Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A fórummal kapcsolatos történések


Godzillamessage

Recommended Posts

payskin

Na, közben fogy a türelme a frissítésnek, már pirosan világít. De nem ezért jöttem, hanem hogy szóljak: mindjárt lekapcsolnak minket a netről egy rendkívül karbantartás miatt, várhatóan 15:30 és 17:00 között. 

Szóval, kitartás, jövünk majd vissza, nyomjuk a gombot, meg minden. :) 

---

Ejnye no. rátettek egy bő órát. :no:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Közben security update is lett, azért piros. Futtasd le, nincs mire várni. Ezek a funkciók utólag is bekapcsolhatóak, de nagy valószínűséggel egyik sem fog hiányozni senkinek. :smile:

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

payskin
14 minutes ago, Godzillamessage said:

Futtasd le, nincs mire várni.

Oké, de rögtön az első lépésben leáll, hogy az egyik témánk, gondolom a sötét, nem kompatibilis a 4.6-tal. Mindjárt megnézem a marketplace-en.

---
Nincs még frissítve... Mindegy, tovább nyomom.

---

Quote

During this upgrade some changes need to be made to large database tables. Trying to do this automatically may time out, so you will be prompted to run the queries manually when required. Before continuing, connect to your your MySQL server's command line so that you will be ready to run the queries when prompted. If you are not sure how to do this, you should contact your hosting provider or system administrator for assistance.

Eh... Jó, akkor kicsit később. Még túl meleg van. :D 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
14 hours ago, payskin said:

Végül gombnyomás helyett hűvös erkélyen macskával ölemben bóbiskolás lett. Elnézést. 

Értem a szándékot, de ezek a frissítések biztonsági problémákat is foltoznak. Ez is azért 4.6.2 helyből és nem 4.6, mert rögtön javítani kellett valamit. Ha ezeket nem tömöd be, egy nap arra ébredsz, hogy jött valami unatkozó barom, és tönkretette az egészet.

Ilyesmi van már benne: ha nem küldöd el az írt hozzászólást, magától elmenti, és legközelebb ott folytathatod, ahol abbahagytad. Ha most itt bezártom a böngészőfület...

...

...aztán újra megnyitom a fórumot, visszajövök ehhez a témához és belekattintok a hozzászólás mezőbe, megjelenik az eddig írt hozzászólásom ezzel a csíkkal a szövegmező alján:

image.png

Megjegyezte és idetolta, hogy folytassam. Nyilván nem egy robosztus piszkozatrendszer, de ilyen alap mentőövnek jó.

 

"Értem a szándékot, de ezek a frissítések biztonsági problémákat is foltoznak. Ez is azért 4.6.2 helyből és nem 4.6, mert rögtön javítani kellett valamit. Ha ezeket nem tömöd be, egy nap arra ébredsz, hogy jött valami unatkozó barom, és tönkretette az egészet." - igen ez sajnos benne van, bár mi kis pici zárt fórum vagyunk, eléggé radar alatt. Na és persze pár biztonsági óvintézkedés is történt azért. 


Na, ezt nem is tudtam, hogy bezárom és visszamegyek ugyanoda akkor mentve lesz a hozzászólásom :O (bár mondjuk ígyis csak ugyanarról a gépről tudom folytatni, de legalább ez is valami) 


... Na, kipróbáltam és rohadtul NEM működik, még jó h lementettem jegyzettömbbe ezt a postot! 

 

Sőt, még úgy sem, hogy (csak a tabot zárom nem a böngészőt és) CTRL+SHIFT+T vel visszanyitom a TABot.

 

1 hour ago, payskin said:

Oké, de rögtön az első lépésben leáll, hogy az egyik témánk, gondolom a sötét, nem kompatibilis a 4.6-tal. Mindjárt megnézem a marketplace-en.

Igen, nálunk is ez volt az egyik gond, hogy folyton ugráltak a témák :(  6-8 témából csakhamar egy fehér default maradt :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Frissek vagyunk, fiatalok, 4.6 hurrá. Igen, mindenki rakéta lett, én is látom, mindjárt megismerkedek az új admin-lehetőségekkel. :D

7 hours ago, Lord_KROK said:

Na, kipróbáltam és rohadtul NEM működik, még jó h lementettem jegyzettömbbe ezt a postot! 

:(:hmm:Nem tudom, miért lehet. De neked szoktak lenni amúgy is fura hozzászólásaid szinte olvashatatlan színekkel, formázásokkal, amiket egész biztos nem te csinálsz kézzel, hanem valahogy... így keletkeznek. Meg néha BBCODE-ok is vannak a hozzászólásaidban, amik 2 éve ki vannak kapcsolva a rendszerben. :blink:  Olyan, mintha egy 4-5 évvel korábbi fórumból posztolnál a mostaniba. Nem lehet valami böngészőbeállítás vagy valami fura extension, ami a fórummal kapcsolatos? 

De utánanézek, hogy mi a technikai feltétele ennek a cuccnak, de szerintem csak simán JS és local storage a böngészőben.

