Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A fórummal kapcsolatos történések


Godzillamessage

Recommended Posts

Godzillamessage

Lement a frissítés. Ha láttok valami gubancot, jelezzétek. :smile:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
payskin

4.6.12

Szóljatok, ha gubanc van.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Jött egy nagy, vörös 4.6.12.1 security update.

@payskinfrissíted? Tabletről nem megy, gépközelben csak pénteken leszek (úgy fest).

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

No, gyors lezavartam, szerintem nem okoz gubancot. :smile:

Holnap (14-én) estefelé molyolok egy kicsit az adatbázissal, lassulás elképzelhető.

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 4/12/2022 at 9:52 PM, Godzillamessage said:

@payskinfrissíted? Tabletről nem megy, gépközelben csak pénteken leszek (úgy fest).

Bocs, nem jártam erre kedd-szerdán. :bann_02:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ugyanmár... én sem molyoltam. :sorry:
Most értem gépközelbe, majd talán ma molyolok. Nem hiszem, hogy fennakadást okozok a fórum működésben. ögüü

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Lett 4.7, nagyobb lélegzetvételű frissítés, meg is kellett nézzem, hogy hányas PHP-n futunk, mert állítottak a minimum követelményeken, de még nincs gáz (majd a következőnél lesz). Szóval valamelyik éjjel feltolom, amikor nem felejtem el. Előfordulhat, hogy szétcseszi a másik két skint.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Átnevezhetnékem támadt. Mivel a "Mit láttál legutóbb?" így, önmagában eléggé félreérthető abban a tekintetben, hogy már sokadszorra fordul elő, hogy tévés cuccok kerülnek bele (holott az egy filmes téma a Film témacsoportban), átnevezném "Melyik filmet láttad legutóbb?"-ra. Hasonlóan a Tv Sorozatok csoportban levő sokat mondó nevű "Sorozatok" témát átnevezném valami olyasmire, hogy "Melyik sorozatod nézed/nézted meg legutóbb?", és akkor így talán egyértelműbb volna, hogy mit hova.

Mondjátok, ha tetszik, nem tetszik. 

:tomato:

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Csak a sorszámokat hagyd benn, ha valamiket átnevezel, valószínűleg az archívumban vannak az előző "részek", ha valakit érdekel.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ööööööööööö, múlt kedd éjjel nem lesz fórum. Karbantartják a szervert. Most találtam meg az emailt, sorry.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Nézegettem tegnap az admint, de továbbra sem mennek a Marketplace linkek, mind ugyanazzal a semmitmondó hibával szál el. Kerestem a hibát Google-on, van is pár találat, de mind több éves, és értelmes megoldás nélkül. Ám mivel nem fenik a kaszát az Invision support fórumon, az a gyanúm, hogy a probléma nálunk van. Azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha megpróbálnánk a jó öreg Microsoft-módszert, és tolnánk egy uninstall-reinstallt az összes template-re és pluginre. Egy baj van: nem mindent találtam meg a Marketplace-en. Egyébként, amit megtaláltam, az nem frissült ezer éve. Na, erre majd még visszatérek később.

Valami olyasmin is töprengek, nem tudom, hogy erre a licenc lehetőséget ad-e, hogy lehúzom magamhoz az egész forráskódot meg a db-t és megpróbálom lokálban fellőni, megnézni mi a probléma, és kideríteni, miért nem tudunk átállni PHP 8-ra. A hibaüzenet alatt található linken keresztül belebotlottam az admin egy belső support oldalába, ami sajnos az adatbázisunkat is kifogásolja, hogy az sem oké, szóval, volna mit csinálni.  :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nálam működik a Marketplace.

A feltelepített pluginok és témák közül meg kell néznem, melyik volt fizetős, már nem emlékszem.

A localhostos használatra van lehetőség, valahol le van írva a szabálya, miként lehet. Az adatbázis örökölt szutyok, biztos van benne hiba. Amit találtam annó, azt kipucoltam. A táblákat annak idején nem tudtam egyformára konvertálni (InnoDB, MyISAM, vagy mik vannak), de ettől függetlenül jó lenne pontosan tudni, mit kifogásol.

A módosított templateket visszalehet állítani, de az minimális kozmetikázást rejt Default esetében. A többit nem piszkálnám, azok elméletileg működnek.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin
15 minutes ago, Godzillamessage said:

Nálam működik a Marketplace.

valószínûleg nem ugyanarról beszélünk. Menj be a pluginokhoz vagy a themes-be, és ott próbálj meg bármelyiknél a Marketplace-re kattintani:

image.png

image.png

Ez a 4.7 átállás óta van így, nem tud átmenni a megfelelő Marketplace oldalra.

Ha ott a Get Supportra kattintasz, akkor jön fel ez a belső Support oldal, ami többek között azt kifogásolja, hogy MyISAM tábláink vannak.

image.png

Nyilván nem mertem egyiknél sem a Fix Thisre kattintani, ezek nem olyan problémák általában, amit így egy kattintással megold az ember, de ne legyen igazam.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Aham, ezt így nem láttam. Kiírja, hogy a téma nem kompatibilis a jelenlegi verzióval, nem csodálkozom, hogy nem működik a link. A szerző linkje viszont működik, lehet, hogy nem fejlesztette tovább ezt a témát, vagy levette (vagy törölték) marketplaceről. Majd ránézek, hogy fizetős volt-e. Ha ingyenes volt, kidobjuk azt keresünk valami hasonlót. Ha fizetős, megkérdezem tőle a support részét.

