Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Anime-manga The Final Season


-OJ-

Recommended Posts

Hellnight

Hali!

Asszony közölte velem, hogy beszerezhetném neki a Tsubasa Kapitányt. Nah most a "feldolgozás" szinte mindenhol megtalálható, de az eredeti vagyis a 83-as az van valahol? Mondjuk az a sejtésem, hogyha még meg is lenne valahol az internet egy elrejtett zugába, magyar feliratot nem találnék hozzá. Valakinek valami ötlet esetleg? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

A japánok a fantázia háborúikat 99%-ban mechákkal vívják, így ez eléggé kikerülhetetlen elem egy katonás animeben ^_^

Áhh, féltem ,hogy nem kerülhetem el a mecha-kat , nem gondoltam volna ,hogy ha military akkor az egész mûfaj a mechákra fog épülni. Mondjuk a Code Geass-nál kibírtam.

A Valkyria Chronicles az megvolt, legalábbis játék formában ,és igen az egy remek példa, ilyenbõl szeretnék többet.

No de, kösz az ajánlásokat, lehet kezdem valami könnyebbel mint a Galatic Heroes, amint olvasom elég összetett darab, a klasszikus anime korából. Ilyennek csak tiszta fejjel ülök neki.

Lehet valamelyik Gundamal kezdem. (Eljött ennek is az ideje.... sish)

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

lehet kezdem valami könnyebbel mint a Galatic Heroes, amint olvasom elég összetett darab, a klasszikus anime korából. Ilyennek csak tiszta fejjel ülök neki.

Laza 180 rész :rolleyes:

Érdemes utánanézni és idõrendi sorrendben nézni, mert több elõzmény sorozat is van, nem a 110részessel kell kezdeni.

Link to comment
Share on other sites

balu01

Laza 180 rész :rolleyes:

Érdemes utánanézni és időrendi sorrendben nézni, mert több előzmény sorozat is van, nem a 110részessel kell kezdeni.

Volt valami bejelentés egy ideje hogy készül majd belőle egy új sorozat. Arról nincs valami újabb hír azóta? :unsure:
Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Volt valami bejelentés egy ideje hogy készül majd belõle egy új sorozat. Arról nincs valami újabb hír azóta? :unsure:

Azóta semmi új infó nincs.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Ez a Chihayafuru nagyon érdekes - a Yu-Gi-Oh! után elvesztettem a bizodalmamat minden olyan anime iránt, amiben egy kártyajáték a történet fõ központi motívuma, de mint a példa mutatja, vannak kivételek :) Eddig ráadásul eléggé epizodikus ahhoz, hogy ne akarjam egyben ledarálni az egészet, szépen, lassan le fog csordogálni ez az 50 rész, február végéig biztos jól elleszek vele.

Egy kérdés viszont: mkv-t formázott subbal át lehet konvertálni mp4-be úgy, hogy a formázott felirat megmaradjon? Sajnos a Samsung TV-m visszakódolja sima srt-be az .ass fájlokat az mkv-k esetében, és ez néhány animénél problémát okoz (pl. a Chihayafurunél van, hogy a képernyõ tetején és alján is van feliratrész, vagy a kártyán szereplõ vers is le van fordítva, miközben beszél valaki). Viszont mp4-nél ilyen probléma nincs, a DeadFish-es Durararát tökéletesen viszi a TV. Valamit tudtok ajánlani, hogy ne kelljen állandóan a laptop-HDMI-TV hármassal animéznem?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Egy kérdés viszont: mkv-t formázott subbal át lehet konvertálni mp4-be úgy, hogy a formázott felirat megmaradjon? Sajnos a Samsung TV-m visszakódolja sima srt-be az .ass fájlokat az mkv-k esetében, és ez néhány animénél problémát okoz (pl. a Chihayafurunél van, hogy a képernyő tetején és alján is van feliratrész, vagy a kártyán szereplő vers is le van fordítva, miközben beszél valaki). Viszont mp4-nél ilyen probléma nincs, a DeadFish-es Durararát tökéletesen viszi a TV. Valamit tudtok ajánlani, hogy ne kelljen állandóan a laptop-HDMI-TV hármassal animéznem?

HandBrake

Nyisd meg ezzel az mkv-t. A Subtitles résznél Add Track > válaszd ki az angol feliratot. Tegyél pipát a Burn In-hez.

