Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

bcom
11 hours ago, Fujitsu said:

Egy ilyen ijesztgetős, fikciós horror volt, ebből a műfajból még a jobbak közül való; egyszer meg lehetett nézni.

Pont erre gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Ja, egy filmet kifelejtettem.

Le Samurai (1967): a következő 50 évre karakterek egész sorozatát ihlette, szóval magas elvárásokkal álltam hozzá. A rendezés, a színészek, a zene mind kiváló. A történet alapvetően tetszett, de sok logikátlanság és következetlenség van benne, lehetett volna sokkal jobb is.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Amikor fúj a szél (1986)

Hidegháborús paranoia idején játszódó rajzfilm egy idős házaspárról, ahol a bácsi egy óvóhelyet kezd építeni, mert mi lesz ha lebombázzák a házát? 

A rajzstílus nagyon szép, techikailag egy öszvér: van benne szép kézzel rajzolt hátterek, 3D, stop motion, még valódi felvételek is bevágva. Az összhatás emiatt érdekes, de mégsem lógtak ki ezek a részek. Szereplőből kettő van, akik elég bohókásak, lényegében két lábon járó angol sztereotipiák (udvariasság minden - kivéve a tea - előtt).
humora elég földhözragadt és aranyos. Például a film elején a bácsinak rendszeresen a kezére csap a felesége, mert nehogy már a legszebb párnáit használja fel az óvóhelyre. A filmet végig áthatja az optimizmus, ami éles kontrasztban áll az olyan témákkal, mint az atombombák hatásai, háborúk hatása az átlagemberre, stb... amiket a két főszereplő megvitat, érzékletesen illusztrált jelenetekben.

Nem gyerekeknek való mű, mert néhol elég sötét és depressziós, egyáltalán nem mozgalmas, sok benne a beszélgetés és az üresjárat, de aki szereti a hidegháborús paranoiát, vagy a nem szokványos rajzfilmeket, az feltétlenül tegyen vele egy próbát, csak másfél óra. És erre lehet emlékezni.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Így neveld a sárkányodat 1-2

Az első részt már láttam korábban, akkor is nagyon tetszett, másodjára is kiváló. Olyan féle felnőtt mese, aminek lelke van, szerethető karakterekkel, fejlődéssel, humorral, és persze a legjobb a kisállat módjára viselkedő, imádnivaló sárkány. A második részt most láttam először, de nem okozott csalódást, szép, érzelmes történet. Picit furcsa a ritmusa, először úgy tűnik, hogy hamar vége, aztán jön egy nem látott csavar, és egy második klimax, ez picit kizökkentett - de ezzel együtt is igazi minőségi animációs film, szerintem nem lehet nem szeretni. 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Bólogatok.

Link to comment
Share on other sites

bcom

Ha már King, elkezdtem a Castle Rockot. Ettől azért kicsit tartok. Hallottam róla valami negatívot. Habár kritikát szándékosan nem olvastam. Három rész lement, hangulat eddig tetszik. Emlegették Nan Falatozóját és mintha az első vagy második részben szó esett volna a Hasznos Holmik boltjáról is. És itt van Pangborn sheriff. Hát, nem tudom. Ő nagy kedvenc volt, de öregen sosem képzeltem el...

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Devil May Cry (12 részes anime)
Gondoltam megnézem mert még sosem láttam, és hát kellett valami új DMC tartalom így az 5. rész megjelenése előtt. Egy dögunalmas, semmiről se szóló vacak, egymástól független 20 perces epizódokkal, amikben Dante egy lusta emós kötsög szerepében szarik bele mindenbe, majd a végén 5 másodperc akcióban szitává lő valami generic random démont. Fujj, kerülendő.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Leon121

Marvel kapitány

Korrekt volt. A történet önmagában nem egy nagy szám, de egész ügyesen sikerült elmesélni, és fenn tudja tartani az érdeklődést. A karakterek teljesen rendben voltak, Fury lazább, Carol teljesen szimpatikus és tud mosolyogni is. A humor néhol nagyon jó, néhol kicsit erőltetett. A film első fele sokkal jobban működik, mint a vége, a beépült skrullok utáni hajsza egész feszült. Ehhez képest a végén az akció kifejezetten sótlan és ötlettelen lett, ilyen szintű langymeleg, kreativitás nélküli akciózást DC filmekben szoktunk meg, kár érte - de legalább nincs túlzottan túltolva.