Szerintem nyugodtan megnyomhatod a "Fix This" gombot, máskor sem volt semmi probléma.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Megnyomtam, nem csinál semmit, vagyis kiírja, hogy szerinte mit kell csinálni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ó, na ez érdekes, megnézem!

---
LOL, de hát ez ugyanaz, mint a mellett levő info gomb. :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

4.7.1 van, üdvözlöm az egybegyűlteket. Ha valami nem működne, kérem, tegyék szóvá. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
16 hours ago, payskin said:

4.7.1 van, üdvözlöm az egybegyűlteket. Ha valami nem működne, kérem, tegyék szóvá. 

Eltűnt a hozzászólások szerkesztésének lehetősége :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem tűnt az el, csak átkerült ide:

CQE2IcL.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, az Invision átrakta a legördülő menübe, mi pedig egy plugint használtunk, ami visszarakta a hozzászólások alá. De egyrészt a plugin már nem támogatott (nincs a Marketplace-en), másrészt kirakja a Report gombot is, amit meg véletlenül is meg lehet nyomni (mint a mellékelt ábra mutatta), ezért kikapcsoltam a plugint. Ha nagyon macera (én konkrétan majd megőrülök tőle, de egyelőre tartom magam, hátha megszokom), akkor visszakapcsolhatjuk, csak próbálnék minden ilyen külső izétől egy picit megszabadulni, hogy a PHP 8.x-es átálláshoz minél kevesebb zavaró tényező legyen. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, payskin said:

Igen, az Invision átrakta a legördülő menübe, mi pedig egy plugint használtunk, ami visszarakta a hozzászólások alá. De egyrészt a plugin már nem támogatott (nincs a Marketplace-en), másrészt kirakja a Report gombot is, amit meg véletlenül is meg lehet nyomni (mint a mellékelt ábra mutatta), ezért kikapcsoltam a plugint. Ha nagyon macera (én konkrétan majd megőrülök tőle, de egyelőre tartom magam, hátha megszokom), akkor visszakapcsolhatjuk, csak próbálnék minden ilyen külső izétől egy picit megszabadulni, hogy a PHP 8.x-es átálláshoz minél kevesebb zavaró tényező legyen. 

Magam részéről (is) visszakapcsolás párti vagyok, de ez csak egyetlen egy szavazat... 

Hátha megszokom majd az új helyén.

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 8/11/2022 at 11:21 AM, payskin said:

Igen, az Invision átrakta a legördülő menübe, mi pedig egy plugint használtunk, ami visszarakta a hozzászólások alá. De egyrészt a plugin már nem támogatott (nincs a Marketplace-en), másrészt kirakja a Report gombot is, amit meg véletlenül is meg lehet nyomni (mint a mellékelt ábra mutatta), ezért kikapcsoltam a plugint. Ha nagyon macera (én konkrétan majd megőrülök tőle, de egyelőre tartom magam, hátha megszokom), akkor visszakapcsolhatjuk, csak próbálnék minden ilyen külső izétől egy picit megszabadulni, hogy a PHP 8.x-es átálláshoz minél kevesebb zavaró tényező legyen. 

Nekem igazából mindegy. Elsőre meglepett, hogy eltűnt, majd mikor megtaláltam úgy gondoltam, hogy ezzel megint szívni fogok, de a második alkalomtól ösztönösen a három pontra kattintottam (igen, relatíve sűrűn szerkesztek a hozzászólásaimon helyesírási vagy hozzáfűzési okokból :roll: ).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Godzillamessage

4.7.2 lett. Ha valami nem működne, szóljatok. :kocc:

On 7/20/2022 at 1:52 PM, Godzillamessage said:

Ha ingyenes volt, kidobjuk azt keresünk valami hasonlót.

Kidobtam. :smile:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, pont jöttem megnézni, hogy ki van fent, lehet-e majd gombot nyomni valamikor. Tegnap fél éjfél körül még 4-5-en itt nyüzsögtek.

De ami ennél sokkal fontosabb: hol az új gomb a plusz jel mellől? A 4.7.2 fő újdonsága, hogy ha kérdést teszel a megnyitott fórumtémában, meg lehet jelölni a válaszok közül azt, amelyik jó volt és elnyerte a tetszésedet.

Így kéne kinéznie:

best-answer.png.9f1c218285239eb4ac830469

Biztos láttatok már ilyet. Majd mindjárt kipróbálom valamelyik fórumcsoportban. :D

---

El kellett olvasnom a bejelentést, amiből kiderül, hogy témacsoportra kell engedélyezni. Ideírom hogyan, különben soha az életben nem találom meg még egyszer:

Quote

ACP -> Community -> Forums -> Forums -> Select desired Forum -> Edit -> Display Settings -> "Enable Solved?" Toggle + "Allow the topic starter to mark solved?" Toggle

Oké. 

---

3 hours ago, Godzillamessage said:

Kidobtam. :smile:

Mit dobtál ki? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...