Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

moody

tudtok ajánlani a fald fel amerikához hasonló műsorokat?

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Better Call Saul S05

Bevallom az előző évadokra nem nagyon emlékszem, mert kissé vontatottnak találtam és néha bele is aludtam, azonban az 5. évad egyáltalán nem ért el ilyen hatást. :D

Végig izgalmas, érdekes, vicces, építi a világot és jól megágyaz a Breaking Bad-nek.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Ragadozó madarak

Rosszra számítottam, és így végülis annyira nem volt gáz. Az tény, hogy Harley Quinn nagy mennyiségben nem szórakoztató, szerintem filmen se és képregényben se. Az Öngyilkos osztag többi tagja között jobban elfért, még szórakoztató is volt, itt viszont túl sokszor túlságosan fárasztó. De a filmnek azért volt pár nem rossz momentuma, kifejezetten szórakoztatott, amit a Nyílpuskás Lánnyal csináltak, de a főellenség is egészen korrektül sikerült, az őrület, a perverzió egész érdekes elegyét hozta. Próbálták kihegyezni a filmet Quinn Joker utáni életére, ez annyira nem jött át, a karakter tragikusabb oldalát elmosták a fárasztó poénkodások. Ja, és a közelharci jelenetek is valahogy erőtlenek lettek, pedig próbáltak ötletesnek tűnni, de nem igazán sikerült. Szóval nem volt akkora gőzölgő szarkupac, mint vártam, de azért kihagyhatatlannak se nevezném.

 

Bloodshot

Egész érdekes sztori, Vin Diesel lenyűgöző színészi játéka, és pár látványos akciójelenet erős CGI-vel. Egészen szórakoztató, csak éppen nehéz úgy elhinni a főszereplő érzelmi gyötrődését, ha azt egy nulla mimikájú emberi hegy játssza. Pedig próbáltak neki motivációt, érzelmi hátteret adni, tényleg, de nem igazán jött át.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Johnny English
Gyengécske Rózsaszín Párduc copy, egyszer nézhető volt. A másodikat is meg fogjuk nézni van az az érzésem, ott már inkább váltanék szinkronra, talán javít valamit az élvezhetőségén.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az elsőn még lehetett röhögni, a második már leginkább csak borzasztóan erőltetett volt. A harmadikat nem láttam.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Batman: Hush

Szuper volt. Meg men is. Ugyan is egy kis cameo erejéig ő is benne van, igazi allstars felhozatal ami azt illeti a megszokott ikonikus karakterekkel, akiket egy új figura, Hush köt össze. Végső soron Hush identitása és motivációja egy kicsit gyenge eresztés volt, viszont az odáig vezető misztikum és események (halálok!) félelmetes ellenféllé tették, igazi jóféle klasszikus sötét Batman sztorivá. Ami miatt tetszik az az hogy eléggé ráfeküdtek a Bruce / Selina , Batman / Catwoman kapcsolat témára, emberi oldalra. DC rajongóknak érdemes megnézni :) 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Justice League Dark: Apokalips War

Mehh, egy nagyon gáz edgelord fanfiction ahol mindenkit vagy véres cafatokra tépnek vagy agymosott robot lesz, és a végére egy open ending időutazás hogy HOPPDEMÉGSE. Volt pár jó pillanata, de alapvetően nagyon nem szeretem az ilyesmit, és ez is szar volt. Jó hogy a DC sötétebb de ez nem a jó értelemben az, ez egy 12 éves tollából jöhetett.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Redemption (aka Hummingbird)

