Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Anime-manga The Final Season


-OJ-

Recommended Posts

skyeu67

Nos srácok, lehet magánvélemény, de ez a tavaszi szezon egy sz*r.

Egy animét nézek az is a Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru, második évada. Szánalom.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Nálam Nagato-Yuki-chan a kedvenc.

Slice-of-life, de egész tartalmas. Jó a humor, és moé pillanatok is ennivalóan aranyosak :wub:

A Ninja Slayer pedig annyira SZ*R, hogy az már jó, és muszáj nézni :biglol:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Jöhetne már az a nyári szezon -_-

Link to comment
Share on other sites

mustang42

No,kábé 1-1,5 hónap alatt végignéztem a Bleach összes (366) részét,és mint kezdõ,krva jó sorozat,azért is sajnálom hogy csak úgy véget ért! :sir: (Nincs valami folytatása?)

Amit most nézek az meg sz Attack on Titan,nem rossz,nem rossz,de annyira lekötni se tud...

Link to comment
Share on other sites

balu01

No,kábé 1-1,5 hónap alatt végignéztem a Bleach összes (366) részét,és mint kezdõ,krva jó sorozat,azért is sajnálom hogy csak úgy véget ért! :sir: (Nincs valami folytatása?)

Ha érdekel hogyan folytatódik, ott van a manga. A 480. fejezettel kezdõdik az, ami már nem volt benne az animében.
Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Amit most nézek az meg sz Attack on Titan,nem rossz,nem rossz,de annyira lekötni se tud...

Bleach után én inkább Fairy Tail-t vagy One Piece-t javasolnék :rolleyes:

És Black Lagoon-t B)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Csak én érzem úgy vagy tényleg eléggé tré eddig a F/SN UBW második fele? Az elsõ felénél tûkön ülve vártam a következõ epizódot, pedig ott még igazából történni se történt semmi. Itt meg van egy csomó esemény, viszont nagyon vonatott a tálalás...

Link to comment
Share on other sites

getro2

Csak én érzem úgy vagy tényleg eléggé tré eddig a F/SN UBW második fele? Az elsõ felénél tûkön ülve vártam a következõ epizódot, pedig ott még igazából történni se történt semmi. Itt meg van egy csomó esemény, viszont nagyon vonatott a tálalás...

ne már, ezért várom hónapok óta az érettségi végét, hogy kényelmesen nekifeküdjek :D meg is lep igazából ezt olvasni, hát kurva sok potenciál van benne, borzasztó érzés volt a végén abbahagyni.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Csak én érzem úgy vagy tényleg eléggé tré eddig a F/SN UBW második fele? Az elsõ felénél tûkön ülve vártam a következõ epizódot, pedig ott még igazából történni se történt semmi. Itt meg van egy csomó esemény, viszont nagyon vonatott a tálalás...

Csak azért, mert hétrõl-hétre nézzük, így szenvedõsebbnek hat.

Ha egyben nézhetnénk, pörögne az ^_^

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Csak azért, mert hétrõl-hétre nézzük, így szenvedõsebbnek hat.

Ha egyben nézhetnénk, pörögne az ^_^

Hát nem tudom, az õszit is ugyanilyen tempóban néztem, és az azért jobban volt adagolva.

Igazából a bajom az, hogy egyelõre nem látom, hogy hogy fog a sztori hátralévõ része beleférni a maradék 6 részbe anélkül, hogy el lenne kapkodva az egész.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Hát nem tudom, az õszit is ugyanilyen tempóban néztem, és az azért jobban volt adagolva.

Igazából a bajom az, hogy egyelõre nem látom, hogy hogy fog a sztori hátralévõ része beleférni a maradék 6 részbe anélkül, hogy el lenne kapkodva az egész.

Olyan sok minden már nem fog történni.

Még lesz egy 1vs1, aztán a végsõ dupla párbaj, és vége is.

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

No,kábé 1-1,5 hónap alatt végignéztem a Bleach összes (366) részét,és mint kezdõ,krva jó sorozat,azért is sajnálom hogy csak úgy véget ért! :sir: (Nincs valami folytatása?)

