Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A fórummal kapcsolatos történések


Godzillamessage

Recommended Posts

Fujitsu

Köszönjük, hogy frissítetted, sokkal olvashatóbb lett tőle a fórum. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin
1 hour ago, Godzillamessage said:

frissítettem a témákat és az appokat

Dejszen akkor te isten vagy, csak nem jelented be! :D De milyen appokat? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
11 hours ago, payskin said:

Dejszen akkor te isten vagy

Ugyanmár, ne hozz zavarba! :blush:

 

ACP-n Customizations/Themes: itt lehet látni, hogy a témák Marketplacen lettek "vásárolva" és, ha időnként ránézel (mint én most valamikor) jelzi, ha van elérhető frissítés.

Véletlenül láttam meg, mert ez nekem is újdonság.

Az appok (ponosabban plugin cuccok) ACP-n System/Site Features/Plugins: számodra szerintem egyértelmű, mi mit csinál, ha megnézed. Ezek is itt jelzik, ha van frissítés, vagy újabb verzió. :smile:

Az, hogy a Marketplace közvetlenül elérhető ACP-n keresztül a legjobb dolog ami mostanában készült, csak még szokni kell, hogy ott van. :D

 

Azt nem tudom felfedezted-e már, hogy a fórum (képernyő) bal oldalán van egy kis nyilacska, azzal tudod megnyitni a fórumszerkezet egyes blokkjait szerkesztésre/hozzáadásra/törlésre. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szóval, félve vallom be, de nem nagyon járok az adminban, hacsak nincs valami konkrét teendő, úgyhogy nem tudtam a frissítésekről meg a pluginokról sem.  Ezért jó, hogy ezt te csinálod. :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Bal oldali kis nyilacska? :rolleyes:

Van ott még egy csomó minden, nézz körül, hátha látsz valami hasznos cuccot. :smile:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem piszkálom. Jó így. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Szolgálati közlemény: írt a szolgáltató, hogy holnap este 8-tól karbantart, ilyen negyedóra-félóra időtartamra nem lesz fórum. :bann_02:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
payskin

Frissítettem a sötét témát (szólt az admin, hogy van valami javítás hozzá), remélem, nem cseszett el semmit. Valaki, aki használja dobjon egy visszajelzést, légy szíves!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nálam jó, nem érzékelek változást. Vagyis csak annyit, hogy kicsit megváltozott az activity stream felülete, de problémát nem látok.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

bcom

Mobilon vagyok, sötét témával. Első ránézésre nincs különbség. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Közérdekű, skacok!

Szerverkarbantartás lesz jövő héten, keddről szerdára éjjel! Ne lepődjetek meg, ha nem leszünk elérhetők! Szerda reggelre helyre fog állni a dolog, ígéri a szolgáltató.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Jön a 4.6-os verzió, csütörtökön (24-én) jelentik be zoomon, kinti (ET) idő szerint délben, ami nálunk este 6, ha minden igaz. Tekintve, hogy ez épp egy órával van a Windows 11 bejelentés kezdete után, nem hiszem, hogy élőben nézni fogom, de ha valakinek van kedve...

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/18/2021 at 6:16 AM, payskin said:

Közérdekű, skacok!

Szerverkarbantartás lesz jövő héten, keddről szerdára éjjel! Ne lepődjetek meg, ha nem leszünk elérhetők! Szerda reggelre helyre fog állni a dolog, ígéri a szolgáltató.

 

Ez már érződik, jelentősen lassult a fórum

18 hours ago, payskin said:

Jön a 4.6-os verzió,

Az a kérdés, mi átállunk rá? 

Link to comment
Share on other sites

payskin
9 hours ago, Lord_KROK said:

Az a kérdés, mi átállunk rá? 

Persze, miért ne? 

Ó... nézd csak:
image.png
 

Viszont nem most, mert előbb el akarom olvasni a More Informationt, és most nincs időm. Este visszatérünk rá...

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Upgrade előtt lehúznék egy mentést a gépemre. Szólok, ha megvagyok és mehet az upgrade. :smile:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Megvagyok, mehet a frissítés. :ninja_hide:
Soha nem olvastam el a more információt csak akkor, ha valami balul ütött ki. :blush:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Átfutom azért, hogy mire készüljünk. Majd a magyar meccs után nyomom meg a gombot.

Öcsik (Achievements)

Nézzétek meg, hogy ez mennyire érdekel titeket! Alapból kikapcsolnám, mert erős a gyanúm, hogy hazavág mindent, amink most van, de beszéljük meg, hogy akarjuk-e és hogy tudjuk alkalmazni.

 

Értesítések anélkül, hogy nyitva volna a fórum a böngészőben (push notification)

Meg akár mobilra is. Feliratkozás alapú, mindenkit meg fog kérdezni a rendszer, hogy akarja-e. (Én biztos nem.) Kérdés, hogy ennek van-e valami működési feltétele szerver oldalon... 

