Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

Joey

Getronak spoiler, ha túléli a vonatút lassú wifivel megvert kalandjait.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Razon

The Rundown/Welcome To The Jungle/Az amazonas kincse

Harcjelenetek közepesek (túl sok vágás/fényvillogás) , Rock és Sean vicces páros volt, jól szórakoztam.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Ezt enyhe célzásnak veszem, hogy ideje volna bezárni az előző topikot. :D Tudom hogy túlment már egy ideje a 100 oldalon, de őszintén szólva figyelembe véve a fórum (in)aktivitását, pont leszartam. Az egész komment limitnek ugye az volt az értelme, hogy kevesebb adatot kelljen kezelnie a szervernek és ne legyen túlterhelve. Na, ettől aztán nem kell félni. :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Banshee

Season 2

Meh, több bajom volt vele, mint élményem, de azért el lehet nézni. A vágás (mármint nem csak a pillanatnyi, hanem az általános editing) szerintem kritikán aluli, és az egész belesüppedt egy kényelmes, de idõnként brutális rendõrdrámába. Mármint ilyen procedural szinten.

A legnagyobb bajom talán, hogy az évad 80%-ban újra és újra elszalasztotta az "oh shit"-faktor padlógázait, a Dexter pl. második évadjában már az elsõ résztõl hajszálnyira volt a lebukástól, itt meg behozzák Hood elõásását meg a fiát is, de ezek erõtlenül el is tûnnek, hogy az elõzõ évadban szinte le is zárt vészforrást tovább hajkurásszák.

Így egészen az évad végéig alig van valami tényleges, zsigeri veszélyérzet, egyedül a nácik meg az indián nácik felbukkanása volt meredek.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Insurgentet akartam megnézni, de most látom Woodleynek rövid a haja benne, ezért már semmi sem motivál a megnézésre.

Link to comment
Share on other sites

oFF.

blackhat

közel sem olyan rossz, mint amekkora anyagi és kritikai bukta volt. azért nem is az a meg nem értett mestermû, mint amiként egy szûkebb réteg hivatkozik rá, de teljesen korrekt film.

Link to comment
Share on other sites

getro2

cannibal holocaust (1980)

:D

vicces csávó lehet ez a deodato.

george washington (2000)

ez meg ugyanolyan köldöknézõs indie, mint a short term 12, csak kevesebb felesleges drámával és több bambulással. annál jobb film azért bõven, de így se kötött le igazán, meg azt is olyan bénának érzem, ahogy a 10 éves gyerekek folyton az életrõl filozofálnak, ahelyett hogy bodri kutyát kergetnék vagy mittomén.

Link to comment
Share on other sites

Joey

cannibal holocaust (1980)

:D

vicces csávó lehet ez a deodato.

Neked ez ilyen fétis, hogy visszakérdezzen valaki vagy mi az anyám?

Tender, hozzád most nincs kedvem... -_-

Link to comment
Share on other sites

a880120

cannibal holocaust (1980)

:D

vicces csávó lehet ez a deodato.

george washington (2000)

köldöknézõs indie

Lúzer.

---------

Tehát kur.va unalmas és lószarról se szól...

Link to comment
Share on other sites

a880120

Ugye múltkor kicsit kiakadtam, hogy az It Followsnak(annak ellenére, hogy azért tetszet) mennyire bugyuta cselekménye volt, amit maximum úgy lehetett volna lenyelhetõvé tenni, ha hozzávágnak két percben egy becsületes magyarázatot, hogy mi miért történik.

Láttam múlt héten az Oculust... amiben szintén nincs magyarázat, hogy miért gyilkol a tükör. (démon vagy akármi) Viszont ezesetben rohadtul nem érdekelt, mert a cselekménye nem volt ostobaság.

------------

Ezt az embert kergeti a NAV, hogy ennyi filmet forgat egyszerre?

http://www.imdb.com/name/nm0000616/?ref_=tt_cl_t1

Link to comment
Share on other sites

getro2

Neked ez ilyen fétis, hogy visszakérdezzen valaki vagy mi az anyám?

Tender, hozzád most nincs kedvem... -_-

mivan :DD nincs kedvem minden filmet fejtegetni, pláne hogy errõl valószínûleg mindenki tudja legalább hallásból, micsoda is valójában. az általam beírt ismertetõk felét élbõl kukázhatnám, ha az lenne a fõcél, hogy mindegyikre reagáljon valaki :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

mivan :DD nincs kedvem minden filmet fejtegetni, pláne hogy erről valószínűleg mindenki tudja legalább hallásból, micsoda is valójában. az általam beírt ismertetők felét élből kukázhatnám, ha az lenne a főcél, hogy mindegyikre reagáljon valaki :D

Most könyörögjek, hogy elmondd mi a fasz bajod volt vele? -_-

Ugye múltkor kicsit kiakadtam, hogy az It Followsnak(annak ellenére, hogy azért tetszet) mennyire bugyuta cselekménye volt, amit maximum úgy lehetett volna lenyelhetővé tenni, ha hozzávágnak két percben egy becsületes magyarázatot, hogy mi miért történik.