---

Very interesting. Kikapcsoltam az Achievement rendszert... amitől el kéne múlnia a rakétának meg a rangoknak is. Egyik sem múlt el! GRÉT SZÁKSZESZ!

---

Oké, nyitott vagyok ötletekre, hogyan ne legyen rakéta. Átnéztem mindent, egyetlen lehetőséget találtam, ha képként kitörlöm, de szerintem ez nem fogja megoldani a problémánkat, csak még a kép sem lesz meg. Esetleg feltölthetünk egy tök üres, átlátszó PNG-t a rakéta helyett.. Természetesen az Invision doksija verziókkal van lemaradva, véletlenül sem segít. Nyűgös vagyok hajnalban, kicsit bírjátok még ki a rakétát, megnézem Google segít-e.

---

Oké, oké, ne bántsatok, rájöttem, még ha kicsit lassan is, hogy tudom szerkeszteni a témát. Kiszerkesztettem. Volt rakéta, nincs rakéta. Azt se tudjátok miről beszéltem. És ez így van jól. :D

---

WOW! Átjöttem a sötét témába megnézni, hogy mi van, és itt is van rakéta, de még egész jól néz ki a profilképen. A default témában abszolút nem így nézett ki, hanem ki volt rakva a profilkép fölé akkorában, mint a profilkép. :blink: Viszont az emojik milyen szarul néznek ki, te jó ég.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Szerintem Krok a saját fórumából is tesz át ide gondolatokat (postokat), ott még müködnek a bb kódok.

Azért néz ki némelyik úgy, ahogy kinéz. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, ez a leállás most mi volt? :hmm:Olyan 10 körül nem tudtam elérni a fórumot...

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Valószínűleg a tárhelyen bütykölnek még valamit.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
9 hours ago, payskin said:

Frissek vagyunk, fiatalok, 4.6 hurrá. Igen, mindenki rakéta lett, én is látom, mindjárt megismerkedek az új admin-lehetőségekkel. :D

:(:hmm:Nem tudom, miért lehet. De neked szoktak lenni amúgy is fura hozzászólásaid szinte olvashatatlan színekkel, formázásokkal, amiket egész biztos nem te csinálsz kézzel, hanem valahogy... így keletkeznek. Meg néha BBCODE-ok is vannak a hozzászólásaidban, amik 2 éve ki vannak kapcsolva a rendszerben. :blink:  Olyan, mintha egy 4-5 évvel korábbi fórumból posztolnál a mostaniba. Nem lehet valami böngészőbeállítás vagy valami fura extension, ami a fórummal kapcsolatos? 

De utánanézek, hogy mi a technikai feltétele ennek a cuccnak, de szerintem csak simán JS és local storage a böngészőben.

---

Very interesting. Kikapcsoltam az Achievement rendszert... amitől el kéne múlnia a rakétának meg a rangoknak is. Egyik sem múlt el! GRÉT SZÁKSZESZ!

---

Oké, nyitott vagyok ötletekre, hogyan ne legyen rakéta. Átnéztem mindent, egyetlen lehetőséget találtam, ha képként kitörlöm, de szerintem ez nem fogja megoldani a problémánkat, csak még a kép sem lesz meg. Esetleg feltölthetünk egy tök üres, átlátszó PNG-t a rakéta helyett.. Természetesen az Invision doksija verziókkal van lemaradva, véletlenül sem segít. Nyűgös vagyok hajnalban, kicsit bírjátok még ki a rakétát, megnézem Google segít-e.

---

Oké, oké, ne bántsatok, rájöttem, még ha kicsit lassan is, hogy tudom szerkeszteni a témát. Kiszerkesztettem. Volt rakéta, nincs rakéta. Azt se tudjátok miről beszéltem. És ez így van jól. :D

---

WOW! Átjöttem a sötét témába megnézni, hogy mi van, és itt is van rakéta, de még egész jól néz ki a profilképen. A default témában abszolút nem így nézett ki, hanem ki volt rakva a profilkép fölé akkorában, mint a profilkép. :blink: Viszont az emojik milyen szarul néznek ki, te jó ég.

Az olvashattalan színeket és formázásokat : 
1. én nagyon ritkán veszem észre
2. Nem tudom kiszerkeszteni, mert nincsennek BB kódok így nem tudok mit kitörölni

BB kódokkal megint az a bajom, hogy nincsennek, mert sokszor mikor megszokásból írok is használom őket, ha egy részt ki akarok emelni, (lévén minden más fórumon ahová járok működnek) így on-air benne van sokszor az írásomban reflexből. 
De olyan is előfordul, amikor nem, hanem valahogy odakerülnek, de ez a ritkább eset. 

A hozzászólás mentése továbbra sincs meg nekem. 
BTW jó ideje nem archiválom az oldalakat, mert a megjelenített és lementett oldal, valamiért köszönő viszonyban sincs a visszatöltött és megjelenített oldallal (ezutóbbi kusza katyvasz). IPB 4.0 óta van ez ... 
 

Milyen rakétákról beszélsz? csak a profilokon látok olyat. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

 

A helyzet az, hogy így van, és az ötleted nagyon jó lenne, de nem így van. 
Ugyanis vagy "váz" postot használok (semmiféle formázás nincs rajta - ez a gyakoribb) vagy megjelenített postot (akkor viszont nincs BB code ugyanis végrehajtódva jelenik meg eleve a forrásban is). 