 

Névtelen posztolás (Anonymous Posting)

Bizonyos érzékeny témákhoz hozzá lehet úgy is szólni, hogy ne látszódjon, hogy azt ki írta. Kikapcsolható, hogy az adminok lássák-e ki volt az illető. Még ha értem is a szándékot (nagyvállalati környezetben cikis témákhoz való névtelen hozzászólás), kissé értetlenül állok előtte, mert melegágya annak, hogy fél perc alatt névtelenül anyázzon egymásra pár ember. Esetleg úgy tudom elképzelni, hogy anonim módon kérdéseket feltenni egy erre engedélyezett témában?

 

Megoldások (Solved Content)

Stack Overflow. Ha valakinek nem volna meg: felteszel egy kérdést valamilyen problémával kapcsolatban, jönnek a válaszok és te megjelölheted azt, ami szerinted a jó válasz volt, ami megoldotta a problémádat, és akkor az így látszódik, hogy ennek a kérdésnek ez volt a válasza. Pontosabban, így volna -- szerintem -- értelme, de a cikk alapján nem úgy tűnik, hogy erre hegyezték ki, a bejegyzés fele a statisztikáról meg az értesítésekről szól. Majd meglátjuk élőben, milyen.

 

A főnöl válaszol (Highlight Topics With Replies From Groups)

Ez sem teljesen világos, valami olyasmi, hogy már a listában megjelöli, ha a témában megnyilvánult... a KI? Godzi és én? (Fontos ez?) Vagy a témagazda? azt hiszem ezt is majd élőben látjuk meg.

 

+ Továbbfejlesztett spam-védelem

+ Admin-fejlesztések

+ Zapier-integráció: én ezt sem érzem, de szóljatok, ha ti láttok ebben lehetőséget!

Link to comment
Share on other sites

UC

Mindenhol utálok minden social funkciót, részemről nem szükséges. Ott vannak az upok, bőven elég.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Várj, még írom a többi újdonságot is ugyanebbe a hozzászólásba. Van még pár.

Link to comment
Share on other sites

UC

 Oké, én nem tudom szerkeszteni, szóval részemről sorban:
- Achievementek: nekem nem hiányzik
- Push notifications: isten ments, gyűlölöm
- Névtelen posztolás: szerintem ez troll felségterület, nem tudom rászorulunk-e, én nem érzem szükségét
- Megoldások: ez lehet, hogy hasznos, de inkább akkor, ha jól kereshető (adott kérdésről rá tudok ugrani a hasznosnak jelölt hsz-okra)
- Főnök: ezt én nem értem, de ahogy látom te sem :)
- Spam+Admin: nyilván ezek jó dolgok, de úgy sejtem ez van és kész
- Zapier: Én nem pontosan értem mi ez, tartózkodom.

(Látszik, hogy nem én vagyok a célközönség. Mondjuk mostanában bármilyen területen bármit fejlesztenek bárkik, az nem nekem szól. :D )

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Öhm... ez a leállás még nem a frissítés volt: megmurdált az egyik adatbázis-táblánk. Kicsit sokáig tartott, amíg megtaláltam, hol a log, hogy kiderítsem, mi a zűr.  :hmm:

Baljós árnyak. 

  • Thanks 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
4 hours ago, payskin said:

Bizonyos érzékeny témákhoz hozzá lehet úgy is szólni, hogy ne látszódjon, hogy azt ki írta. Kikapcsolható, hogy az adminok lássák-e ki volt az illető. Még ha értem is a szándékot (nagyvállalati környezetben cikis témákhoz való névtelen hozzászólás)

Erre, mármint a névtelenség megőrzésére már van egy baromi jó megoldás, nicknévnek hívják. Pont azért fórumoz az ember nicknéven, hogy amit ír, azt még véletlenül se lehessen nyilvánosan összekapcsolni semmilyen IRL adatával: a munkáltatójával, a családtagjaival, a környezetében lévőkkel, az érdekeltségeivel stb. Mert a fórumokra az ember a kendőzetlen magánvéleményét írja, amivel egyáltalán nem biztos, hogy pl. a munkáltatója azonosul, és a Facebook és a LinkedIn korában három másodperc összekapcsolni egy-egy illetőt a munkahelyével, meg fordítva is meg lehetne találni ugyanígy a véleményét, ami esetleg befolyásolhatná a megítélését. Szerintem ez senkinek sem hiányzik, ezért is használnak az emberek nickneveket. Erre tehát felesleges új megoldásokat keresni, mert van, és mindenki használja is.

Hogy egy nagyvállalat miért használna intraneten IPB-t, az nem teljesen világos számomra, de biztos van ilyen is. Ott még akár lehet ennek haszna is, de ez nyilván minket nem érint. (Őszintén szólva nekem nehezen érthető a dolog, igaz, nekem mindig úgy tanították, hogy egy vállalatnál az ember semmi olyat ne írjon le sehova, amit kínos lenne viszontlátni az esti tévéhíradóban. Ha ugyanis egyszer bármi okból hatósági eljárás indulna, mint amilyenekre több globális cégnél is volt példa az elmúlt években, ott a legutolsó chatelés is elő fog kerülni.)

