Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

Joey
3 hours ago, gebali1991 said:

A Solarist inkább olvassátok, ha jót akartok magatoknak.

Bezzeg mikor múltkor leírtam hogy mekkora egy vacak csalódás volt, még senki nem értett velem egyet, Joey be is szólt valami... joeysat. :dry:

Az Event Horizont kutyáztad, szóval minden pofon jó helyre ment. -_-

 

3 hours ago, -OJ- said:

A Sunshine és a Halálhajó is teljesen jó filmek. Egyszer mindkettőt érdemes megnézni.

 

Hold

Gravitáció

Csillagok között

Mentőexpedíció

Cargo (2009)

Utazók (2016)

Élet (2017)

A forrás (2006)

Battlestar Galactica sorozat

 

Régebbről: A gömb, Solaris, A mélység titka, Outland (Gyilkos bolygó, LOL), Screamers, Kedves ellenségem

És ezekben az a közös, hogy... van bennük űrhajó? :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1
2 hours ago, Joey said:

Az Event Horizont kutyáztad, szóval minden pofon jó helyre ment. -_-

 

És ezekben az a közös, hogy... van bennük űrhajó? :D

A Forrásban csak kinda űrhajó. :D

Link to comment
Share on other sites

Joey
1 hour ago, Hor1 said:

A Forrásban csak kinda űrhajó. :D

Ne is emlekeztess arra a fostengerre. Koszonom szepen. Kellemes estet es tovabbi jo szurkolast kivanok neked. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hor1
10 hours ago, Joey said:

Ne is emlekeztess arra a fostengerre. Koszonom szepen. Kellemes estet es tovabbi jo szurkolast kivanok neked. 

B.uzi

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Terminátor - Sötét végzet

Tényleg a harmadik legjobb terminátoros film, ami tényleg nem mond sokat, ismerve a többit.

Igazából egy nagy baj van vele: teljesen felesleges. A történet semmit nem tesz az egészhez, gyakorlatilag 1 az 1-ben megismétlik a Terminátor 1 sztoriját, csak több karakterrel és kikacsintással. Az előző részek legalább kísérleteztek, amik általában szarul sültek el, de akkor is. 

Nem volt kifejezetten rossz film, az újfajta terminátor designja nekem kifejezetten bejött, egyedi és menő lett. Sarah Connor elég tökös ilyen idősen is, és sikerült néhány elég látványosan koreografált harcjelenetet is összehozni (mondjuk kicsit fura, hogy ezek nagyrésze közelharc, ami elég szokatlan az univerzumban azért). Csak éppen történetben semmit nem hozott, karakterekben se igazán, úgy általánosságban semmit nem tett hozzá az univerzumhoz, inkább olyan, mintha az első részt (soft) rebootolták volna. 

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Terminátor - Sötét végzet

Semmi extra, olyan mint az összes többi harmadik rész - és bevallom, nekem az előző sokkal jobban tetszett.

Sarah Connor tényleg vitt némi színt az egészbe, viszont Arnie csak a film közepén csatlakozik, és nem is igazán tett hozzá semmit. Akár ki is hagyhatták volna, annyira nincs súlya a jelenlétének. A mostani Terminátor elgondolása nekem is tetszett (bár ennyi folytatás után már nehéz igazán újjal előállni - lényegében a T-X is ugyanez volt), az őt játszó színész mosolygós képe már kevésbé. Hol van már a T2 Robert Patrickjának szűkszavúsága és fagyos tekintete...

Ami pedig nagyon nem tetszett, az a kőkemény feminizmus, ami sokszor már fullasztó mennyiségben áradt a filmből.

Spoiler

John Connort az első percben kiírják, ő már nem menő - ami ennyi film után igaz is. De helyette behoznak egy keménykedő pitsát, mint a világ új megmentőjét, akinél a kezében lévő puska többet nyom, mint ő maga, és ráadásul még mexikói is. Az őt védelmező fél-terminátor szintén nő, úgyhogy ezzel a LMBT mozgalom is megkapja a maga promócióját. Használható férfi karakter nem is jut szerephez, a jövő csakis a nőké, amiben max likvidálandó Terminátorként bukkanhatnak fel "gyenge férfiak"

Egyszer nézős, aztán gyorsan felejthető.