Amit most nézek az meg sz Attack on Titan,nem rossz,nem rossz,de annyira lekötni se tud...

És akkor most kezdd el nézni a One Piece-t. Utána a Bleach-et maximum egy középkategóriás animének fogod látni ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
-OJ-

Triage X

Kellemes csalódás volt ez a sorozat.

Ugyanaz mint a Highschool of the Dead, minden a csöcsök és fegyverek körül forgott, a zombikat hasonló értelmi szinten mozgó bûnözõkkel helyettesítve. A kétmondatban jellemezhetõ karakterek arra elegek voltak, hogy elõadják a sztorit, de a fanservicen kívül más emlékezetes jelenetük nem akadt. Az akciókból nem volt olyan sok, nagy részük csak szimpla lövöldözés, de az az egy-két verekedés jól nézett ki, és a karakterrajzok is végig tartották az egységes színvonalat.

Az iskolai élet szerencsére abszolút minimálisra vették, de a bûnüldözésbe sem folytak bele morálisan, megmaradtak az egyszerû fekete-fehér felállásnál.

A mangát pontról pontra követték, pár apróságot hagytak csak ki. Ezzel egészen a 9.kötet végéig dolgozták fel az eredeti cselekményt.

7/10

Egyszer bõven nézhetõ, legalábbis akció és ecchi fanoknak (utóbbi esetében talán jobb megvárni a Blu-Rayt). Más értéket nem érdemes keresni benne.

Assassination Classroom

Az elsõ 10 rész még nem igazán tetszett, mert azok csak az egyébként sem túl érdekes karakterek bemutatásával teltek el, holott az osztályban Nagisán és Karmán kívül mindenki más csak névtelen statiszta. Utána viszont egyre jobbak lettek a részek, ahogy változtak a szituációk és jöttek az ellenfelek. Koro-sensei pedig végig nagy arc volt, amihez rengeteget tett hozzá Fukuyama Jun. szinkronja.

7/10

A bejelentett folytatást pedig érdeklõdve várom, remélve hogy még jobbak lesznek a sztorik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Athesz

Ha esetleg valaki lemaradt volna róla (mint én :D )

RWBY második évad.

http://www.crunchyroll.com/rwby

Nagyon jó B)

rpAfCxXctlY

N7h2CZK6wdk

Link to comment
Share on other sites

Athesz

RWBY - Episode 12

Coco Adel B) :o :wub: Ez a jelenet 6 perctõl így ahogy van a nagy betûs BADASS :D

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Grisaia no Rakuen (3.évad)

Az elsõ évad nem nyerte el a tetszésemet, mivel az csak a fárasztó lányokról és az õ hihetetlen problémáikról szólt, ráadásul több helyen szükségtelenül eltértek az eredeti visual noveltõl.

Ez viszont lényegesen jobban sikerült. A Meikyuuhoz hasonlóan az egész a férfi fõszereplõ köré volt felépítve, míg a háreme csak annyit szerepelt, amire feltétlenül szükség volt. Éppen ezért a trilógia záró darabja is egy jóval sötétebb és kegyetlenebb, akcióban és gyilkolászásban gazdag darab lett, ami mellett még egy értékelhetõ bosszúsztorit is fel tudott mutatni.

A befejezés pedig szinte tökéletes, minden hárem-animének minimum így kellene végzõdnie.

8/10

Ezért megérte végigszenvedni a közepes elsõ évadot.

Seraph of the End 1.évad

Az elsõ rész tökéletes szemfényvesztés volt, a folytatás azonban pangott az ürességtõl.

A 12 rész nagy részét elpocsékolták a iskolai életre (a japán oktatási rendszernek még a vámpír-apokalipszis sem árthat) és shounen-sablon karakterekre, akik két mondatnál többet nem érdemeltek volna bemutató gyanánt. Ezzel szemben akcióból, hasznos információkból, vagy összességében Történetbõl alig kaptunk valamit.

Valójában négy részre elegendõ anyagot húztak ki egy teljes szezonra, nem csoda hogy ennyire unalmas és semmitmondó lett az évad kétharmada.