A többi funkció engem totál hidegen hagy, én egy fórumra beszélgetni jövök, nem piros pontokért, lájkokért, lila badge-ekért, serlegekért meg reputációs pontokért, ilyenekre talán általános alsóban hajtottam utoljára, akkor is csak a tanár néniknél. Ha bárki igényli ezeket, felőlem jöhet, én totál semleges vagyok, engem nem érdekelnek. A Stack Overflow-s kérdezz-felelek régen lehetett volna hasznos, a segélyvonalas időkben, ma kb. fél tucat topik pörög az egész fórumon, problémamegoldás meg szinte nincs – nem hiszem, hogy ennek itt bármekkora jelentősége lenne. A böngészős értesítéseket meg mindig tiltom, nekem az sem hiányzik, de ezt is a többiekre bíznám, opciónak elmehet, aztán bekapcsolja magának, aki akarja.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, UC said:

Mindenhol utálok minden social funkciót, részemről nem szükséges. Ott vannak az upok, bőven elég.

AZ én fórumomon régen megszavazták a tagok, hogy ne legyen frissítés, mert mindig elromlik valami ami jó volt, és lett egy rakás fölösleges funkció.

 

Holnap átnézem (remélem nem késő) mire lehet itt számítani, és írok, de mostmár fáradt vagyok hozzá. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

csak átnéztem most, mert kiváncsi vagyok :D

Öcsik (Achievements) : pár (10+) éve még izgalmas kihívásnak tekintettem volna mindet megszerezni, mára azonban azt mondom, hogy szerintem csak rontana a dolgokon, sokan csak beszélgetni jövünk fel, nem "piros pontokért" ahogy Fujitsu is írja. Elég nekem a War Thunderben grindolni az öcsiket, nem kell még itt is... 

(push notification) : NE, NE , NE! és ez nem a görög NE(I) volt. Ezt más weboldalaknál is gyűlölöm, tuti hogy tiltanám egyből, inkább ne legyen. 

Névtelen posztolás (Anonymous Posting) : mondanám, hogy jól jöhetNE, de igazából itt kötetlenül elbeszélgetünk politikai témákról is, a milyennapodban, emellett szerintem hamar ráismernénk stílusról a névtelen postolóra úgyis, szóval maximum külső szemlélődő "ellen" lenne értelme. 
Sokkal jobb lenne szerintem, ha az arra érzékeny témák, csak 100-200 hsz-es hozzászólók számára lenne látható, így pl a HResek és egyéb kiváncsi arcok nehezen juthatnának infóhoz, hiszen aktív fórumos életet kellene vállalniuk. 

Megoldások (Solved Content) : hasznos lenne, ha sokkal nagyobb lenne a forgalom, így kihasználatlanság miatt eladóvá válik majd hamar :D De felőlem maradhat, hátha ... :)

A főnök válaszol (Highlight Topics With Replies From Groups) : Erről nem tudok nyilatkozni, mert nemigazán értem a lényegét. 


+ Továbbfejlesztett spam-védelem

+ Admin-fejlesztések
Ezek OK, minket úgysem érint 

Zapier-integráció: Hát ez valami fantasztikus!!! Ez igen! Fogalmam sincs, hogy hogy voltunk meg eddig enélkül... de valahogy majdcsak megleszünk ezután is nélküle :D
 

(ellenben örülnék egy olyan lehetőségnek, hogy menteni lehetssen egy hozzászólást és később folytatni, vagy  annak ha ismét mennének a formázásos kódok) 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Végül gombnyomás helyett hűvös erkélyen macskával ölemben bóbiskolás lett. Elnézést. 

7 hours ago, Lord_KROK said:

ne legyen frissítés, mert mindig elromlik valami

Értem a szándékot, de ezek a frissítések biztonsági problémákat is foltoznak. Ez is azért 4.6.2 helyből és nem 4.6, mert rögtön javítani kellett valamit. Ha ezeket nem tömöd be, egy nap arra ébredsz, hogy jött valami unatkozó barom, és tönkretette az egészet.

6 hours ago, Lord_KROK said:

örülnék egy olyan lehetőségnek, hogy menteni lehetssen egy hozzászólást és később folytatni

Ilyesmi van már benne: ha nem küldöd el az írt hozzászólást, magától elmenti, és legközelebb ott folytathatod, ahol abbahagytad. Ha most itt bezártom a böngészőfület...

...

...aztán újra megnyitom a fórumot, visszajövök ehhez a témához és belekattintok a hozzászólás mezőbe, megjelenik az eddig írt hozzászólásom ezzel a csíkkal a szövegmező alján:

image.png

Megjegyezte és idetolta, hogy folytassam. Nyilván nem egy robosztus piszkozatrendszer, de ilyen alap mentőövnek jó.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...