A Chapters-nél vedd ki a pipát [Create chapter markers]. Az Output Settings-nél MP4 legyen. Destination > Browse és válaszd ki hová tegye.

Elvileg mást nem kell beállítanod. Ha kész van nézd meg, hogy nincs-e valami gond a felirat időzítésével.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

HandBrake

Nyisd meg ezzel az mkv-t. A Subtitles résznél Add Track > válaszd ki az angol feliratot. Tegyél pipát a Burn In-hez.

A Chapters-nél vedd ki a pipát [Create chapter markers]. Az Output Settings-nél MP4 legyen. Destination > Browse és válaszd ki hová tegye.

Elvileg mást nem kell beállítanod. Ha kész van nézd meg, hogy nincs-e valami gond a felirat idõzítésével.

Thx, jól mûködik ezzel a módszerrel :)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Thx, jól működik ezzel a módszerrel :)

Még annyit hozzátennék, hogy ha a minőség nem lenne megfelelő, akkor a Video beállításainál az alap RF 20 helyett 18~19-et állíts be.

Ha jól emlékszem nálam 18-nál volt kb. olyan, mint az eredeti.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Yo!

Valami érdekes keltette fel a figyelmem. Egyre többet látom youtube-on ezeket az újra animált One Piece harcokat, mint Crocodile vs. Luffy és a Lucci harc. Valaki meg tudja nekem mondani, hogy ezek honnan valók, mikor jelentek meg és milyen formában? O_o Esetleg link? :rolleyes:

Nem vágom, hogy mi ez. Sima speciálok, vagy filmek vagy fan munka?

Ezekre gondolok

w33uklObe4E

aS0-x9qEM3A

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A Luffy vs Lucci elvileg ebbõl van. Gondolom a másik is egy ilyen special ep. lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Athesz

Najó most gondolom kiakasztok pár ember de ez van. :D Ettõl a Narutótól csöppentek el a fanok? MOST EZ KOMOLY?! Az egész nem ér fel a One Piece leggyengébb Arcjához sem. SÕTT egy filler archoz se.

A sztori már shounen szinten is harmatgyenge, sablonos, klisés és most nem shounen szinten klisés hanem már csöpög tõlle. Meg ez a végtelenített Sasuke nyirjedés ééédesjóistenem. Mint egy 5 éves gyerek úgy lehet manipulálni , most ezért áll halálos bosszút, rájött dolgokra h nem is úgy vannak, na akkor inkább azért áll halálos bosszút, meghallgat egy kis történetet akkor megint tök ellentétes céljai lesznek, aztán megint bosszút akar állni. :omg::omg::omg: És ezt fûszerezi azzal hogy Naruto ennek picsog x részenként attól totál eltekintve hogy miket mûvel még a társaival is õ nonstop hajtogatja h de a barátom de a barátom :omg::omg::omg: Hogy hú de megmenti mikor Ledérül! nem akarja látni se a gyereket Sasuke ez meg lohol utána...És ennyi a sztori h naruto megtéríti Sasukát meg mellékesen van egy boss aki hátráltatja ebben. :omg: És most komolyan még ezek utána végén megint végig kell nézni h ott ül és bõg Sakura h még mindig szereti ?! :omg: NEMÁR egyszer is sok volt.

Ja és ezen meg a padlón voltam h TÖBBSZÖR eljátssza a sztori azt h az aktuális csúnyabácsit Narutó jobb szó híján "átlelkzi" a jó oldalra.

A végénn egyenesen olyanok voltak mint egy nagy boldog család a fõfõ csúnyabácsi elllen...><

[GSF] Picture

Ezt egy unalmas hosszú hétvégén olvasni okés de csak az hajt a végigolvasásához h na ebbõl mit hoznak de aztán kiderül h ...SEMMIT. Pont annyi amennyinek látszik egy animaxra való vacak semmi több. Egy 150 részen át nyújtott istentelenül unalmas háború után az utolsó pár CPben megjelenik az igazi csúnya bácsi akik konkrétan 4 oldal alatt fel is konferál aztán gyorsba le is nyomják és egy totál váratlan ki gondolná egy sasuke vs naruto fightal zárja meg egy happy endel .. Oh yeah. úristen ez de rossz volt.

Najó ha ezt képes voltam végigszenvedni akkor megyek One Piece pótolni amit régóta halasztok.