Legalább a rajzolás, az többnyire rendben volt. A karaktereknél gyakoriak voltak a közeliek, és olyankor õk jól néztek ki (távolról már nem annyira), a kültéri hátterek pedig egészen gyönyörûen festettek. A kevés akciójelent során azonban gyorsan zuhanni kezdett a színvonal. Lényegében DEEN minõségû a sorozat. Addig szép, míg keveset mozog.

5/10

Akció/háború/apokalipszis és a shounen kedvelõk felejtsék el.

Az emós bishi vámpírkák rajongói talán ellesznek vele, ha beérik azoknak a puszta látványával ^^"

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Hunter x Hunter 2011

Régóta esedékes pótlás, egyik ismerõsöm évek óta nyaggatott vele

Nagyon tetszett, élvezetem...

Aztán jött a Chimera Ant arc és kb azóta is az államat keresem :blink:

Hogy mit mûvelt itt a Madhouse te jó ég

9/10, de a CA arc 11/10

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Lényegében véget ért a Fate/Stay Night: UBW (jövõ héten már az Epilogue jön).

Nekem ez a második évad annyira nem tetszett :\ Meg az egész F/SN kevésbé jött be, mint a Fate/Zero. Túl sok volt az erõltetett, deus ex machina vagy asspull jellegû konfkliktuskezelés, a szereplõk sem voltak túlzottan szimpatikusak (Shiroutól a falra mászok :fuu: ). Az akciójelenetek jól sikerültek, zeneileg kellemes élmény, illetve a Nasuverse lore-ból több minden megvilágosodott számomra. De a Zerot komolyabbnak, felnõttesebbnek, szerethetõbbnek tartom.

7.5/10

Azért a Heaven's Feelt várom, nem is kicsit :)

Reggel átnéztem a nyári felhozatalt, ez valami katasztrófa a leírások alapján :\ Egyelõre a Durarara van egyedül a nézendõ listámon.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Mikagura Gakuen Kumikyoku

Akkora FUN volt ez a sorozat, amirõl a legtöbb iskolás cím csak álmodhat. Imádnivaló fõszereplõ és jópofa karakterek, látványos és szórakoztató csaták, vaskos humor és semmi melodráma (ami ne oldaná meg magát egy fél rész alatt), valamint nagyszerû betétdalok. Vagyis mindenbõl a legjobb, max a grafikára lehetett volna még rágyúrni egy kicsit.

8/10

Ritkán látni ilyen iskolás animét, amely ennyire jól magába foglalná a bolond fiatalság szellemét Hû de jó

Elviselnék belõle egy második évadot.

Lényegében véget ért a Fate/Stay Night: UBW (jövõ héten már az Epilogue jön).

Nekem ez a második évad annyira nem tetszett :\ Meg az egész F/SN kevésbé jött be, mint a Fate/Zero. Túl sok volt az erõltetett, deus ex machina vagy asspull jellegû konfkliktuskezelés, a szereplõk sem voltak túlzottan szimpatikusak (Shiroutól a falra mászok :fuu: ). Az akciójelenetek jól sikerültek, zeneileg kellemes élmény, illetve a Nasuverse lore-ból több minden megvilágosodott számomra. De a Zerot komolyabbnak, felnõttesebbnek, szerethetõbbnek tartom.

7.5/10

Nekem a DEEN film jobban tettszett.

Tömörebb, csak a lényeg van benne és semmi Bullshit, jobbak a zenék és szebbek a karakterrajzok, izgalmasabbak a harcok is.

Az 9/10, az ufotablenél csak az animáció volt jobb, de ezt még a Rin jelenetek sem húzzák 7/10 fölé.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Ha esetleg valaki lemaradt volna róla (mint én :D )

RWBY második évad.