Láttam múlt héten az Oculust... amiben szintén nincs magyarázat, hogy miért gyilkol a tükör. (démon vagy akármi) Viszont ezesetben rohadtul nem érdekelt, mert a cselekménye nem volt ostobaság.

Majd ha jön egy Bosnyák-térről szalajtott veszett hentes, hogy téged filézzen ki, ne a mamiknak a csirkemellet, előtte kérdezd meg, hogy miért akar megölni. Nem értem a gyilkosságnak miért kell értelmet adni.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Most könyörögjek, hogy elmondd mi a fasz bajod volt vele? -_-

most ez nagyon távoli példa lesz, de kicsit az jutott eszembe, mint a district 9-nál: nem hiszem el, hogy az ember ennyire lealjasodhat (ott ugye a földönkívüliekkel). tudom, szenzációhajhászás meg minden, de azért... karóra húznak egy bennszülöttet? felgyújtanak játékból egy kisebb falut? levideózzák, ahogy meg kell csonkítani az egyik társukat? hát ne már :D nem szúrná a szemem egyik se (na jó, egy kicsit lehet :D), de ha már ennyire ráment a doku stílusra, akkor lehetett volna kicsit reálisabban, kevesebb sokkhatással, meg több ismerkedéssel az elején. meg volt egy-két kisebb kiábrándító apróság is, pl amikor ilyen andalító zenét ráhúztak a belezésre, vagy a végén az a benyögött életbölcsesség (i wonder who the real cannibals are), na :D volt benne persze sok hangulatos elem is, ha 80-ban látom, lehet beveszem, hogy egy-két részt tényleg egy az egyben leforgattak így, de azért ez kicsit sok már.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Majd ha jön egy Bosnyák-térrõl szalajtott veszett hentes, hogy téged filézzen ki, ne a mamiknak a csirkemellet, elõtte kérdezd meg, hogy miért akar megölni. Nem értem a gyilkosságnak miért kell értelmet adni.

Nem a gyilkosságot, hanem a dugás hatására a másik emberre vándorló átkot kell megmagyarázni :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Jurassic World

Nagyon kevés része volt amirõl nem ordított a gagyi.

Nem a gyilkosságot, hanem a dugás hatására a másik emberre vándorló átkot kell megmagyarázni :D

Egy húzósabb nemibetegség.

Link to comment
Share on other sites

Joey

most ez nagyon távoli példa lesz, de kicsit az jutott eszembe, mint a district 9-nál: nem hiszem el, hogy az ember ennyire lealjasodhat (ott ugye a földönkívüliekkel). tudom, szenzációhajhászás meg minden, de azért... karóra húznak egy bennszülöttet? felgyújtanak játékból egy kisebb falut? levideózzák, ahogy meg kell csonkítani az egyik társukat? hát ne már :D nem szúrná a szemem egyik se (na jó, egy kicsit lehet :D), de ha már ennyire ráment a doku stílusra, akkor lehetett volna kicsit reálisabban, kevesebb sokkhatással, meg több ismerkedéssel az elején. meg volt egy-két kisebb kiábrándító apróság is, pl amikor ilyen andalító zenét ráhúztak a belezésre, vagy a végén az a benyögött életbölcsesség (i wonder who the real cannibals are), na :D volt benne persze sok hangulatos elem is, ha 80-ban látom, lehet beveszem, hogy egy-két részt tényleg egy az egyben leforgattak így, de azért ez kicsit sok már.

Elmondok egy meglepõ tényt: ez egy exploitation. Öncélú, a nézõk sokkolása az elsõdleges hatáskeltõ eszköze és te ezt szeretnéd elvenni tõle. Nézhetsz úgy akciófilmet, hogy hm... nem is lenne rossz, de szerintem túl sok az akció. :D

A real cannibalos rész meg a film felszíne, a Holocaust öniróniába töltött médiakritikájával viszont semmi probléma nincs, még ma is simán igaz és ez egy exploitationtõl több mint elég. Fõleg, ha hozzácsapod azt a tényt, hogy a történelem elsõ found footage filmjeként elég elõremutató darab. A marketingkampányról nem is szólva, amiért Deodatót börtönbe is akarták baszni, mert a színészek a szerzõdésük szerint eltûntek a nyilvánosság elõl és tényleg azt hitték, hogy snuff film a CH.

