Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bögre csatorna


gebali1991

Recommended Posts

gebali1991

Sziasztok!

Szóval arra gondoltam, hogy szeretném reklámozni a kis projektünket, de nem is akarom egyik létező topicot sem telespamelni, úgyhogy arra jutottam, talán elfér itt egy külön topic neki. Ide rakom majd az új videókat, ha tetszik, nézzétek, ha nem, ignoráljátok. Köszönöm :) Most bedobok három különböző formátumú videót, amik nagyjából jól körbelövik, milyen videókat készítünk. 

Podcast:

 

 

Coop-Kedd:

 

 

Vágott feature videó:

 

Köszönöm a figyelmet.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nem tetszik.

Link to comment
Share on other sites

HD2
3 hours ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Nem tetszik.

Ezen kívül, valami építő jellegű vélemény?

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Építő nincs, negatív van, de azt nem írom le, mert minek.
Leegyszerűsítve:nem tetszik.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan
32 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Építő nincs, negatív van, de azt nem írom le, mert minek.
Leegyszerűsítve:nem tetszik.

A negatívból is lehet tanulni.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
35 minutes ago, nyrfan said:

A negatívból is lehet tanulni.

Persze, hogy lehet.
Viszont ha én azt itt leírom, akkor troll vagyok, nem kell komolyan venni, nincs igazam meg a többi. Ezért mondtam, hogy minek leírni.
A véleményem két szóban pontosan elég, választ ad a kérdésre, és nem kelt külön feszültséget.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Nekem annyira nem a stílusom ez a fajta coop play meg hírmix dolog, de attól még egész összeszedett a dolog.

Ha építő kritika kellene azt mondanám legyetek kicsit magabiztosabbak, kicsit informatívabbak és picivel hangosabbak/érthetőbbek (nem sikoltozásra meg káromkodásra értem, azt rühellem).

A csatorna felépítése egész jó, látszik hogy meg van az irány mit akartok csinálni. Már csak egy kis tapasztalat és érettség hiányzik, meg egy kis analitika és mélyebb mondanivaló. Tudom azt nehéz manapság eladni, lehet ez csak az én véleményem, a többség lehet a visítós lets play-eket látná szívesen.

Összefoglalva ne hagyjátok abba, csak csináljatok minél több videót és alapozzátok le a saját stílusotokat. Ha nem is lesz egymillió feliratkozó lehet egy szűkebb rétegnek sok kellemes percet okozhattok. Én feliratkozok csak hogy lássam hogy fejlődtök.

Link to comment
Share on other sites

HD2
3 hours ago, kaszman1 said:

Nekem annyira nem a stílusom ez a fajta coop play meg hírmix dolog, de attól még egész összeszedett a dolog.

Ha építő kritika kellene azt mondanám legyetek kicsit magabiztosabbak, kicsit informatívabbak és picivel hangosabbak/érthetőbbek (nem sikoltozásra meg káromkodásra értem, azt rühellem).

A csatorna felépítése egész jó, látszik hogy meg van az irány mit akartok csinálni. Már csak egy kis tapasztalat és érettség hiányzik, meg egy kis analitika és mélyebb mondanivaló. Tudom azt nehéz manapság eladni, lehet ez csak az én véleményem, a többség lehet a visítós lets play-eket látná szívesen.

Összefoglalva ne hagyjátok abba, csak csináljatok minél több videót és alapozzátok le a saját stílusotokat. Ha nem is lesz egymillió feliratkozó lehet egy szűkebb rétegnek sok kellemes percet okozhattok. Én feliratkozok csak hogy lássam hogy fejlődtök.

Most meg főleg nem semmi belekezdeni, egy az hogy a youtube algoritmusa egyre szarabb (nagyon nehéz értelmes contenttel kikerülni az ajánlott videókba, kb stúdió színvonal kell) plusz a hazai választék is most nőtt, ahogy szétment az Otherworld és mindenki saját csatornán folytatja. Valami nagyon extrát kell nyújtani, hogy ne a megszokottat nézze az ember.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
4 hours ago, kaszman1 said:

Nekem annyira nem a stílusom ez a fajta coop play meg hírmix dolog, de attól még egész összeszedett a dolog.