Link to comment
Share on other sites

balu01

Najó most gondolom kiakasztok pár ember de ez van. :D

Miért, itt vannak Naruto rajongók? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Befejeztem a Katanagatarit

A vége előtt már gondolkoztam rajta, hogy mit írjak róla. Aztán jött a vége. Én meg itt ülök, olyan döbbenetben, amit évek óta nem éreztem.

Nemtudom mi történt

.......

10/10.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Befejeztem a Katanagatarit

A vége elõtt már gondolkoztam rajta, hogy mit írjak róla. Aztán jött a vége. Én meg itt ülök, olyan döbbenetben, amit évek óta nem éreztem.

Nemtudom mi történt

.......

10/10.

Cheeeeeriooooooo!

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Na pár film/sorozat amit mostanában fejeztünk be öcsémmel.

Attack on Titan

Én anno kaszáltam egy rész után mert unalmasnak tűnt (manga alapján is), de öcsém ezt akarta. Aztán már a második résztől azt vettem észre, hogy amúgy tetszik. De körülbelül addig amíg nem kezdődtek az erdős a női titán közülünk valaki részek. Nem tudom miért, de a második felére megint érdektelenségbe fulladt nálam. Viszont tetszett a gore, meg az, hogy bár gondoltam fognak hullani a szereplők azt nem, hogy ennyire. Magamtól nem fogom folytatni, öcsémmel talán várni egyáltalán nem várom.

6/10 (látvány, zene miatt főleg)

Nichijou

Nem kell, nem akarok sokat mondani. Mióta végeztünk azóta is minden nap megnézünk pár jelenetet, meg az OP-kis lemennek párszor. (öcsém konkrétan együtt táncol a professzorral meg Nano channal lol). Valami javaslat ami ehhez nagyon hasonló anime?

10/10

D, a vámpírvadász

Nem mai darab, de mindketten élveztük a vége harc annyira nekem nem jött be, de összeségében nagyon erős vizuálitás, világ, karakterek szempontjából. Azt hiszem van még egy rész ami korábban jött ki mint amit néztünk, de úgy ennyi.

8/10 a vége harc miatt ennyi csak

5 centimeters per second

Cseles voltam, mert itteni javaslatokra belevontam anyát is már csak kiváncsiságból mit fog hozzá szólni. Az elején sokat panaszkodott ,hogy nem jó a felirat (tényleg nagyon beleolvadt a környezetbe) meg csomó apróságon. A második fejezetnél be is aludt egy öt percre (másik öt percre meg kiment). Azzal voltam nem tetszik neki, de végén viszont arra jutott, hogy nem volt rossz bár túl depresszív és nem érti, hogy miért így alakult a történet miért nem küzdöttek egymásért meg ilyenek (kb 30 percig ment a "vita"). Öcsém élvezte ő már megnézte tegnap azt mondta meg is könnyezte kicsit, viszont nekem ez most annyira nem jött át. Talán "kevés" volt az inger és a játékidő, így bármennyire is szerettem volna a karakterek nem kerültek eléggé közel. Többet vártam no. Ezután hamarosan megnézem a Grave of the Fireflies-t kíváncsi vagyok az tényleg annyira depi mint írtátok. Ez pedig legyen egy erős 7/10

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Valami javaslat ami ehhez nagyon hasonló anime?

Azumanga Daioh, esetleg Cromartie High School

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

5 centimeters per second

Cseles voltam, mert itteni javaslatokra belevontam anyát is már csak kiváncsiságból mit fog hozzá szólni. Az elején sokat panaszkodott ,hogy nem jó a felirat (tényleg nagyon beleolvadt a környezetbe) meg csomó apróságon. A második fejezetnél be is aludt egy öt percre (másik öt percre meg kiment). Azzal voltam nem tetszik neki, de végén viszont arra jutott, hogy nem volt rossz bár túl depresszív és nem érti, hogy miért így alakult a történet miért nem küzdöttek egymásért meg ilyenek (kb 30 percig ment a "vita"). Öcsém élvezte õ már megnézte tegnap azt mondta meg is könnyezte kicsit, viszont nekem ez most annyira nem jött át. Talán "kevés" volt az inger és a játékidõ, így bármennyire is szerettem volna a karakterek nem kerültek eléggé közel. Többet vártam no. Ezután hamarosan megnézem a Grave of the Fireflies-t kíváncsi vagyok az tényleg annyira depi mint írtátok. Ez pedig legyen egy erõs 7/10

