Jump to content

Toljátok a bucira a sapit! Éljen a GSF hagyomány! :D

Snexi

Windows 10

Recommended Posts

jagdtigger

Ismerős faxán rám sózott valami wintel mini pc-t merthogy neki túl lassú(na ezt se hallom gyakran). Hát nem csodálom:

https://www.dropbox.com/s/2bhcb1ph5asbjsm/Untitled.png?dl=0

Egy 4 magos atom vacak van benne amiből egyet a system kényelmesen leköt.... :D

XCube
On 6/4/2019 at 1:50 PM, jagdtigger said:

Ezzel csak az a baj hogy még az eredeti OS sem megbízható... ;)

De még mindig jobb, mint egy hackelt verzió, amibe ezernyi kiskapu van "integrálva" és célzottan tudják keresni a hozzáértők :D .

23 hours ago, jagdtigger said:

Ismerős faxán rám sózott valami wintel mini pc-t merthogy neki túl lassú(na ezt se hallom gyakran). Hát nem csodálom:

https://www.dropbox.com/s/2bhcb1ph5asbjsm/Untitled.png?dl=0

Egy 4 magos atom vacak van benne amiből egyet a system kényelmesen leköt.... :D

Nekem volt Atom -os négy magos gépem egy darabig. Annyira nem is volt rossz, még játszani is tudtam raja. De azért relatíve gyorsan megszabadultam tőle :D .

jagdtigger
2 hours ago, XCube said:

Nekem volt Atom -os négy magos gépem egy darabig. Annyira nem is volt rossz, még játszani is tudtam raja. De azért relatíve gyorsan megszabadultam tőle :D .

Kisebb dolgokra jó lesz... :D (apt-mirror, mirror-sync, stb) Arra mondjuk kíváncsi lennék a system folyamat miért pörgeti folyamatosan az egyik magot.... Offline-ba toltam rá egy frissítést képfájlból de nem szűnt meg :/ .

Denibaby

Kaptam levelet a Microsofttól hogy új jelszót készítettek. Plusz egy kódot is. A Microsoft fiókban a Skype nevem volt. Ezt is akartam, mert a Skypeon nem akarok változtatni. Beírtam a Skype jelszót, be is léptem a fiókba.

Később ismét megjelent lent egy értesítés, hogy a megosztott funkciók miatt helyre kell hozni a Microsoft fiókot. A kóddal ne is törődtem. Az értesítés meg csak jön. Mit nem csináltam jól?

payskin

Hát... ööö... közel 30 éve használok Windowst, de még soha nem írt nekem a Microsoft. A cégek, úgy általában, nem küldenek levelet, és főleg nem készítenek új jelszót. (Ez alól kivétel, ha kapcsolatba léptél az ügyfélszolgálattal, és velük levelezel valamilyen módon, de ezt a fontos részletet biztos nem hagynád ki a bejegyzésedből, igaz?)

Szóval, valószínűleg phishing áldozata lettél. Gyorsan változtass jelszót minden érintett dologban, amíg még tiéd a Microsoft-fiók.

• Upvote 2

Denibaby

Nem foglalkoztam a senkivel, nem kérdeztem, tanácsot sem kértem. Tényleg az ügyfélszolgálattól jött:  " 

Új jelszó létrehozva a Microsoft-fiókhoz

A Microsoft-fiókok ügyfélszolgálata <account-security-noreply@accountprotection.microsoft.com>

2019. aug. 24. 11:22 (9 nappal ezelőtt)

címzett: én
cleardot.gif

Microsoft-fiók
Kód új jelszó létrehozásához
Ezzel a kóddal hozhat létre új jelszót Microsoft-fiókjához (im*****@gmail.com).
A kódja: 9136045
Ha nem ismeri fel a Microsoft-fiókot, im*****@gmail.com, kattintson ide e-mail címének eltávolításához ebből a fiókból.
Köszönettel:

A Microsoft-fiókok ügyfélszolgálata

Mit jelent az hogy a megosztott funkciók miatt helyre kell hozni a Microsoft fiókot ? A régi belépőmet sem fogadja e. Új belépő, új jelszó...nem megy, vegy ezt, vagy azt nem fogadja el.

payskin

Akkor az van, hogy valaki megpróbált bemenni a fiókba, nem sikerült neki, és valószínűleg rátenyerelt az Elfelejtettem a jelszót linkre (vagy valami hasonlóra), mire a Microsoft kiküldött egy emailt a fiókhoz tartozó e-mail címre. (Az e-mailed biztonságban van? Lehet, hogy aki kérte, hozzáfért a levelezésedhez, fel is használta a kapott kódot, generált új jelszót és most övé a fiók.)