Pár év múlva jöhet az újabb remake harmadik rész.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Álomdoktor
Egyszer nézhető felejthető universe builder cucc, viszont van benne pár érdekes megoldás amit meglepően élveztem. A film utolsó fél órája viszont borzasztó gáz, gyakorlatilag 1:1-ben újrajátszatta az író / rendező páros az összes jelenetet a Ragyogásból, de 1:1-ben csont ugyanaz a kamera, mozdulatok, minden. Semmi szükség nem volt rá. Az pedig óriási gáz hogy megpróbálták visszahozni Jack Nicholson karakterét, csak épp a színészre nem futotta, és beöltöztettek valakit aki még csak nem is hasonlít rá, az utolsó hajszálig olyan parókával... ugh.

Teljesen fölösleges volt az egész. Egészen addig amíg vissza nem mentek a hotelhoz, ez egy önállóan is működő, fogyasztható film volt, ami annyiban kapcsolódik a Ragyogáshoz hogy a főszereplőnk, a felnőtt Danny, valamilyen traumatikus élmény után nőtt fel és lett alkoholista, illetve "ragyog", ennyi. Ezen felül egy teljesen önálló sztori volt ami teljesen jól működött is, aztán jött a Shining best moments highlight reel but with new actors, és meredek lejtmenettel a földbe állt. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A nyakék nyomában - 1996
Blood and Wine

Leírás : 
Alex, a minden hájjal megkent floridai borkereskedő eredeti módon próbálja meg föllendíteni akadozó üzletmenetét. A nagy ötlet egy vagyonos ügyfél megkopasztása, s a jutalom: egy csillagászati értékű gyémánt nyakék. Mindehhez persze profi bűntársra van szükség: kapóra jön a régi jó barát, a kasszafúróként az alvilágban is jó nevet szerzett Victor. A két élemedett betörő nagy műgonddal kivitelezett bűnténye azonban véresen komolyra fordul, amikor beleköp a levesükbe Alex gyanakvó felesége és a becsvágyó mostohafia...


Vélemény : 
Elég jó kis film. A cselekmény ugyan lineáris, némi fordulat azért akad benne, nincs kötelező happy end a végén. Ehhez társul a 1990-es évek Floridai hangulata (mesterien kihagyták a New York-i és a Kubai szálat, elvégre az egyik helyre el sem mentek végül a másikat meg csak nem mutatta). Eredeti (nem cgi) autós üldözés (bár amikor a Volvo fejen állva lement az árokba ott eléggé olyan volt mintha kötéllel húzták volna) és bunyó. 
Jack Nicholson, Stephen Dorff, Jennifer Lopez, Michael Caine pedig csak emelik a színvonalat.A vége pedig kifejezetten tetszett. 

7/10

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Mark Whalberg lesz Sully az Uncharted filmben, szóval temethetjük is előre az egészet.

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 11/6/2019 at 9:10 AM, Joey said:

Fogalmazzunk ugy, hogy a Sunshine legalabb jo film. Az utolso harmadat szokas nem kedvelni,

Egyetlen szóra nem emlékszem a filmből, csak arra, hogy a végét utáltam. Viszont találtam egy review-t, ami kiemeli, hogy Boyle milyen bátor volt, hogy Cillian Murphyn és Chris Evanson kívül jobbára kevésbé ismert arcokra építette a filmet. Ilyen 2007-ben még "kevésbé ismert arc" volt többek között Michelle Yeoh, Rose Byrne, Mark Strong és Hiroyuki Sanada. :)

31 minutes ago, SaltyDave said:

Mark Whalberg lesz Sully az Uncharted filmben

Kérdés, lesz-e a fején sapka?