Nem sietted el. :D Ha tartják az ütemet, akkor pár hónap múlva kezdõdhet a harmadik évad. HA tartják. Kérdéses, tekintve hogy a sorozat megalkotója, írója, fõ dizájnere és animátora, Monty Oum tavasszal 33 évesen meghalt egy kórházi kezelés közbeni allergiás reakció folytán. :( Az biztos, hogy a sorozat folytatódik, meg az is, hogy Monty nem vitte magával a sírba az elképzeléseit a történet folytatását illetõen, de hogy csúsznak-e vele vagy sem, az más kérdés.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Yamada-kun and the 7 Witches

Sok bosszúságot okozott ez a sorozat a mérhetetlen összecsapottsága révén, mikoris tucatjával dolgozták fel a fejezeteket egy-egy epizódhoz, aminek az lett az eredménye, hogy a szezon közepén mondhatni szétesett a sztori, és ezzel minden egyes fordulat logikátlanná és mondvacsinálttá vált.

Az elsõ négy rész még teljesen rendben volt és felettébb jól szórakoztam a szituáció megismerése közben. Aztán jött hat résznyi rohanás és totális elmebaj, mikor nézni is rossz volt a sok semmilyen karakter miatti mûdrámázást, miközben a fõszereplõk alig jutottak szóhoz, és szégyen szemre még a humort is kivágták ezekbõl a részekbõl. A végén viszont ismét értelmet nyertek a történések, és ami hatalmasat dobott a befejezésen, hogy nemcsak az egész boszorkányügyet, de még a románcot is kereken lezárták.

Éppen ezért kár is lenne folytatni a sorozatot, azzal csak elrontanák ezt a ritkaságszámba menõ lezárást. És a mangára sem vagyok kíváncsi. Itt a sztori vége és kész.

Az utolsó epizódok sikeresen felhúzták az értékelésem egy gyenge 7/10-re, pedig a szezon közepén még 5/10-et sem adtam volna neki.

Fate/stay night: Unlimited Blade Works 2

Az erõsen visszafogott elsõ évad után mindenki a második szezontól várta a megváltást, amiben majd a Fate/Zerohoz hasonlóan beindulhat végre a cselekmény, és elkezdenek hullani a fejek. Ez azonban elmaradt, így ez az évad is hosszas, ásításokkal méltatott idõhúzásokkal volt csak teli, és közben alig akadt olyan esemény, ami minimálisan megemelte volna a nézõk adrenalinszintjét. Elvétve az a néhány párbaj látványos tudott lenni ugyan (már amelyiket nem pofázták végig), de az uftable pár pillanatra szórta el most is a teljes büdzsét, így seperc alatt véget értek a harcok, még azelõtt hogy izgalmassá válhattak volna. Az észrevehetetlen zenék pedig semmilyen támogatást nem adtak a hangulat emeléséhez.

A túlzásba vitt részletesség szintén nem vált az évad elõnyére. Az ufotable amatõr módon, válogatás nélkül a legapróbb részleteket is átemelte a visual novelbõl, függetlenül attól hogy szükség van-e rájuk vagy sem. Így lett 25 rész egy olyan történetbõl, amit egy rendes forgatókönyvvel egy szezon alatt is feldolgozhattak volna úgy, hogy semmi említésre méltó nem marad ki az adaptációból. Így viszont kaptunk rengeteg sallangot, még több fanservicet amit csak a VN-olvasók képesek értékelni, és az önismétléssel túlzásba vitt karakter építést a hosszabb harcok helyett. A mellék karakterekre viszont alig pazaroltak szót, pedig lett volna rá idõ bõven.

Mint VN-olvasó és sorozat-rajongó, én elfogultságból megadok neki egy 8/10-et (fõleg egy ilyen epilógus után), de egy laikus nézõ, aki a Fate/Zero után érkezik ide, vagy itt kezdi az ismerkedést a Fate-univerzummal, az életét is elunja majd rajta. Szépnek szép, de az idõ nagy részében olyan száraz és kreativitás mentes, akár egy lexikont olvasgatni.