Nem gondoltam volna, hogy Jason Stathemet valaha egy drámaibb film főszerepében látom majd, de ami ennél is meglepőbb, hogy működött a dolog. Nagyon jó alkotás a megváltozásért való küzdelemről, és arról, mit tesz egy katonával a háború (ez klisésen hangzik, de szerintem remekül valósították meg). A londoni alvilág színe-javába is betekintést nyerhetünk, és bár nem annyira friss a film, a témák még mindig aktuálisak, a két főszereplő közötti kémia pedig tökéletesen működik.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Aquaman
Egyértelműen eyecandy film, de annak rohadt jó. Ez gyakorlatilag még egy Thor: Ragnarok. 3D-ben néztük itthon, és meg kell mondjam olyan szinten lenyűgözött mint annak idején amikor először láttam 3D filmet moziban (James Cameron Avatarját), amire nagyon rásegít hogy iszonyatosan profin használják a kamerát, mindjárt az elején a világítótoronyban Nicole Kidman olyat pörögforog hogy csoda volt nézni ahogy a kamera követi. Ami még inkább meglepett, hogy ugyan komolyabb elvárásokat nem támasztott felé a szerepe, de Dolph Lundgren tök jó volt ebben a filmben. Illetve hogy Jango Fett Aquaman apja :D. De valami fantasztikus maga Atlantisz is, csak ámultam hogy mennyi energia és odafigyelés van belefektetve az építészetbe, a tengeri állatok felhasználásába mint haszonállatok, hogy oldják meg a világítást, a közlekedést, stb. stb. . Itt-ott persze kilóg a CGI lóláb, különösen a fehér páncélos katonáknál, és a végén volt egy tengeri szörny ami már nekem sok volt és azt hittem Pacific Rim-et nézek. A hangulat... nos, all over the place. Imádtam a végén a Snyder signature éjszaka esőben magas kontrasztú színek szinte fekete-fehérre fakult környezetben setting-et, de előtte James Wan is bőőőőőŐŐŐőőőőőven megcsillogtatta hogy tud ő színes-szagos életvidám világot alkotni, pár Ragnarok traileres Magic Sword retro electro csipogássa, itt-ott egy két rock riff-el, király volt. A karakterek persze faék egyszerűek, a sztori is kiszámítható (bár az egyik karakter sorsát merőben átírták az Aquaman origin story-hoz képest ami nagyon tetszett, simán eleresztettem 2-3...4-5 könnycseppet a legvégén). Black Manta mondjuk totál fölösleges lábjegyzetként van csak a filmben, szóval aki nagy fan (@Jelan) az nem lesz túl elégedett, őt 2. filmre lehetett volna tartalékolni. Jason Momoa ofc. rohadt jó a szerepben, nagyon várom már a JL Synder Cut-ot ahol rendesen be lesz vezetve. Patric Wilson rohadt jó volt Orm szerepében, arany középúton jár az instant utálható rohadék és rossz úton járó de megváltható hős között. 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, meghoztad a kedvem. Már ezer éve "lent" van, csak sosem vettem rá magam, hogy meg is nézzem... 

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Years and Years

Már jónéhány napja lement, de azért megemlítem, mégiscsak az utóbbi évek legerősebb sorozatos mozgóképes élménye.

Black Mirror, csak ijesztőbb, mert hihetőbb, számmora jobb is, mert személyesebb.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

The guest

Reklámoztátok már itt eleget, emiatt érdekelt leginkább és ha más nem, hát érzelmet kiváltott belőlem: rég voltam ennyire dühös egy film végén :D .

A film alapfelállását imádtam: család gyereke meghal a háborúban, egy nap megjelenik egy bajtársa. Az anya rögtön befogadja, mert talán segít neki feldolgozni fia elvesztését. Aztán ahogy halad előre a cselekmény, végül minden családtagnál bevágódik. A srácot megvédi az iskolában, az apával elsörözget, miegymás és elég hamar szinte nélkülözhetetlenné válik. Ez egy teljesen szívmelengető történet... lehetne, ha nem lennének a katona viselkedésében azok az apró furcsaságok, amiket csak mi nézők látunk. 
És komolyan mondom, rohadt zseniális az, hogy a film sugallja azt, hogy vigyázzál, nincs minden rendben ezzel a taggal, de a Davidet játszó Dan Stevens (aki már a legion című sorozatban is zseniális volt) olyan karizmával játssza a szerepét, hogy engem - a nézőt - is bevon a film, David a hatása alá von. És amilyen jeleneteket kapott, hát az valami szenzációs. Remek beszólásai vannak, remek mozgalmasabb jelenetei vannak (amikor szétveri a bullykat, az nem csak nekik fájt) és áthatja egyfajta nyugodt aura. 
Ismét leteszem a hajam a színész előtt, mert ezzel a kinézettel  lehetett volna a következő hollywoodi nyálgép is, nulla munkával, sikeres romantikus filmekkel, de ő inkább színész akar lenni és meredt tekintetekkel mesélni. Fantasztikus.

És aki látta, az szerintem tudni fogja hol akadtam le. Eljön a teregetős jelenet és genre-t vált a film és onnantól engem elvesztett. 