Ha építő kritika kellene azt mondanám legyetek kicsit magabiztosabbak, kicsit informatívabbak és picivel hangosabbak/érthetőbbek (nem sikoltozásra meg káromkodásra értem, azt rühellem).

A csatorna felépítése egész jó, látszik hogy meg van az irány mit akartok csinálni. Már csak egy kis tapasztalat és érettség hiányzik, meg egy kis analitika és mélyebb mondanivaló. Tudom azt nehéz manapság eladni, lehet ez csak az én véleményem, a többség lehet a visítós lets play-eket látná szívesen.

Összefoglalva ne hagyjátok abba, csak csináljatok minél több videót és alapozzátok le a saját stílusotokat. Ha nem is lesz egymillió feliratkozó lehet egy szűkebb rétegnek sok kellemes percet okozhattok. Én feliratkozok csak hogy lássam hogy fejlődtök.

Köszönöm, nagyjából én is érzem amiket mondasz, sokszor nagyon óvatosak vagyunk, de már most úgy érzem, hogy a kb. két hónap alatt sokat fejlődtünk a saját hang felé.

16 minutes ago, HD2 said:

Most meg főleg nem semmi belekezdeni, egy az hogy a youtube algoritmusa egyre szarabb (nagyon nehéz értelmes contenttel kikerülni az ajánlott videókba, kb stúdió színvonal kell) plusz a hazai választék is most nőtt, ahogy szétment az Otherworld és mindenki saját csatornán folytatja. Valami nagyon extrát kell nyújtani, hogy ne a megszokottat nézze az ember.

Sajnos az OW szétesése előtt kezdtünk bele, remek érzés volt, hogy Zoly és Shirin egyszerre, egymástól függetlenül kezdett el podcastozni... De igazából most az üzleti terv annyi, hogy csináljuk, finoman reklámozgatjuk (értsd: nem ezzel van tele a Facebook falunk éjjel-nappal), és ha valakinek bejön, akkor örülünk. Szívprojekt, ezért nem fogunk arra hajlani, amerre a legkönnyebb lenne haladni.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Nekem ott kezdődik, hogy 44-55 perc. Ez olyan mint amikor én írok wall of text-et, és nem venném rá a fáradtságot hogy megformázzam - nem épp egy "kellemes látvány", olyasmi ami vonzaná az olvasót, vagy épp hallgatót, podcast esetében. Majdnem mondtam hogy kellene leírásba timestamp link, de aztán egyáltalán elindítva a videót (mert hogy a hossza miatt ennyire nem vettem a fáradtságot és szerintem nem leszek vele egyedül), láttam hogy változik melyik szöveg van kiemelve, úgy ahogy a téma változik. Ez jó ötlet, csak még a csúszkán húzva a kurzort se látni a kicsi képen mikor változik - de ha már itt tartunk, nem is értem miért kell egy ahogy mondtam, nem túl vonzó háromnegyed órás videót csinálni két témából, mondjuk két 20 perces helyett amihez máshogy áll hozzá sok ember, eleve fogyaszthatóbb, barátibb, mert nem az az összehasonlítási alap hogy inkább megnézek egy epizódot valami sorozatból ez idő alatt, mert egy negyed órás / húsz perces videót máshoz hasonlítasz, könnyebben rászánod az időt. Sokkal kevesebb content "menne kárba" (=emiatt elveszített nézők). Egyelőre ez egy noname csatorna, én mint "fogyasztó" úgy állok hozzá hogy nincs nekem arra időm hogy 45 percig nézzem / hallgassam, "relatíve senkik" elmélkedését. Ezt most ne vedd rossz néven, úgy értem hogy pl. nem egy PC GURU let's play, ahol adott a host-ok személye, mint vonzó elem a nézőnek. Ez itt nincs meg, még, és baromi hosszú videókkal én személy szerint az esélyt se adom meg neki. Számotokra a fontos kérdés a potenciális nézőközönség hány %-a gondolja még így.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Igen, a hossz az valóban problémás, nekem összesen kettő csatorna van ahol hosszú videókat nézek, egyik TotalBiscuit  WTF részei és port report részei, másik LinusTechTips WAN showja (Bár már ebbe is beletekerek sokszor, timestamp alapján). Plusz én még annyit tennék hozzá a rövidebb hossz mellett, hogy a "háttérben" mehetne valami videó, akár trailer (ami fair use, max a zene lehet copyrightos, de úgyis baromi halk lenne, mert a beszéd a lényeg) vagy bármi más releváns tartalom.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Először is köszönöm a totál építő jellegű hozzászólásokat. Teljesen jogos dolgokat mondtok: a videók tényleg hosszúak, viszont ez egyrészt tudatos, mert a podcast formátuma egyébként sokkal hosszabb videókat jelent, átlagosan én másfél-három órásakat szoktam látni. A gondolat emögött az, hogy ezt az emberek olyan mechanikus elfoglaltság alatt hallgatják, mint pl. takarítás vagy utazás. Emiatt is van, hogy nincs alatta videó, illetve azért, mert egyszerűen nincs erőforrásunk még azt is összevágni. Gondoltunk legalább screenshotokra, de ennyi munkát is épp hogy ki tudunk préselni magunkból.

