Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Xbox Játékok


jardo

Recommended Posts

nyrfan

Kíváncsi leszek a végére. Tegnap valamennyit haladtam vele este. 

Spoiler

Még a havas pályán vagyok, az egyik rádiótoronynál, a mellékküldetéseket csinálgatom sorban, meg a fejlesztésekhez gyűjtöm a nyersanyagot.

Ezt a részt egy darabig fejlesztgetik, a 6. meg már úgyis az új konzolra jön majd.

Az acsit is meg fogod kapni, biztos. Nekem volt olyan, még a 3.-nál ha jól emlékszem, hogy több hét, hónap után mikor elindítottam, akkor dobott be egy acsit. Ahogyan érkeznek a frissítések, majd bedobja.

 

Az érdekes üzletpolitikát meg erre írtam, hogy kicsit furcsa, hogy egy friss megjelenésű AA címet, ami ráadásul exklúzív, rögtön megjelenéskor beteszik az akciósan megvásárolható Xbox Game Pass-ba. Na mindegy, nekik biztos megéri így. Aki meg megvette, az nagyon jól járt vele!

Link to comment
Share on other sites

jardo

Hát ugye ha nézed az achikat, akkor némelyiknél írja, hogy hány százaléknál jársz, hogy meglegyen. Na, nekem a kampány achira azt írja, hogy 80%. :laugh:

Viszont neked akkor még van bőven, majd ha kész vagy, kíváncsi leszek, mit mondasz.

Amúgy a coop tuti csak golddal működik? :unsure:

Egyébként azt olvastam többször, több helyen is, hogy a Microsoft nyilatkozatai alapján elég népszerű a game pass szolgáltatás, illetve állítólag anyagilag is sikeres nekik, gondolom ezért éri meg betenni egy friss megjelenésű Forza Horizon 4-t vagy most a Gears 5-t.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Ja tudom, hogy ír %-ot az acsiknál. Nem lehet, hogy a mellékküldetések miatt rosszul számolta el, vagy ilyesmi? De szerintem szimplán csak bug. Biztos hogy másnál is előfordul, előbb utóbb biztos hogy patchelik. 

Coop-hoz nem tudom hogy kell-e gold. Szerintem, ha csak nem egy gépen, osztott képernyőn megy a játék, akkor kell hozzá. Bát ha jól tudom, olyan viszont van, hogy a Gold előfizetést megosztod valakivel. Annak utána kell néznem, hogy ez bárkivel működik-e.

Jövő hét szerdától szabadságon leszek, egyik este kipróbálhatjuk a coop-ot, ha ráérsz.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Se neked, se nekem nincs, úgyhogy a megosztás sem nagyon jöhet szóba. De ha megy valahogy mégis, akkor esténként én részemről benne vagyok egy coop végigjátszásban.

Egyébként kicsit utána olvastam a dolognak, rengetegen panaszkodnak a bugos achik miatt. Pontosabban az a lényeg nagyjából, hogy a save file-okkal van gond, mert a játék bizonyos esetekben csak ideiglenesen ment bizonyos állásokat, pl. hogy a következő fejezetet fel tudd oldani, stb. Viszont a ténylegesen mentett fájlok valamiért hibássá válhatnak, jobb esetben csak úgy érzékeli, hogy megragadtál x %-on és nem adja be a többi achit (de az ideiglenes mentések miatt tovább tudsz játszani), rosszabb esetben viszont teljesen használhatatlan lesz a mentés, és lehet kezdeni előről az egész játékot. Ahogy olvasom, mindkettőre elég sokan panaszkodnak, sőt, sokaknál pont ugyanúgy 80%-on áll meg a mérő, mint nekem.

Azért ez elég komoly bug a programban...

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Megnézzük. Kár hogy most nincs akciós gold.

Ja ez elég komoly bug. Pedig már alapból egy 13 gigás frissítéssel indult a telepítés. Remélem nálam ilyen mentési gond nem lesz, hogy elöröl kell kezdeni. Tegnap is töltött valami frissítést. 