Valahogy nem vonzott különösebben a film, alacsony elvárásokkal ültem le elé, de aztán kellemesen csalódtam. Nem csúcskategória a műfajon belül, de teljesen vállalható. A legelején az intro alatt meg elmorzsoltam egy könnycseppet, szép gesztus volt nagyon. :s46:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az kiderül, hogy mitől Marvel? Ezen valahogy nem tudom, túltenni magam. Mintha a Universal Pictures csinálna egy filmet, aminek a főszereplője Mr. Universal.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Alelnök (Vice): tömören összefoglalva ez egy demokratapárti nézőpontú film arról, hogy a készítők szerint a republikánus Dick Cheney miféle politikai pszichopata volt, és milyen stációkon keresztül jutott oda, hogy Bush alelnöke legyen 2001-től, és aztán ebben a szerepkörben mikre ragadtatta a végletekig gátlástalan, erkölcstelen személyisége és korlátlan hatalomvágya, és a ténykedése mekkora szart hozott a világra.

Meglehetősen ambivalens érzéseim támadtak ezzel a filmmel kapcsolatban. Az egyes jelenetek önmagukban egészen jól megkomponáltak, többnyire a színészek alakítása is rendben van, a főszereplő kifejezetten hitelesen játssza Cheney szerepét. Viszont Cheney életének egyes állomásai nincsenek kellően kifejtve, sok fontos részlet homályba vész, és a film olykor zavaróan csapong az egyes események között. Életrajzi filmnek nem elég részletes, politikai thrillernek nem elég cselekményes; 130 perces hossza ellenére hiányérzet marad a nézőben.

A forgatókönyv hitelessége is érdekes kérdés, hiszen itt szándékoltan egy nagyon erősen valósághű képet akartak festeni az alelnökről; ehhez képest azért olyan dolgokat is simán Cheney nyakába varrnak, amikhez nem sok köze lehetett, és a többi is jórészt feltételezéseken alapul – nem tudni, tényleg így volt-e. Úgyhogy egyszer meg lehet nézni, de kellő kritikával és távolságtartással érdemes kezelni a filmben látottakat.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
2 hours ago, payskin said:

Az kiderül, hogy mitől Marvel? Ezen valahogy nem tudom, túltenni magam. Mintha a Universal Pictures csinálna egy filmet, aminek a főszereplője Mr. Universal.

Nem tudom spoiler-e. Aki látta megmondhatja. Én még nem láttam, csak olvastam valahol.

Spoiler

Tőle örökli a nevet meg miegymást. :)

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
5 hours ago, payskin said:

Az kiderül, hogy mitől Marvel? Ezen valahogy nem tudom, túltenni magam. Mintha a Universal Pictures csinálna egy filmet, aminek a főszereplője Mr. Universal.

Az ugye megvan hogy nem a film találta fel ezt a karaktert? 1967-ből származik.

Bónusz: A DC oldalon is van egy Marvel kapitány :D

11 hours ago, Leon121 said:

Marvel kapitány

Korrekt volt. A történet önmagában nem egy nagy szám, de egész ügyesen sikerült elmesélni, és fenn tudja tartani az érdeklődést. A karakterek teljesen rendben voltak, Fury lazább, Carol teljesen szimpatikus és tud mosolyogni is. A humor néhol nagyon jó, néhol kicsit erőltetett. A film első fele sokkal jobban működik, mint a vége, a beépült skrullok utáni hajsza egész feszült. Ehhez képest a végén az akció kifejezetten sótlan és ötlettelen lett, ilyen szintű langymeleg, kreativitás nélküli akciózást DC filmekben szoktunk meg, kár érte - de legalább nincs túlzottan túltolva.