A "váz" postot univerzális postok esetén szoktam használni (amikor több fórumra szánok egyet, univerzális post itt leginkább csak a filmes topicban fordulhat elő), ilyenkor ide a GSF-re sajnos külön kell konvertáljam. :(

Igazából ha lenne BB code itt is, akkor már csak azért is lenne jó, mert a fura formázások (pl mikor  háttér fekete meg ilyenek) amik nem is tudom hogy képződnek sokszor,  kitörölhető lenne, mert az ezt okozó BB codeot egyszerűen csak kiszedném a postból. De sajnos most semmit sem tudok vele kezdeni :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
20 hours ago, payskin said:

WOW! Átjöttem a sötét témába megnézni, hogy mi van, és itt is van rakéta, de még egész jól néz ki a profilképen. A default témában abszolút nem így nézett ki, hanem ki volt rakva a profilkép fölé akkorában, mint a profilkép. :blink: Viszont az emojik milyen szarul néznek ki, te jó ég.

Az emotikonoknak van négy kis fehér "sarkuk", de ez nem mostani újdonság, ez kezdettől így van, amióta bekerült a sötét téma. Mivel maga a kép egy fehér hátterű GIF (nem pedig PNG), ezért ezt valószínűleg nem lehetne megoldani a képek átszerkesztése nélkül. Én megszoktam, hogy így néz ki, különösebben nem zavar.

Lett "rakéta", oda került a fórumspecifikus, hozzászólásszám alapján osztott titulus, szerintem ez rendben van így – engem, bevallom, egyáltalán nem érdekelnek ezek a rangok, nem is értettem korábban sem, hogy melyik mit jelent. A pluszok kijelzése is eltűnt, én emiatt sem fogok panaszt emelni, mivel ez sem izgatott soha.

Szóval részemről rendben van ez most így; ha a többiek sem panaszkodnak rá, akár maradhat is ebben a formában.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
11 hours ago, Fujitsu said:

Lett "rakéta", oda került a fórumspecifikus, hozzászólásszám alapján osztott titulus, szerintem ez rendben van így – engem, bevallom, egyáltalán nem érdekelnek ezek a rangok, nem is értettem korábban sem, hogy melyik mit jelent. A pluszok kijelzése is eltűnt, én emiatt sem fogok panaszt emelni, mivel ez sem izgatott soha.

ja, a sötét témánál, és az avatar egy részét is kitakarja. 

Amúgy az emotikonokat sajnos egyesével kellene átszerkeszteni, a kis fehér sarkok miatt. Én már megszoktam...

Link to comment
Share on other sites

payskin

A világosban nem az avataron jelent meg, hanem felette, kb. akkora méretben, mint az Avatar. Úgy azért egy cseppet zavaró volt. :D 

Azt nem értem, hogy került bele egyáltalán a sötétbe? Az oké, hogy a verzióváltás átrendezi a default skint... de hogy nyúlt bele a sötétbe? Én azt vártam volna, hogy a sötét skin készítőjének ki kell adnia egy 4.6-os frissítést. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/27/2021 at 10:27 AM, payskin said:

A világosban nem az avataron jelent meg, hanem felette, kb. akkora méretben, mint az Avatar. Úgy azért egy cseppet zavaró volt. :D 

Azt nem értem, hogy került bele egyáltalán a sötétbe? Az oké, hogy a verzióváltás átrendezi a default skint... de hogy nyúlt bele a sötétbe? Én azt vártam volna, hogy a sötét skin készítőjének ki kell adnia egy 4.6-os frissítést. :hmm:

Szerintem nem a skinbe nyúlt bee, hanem valahogy az avatar megjelenítéséhez csapta hozzá a rakétát

Link to comment
Share on other sites

payskin

Srácok, kinőtt egy 4.6.3 a földből, valamikor estefelé (9-10 körül) nyomnék majd gombot, kicsi leállás várható.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, payskin said:

Srácok, kinőtt egy 4.6.3 a földből, valamikor estefelé (9-10 körül) nyomnék majd gombot, kicsi leállás várható.

Kapj egy kaszát és csapd le :D 

Spoiler

hm hátha lesz még több rakéta :D

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az iménti kimaradás tervezett volt? 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem. Legalábbis nem szóltak róla.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Godzillamessage

Frissültünk 4.6.4-re.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Szólt a szolgáltató, hogy este 11-től hajnali 2-ig tervezett leállás lesz. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ismét frissültünk. Jelenleg  4.6.5.1-nél tartunk. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Elrontottam valamit? Nekem nem szólt. :hmm:Vagy ahogy felbukkant, rögtön rányomtál? 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nem tudom mikor bukkant fel, de pont ráértem. :yes: :smile:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Írj rám, kérlek, legközelebb, ha szól neked, hogy van új, hogy meg tudjuk nézni, hogy nálam is szól-e. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Frissült a BRAVO sötét témánk. Szóljatok, ha valami nem oké. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...