Spoiler

Az egyébként egy remek ötlet, hogy a film során felépített feszültség itt sül ki, aztán megöli a fél családot. Még az akciókkal sincs bajom, csak egyszerűen ez a film olyan szépen építkezett majdnem másfél órán keresztül, hogy ez a levezetés túlontúl olcsónak érződik. Itt egy pszichológia thriller és tessék a végére kapsz egy csomó lövöldözést, meg vért. Ami jó lehetne, gondolom meglepőnek szánta a rendező. De.... Hirtelen már bedobják, hogy ő kondicionálva van, hogy mindig tüntesse el a nyomait, így van egy tökéletes érv a meghökkentő csavarra, amikor megöli anyut és aput és a gyerekek után megy. És hogy miért nem menekül el és hogy le lehessen győzni. Neeem. A legvége meg, a zs kategóriás horrorokból kedvelt csavarja, hogy a lelőtt, leszúrt, elvérzett gonosz azért keljen fel a film végén még egyszer. Nem! :D  

 Egyébként nagyon jó film lehetett volna. A zene nagyon elemembe volt. Remekül nézett ki, David lopta a showt, de mindenki más is rendben volt azért. Csak az az utolsó húsz perc... 

6/10

Link to comment
Share on other sites

hunocsi
6 hours ago, JoeJoeJoe said:

The guest

Reklámoztátok már itt eleget, emiatt érdekelt leginkább és ha más nem, hát érzelmet kiváltott belőlem: rég voltam ennyire dühös egy film végén :D .

Joey egész este sírt miattad, csak hogy tudd. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

The Sinner S1

Meglepően korrekt nyomozgatós sorozat. Lassan halad a történet, de jól áll neki, minden rész végén jön egy nagyobb horderejű képsor, ami miatt fenntartja az érdeklődést. Tematikus évadjai vannak, remélem a maradék kettő is hasonló minőségű.

Link to comment
Share on other sites

UC

Alapvetően nem szoktam filmeket nézni, de a karantén alatt asszonnyal nekültünk, és úgy döntöttem ledarálom a listámat, amely Youtube trailer gyűjtemény formájában hízott, a feleségem pedig többnyire sodródott az árral, de túlnyomórészt minden tetszett neki, vagy legalábbis egyiket sem bánta meg. Szóval kb április eleje óta az alábbiakat láttam, azaz karanténlista:

"Cornetto trilógia" - Shaun of the dead, Hut Fuzz, The end of the World
Hatalmas baromságok, de nagyon élveztem. Simon Pegget különösen megkedveltem. Ja, a Shaun of the dead-ről most tudtam meg, hogy ez a Haláli hullák hajnala magyarul, amit többen ajánlottak nekem megnézésre az évek során, úgyhogy két legyet ütöttem egy csapásra. Sorrendben a Hot Fuzz toronymagasan nyert, a Shaun jött be legkevésbé, nekem a közepétől erős túlzás volt. A the end of the world pedig pont lassan indul, aztán szép lassan elszabadul a pokol, és ez is olyan baromsággá válik, hogy na. 

Baby Driver
Ha már Edgar Wright, ezzel folytattuk. Én korábban már láttam, kedvem támadt hozzá, bevallom nagyon szeretem ezt a filmet, de sokaktól hallottam már, hogy nem olyan jó, úgyhogy velem lehet baj :)

The Death of Stalin
Én ettől a filmtől sokkal többet vártam. Parádés szereposztás és jnak tűnő sztori, de szerintem nem hozták ki belőle, amit lehetett. Egynek elment, de semmi maradandó, két hónap sem telt el, de szinte semmire nem emlékszem belőle.

The Gentlemen
Jó volt, ajánlom, nekem bejött a stílusa, szeretem Guy Ritchie stílusát, pont miatta voltak elvárásaim is, de nem csalódtam.

Kingsman: The Secret Service
Megintcsak láttam már, és nagyon szeretem ezt a filmet, az elmebetegsége miatt szerettem volna az asszonynak megmutatni, plusz az előzőek után valahogy elkapott az Angliában játszódó, "angol-jellegű" filmek iránti vágy (nem tudnám szavakkal meghatározni, de az angol, vagy angol érintettségű filmekben és sorozatokban van valami hollywoodhoz képest szokatlan atmoszféra, amit imádok). A második részét viszont nem tervezem többször megnézni, szerintem borzalmas lett. A harmadik, előzmény film viszont akár mág jó is leeht, azt várom.