Egyébként nem tudom, hogy mit jelent a megosztott funkciók meg ilyenek. A Windows 10-et szigorúan offline, Microsoft-fiók nélkül használom, és a Skype-ról is sikerült lejönni több mint egy éve. Nem fogok tudni segíteni, bocs.

Denibaby

Mindegy, hogy a Microsoft fiókba milyen névvel, és jelszóval lépek be? Független a Skype, az Office (utóbbi nincs nekem) adataitól? A társult szolgáltatásokra hivatkozik, hogy javítani kell...egyébként be tudok lépni a fiókba, de nem tetszik neki...ezt a gépházban is jelzi: rendbe kell hozni, javítással.

payskin

Mondom, halvány fogalmam nincs, igyekszem a Microsoft fiókos szolgáltatásaitól minél távolabb tartani magam... 

• Upvote 1

SkyBird

Valóban gyanús volt a leírás alapján. Sohasem a szolgáltató hoz létre jelszót.

Az a megosztott funkció izé is valami blablának tűnik nekem, vagy csak fogalmam sincs róla, hogy mi is lenne az.

Ennyiből abszolút jogos Payskin első reakciója.

A domain valóban hiteles Microsoft üzenetre utalna.

És tessék: https://securityintelligence.com/news/phishing-campaign-distributes-fake-microsoft-account-notifications/

payskin

Igen, de szerencsére ez tényleg csak egy ilyen elfelejtettem a jelszavam --> jó, akkor küldünk kódot jellegű dolognak tűnik.

Kipróbáltam, tényleg ilyet küld:

naJhd8S.png

9cDvuC9.png

Denibaby

A "megosztott funkciók" megtalálható a gépházban. Nem e-maileket kaptam, hanem rendszerüzeneteket a képernyőm jobb alsó sarkában. Az pedig fix, hogy nem adathalász. A Microsoft-fiók babrálásakor bezárta a Skype-ot, utána vele lett gond, mert az eddig használt jelszót nem fogadta el. Utoljára a fióknak a Skype nevet adtam meg, és különböző jelszót a fióknak, és a Skypenak is. Nem jön a rendszer hibajelzés, hogy enné meg a...

A sok katyvasztásomat le sem tudnám írni, azt sem tudom, hogy a rendszer üzenetben miért volt az is, hogy azért kell rendbe hozni, mert valószínű megváltoztattam a jelszót. Nem nyúltam én egyikhez sem, míg nem jött a figyelmeztetés. A megosztott funkciókkal valamiféle korrelációnak kell lenni?

Lord_KROK
On 9/4/2019 at 12:50 AM, payskin said:

Mondom, halvány fogalmam nincs, igyekszem a Microsoft fiókos szolgáltatásaitól minél távolabb tartani magam... 

Na ezzel én is így vagyok, meg magával a Win10-el is. 

• Upvote 1

Denibaby

Tán nem is használsz Win10-et? Aki használja, a microsoft fiók jelszavát 3 havonta meg kell változtatni. Nekem ez megterhelő :-)

UC

Ez nem igaz, én használok MS fiókot, sőt szeretem is, mert ha az ember veszi a fáradtságot, hogy megértse, akkor átlátható és kezelhető lesz + kapsz online Word-öt, Excelt, stb, a OneNote-ot napi szinten használom, a OneDrive-ot sokkal jobban szeretem, mint a Google Drive-ot - mindegy, nem reklámozok, nem célom meggyőzni senkit, de egy biztos: soha nem kell megváltoztatni a jelszavadat, ha nem akarod. Én kb 3 év után magamtól változtattam meg úgy kb fél éve, azóta megy gond nélkül. Sőt, az emailcímet is lecseréltem alatta, mert nem tetszett hotline.com, outlook.com-ra meg nem lehetett, most a gmail-es címemmel (is) megy.

• Like 1

jagdtigger

Amikor egy cég zsinórban hazudik nem épp bagatell dolgokban a legjobb ha minél előbb "kisöpröd" az életedből....

Denibaby

A jelszó módosításnál a 3. sor volt, jelölő ablakocskával. Nem tudom, hogy kötelező volt-e pipát rakni, hogy tudomásul veszem, vagy csak lehetőségként volt ott. Én pipát raktam.

jagdtigger!...nem értem melyik cégre gondolsz! A Win10 pro-t az új géppel adták, semmi gondom vele, csak a Microsoft zaklat.