De ezeket a hibákat tuti orvosolják majd.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Szerencsére nálam nem jött elő, de végig izgultam, mint k.urva a templomban. Tegnap vagy mikor volt nekem az a frissítés, teljesen be voltam szarva, nehogy elcsessze a játék vége előtt kicsivel a mentést. :D

Meg nekem majd azt kell megnézni, hogy meddig él a game pass előfizetésem. Ha jól emlékszem, még kb. 10-12 napig.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Nekem most is letöltött valami 300 megás frissítést. Tegnap ugyan ez volt. De a mentésekkel semmi gond.

Abba a 10-12 napba még belefér a jövő hét közepe simán. 

 

Egyébként van annyi "alkatrész" a játékban, amivel Jacket teljesen fel lehet fejleszteni?

 

Link to comment
Share on other sites

jardo

Bőven van elég alkatrész hozzá. De azért nem árt gyűjtögetni. :D Meg csináld a mellékküldetésekeket is, mert azokkal szerezhetőek meg azok az alkatrészek, amikkel a képességek utolsó, arany szintje kioldható.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

tudom, csinálom őket, már pár ilyen arany fejlesztést összegyűjtöttem. meg van pár képesség, ami ki van maxolva.

csak most hogy itt a havas pályán megyek, nem minden mellékküldetés helyszín van megjelölve. ez az open world beütés, hogy ide oda mész, nem annyira tetszik. Nem illik a játékhoz. szerintem.

Link to comment
Share on other sites

jardo
2 hours ago, nyrfan said:

tudom, csinálom őket, már pár ilyen arany fejlesztést összegyűjtöttem. meg van pár képesség, ami ki van maxolva.

csak most hogy itt a havas pályán megyek, nem minden mellékküldetés helyszín van megjelölve. ez az open world beütés, hogy ide oda mész, nem annyira tetszik. Nem illik a játékhoz. szerintem.

Egy ponton (ami főküldetés helyszín) majd kell valami radarral szkennelni a környéket, és ott meg fog mutatni elvileg minden helyszínt a mellékküldetésekhez. Vagy legrosszabb esetben nézel egy térképet Googleban. :D  Amúgy nem akarok spoilerezni, szerintem ez nem is az, de ha nem jön be az a félig-meddig nyitott világú megoldás, akkor a következő fejezet sem biztos, hogy tetszeni fog. :D

Nekem annyiból tetszett ez a megoldás, hogy kicsit újszerűbb lett tőle a játékmenet, meg így legalább a mellékküldetéseket is be lehetett hozni. Abban viszont igazad van, hogy ha már így csinálták, akkor sokkal több tartalommal, felfedezni valóval, titkos helyszínnel, random eseményekkel is megtölthették volna ezt a viszonylag nagy pályát.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

A korábbi képek alapján gondolom lesz valami sivatagos helyszin, arra gondolsz. 

Csak az a gondom ezzel az open world dologgal, hogy nagyon széttördeli a játékot. Nézegesd a térképet(ami eddig nem volt) hogy éppen hova menj, milyen mellékküldetést hagytál ki, ami esetleg hozzáad a sztorihoz. Könnyü unalmassá tenni így a játékot, hogy millió gyüjtögetni valo, meg mellékküldetést beleraknak. Azert far cryt ne csinaljanak belöle.

Most még pont a jég alatti bázison vagyok, de azzal a tüskés nagy döggel szívok. Hagytam is mára, csak felidegesít.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Igen, egy vörös homokos sivatagos pálya lesz a következő fejezet. Igazából olyan sok mellékküldetés nincs, hogy elvigye a fókuszt, és egyik sem ad semmit a történethez, kizárólag Jack fejlesztése miatt "kell" megcsinálni őket, az arany komponensek miatt. Meg ha megnézed, igazából csak illúzió a nyitott pálya, mert összességében azért nem olyan nagyok. Abban viszont egyetértek, teljesen open world sose legyen, kellenek az ilyen klasszikus, oldschool, lineáris shooterek. :) 