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Éjszakai rohanás - 1988
Midnight Run

Leírás : 
Jack Walsh, az egykori chicagói zsaru össze van bilincselve Jonathan Mardukasszal. Mardukas, a lelkiismeretes könyvelő 15 millió dollárt tulajdonított el egy cégtől, amikor megtudta, hogy az a maffia tulajdonában van. A könyvelő fejére 100.000 dolláros jutalmat írtak ki, s persze Walsh nem engedni, hogy bárki is elorozza tőle ezt az óriási összeget. Az út New Yorkból Los Angelesbe repülőn 5 nyugodt óra, ám a több mint különös páros öt, kalandokban, izgalmakban, feszültségben igencsak bővelkedő nap alatt éri el úti célját.


Vélemény : 
hm, abban biztos vagyok hogy valamikor régebben láttam, mert több nagyon simerős jelenet is volt benne. 
Ez is még azon régiu jó filme közé tartozik ahol nins CGI, hanem rendesen szétlőnek/törnek dolgokat, és ez sokat javít az élményfaktoron. 
Egyébként egy road movie ez, akció elemekkel. Korabeli amerikai autó felhozatllal (Chevy Caprice rajongók ki ne hagyják). 
Az egész story is tök jó, van egy könnyed vígjáték jellege de valahol mégis komolyan vehető. A jó fiúk szerethetőek a rossz fiúj utálhatóak valamennyire. 

9/10

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
2 hours ago, Lord_KROK said:

Éjszakai rohanás - 1988

Valamelyik héten néztem meg én is újra. Bár ezt bármennyiszer meg tudom, ugyanis az egyik nagy kedvencem. Ennyit kevés filmen tudok röhögni, mint ezen.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
19 hours ago, Fujitsu said:

Valamelyik héten néztem meg én is újra. Bár ezt bármennyiszer meg tudom, ugyanis az egyik nagy kedvencem. Ennyit kevés filmen tudok röhögni, mint ezen.

Igen, én is meglepődtem milyen jó kis film volt :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mondjuk De Niro 2010 előtti filmjeiben ritkán kell csalódni. Rendezőként sem volt rossz, sőt: valamelyik nap néztük újra a Bronxi mesét, az is egy elsőosztályú film, bármennyiszer meg tudom nézni azt is.

Amit most mindenképpen meg akarok nézni moziban, az a The Irishman. Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel egy Scorsese-filmben; hát ezeknél nagyobb neveket nehéz találni a szakmában. Marha kíváncsi leszek; 209 perc a film, ilyen hosszút nem is tudom, hogy láttam-e már valaha. A gond az, hogy Pesten egyedül a Corvin mozi vetíti, az meg nekem nem a legjobb helyen van, de hát annyi baj legyen, majd megoldom valahogy (vagy metrózunk, vagy a Corvin Plázában parkolok).

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
7 minutes ago, Fujitsu said:

Mondjuk De Niro 2010 előtti filmjeiben ritkán kell csalódni. Rendezőként sem volt rossz, sőt: valamelyik nap néztük újra a Bronxi mesét, az is egy elsőosztályú film, bármennyiszer meg tudom nézni azt is.

Amit most mindenképpen meg akarok nézni moziban, az a The Irishman. Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel egy Scorsese-filmben; hát ezeknél nagyobb neveket nehéz találni a szakmában. Marha kíváncsi leszek; 209 perc a film, ilyen hosszút nem is tudom, hogy láttam-e már valaha. A gond az, hogy Pesten egyedül a Corvin mozi vetíti, az meg nekem nem a legjobb helyen van, de hát annyi baj legyen, majd megoldom valahogy (vagy metrózunk, vagy a Corvin Plázában parkolok).

Én láttam a Watchmen Director's Cut-ot, az 215 perc volt de igazából nem tűnt annyinak mert végig élveztem, bár az nem mozi volt. Az Irishman-t nem merném moziban bevállalni, jó lesz nekem ha kijön Netflixen.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nekem nincs Netflixem, és ha valamit, hát ezt jó lenne moziban látni. Főleg, hogy marha kevés filmet vetítenek manapság, ami kicsit is érdekelne (márciusban láttam a Vice-t, azóta nem is voltam mozi környékén sem). Ezért is sajnálom, hogy ezt is csak egy mozi tűzi műsorára, és pont nem a hozzám közeli Cinema City-k.