Valahogy nem vonzott különösebben a film, alacsony elvárásokkal ültem le elé, de aztán kellemesen csalódtam. Nem csúcskategória a műfajon belül, de teljesen vállalható. A legelején az intro alatt meg elmorzsoltam egy könnycseppet, szép gesztus volt nagyon. :s46:

Nekem a legmeglepőbb az volt, hogy az egész internetes hisztinek semmi köze a tényleges filmnek. Nem megbotránkoztató feminista mű, nem arculcsapás a férfiaknak, csak egy ártalmatlan eredettörténet kicsit kifacsartan elmesélve. Nem jobb és nem rosszabb mondjuk a Pókembernél vagy a Hangyánál.

Meg hogy a fanok valamiért kegyesek voltak és nem akadtak hogy hogy Nick Fury karaktere "el lett baszva" :D Ha SW-rajnogó szintre süllyednének, akkor már kaszával-kapával mennének a Disneynek, amiért "tönkre tették" Fury félszműségének a történetét (persze én imádtam):

Link to comment
Share on other sites

payskin
3 hours ago, gebali1991 said:

Az ugye megvan hogy nem a film találta fel ezt a karaktert? 1967-ből származik.

Meg. De nem segít a dolgon. Van egy képregény-kiadó cégem XYZ néven, létrehoztam egy rakás képregényhőst, nem csinálok n+1. alkalommal egy XYZ, akarom mondani XY-Z Kapitányt. Mert gagyi. Értem én, hogy elnevezni dolgokat a legnehezebb, és szegény Stan Lee-nek biztos rettentő szar napja lehetett, de akkor is. Úgy meg különösen gáz, hogy 27 évvel korábban már megcsinálta a DC. Na, mindegy, ez csak nekem ilyen... nem tudom. Nem tudok napirendre térni fölötte.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Megnéztem én is a Marvel Kapitányt, és a lehető legrosszabbat érzem, amit csak filmmel kapcsolatban tudok: semmit. Ahhoz nem elég rossz, hogy utáljam, ahhoz viszont nem is elég jó, hogy szeressem. Igazából a legnagyobb problémám, hogy az első bő egy órát untam, a maradékot meg majdhogynem fapofával néztem végig. Bár az is tény, hogy voltak benne jó dolgok.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
31 minutes ago, jardo said:

Ahhoz nem elég rossz, hogy utáljam

Ez para hogy jobb helyzet lenne, mint a semmilyen érzés.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
9 hours ago, payskin said:

Meg. De nem segít a dolgon. Van egy képregény-kiadó cégem XYZ néven, létrehoztam egy rakás képregényhőst, nem csinálok n+1. alkalommal egy XYZ, akarom mondani XY-Z Kapitányt. Mert gagyi. Értem én, hogy elnevezni dolgokat a legnehezebb, és szegény Stan Lee-nek biztos rettentő szar napja lehetett, de akkor is. Úgy meg különösen gáz, hogy 27 évvel korábban már megcsinálta a DC. Na, mindegy, ez csak nekem ilyen... nem tudom. Nem tudok napirendre térni fölötte.

Hát, a "marvel" ugye csodát jelent, gondolom amiatt is használták ezt. Fura, ja, aláírom. Mondjuk amikor létrejött, akkor nem volt olyan túlzottan komoly a képregényipar, mármint a hangnemét tekintve. Meg volt valami huzavona is a név körül, egy másik kiadónak volt az egyik karaktere, aztán a Marvel megszerezte a jogot, hogy sajátot csináljon, később meg a DC-hez került az eredeti Captain Marvel az említett kiadótól, de közben meg a Marvelnél futott ilyen néven sorozat, és ezért lett Shazam Captain Marvelből... vagy valami ilyesmi.

A filmben amúgy magyarázzák, hogy miért lett ez a neve, de csak azért, mert korábban is adott volt ez a név, szóval... :D

 

Link to comment
Share on other sites

jardo
7 hours ago, gebali1991 said:

Ez para hogy jobb helyzet lenne, mint a semmilyen érzés.