Viszont a kommentjeitek hatására átgondoltam a másik két formátumot, és az igaz, hogy a coop kedd simán lehetne rövidebb, sőt, így igazából nőne a content, hiszen mondjuk egy negyven perces Rocket League-videót nem egy nap tudunk ellőni, hanem kétszer negyven percben. A húsz perces formátumhoz mit szóltok? Ahogy nézem, sok (külföldi) videós arra van ráállva. 

Egyébkén itt is a legújabb letsplay, bár ez inkább on the fly bemutató:

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Megfogadtuk az ötleteteket, itt van a múltheti podcast egyetlen témája külön videóban:

 

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2016. 11. 13. at 7:43 PM, SaltyDave said:

Nekem ott kezdődik, hogy 44-55 perc. Ez olyan mint amikor én írok wall of text-et, és nem venném rá a fáradtságot hogy megformázzam - nem épp egy "kellemes látvány", olyasmi ami vonzaná az olvasót, vagy épp hallgatót, podcast esetében. Majdnem mondtam hogy kellene leírásba timestamp link, de aztán egyáltalán elindítva a videót (mert hogy a hossza miatt ennyire nem vettem a fáradtságot és szerintem nem leszek vele egyedül)

Én nekem olyan 10-15 perc a lélektani határ, az e fölötti videókat nagyon ritkán nézem csak meg. 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ez már szinte baráti hosszúságú a maga 12 percével: 

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Eddigi legrövidebb formátumunk: 3 perces kritika!

 

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ez a Titan Souls videó tök jó volt. Kezdetnek azért mert elindítottam a videót, úgy egyáltalán. Én játszottam a játékkal ezért egyből lejött a szarkazmuson át tálalt pozitív vélemény, de ez mondjuk annak aki nem ismeri lehet hogy nem jön le olyan hamar, szegénykémet porrá alázod a végét leszámítva ^^. De egyébként jó a formátum, a megközelítés, az indokolatlanul cifra megfogalmazások zászlóvivőjeként pedig külön pacsi a szövegért.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
22 hours ago, SaltyDave said:

Ez a Titan Souls videó tök jó volt. Kezdetnek azért mert elindítottam a videót, úgy egyáltalán. Én játszottam a játékkal ezért egyből lejött a szarkazmuson át tálalt pozitív vélemény, de ez mondjuk annak aki nem ismeri lehet hogy nem jön le olyan hamar, szegénykémet porrá alázod a végét leszámítva ^^. De egyébként jó a formátum, a megközelítés, az indokolatlanul cifra megfogalmazások zászlóvivőjeként pedig külön pacsi a szövegért.

Köszi, eddig erre kaptuk a legtöbb pozitív visszajelzést, úgyhogy mindenképpen lesz még :) 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...