Plastic Memories

Nem mondanám, hogy egységesen jól szórakoztam a sorozaton. Az elsõ rész megvett kilóra, de aztán egyáltalán nem azt kaptam, mint amit a kezdés alapján várni lehetett. A begyûjtésekbõl származó drámával alig foglalkoztak, inkább az iroda alkalmazottainak megismerését szorgalmazták - megjegyzem, nem túl bölcsen, mert alig akadt köztük egy-két érdekes arc - és persze a két fõszereplõ közötti, hatalmas melodráma románcot. Ami akár jó is lehetett volna, ha nem szerencsétlenkedik el a sorozat kétharmadát, és csak az utolsó pár részben történik valódi elõrelépés a románc terén. A befejezést viszont nagyszerûen eltalálták. Semmi szirup, csak a kegyetlen valóság.

De 6/10-nél jobbra így nem tudom értékelni. A páros kapcsolatának elég lett volna pár epizód vagy egy film, az anime többi része pedig alig mutatott valami emlékezetest.

Re-Kan

Az anime változaton is érzõdik, hogy 4koma geg manga alapján készült, így összefüggõ történetre nem számíthatunk, gyakran még az egyes jeleneteket sem köti össze semmi. Ennek ellenére volt pár érdekesebb, drámai rész, mikor az elhunytak problémáját oldotta meg Amami, a sorozat nagy részért azonban a poénkodással próbálták eladni a készítõk. Sokszor sikertelenül, mivel minden epizódban ugyanazokat a poénokat tudták csak elsütni, és a karakterek is lehettek volna ennél érdekesebbek, mert így sok volt az üresjárat.

A szegényes rajzolás és a mosott hátterek pedig csak tovább rontották az anime színvonalát.

5.5/10

Tipikusan olyan anime, amit heti egy részben elnézegetünk, és viszonylag jól szórakozunk rajta, de egy héttel késõbb már a korábbi epizódra sem emlékszünk.

OreGaIru 2

Jóarc fõszereplõ ide vagy oda, ez a 'történet' mostanra egy szappanoperák szintjén álló, kíméletlenül angstos tini-melodrámává változott, amiben magától értetõdõ dolgokról filozofálnak a 40éves pszichiáterek gondolkodásával megáldott szereplõk, és közben nem haladnak egyrõl a kettõre.

És ez már elmondhatatlanul unalmas, amin a humor és a jól idõzített beszólások is csak nagyon nehezen tudnak javítani.

6/10

Egy kötet maradt hátra a LN-bõl, remélem azt még egy-két OVA-ban vagy filmben letudják, és azzal véget ér ez az értelmetlen szenvedés.

DanMachi

Az elsõ pár epizód alapján még úgy nézett ki, hogy ugyanolyan tartalommentes, háremépítõs fantasy sztori lesz, mint a Sword Art Online, de a közepétõl összekapta magát a cselekmény. Jöttek a tényleges kalandok, amirõl egy fantasy animenek szólnia kell, és mint minden rpg-küldetés végérõl, innen sem hiányozhatott egy hatalmas boss-fight.

A háremgyûjtést ugyan így is túlzásba vitték, de legalább voltak harcok, amikkel ellensúlyozták ezeket a gyengébb részeket. A karakterek viszont nem értek valami sokat. A fõszereplõ a tipikus hõs átlagarc (amit a legvégén azért megmagyaráznak, miért is õ a kiválasztott), a két nõi fõszereplõ azonban szinte semmit nem tett hozzá a történethez. Hestia egy agyonhypeolt, de valójában teljesen haszontalan és fárasztó karakter, aki csak a humor terén tudott idõnként felmutatni valamit, Aiz pedig hiába fontos a fõhõsnek, alig szerepelt egy pár epizódban.

Az animáció, rajzolás és szinkronhangok, ezek mind rendben voltak, bár egyik sem kiemelkedõ. A zene pedig max harmatosnak minõsíthetõ, egy ilyen témához ettõl epikusabb dallamok kellettek volna.

Gyengébb 7/10, amit fõleg a végsõ harc húzott fel.

Ha lesz folytatás, biztosan nézem tovább.

Punch Line

Nagyon nagy kár ezért a sorozatért :(

A Mappa pontosan ugyanazokon a részeken sült fel, mint korábban a Zankyou no Terror esetében.