Nem úgy értem, hogy de jó lenne utálni, vagy utálni akarom:D De mondom máshogy: annyira nem rossz, hogy ne tetszene, annyira viszont nem is jó, hogy szeressem. Egyszerűen tök semleges.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
1 hour ago, Leon121 said:

Hát, a "marvel" ugye csodát jelent, gondolom amiatt is használták ezt. Fura, ja, aláírom. Mondjuk amikor létrejött, akkor nem volt olyan túlzottan komoly a képregényipar, mármint a hangnemét tekintve. Meg volt valami huzavona is a név körül, egy másik kiadónak volt az egyik karaktere, aztán a Marvel megszerezte a jogot, hogy sajátot csináljon, később meg a DC-hez került az eredeti Captain Marvel az említett kiadótól, de közben meg a Marvelnél futott ilyen néven sorozat, és ezért lett Shazam Captain Marvelből... vagy valami ilyesmi.

A filmben amúgy magyarázzák, hogy miért lett ez a neve, de csak azért, mert korábban is adott volt ez a név, szóval... :D

 

Igazából a filmben egyszer sem nevezik Marvel-ként, szóval technically az lenne a helyes fordítás hogy "Csodás kapitány" :D 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Captain Marvelous?

Captain Marvel
Egynek elment, de talán a leginkább generic / unalmas karakter, amivel nem lett volna baj még jó pár éve, de a MARVEL ennél jóval magasabbra tette a lécet más origin filmekben (Thor pl.) ami hát... sokadjára már erősen veszít a recept fényéből. Carol amúgy szimpi karakter, a vicceskedés jópofa volt bár kicsit talán túlságosan rámentek a kisgyerek szintű viccekre. Jó volt viszontlátni pár karaktert későbbi filmekből (elsősorban Guardians of the Galaxy), elsősorban Ronon-t, sajnálom hogy vele nem foglalkoztak többet, legalább egy postcredits scene-ben hogy hogyan is került össze Thanos-al. Tetszett még hogy konzekvensek a világépítésben, a Kree hajók olyan "csavarosak" mint Ronon hajója a GotG 1-ben, a vadászok is. A 90s feeling sokszor nagyon átjött, még ha nem is az amerikai változatát éltem meg :D . Amit hiányoltam,

Spoiler

ha már megint a tesseract az aktuális McGuffin, akkor valami eldobott fél mondatos magyarázat lehetne mellé hogy titkos project keretein belül halászták ki az északi sark jege alól, vagy még is hogy került Mar-Vell-hez, ha korábban Steve Rogers hullámsírba vitte magával. Azért remélem Carol nem egymagában fogja szétcsapni Thanos-t, mert egy infinity stone ráfingott, Thanos-nak meg ott van nem csak az hanem az összes többi is. Oké hogy megsérült a kesztyű de maga a cucc elvileg elpusztíthatatlan, és számos példát láttunk már rá hogy mások is használják. Ronon simán belerakta a maga kis kalapácsába amit nem egy space Lannister kovácsolt, valami másik titán féleség Del Toro exposition flash videójában szintén letarolt egy bolygót az egyikkel a GotG-ben, szóval, na. Legyen csak csapatmunka rengeteg áldozattal, ne egyszemélyes felmentősereg.

Más:

Spoiler

Gyanús volt a hollywoodi propagandaüzenet a film második felében, szóval kicsit ráwikiztem hogy hogy is van ez a skrull-kree ellentét, és mi mást szedtek ki belőle mint azt hogy a specfikusan(!) határsértőnek megnevezett természetesen síró kisgyerekes családos idegen amúgy tök jó arc és csak otthont keres. Aha. Belem kifordul Hollywood-tól. 

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
On 3/12/2019 at 10:22 PM, SaltyDave said:

Captain Marvelous?

:

  Hide contents

Gyanús volt a hollywoodi propagandaüzenet a film második felében, szóval kicsit ráwikiztem hogy hogy is van ez a skrull-kree ellentét, és mi mást szedtek ki belőle mint azt hogy a specfikusan(!) határsértőnek megnevezett természetesen síró kisgyerekes családos idegen amúgy tök jó arc és csak otthont keres. Aha. Belem kifordul Hollywood-tól. 

