehetnek azzal is, hogy Kevin nem fog magától eljönni. Viszont Noranak sem hazudtak, mikor azt mondták neki, hogy találkozhat a családjával, mert az ausztrál nő abban hisz, hogy Kevin álltal ez lehetséges.

Lehet fasság. LEHET.

Link to comment
Share on other sites

grasslover
Spoiler

Szerintem meg csak Nora pénzére utaznak.

És ennyi :D

 

Link to comment
Share on other sites

Hor1
Spoiler

 

Szerintem egyik se. :D

Az ausztrál néninek se pénze, se befolyása ehhez az akcióhoz.

A másik meg.. nemtom. Egy exszínész-celeb logikus választás egy ilyen conhoz, de Nora? Nemhiszem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Honi
Spoiler

amúgy a múltkori részben az a magát felgyújtó fickó mennyire volt egyértelmű? :D mi ez a szöveg, hogy "megölnél-e egy csecsemőt, hogy gyógyítani tudd a rákot"? Olyasmit olvastam vele kapcsolatban, hogy talán ő is találkozni akart az eltűnt szeretteivel, de aztán nem vitték el, tehát nekik válaszolt rosszul a fenti kérdésükre. Sztem akik Norát bele akarják keverni az ügybe, azok igazából nem tudnak semmit se, csak megölik az embereket,azt a látszatot keltve, hogy segítséget tudnak nyújtani nekik az esemény feldolgozásához, és mivel senki se tud panaszkodni, mindenki meg fog nyugodni :DD

amúgy Lindeloffal van interjú a Twin Peaksről :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...