Link to comment
Share on other sites

bcom

The end of the f***ing world. S01. Beteg.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

A Stanfordi börtönkísérlet (2015 feldolgozás)

Nézzétek gyerekek. Seriously. Csak... nézzétek meg. Elvileg minden másodperce igaz.

Link to comment
Share on other sites

moody

Volt egyszer egy Hollywood

Hát ez nem jött át... Van ennek a filmnek valami értelme?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Toy Story 4

Klasszissal jobb, mint a 3 volt. Van értelmes sztorija, füle-farka, van mondanivalója, és bátran el mer szakadni a 20 éves első résztől. Nagyon tetszett.

 

FF: Hobbs & Shaw

Joggal kérdezhetitek, miért baszok el egyetlen másodpercet is ilyen szarokra? Én is ezt kérdezem magamtól. (Felkészül: Angel Has Fallen. Már belenéztem, az első 5 perc is botrány.)

 

Hunt for the Red October

Csak kíváncsi voltam, hogy a mostani Jack Ryan újraértelmezés mellett mennyire állnak még meg a régi Tom Clancy filmek. Ez, például, 30 éves lesz jövőre. Simán nézhető. Nyilván nem pörög, mint minden, ami manapság készül, de jó volt. 

 

Link to comment
Share on other sites

Viktor
17 hours ago, moody said:

Volt egyszer egy Hollywood

Hát ez nem jött át... Van ennek a filmnek valami értelme?

kb. év filmje szerintem. :D Miért ne lenne ? Valós, megtörtént eseményeket vesz alapul, Tarantino meg csavart rajta párat.

Link to comment
Share on other sites

moody
1 hour ago, Viktor said:

kb. év filmje szerintem. :D Miért ne lenne ? Valós, megtörtént eseményeket vesz alapul, Tarantino meg csavart rajta párat.

Én csak a film után olvastam el a háttér storyt. De basszus, egy film megnézéséhez miért kell tudnom egy megtörtént eseményt? Az egész mint ha nem haladna sehova, egy értelmetlen maszlag volt számomra.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
19 hours ago, SaltyDave said:

A Stanfordi börtönkísérlet (2015 feldolgozás)

Nézzétek gyerekek. Seriously. Csak... nézzétek meg. Elvileg minden másodperce igaz.

Nem rossz, de elég erősen fikció. Főleg mióta egy csomó pszichológiai kísérletről kiderül, hogy nem is úgy volt, illetve beleszóltak, befolyásoltak, statisztikát kozmetikáztak stb.

Link to comment
Share on other sites

Viktor
59 minutes ago, moody said:

Én csak a film után olvastam el a háttér storyt. De basszus, egy film megnézéséhez miért kell tudnom egy megtörtént eseményt? Az egész mint ha nem haladna sehova, egy értelmetlen maszlag volt számomra.

Nem tudom, hogy mennyire kell a háttértörténet ehhez. Hisz nélküle is simán élvezhető. Tényleg nem a Te filmed akkor.  :) Akkora jelenetei vannak a  két főszereplőnek.... már ezért érdemes megnézni.  Amúgy van eleje, közepe, vége, meg egy rendes története. 

Link to comment
Share on other sites

moody
1 minute ago, Viktor said:

Nem tudom, hogy mennyire kell a háttértörténet ehhez. Hisz nélküle is simán élvezhető. Tényleg nem a Te filmed akkor.  :) Akkora jelenetei vannak a  két főszereplőnek.... már ezért érdemes megnézni.  Amúgy van eleje, közepe, vége, meg egy rendes története. 

Pl Sharon Tate mit tesz hozzá a filmhez? De komolyan? Csak egy 

Spoiler

csali, hogy majd a film végén meghal aztán mégsem?

Nem kötekedni akarok, csak megérteni azt hogy ez miért jó film. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...