The Dead Don't Die
Szerintem még semmit nem láttam Jim Jarmusch-tól, és érteni vélem, hogy mit akart ezzel a filmmel mondani, és azt is, hogy miért fanyalognak rajta sokan. Ez egy nagyon réget film, de a témája (és a jó trailere) miatt biztos nagyon sokan megnézték, akiknek nem való. Egyszer jó volt, de többet vártam. Ha ismerném jobban a rendezőt, talán nem így lenne. Régóta érdekel az Only Lovers Left Alive - na annak most már egész más elvárásokkal fogok majd nekiülni, mert most már biztosan tudom, hogy nem olyan lesz, amire számítok. Kár érte, mert valahol érzem, hogy a megfelelő közelítéssel ezt a filmet sokkal jobban élvezhettem volna, de annyira azért nem volt jó, hogy emiatt még egyszer nekiüljek.

In Bruges
Tudtam előre, hogy a magyar címe mindent elront ennek a filmnek, már előre érezni lehetett, hogy köze sincs semmihez, de így utólag tényleg nem értem, hogy találhatta ezt ki bárki, majd hogy lehetett hogy további bárkik rábólintottak. Ez a film egyszerűen zseniális, rettentő hangulatos, de rétegfilm, nagyon nem való mindenkinek. El tudom képzelni, hogy mennyien jöttek ki csalódottan anno a moziból :)

El Camino - A Breaking Bad movie
Sokáig nem néztem Breaking Bad-et, tipikusan az a sorozat volt, amit mindenki hype-olt, csak erről beszéltek, de egyszerűen egyetlen mozzanata sem érdekelt. Biztos mindenkinek van ilyen. Egy idő után ez daccá vált, nem hittem el, hogy ennyit lehet valamiről pofázni, és semmi másról. Aztán másfél éve megnéztük. És hűb****meg! Szóval ez a film nem maradhatott ki. Igaz, amiket írnak, hogy egy közepes BB epizód szintjét hozza, de jó volt ebbe a világba visszatérni, és kellett, hogy lezárják Jesse sztoriját is, így nem kiemelkedő, de örülök, hogy elkészült, és hogy láthattam. (Lábjegyzet, hogy természetesen a Better Call Saul rajta van a listámon most már!)

Jojo Rabbit
Ez szerintem egy rettentően túlértékelt film. Waititi egy ripacs, de a film első kb egyharmadát még élveztem. A főszereplő srác és lány viszont egy idő után rettenetesen idegesített, a sztori lelassult, és olyan irányba kanyarodott, hogy valahogy nem tudott érdekelni. Értem a mondanivalóját, de nem én vagyok a célközönség, ettől függetlenül nem bántam meg, hogy láttam, egyszer jó volt.

Berlin Calling
Asszony akarta megnézni, ő közelebb áll ehhez a partivilághoz, amit képvisel, én meg a lehető legtávolabb. Nem tetszett, Paul Kalkbrenner pedig egy Censored!.

The Big Lebowski
Tudom, hogy klasszikus, de sosem láttam (mennyi ilyen van még!). Egy barátom kedvenc filmje, a barátomat nagyon kedvelem, és bízom az ízlésében és a stílusában, így kíváncsi voltam a filmre, de még csak egy trailert sem láttam soha, a szkriptet sem olvastam, így egyáltalán nem tudtam mi fog következni. Nagyon élveztem és sosem fogom elfelejteni azt a hangszínt, ahogy a narrátor azt mondja "Dude".

De Gronne Slagtere (Zöld Hentesek)
Ha nem ismeritek Anders Thomas Jensen trilógiáját (ez, Ádám Almái, Gengszterek Fogadója), és nyitottak vagytok valamire, aminek a végén csak pislogni fogtok és az jár a fejetekben, hogy "mi a fa**t láttam!?", akkor ajánlom. Mindet láttam már, ez második nézés volt asszony kedvéért. Szinkronnal sajnos, mert sehol nem találtam összepasszoló feliratot és filmverziót, de ha tehetitek eredetiben nézzétek. Nézzétek és lássátok Mads Mikkelsent, mielőtt hollywoodba ment :D

Hector and the Search for Happiness
Volt egy nagyon olyan este, amikor nem tudtuk mit nézzünk, és megnéztem mindent, ami az évek alat felgyűlt (a fenti lista) és asszony-kompatibilis volt. És akkor rájöttem, hogy London és Simon Pegg nekem hiányzik. Rákerestem a filmjeire és ezt dobta a gép. Szerintem aranyos, kedves, humoros, könnyedd. Inkább romantikus, de kettőnknek pont jó volt, nagyon élveztük.