Lord_KROK
18 hours ago, Denibaby said:

jagdtigger!...nem értem melyik cégre gondolsz! A Win10 pro-t az új géppel adták, semmi gondom vele, csak a Microsoft zaklat.

A Microsoftra gondolt

Lord_KROK
23 hours ago, Denibaby said:

Tán nem is használsz Win10-et?

De nem ám :P És ameddig nem lesz elkerülhetetlenül muszáj addig biztosan nem is fogok. 

• Upvote 1

jagdtigger
22 hours ago, Denibaby said:

A mikrofosra természetesen.....

• Upvote 1

payskin

Kitolták tegnap a 1909-et, persze nem nagyközönség, csak azok számára, akik keresik/kérik, mit tudom én. Szólt a gép tegnap este, hogy újra kéne indulni, de Mandaloriant néztem, leszartam, aztán megfeledkeztem róla.

Ami viszont érdekes újdonság, hogy valószínűleg nem fogom újratelepíteni a Windowst (megtartok azért 20% esélyt rá). Ugyanis a következő derült ki:

Windows 10, versions 1903 and 1909 share a common core operating system with an identical set of system files. As a result, the new features in Windows 10, version 1909 were included in the latest monthly quality update for Windows 10, version 1903 (released October 8, 2019), but are currently in a dormant/disabled state. These new features will remain dormant until they are turned on via an “enablement package,” a small, quick-to-install “master switch” that simply activates the Windows 10, version 1909 features.

The enablement package is a great option for installing a scoped feature update like Windows 10, version 1909 as it allows you to update from version 1903 to version 1909 with a single restart, reducing update downtime and, thus, enabling you to take advantage of new features right away. Additionally, since Windows 10, versions 1903 and 1909 share a common baseline, applications and drivers that worked with version 1903 are designed to work as-is with version 1909, just like any Windows 10 quality update.

Mondhatjátok, hogy vaskalapos, zsémbes vénember vagyok, de szeretném jelezni, hogy ez nekem azért nem 100%-ig oké. Egyrészt miért használjuk a gépemet és az oprendszeremet olyan cuccok tárolására, bujtatására, altatására, amit nem használok, nem használhatok? Másrészt, ha október 8-án le tudták pakolni a gépemre a 1909-et, akkor a falloszért kell egy hónapot várni az aktiválásra? Mert ha azért, hogy a folyó bétateszt során még bármi is kiderülhet, akkor megint oda lyukadnék ki, hogy addig ne töltsenek semmit a gépemre, amíg arról nem tudják tutkóra, hogy oké. 

Másrészt, a fentiekhez képest az a tapasztalat, hogy még mielőtt bárki bármit is mondana 1909-ről, a novemberi kumulatív valami 10-15 percet telepedik, majd utána a 1909 pár perc alatt van kész. Egyelőre (kb. félnap) még nem derült (nem került nyilvánosságra) ki semmi gebasz. 

Media Creation Tool frissítve van 1909-re és lehet vele ISO-t tölteni.

Igazából az a kérdés, hogy a frissítés hazavágja-e a StartIsBack++-t, és visszapakolja-e az UWP-s szarokat, illetve, hogy ki akarom-e ezt próbálni, vagy mégis inkább újra kéni húzni 0-ról a rendszert, ahogy félévente szoktam... Konsziderációs állapotban vagyok ezzel kapcsolatban. :P

jagdtigger
19 hours ago, payskin said:

hogy ki akarom-e ezt próbálni

Előtte klónozd a rendszer SSD-t és mehet a buli... :D  (Én ezt szoktam enni az új gépekkel ha esetleg vissza kell küldenem őket.)

payskin
On 11/14/2019 at 10:40 AM, jagdtigger said:

és mehet a buli

Inkább kiszárítottam a monumentet... ;-)

• Upvote 1

payskin

Na, végül annyi volt, hogy újra kellett indítani (ezt már jelezte a jobb alsó sarokban), és utána már ott volt a Frissítések között lehetőségként a 1909. Mondtam neki, toljad; tolta, kért egy újraindítást, kicsit szüttyögött a bootással, és mire beért Windows képernyőre, már megint csak a Restarting... feliratot láttam. Aztán bebootolt és most 1909 van. Semmi látható dolog nem változott meg. Az egész, sokat mondok, ha 3 perc volt...