Egyébként ellentétben a GoW4-gyel, itt most igazán elkapott a nosztalgia, és előjöttek az eredeti trilógia emlékei, kicsit még el is érzékenyültem, hogy milyen jó kis élmény volt anno azokkal játszani. :D

Annál a résznél én is szívtam, de ha rájössz a taktikára, akkor nem olyan vészes. De figyelni kell, én is belefutottam olyanba, hogy sok-sok percnyi szenvedés után, mikor már alig volt élete, egyszer nem figyeltem és megölt. Na ott én is kikapcsoltam inkább. :D (Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy én normálon toltam, olyan kevés időm van játszani, hogy itt most elsősorban a játékélmény volt a fontos, nem akartam magam szívatni és idegesíteni.)

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Nekem a 2., meg a 3., rész jutott eszembe. A föld alatti részek. Meg az elején jacinto.

Engem is elkapott a nosztalgia. Szerintem valamikor újra is játszom őket, szép sorban.

A taktika megvan, csak már pár óra játék után, fáradtan én is ugy voltam, hogy majdnem meglett, de nem figyeltem, kiugrott es megölt. Na akkor ki is kapcsoltam.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Végére is értem a singleynek.

Tetszett ez a rész. Az előzőnél sokkal jobb volt. a 2 bossfight kicsit nehézkes volt, pár nekifutás kellett normál fokozaton is, hogy sikerüljön. Igaz manapság nagyon keveset játszom már, be is rozsdásodtam. Insane-en nem hiszem hogy nekiállnék már.

Ja és nekem beadta az acsikat a végén, nem volt bug.

Egyedül a 2 open world szerű pálya megoldás ami nem igazán tetszett. Szerintem feleslegesen növeli a játékidőt. Alapból szeretem a játékokban ezt a fejlesztgetős, alapanyag farmolós dolgot, de ebbe a játékban nagyon furcsa volt. Persze megértem a fejlesztőket, próbáltak kicsi újítani, 20x ugyan úgy, ugyan azt eladni sosem szerencsés.

Azt sajnálom, hogy most megint várni kell legalább 2-3 évet, hogy jöjjön új rész, és folytatódjon a sztori.

Goldra lehet hogy előfizetek, és kipróbálom az Escape, meg a horda módot. Csak az is jobb lenne ismerősökkel. Mert vadidegenekkel sokszor egy szenvedés az egész. Meg összeszedgetem a maradék collectiblest, kb 80%-át elsőre megtaláltam.

Remélem a következő részben visszahozzák már a bestia módot is. Az nagyon jó volt a 3. részben. Öcsémmel rengeteget toltuk.

Link to comment
Share on other sites

jardo

@nyrfan Én megpróbáltam az utolsó checkpointtól újra befejezni a játékot, hátha akkor beadja az achit, de nem történt semmi. Viszont 09.22-én lejár a game pass, addig meg újra már nem tudom kijátszani.

Esetleg majd ha valamikor lesz egy gold akció, hogy azt is pár száz forintért az ember után dobják, akkor nyomhatnánk majd egy coopot, legfeljebb akkor megszerzem (mondjuk ettől még baromira idegesítő...).

szerk.: Van egy ilyen infó a hivatalos oldalon: "Frissíts az Xbox Game Pass Ultimate csomagra, hogy részesülhess az Xbox Live Gold minden előnyéből, plusz még játszhass több mint 100 konzolra és számítógépre készült játékkal is." Nekem ebből az jön le, hogy a game pass ultimate egyben gold tagság is. :unsure: Na, csak meg kéne nézni, hogy megy-e a coop. :D Ha igen, akkor viszont reszkessetek, sáskák. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan
40 minutes ago, jardo said:

@nyrfan Én megpróbáltam az utolsó checkpointtól újra befejezni a játékot, hátha akkor beadja az achit, de nem történt semmi. Viszont 09.22-én lejár a game pass, addig meg újra már nem tudom kijátszani.