Solo: A Star Wars story
Ezt épp most fejeztem be. Hú, hát ez szar volt. Sajnos. A másik, amit szinkronnal néztem, valahogy a Star Wars nekem "szinkronos", biztos, hogy ez is sokat rontott rajta. De mindegy, mert minden tekintetben szar volt, még azt sem éreztem, hogy dejó kicsit visszatérni. Kár érte, mert a Rogue One piszkosul jó volt, szerintem nagyon sok van ebben a kiegészítő műfajban, de én is abba a táborba tartozom, akik szerint a Star Wars-t a jelenlegi formájában el kellene engedni, a Disney-t pedig kilőni a napba. (Kivéve a Mandraloriant :) )

Ennyi, termékeny időszak volt, talán ki is hagytam valamit, ha eszembe jut, majd leírom.

  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
19 hours ago, UC said:

Egynek elment, de semmi maradandó, két hónap sem telt el, de szinte semmire nem emlékszem belőle.

Pedig Steve Buscemi 10/10-es Hruscsov szerepében. :D A Beriját alakító színész játéka is garantált humorforrás. Én már vagy bő két éve láttam, még moziban, de arra még mindig emlékszem, hogy néhol beszartam rajta a röhögéstől. (A sztorit már persze ismertem a történelemből.) Meg kéne nézni újra.

Az In Bruges nekem is az egyik kedvencem. Ha tetszett, ajánlom a Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Három óriásplakát Ebbing határában) című filmet, ugyanannak az író-rendezőnek az alkotása (Martin McDonagh), nagyon hasonló zsánerű film, és legalább annyira tükrözi McDonagh zsenialitását.

Az elmúlt két hónapban én is láttam jó pár filmet, majd talán írok róluk, volt köztük néhány kifejezetten kellemes darab.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

UC

Köszönöm a tippet, utánanézek, tényleg jó lenne valami hasonló hangulatú filmet megnézni.

A Stalinra visszatárve egyetértek, Buscemi toronymagasan a legjobb volt, imádom azt a pasit. De a többiekre sem lehet egy szavam sem, Jeffrey Tambor és Jason Isaacs volt még számomra a húzónév, és nem csalódtam bennük. Valahogy az összkép mégsem jött át számomra - hozzátéve, hogy nem vagyok túl nagy törlénelemguru, az egész hátteret csak nyomokban ismerem, annyira, amennyire az iskolában tudni kell, és azt is valószínűleg rosszul. De sokszor eszembe jutott már, hogy talán csak rossz pillanatomban láttam a filmet, és ezért nem értékeltem annyira. Mindazonáltal voltak jelenetek tömegével, amikor engem is nagyon megnevettetett.

(Utálag visszanézve valami borzalmas, hogy mennyire félregépelek, elnézést érte, meg kell tanulnom türelmesen átnézni, amit írok.)

Link to comment
Share on other sites

MailMan
On 6/8/2020 at 7:45 PM, UC said:

In Bruges
Tudtam előre, hogy a magyar címe mindent elront ennek a filmnek, már előre érezni lehetett, hogy köze sincs semmihez, de így utólag tényleg nem értem, hogy találhatta ezt ki bárki, majd hogy lehetett hogy további bárkik rábólintottak. Ez a film egyszerűen zseniális, rettentő hangulatos, de rétegfilm, nagyon nem való mindenkinek. El tudom képzelni, hogy mennyien jöttek ki csalódottan anno a moziból :)

Milyen érdekes, én pont most néztem meg újra sok-sok év után, és jóval kevésbé ütött, mint elsőre... Nagyon jók az alakítások (különösen Brendan Gleeson), de mintha valahogy nem tudná eldönteni, milyen műfajba tartozik, és milyen üzenetet akar közvetíteni. Ettől még nagyon jó és élvezhető film, de úgy érzem, a rendező később a Three Billboards...-ban valahogy sokkal jobban ráérzett arra, amit át akart adni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A texasi láncfűrészes mészárlás: A kezdet - 2006
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Leírás : 
Egy asszony a mészárszéken szüli meg gyermekét. A rémisztő baba a kukában végzi, ahonnan a Hewitt-família egyik guberáló tagja szedi ki és viszi haza. A kinézete miatt sokat csúfolták az iskolában szegénykét, míg felnőve maszkkal rejti el torz arcát és azon a mészárszéken dolgozik, ahol megszületett. Csakhogy az üzemet bezárják, ezért Thomas Hewittnek is felmondanak, akinek első áldozata a durva főnöke lesz. Ekkor tűnik fel a színen két srác, aki megkapta a behívóját Vietnamba. Előtte nagy búcsú bulira készülnek a barátnőikkel, de ehelyett a pokol várja őket.