Ortolani zenéje pedig baromi jó kontraszt az emberi alkotás szépsége és a gonoszság ocsmánysága között, nem kell oda semmilyen drámai szarakodás, a képek bõven elegek hozzá.

A bennszülöttet meg nem õk húzták karóba, hanem a társai a törzsbõl. Ha azt hozod fel, hogy ez a film gonosz és az animal snuff miatt el kell égetni minden létezõ kópiát, akkor azt elfogadom, mert védhetetlen az az aspektusa, de itt jobbára marhaságokat hoztál fel most.

Link to comment
Share on other sites

getro2

az animal snuff csak a tekit érintette, nem? ok, az is elég húzós, de eszembe nem jutott ezt felhozni, pláne nem dózerolnám be az összes példányt csak ezért (még ha tényleg nincs is rá védhetõ magyarázat).

a maradékhoz. tehát nekem az volt itt a fõ problémám, hogy jön ezzel a sok exploation elemmel, ami oké, de akkor meg vállalja be izomból, és ne "finomítsa" a szenzációhajhász társadalomkritikával, mert ez itt pont, hogy öngól lenne, elvégre deodato maga is szándékosan túloz egy csomó mindenben. de ha ez itt tényleg önirónia, és az egész jelenséget kritizálja, a médiával és azok kritikusaival együtt (tehát az i wonder... blablabla is a végén), akkor nem szóltam, csak ez azért nem jött le olyan világosan.

once upon a time in america

valószínûleg a világ egyetlen három óránál hosszabb eposza, ahol nemhogy nem érdekel, hogy nincs szinte semmi akció, de csak bele is zavarna a képbe, annyira súlyosan rámtelepedett a film nosztalgikus hangulata. az viszont nagy kár, hogy ilyen bénán ábrázolja a szexualitást, egy-két jelenet annyira rosszul van felépítve, hogy nekem teljesen hazavágta a fõszereplõt. azért még így se túlzok nagyot, ha azt mondom, a legtöbb rendezõ egész pályafutása alatt nem tesz le annyit az asztalra, mint amennyit leone a karrierje legvégén mûvelt ezzel.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Tényleg öniróniáról van szó, elvégre exploitation rendező. Deodato csak egy helyen hibázott bele a kritikába, amikor a fejesekkel letiltatja a felvételeket. Ilyet el nem tudok képzelni.

Több állatot leöltek. Az elején azt a pézsmaakármit is, amit lekötöztek. Volt talán még valami, de nem emlékszem rá.

Link to comment
Share on other sites

Almier

Kb. 12 éves lehettem amikor láttam a Cannibal Holocaustot. A vicces benne az, hogy valószínûleg sokkal jobban bírtam akkor, mint most bírnám. Akkor csak simán érdekesnek találtam, bele se gondoltam, hogy igazi állatokat csinálnak ki. Ha most megnézném már valószínûleg felhúzna rendesen.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Engem Deodátóval kapcsolatban csak az érdekel, hogy a fas.zba nem tudott egy jó filmet se csinálni a CH után :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Aki szerint a Cut and Run nem jó, az nem ember a szememben.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Aki szerint a Cut and Run nem jó, az nem ember a szememben.

Megfogom nézni, a macska rúgjon meg - amint hozzámvágsz egy linket.

Link to comment
Share on other sites

getro2

run all night, 2015

biztos én vagyok értelmi fogyatékos, de nem fér a fejembe, hogy lehet az ilyen liam neeson-féle filléres akciófilmeknek még mindig piaca. chucknak ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Spy

Hát ez rohadt jó volt, majdnem Kingsman szint. Byrne és Statham egyedül elvitték volna a hátukon a filmet de a többiek is jól teljesítettek. Utóbbi évek(évtized?) egyik legjobb vígjátéka.

Soundtrack nem tetszett.

9/10

Link to comment
Share on other sites

oFF.

Spy

9/10

na, erre én is kíváncsi leszek, a kritika szereti, pedig előzetes alapján ugyanolyan ízléstelen szemét, mint a bridesmaids volt. azt is agyondicsérték, pedig semmivel nem volt jobb az átlag fingós-szarós vígjátéknál, csak ott éppen nők fosták meg hányták tele a filmet. csodás volt.

fantastic mr. fox

mostanában elkezdtem kedvenceket újrázni, úgyhogy wes anderson sem maradhatott ki. elsőre is imádtam, most még jobban bejött, simán a kedvencem tőle a rushmore mellett / után. kevés filmen nevettem ennyit mostanában, egy percnyi üresjárat nincs benne, gyakorlatilag minden második sor idézhető.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...