Adott egy érdekes alapkoncepció, idõutazással és világmegmentéssel egybekötve (és itt is van gyermekkísérlet, valamint gonosz USA hadsereg), amihez nem voltak képesek egy értelmes cselekményt felépíteni, miközben a karakterek is harmatgyengék voltak. A sorozat elsõ, valamint az utolsó két része zseniális, a köztes kilenc rész azonban dögunalmas slice-of-life, amit csak elvétve tör meg egy kis akció vagy egy, a rejtély megoldásához vezetõ nyom megtalálása. De vagy nyolc részen át így is a teljes sötétségben tartják a nézõt, amivel csak azt érték el, hogy a többség idõ elõtt megunta és dobta.

Tényleg, pont olyan, mint a ZnT. És akárcsak ott, ez a sztori is 100x jobban mûködött volna egy 2órás mozifilmként.

Így csak egy kegyelem 7/10-et tudok adni ennek is.

Etotama

Egy fantasy - slice of life vígjátéknak megfelelt, de nem mondanám, hogy egységesen szórakoztató tudott lenni.

A fõ konfliktus nem sok érdekességet tartogatott, ennek ellenére az évad végéig várhattunk, míg Nyaa és Chuu lerendezte végre a csetepatéját, elõtte pedig csak az egyre unalmasabb edzõpárbajokkal múlatták az idõt, miközben a karakterek sem voltak annyira érdekesek, hogy eladják a rájuk épülõ epizódokat. A humorral sem lehettem maradéktalanul elégedett. Nyaatan ugyan pörgött rendesen, néha már az idegesítõ idiótaság határát súrolva, a többi szereplõ azonban alig mutatott valamit e téren. Amik mégis találóak voltak, mikor maguk a karakterek kezdtek el beszélni az epizódszámról, cenzúráról és fanservicerõl, stb.

A CGI chibiket pedig meglepõen jól használták, és egész igényesen néztek ki miattuk a harcok.

6/10

Folytatás nem kérek belõle.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Mint VN-olvasó és sorozat-rajongó, én elfogultságból megadok neki egy 8/10-et (fõleg egy ilyen epilógus után), de egy laikus nézõ, aki a Fate/Zero után érkezik ide, vagy itt kezdi az ismerkedést a Fate-univerzummal, az életét is elunja majd rajta. Szépnek szép, de az idõ nagy részében olyan száraz és kreativitás mentes, akár egy lexikont olvasgatni.

Agreed, az epilógus tényleg király lett. Nálam maradt egy erõs 7-es, szerintem az elsõ fele jobb volt, mint a második :\ A Zero pedig sokkal, de sokkal erõsebb lett, és hiába "additional" prequel az F/SN-hez, továbbra se bánom, hogy elõször azzal kezdtem a Nasuverses ismerkedést, mert ha ezzel indítok, akkor nagyjából ki is fullad az érdeklõdésem iránta.

Na majd a Heaven's Feel B)

Én most Sarai-ya Goyou-t nézek. Nagyon egyedi módon van megrajzolva, amit nem vesz be mindenki gyomra, viszont hozzá lehet szokni, a sztori meg a karakterekt pedig nagyon jónak tûnnek, remélem, hogy ez a színvonal marad a végéig.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Eh, várnom kellett volna, mielõtt elkezdem olvasni a One Punch Man-t :D Egyszerûen zseniális, ledaráltam egy nap alatt és most várhatok az újabb scanekre xD Hallottam, hogy lesz belõle anime is :huh: Nem nehéz megjósolni, hogy messze nem lesz olyan jó, mint a forrás :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

DanMachi

Gyengébb 7/10, amit fõleg a végsõ harc húzott fel.

Fel? Nálam le. :D Anime két harmadát végig vergõdi utána meg 3-4 epizód alatt félisten lesz. Nem vagyok meglepve de roppant eredeti...

Miért olyan nehéz hárem szál nélkül csinálni egy nyomorult dungeonos animét komoly hangulattal mikor százával van fantasy anime?!

---

Még az Arslan Senki megy ha már elkezdtem más semmi ...megint...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...