Vélemény : 
A széria eddigi legjobb darabja szerintem. Kellően izgalmas és véres. 

A végén mindenki meghal; bár ez a 2006-os horrorokban pont bevett gyakorlat


Tetszett az autóbaleset is, meg a kor szelleme, a régi autók. A képi világa és a feelingje is ott van, tényleg ez a fényes délután nézve, úgy hogy a filmben is nappal van, lehet rettegni :D nem hiába a műfaj egyik legjobbja.

9/10
 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/8/2020 at 8:45 PM, UC said:

In Bruges
Tudtam előre, hogy a magyar címe mindent elront ennek a filmnek, már előre érezni lehetett, hogy köze sincs semmihez, de így utólag tényleg nem értem, hogy találhatta ezt ki bárki, majd hogy lehetett hogy további bárkik rábólintottak. Ez a film egyszerűen zseniális, rettentő hangulatos, de rétegfilm, nagyon nem való mindenkinek. El tudom képzelni, hogy mennyien jöttek ki csalódottan anno a moziból

Ez tényleg zseniális film, megnéztem már vagy ötször! :D 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Kapj el, ha tudsz! - 2002
Catch Me If You Can

Leírás : 
Frank W. Abagnale dolgozott orvosként, ügyvédként és egy nagy légitársaság másodpilótájaként - és mindezt a huszonegyedik születésnapja előtt. A szélhámosság nagymestere emellett briliáns csekkhamisító is volt, szakértelme több millió dollárt hozott neki a konyhára. Carl Hanratty FBI ügynök legfontosabb küldetésének tartotta, hogy elkapja Franket és a törvény színe elé vigye, de Frank mindig egy lépéssel előtte járt és a hajsza folytatására kényszerítette.

vélemény : 
Egy igaz történet alapján készült izgalmas, szórakoztató film. Megkapó '60-as évek légköre, az autók, a nemzetközi helyszínek, izgalmas grandiózus történt. 

10/10

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Largo Winch - Az örökös (2008)
 
 
Leírás : 
Nero Winch, a dúsgazdag mágnás árvaházban nőtt fel, így örökbefogad egy fiút, Largo Winchet. Ann Ferguson feltett szándéka, hogy megszerzi a hatalmas Winch vagyont, ezért megölik Nerót, és hogy az öröklés egyszerűbb legyen, Largót is üldözőbe veszi. Largo megesküszik, hogy kideríti az igazságot és bosszút áll, de közben éppen apja gyilkosai elől kell menekülnie.
 
Vélemény : 
Annak idején, még sokkal fiatalabb koromban a Largo Winch képregényeket imádtam, így nagyon megörültem mikor belebotlottam a filmbe, és kérdeztem is magamtól, hogy ez eddig hogy kerülte el a figyelmem? 
természetesen bosszantóan sok az eltérés a képregényhez képest mondhatni kb az egész story.


Nerio, a képregényben háztetőről dobtrák le, itt víz alá rántották. Largo törökországban és más módon került börtönbe nem Braziliában stb.


Hát, ha eltekintek attól, hogy a képregény mit tartalmazott akkor egész jó kis akció kalandfilm. Mármint úgy önmagában. 
 
9/10
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Hacksaw Ridge talán negyedszerre.
Még mindig imádom. Andrew Garfield tökéletes a szerepben, a kicsit selypítő délies akcentusa nagyon megy a karakteréhez. Az összecsapások jó kis Mel Gibson rendezte cafatolódós vérfürdők, de nyilván nem ez a film lényege (sőt a háború inkább csak az utolsó harmada). A "please help me lord, help me get one more, just one more" részen simán bekönnyeztem, nem tudom korábban is elérte-e már :) . 