 

Spoiler

Ez egy milliószor elsütött fordulat arról hogy ki az üldöző és ki az üldözött, 80+ évig senkit nem zavart :D De jah, szerintem is minden hatarsertot agyon kell lőni, kar hogy Puskasek idejében még nem így volt :/

De gondolom ez is olyan mint a barlang a Dagobah-n, csak az van ott amit magaddal viszel.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Aki látta már az Aquaman-t: van bármi köze a JL-hez, kell hozzá látni? Félre van rakva a film együtt mozizásra de a JL-t nem igazán akarom előtte megnézni...

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Talán ha 1 mondatban utalnak rá, azt se veszed észre, ha nem figyelsz.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

freezy
12 hours ago, SaltyDave said:

Aki látta már az Aquaman-t: van bármi köze a JL-hez, kell hozzá látni? Félre van rakva a film együtt mozizásra de a JL-t nem igazán akarom előtte megnézni...

Ahogy Ghost is írta, kb 1 mondatban van róla szó. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

freezy

Aquaman

Hát, pont azt kaptam, amire számítottam. Bő 2 órát bambultam ki a fejemből, azt' jó' van. Nem váltotta meg a világot, közel sem. Az az 5 másodperc, amikor Arthur felveszi a páncélt, az  fhasza. Kár, hogy a trailerben már ellőtték, meg minden létező platformon lespoilerezték, ahol csak lehetett, ha az ember nem ment el a premier napján a filmre:)

The House That Jack Built

Jó volt. Szokásos Von Trier minőség, hangulat, betegség. Talán egy nagyon picit többet vártam tőle, az utolsó 30-35 percnél elkezdtem kicsit ásítozni, de amúgy tetszett. Azt azért remélem, hogy Matt Dillonnal soha nem találkozok össze az utcán. 

Triple Frontier

Hát rohadjak meg, a három film közül ez tetszett a legjobban..Pedig a Netflixes filmeket fenntartásokkal kezelem és erre is nagyon nehezen vettem rá magam, hogy megnézzem, de valami megfogott a hangulatában, amit képekről láttam + a szereplőgárdával is szimpatizáltam. Szóval megnéztem, és jól tettem. Nem láttam trailert, nem nagyon olvastam utána, hogy miről szól, csak pár apróságot vágtam, és tökre nem ilyen filmre számítottam. Feszült, pörgős, izgalmas lett. Mind az 5 főszereplő jól tolta.

Spoiler

Arra számítottam, hogy valaki meg fog halni, de nem számíottam arra, hogy Affleck karaktere lesz, és arra sem, hogy milyen hirtelenséggel fog megtörténni. Tényleg meglepett.

Szóval szerintem érdemes rákukkantanotok, ha még nem láttátok. 

Link to comment
Share on other sites

Hor1

The OA Season 1

Ez lesz új Lost/Leftovers? Nem merném kijelenteni, de két nap alatt lement a 8 rész, és nem igazán tudom, hogy mit láttam. Azzal, hogy 1 óra után jön be a főcím, talán a leghosszabb cold open ever. :D Ad néhány választ, de felvet még több kérdést, szerencsére nem kell 2,5 évet várnom a folytatásra mint annak aki azonnal nézte, mert kinn van a 2. évad is.

Mindfuckot szeretők mindenképp adjanak egy esélyt, aztán vagy az egyik legjobb sorinak fogják látni, vagy a legnagyobb semmitmondó bullshitnek ever. :D

On 1/14/2019 at 8:12 AM, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Santa Clarita Diet Season 1

Egy próba volt, az elején majdnem kuka, aztán ahogy beleszokik az ember...sokszor egész vicces, váratlanul meglepő. Értem, hogy ezt a témát ilyen cukormázasan, túljátszással kell előadni, mert akkor van jó ellentét, csak kell egy kis idő alkalmazkodni az egész hangulathoz. Viszont amint ez megtörténik, nagyon darálható.

A második évad meg még jobbnak tűnik első pár rész alapján, összeszokottabbak a színészek.

Ebből is néztem 2 részt, szórakoztató limonádé.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...