Esetleg majd ha valamikor lesz egy gold akció, hogy azt is pár száz forintért az ember után dobják, akkor nyomhatnánk majd egy coopot, legfeljebb akkor megszerzem (mondjuk ettől még baromira idegesítő...).

szerk.: Van egy ilyen infó a hivatalos oldalon: "Frissíts az Xbox Game Pass Ultimate csomagra, hogy részesülhess az Xbox Live Gold minden előnyéből, plusz még játszhass több mint 100 konzolra és számítógépre készült játékkal is." Nekem ebből az jön le, hogy a game pass ultimate egyben gold tagság is. :unsure: Na, csak meg kéne nézni, hogy megy-e a coop. :D Ha igen, akkor viszont reszkessetek, sáskák. :laugh:

Nálam nem volt gond. Lehet hogy amiatt sem, hogy később kezdtem el a játékot, nálam letöltött 2x is egy 300 mega körüli frissítást, ill jó pár egyéb acsi is jött, aztán így már nem volt gond a végén.

Ja neked Xbox Game Pass Ultimate van? Abban benne van a gold is. Nem is tudtad? :) Abban benne vannak a PC-s játékok is egyébként.

Én esténként ráérek, még a mikrofont kell előszednem. Ha más nem jön közbe, akkor most hétvégén itthon vagyok. Max ha látsz fent Live-on, írj rám.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Na, időközben nekem sajnos lejárt a game pass, úgyhogy egyelőre nem fog összejönni a coop. :sad: Viszont figyelni fogom, mikor lesz újra akciós, aztán esetleg akkor meg lehet majd próbálni, ha lesz még hozzá kedved. :smile:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Pont gondoltam is rá, hogy nálad meg le fog járni a game pass. csak nekem meg születésnapom volt, hétvégén nem nagyon voltam otthon, a többi nap, meg mindig közbejött valami. Maximum figyeljük az akciókat, biztos lesz ősszel valami, aztán akkor veszünk Goldot, vagy ultimate game pass-t.

 

Link to comment
Share on other sites

jardo

Csak kíváncsiságból megnéztem, mennyi most a game pass ultimate, a borítóképén 4k áthúzva, helyette 600 Ft. Meg is örültem, de aztán mikor megnyitottam, akkor ott már 4000 Ft-ot írt. Pedig már majdnem elhittem, hogy megint akciós.:D:sad:

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
18 hours ago, jardo said:

Csak kíváncsiságból megnéztem, mennyi most a game pass ultimate, a borítóképén 4k áthúzva, helyette 600 Ft. Meg is örültem, de aztán mikor megnyitottam, akkor ott már 4000 Ft-ot írt. Pedig már majdnem elhittem, hogy megint akciós.:D:sad:

Akciós is, de miután beazonosít téged, mint korábbi előfizetőt, onnantól már nem jár a kedvezmény. Csak első előfizetőknek.

Amit persze ki lehet játszani, csak regisztrálni kell egy új fiókot.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ja értem. Mindegy, várok, gold is szokott úgy akciós lenni, hogy mindenkinek, hátha ez is lesz. Ünnepekkor mondjuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
nyrfan
On 10/1/2019 at 8:29 PM, jardo said:

Ja értem. Mindegy, várok, gold is szokott úgy akciós lenni, hogy mindenkinek, hátha ez is lesz. Ünnepekkor mondjuk.

Jardo, itt van amire vártunk. Akcios az ultimate game pass, 300ftért 3 hónapot adnak. Én elöfizettem. Valamelyik este nem állunk neki a gearsnek?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
On 12/24/2019 at 12:39 AM, nyrfan said:

Jardo, itt van amire vártunk. Akcios az ultimate game pass, 300ftért 3 hónapot adnak. Én elöfizettem. Valamelyik este nem állunk neki a gearsnek?

Thx a figyelemfelhívásért, én is lecsaptam rá. Beizzítom X360 -on is.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jardo
On 12/24/2019 at 12:39 AM, nyrfan said:

Jardo, itt van amire vártunk. Akcios az ultimate game pass, 300ftért 3 hónapot adnak. Én elöfizettem. Valamelyik este nem állunk neki a gearsnek?

De, de, köszi, hogy szólsz! Valamikor két vendégség meg bejgli adag között intézem, aztán szólok, ha megvan. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...