Illetve a végén van az ilyen filmeknél "szokásos" valódi élménybeszámoló interview a túlélőkkel, és külön tetszik hogy mesél olyat amit aztán konkrétan beleírtak a filmbe is (a vakulós rész). Desmond Doss 2008-ban hunyt el, nagyon fura és egyszerre jó érzés valamiért hogy egy ilyen ember élete az enyémmel átfedésben van. Valahogy sokkal közelebb hozza a filmes élményt is visszamenőleg, összehasonlítva pl. Da Vinci-vel vagy Christopher Colombus-al, Winston Churchill-el, Julius Ceasar-al és hasonló nagyságú történelmi személyekkel, akik - bár vitathatatlanul valósak voltak nyilván - inkább élnek távoli legendaként, már-már "kicsit fiktív karakterként" számomra a sok köréjük szőtt történet, feldolgozás miatt.

Ezért (is) szeretem nagyon pl. a Band of Brothers-t is.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Álom doktor (Doctor Sleep)

A Kubrick-féle Ragyogást nem láttam, eltántorított, hogy King nem tartotta jó feldolgozásnak, aztán meg azóta valahogy elkerültem (pedig csak nem ártana). Ez a film a Ragyogás folytatásának készült könyvből készült film, de ugyanakkor a Kubrick-féle Ragyogás folytatása. Kicsit fura így, kíváncsi lennék a könyvvel állított párhuzamra, mert ha jól emlékszem, a könyvben felrobbant a szálló a végén, míg a Kubrick-félében nem - itt most pedig megint áll, mintha mi sem történt volna. .... namindegy.

A film lassú sodrású, ráérősen hömpölyög, a kezdetektől inkább misztikus, semmint feszes vagy rémisztő. De jól áll neki, fenn tudta tartani az érdeklődésemet, a lassan, kényelmesen elmesélt konfliktus ellenére sem éreztem, hogy siettetném. Két és fél óra volt, de szép, kielégítő ívet húzott, ráérősen építkezett egészen a befejezésig. Különösen tetszett a kalapos Rose-t alakító színésznő, nagyjából minden jelenete. 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
On 6/22/2020 at 2:45 PM, Leon121 said:

Álom doktor (Doctor Sleep)

A Kubrick-féle Ragyogást nem láttam, eltántorított, hogy King nem tartotta jó feldolgozásnak, aztán meg azóta valahogy elkerültem (pedig csak nem ártana). Ez a film a Ragyogás folytatásának készült könyvből készült film, de ugyanakkor a Kubrick-féle Ragyogás folytatása. Kicsit fura így, kíváncsi lennék a könyvvel állított párhuzamra, mert ha jól emlékszem, a könyvben felrobbant a szálló a végén, míg a Kubrick-félében nem - itt most pedig megint áll, mintha mi sem történt volna. .... namindegy.

A film lassú sodrású, ráérősen hömpölyög, a kezdetektől inkább misztikus, semmint feszes vagy rémisztő. De jól áll neki, fenn tudta tartani az érdeklődésemet, a lassan, kényelmesen elmesélt konfliktus ellenére sem éreztem, hogy siettetném. Két és fél óra volt, de szép, kielégítő ívet húzott, ráérősen építkezett egészen a befejezésig. Különösen tetszett a kalapos Rose-t alakító színésznő, nagyjából minden jelenete. 

Az első fele szerintem tök jó volt, aztán ahogy elérkezünk egy bizonyos helyszínre a film vége felé, gyakorlatilag semmi másból nem áll csak 1:1-ben (kameraállás, szöveg, mozgás, minden!) eljátsszák újra a Ragyogást csak kicserélt karakterekkel. Komolyan mint ha egy zenés fan montázst néznél a Ragyogás best of-ból, csak teljesen hiányzik a feszültség mert Linkin Parkot vágtak alá.

Ajánlom a Ragyogást, talán nem fog akkorát ütni így hogy neked az tűnik majd akaratlanul is copypaste-nek a sok, Doctor Sleep által másolt jelenet miatt, de amúgy rohadt jó horror. Dög lassú, vontatott, semmi se történik, és olyan aláfestése van hogy beledermedsz a fotelba. Barátnőm King őrült és ő is azért nem nézte meg mert King leszólta, ahhoz képest a Ragyogás mellett labdába se rúgó Doctor Sleep-ért oda volt. Leszámítva hogy Ewan McGregor karakterének a konkrétan Doctor Sleep részét teljesen kivágták egy egyszer elmondós "segít elaludni" szövegen kívül. Állítólag ebből is akarnak rendezői változatot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...