Makoto Shinkainak az összes animéje ilyen erõteljesen felemás. Van egy jó alapötlet, mellé szép dizájn, ügyes animáció, jó zene, de valahogy a lélek mindig hiányzik az animéibõl. Én pl. sosem értettem, hogy ez miért van annyira nagyra tartva animés körökben :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Makoto Shinkainak az összes animéje ilyen erõteljesen felemás. Van egy jó alapötlet, mellé szép dizájn, ügyes animáció, jó zene, de valahogy a lélek mindig hiányzik az animéibõl. Én pl. sosem értettem, hogy ez miért van annyira nagyra tartva animés körökben :D

Nem tudom, hogy pontosan lelken mit értesz. :unsure:

Számomra hatalmas nosztalgia faktora volt. Az utazás, elmélyülés a gondolataidban, régi kapcsolatokon töprengeni. Rendkívül hazai pályán játszik, otthonos és valamilyen szinten szívmelengetõ. A hó, a hideg, a vonatvagon, a szél érzése az arcodon a domboldalon ülve. Nekem ez az életszerûség mindig a beleéléssel egyenlõ. A végén kicsit olyan, mintha felébrednél és szembesülnél a jelennel, elhessegetve a múltat.

Hogy miért van nagyra tartva? Nézzük a staffot csak ennél az animénél. De nyugodtan csekkolhatod a többi munkájánál is.

Shinkai, Makoto 
Producer, Director, Sound Director, Script, Storyboard, Director of Photography, Original Character Design, Color Design, Art Director

De ez csak a jéghegy csúcsa.

Magyarán egyike az igazi anime szerzõknek.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Nem tudom, hogy pontosan lelken mit értesz. :unsure:

Számomra hatalmas nosztalgia faktora volt. Az utazás, elmélyülés a gondolataidban, régi kapcsolatokon töprengeni. Rendkívül hazai pályán játszik, otthonos és valamilyen szinten szívmelengetõ. A hó, a hideg, a vonatvagon, a szél érzése az arcodon a domboldalon ülve. Nekem ez az életszerûség mindig a beleéléssel egyenlõ. A végén kicsit olyan, mintha felébrednél és szembesülnél a jelennel, elhessegetve a múltat.

Hogy miért van nagyra tartva? Nézzük a staffot csak ennél az animénél. De nyugodtan csekkolhatod a többi munkájánál is.

Shinkai, Makoto 
Producer, Director, Sound Director, Script, Storyboard, Director of Photography, Original Character Design, Color Design, Art Director

De ez csak a jéghegy csúcsa.

Magyarán egyike az igazi anime szerzõknek.

Igen, de amit most felsoroltál, azt tönkreteszi a hihetetlenül rosszul kiválasztott dal a végén, ami a végén rossz szájízt hagy. És minden munkájánál van valami, ami nem klappol - még ha a legtöbb elembe nem is lehet belekötni. Nekem egyszer sem sikerült úgy felállnom a munkái után, hogy tökéletesen elégedett lettem volna a látottakkal (talán a Kotonoha no niwa állt hozzá a legközelebb). Gondolatébresztõnek jó mindegyik, de maga a végtermék üres. Persze ez nem jelenti azt, hogy öt év múlva, átlépve a harmadik X-et nem fogom más színben látni ezt az animét. De jelenleg tartalmilag túlértékeltnek látom.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Befejeztem a Chihayafuru második évadját. Ez már inkább emlékeztetett egy sportanimére, gyakorlatilag az egész évad a tokyói selejtezõrõl, illetve a nemzeti bajnokságról szót :D Karakterépítés nagyjából a nullával volt egyenlõ (Aratának megint alig jutott szerep, a plusz OVA végén be is vágták, hogy panaszkodik a nulla screentime-re :D), illetve voltak benne sokszor ismétlõdõ elemek. Ettõl függetlenül izgalmas, feszes hangulatú, jól összerakott darab volt ez is, hamar elröppent ez a 26 rész. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e folytatás, az anime DVD/BR kiadása elég kevés bevételt produkált, a manga viszont nagyon jól fogyott, a kritikák pedig mind a két formátumot nagyon dicsérték és dicsérik még most is. Ha jól értem a koncepciót, nagyjából négy évadra (4x25) lõtték be a készítõk az animét, mert az egyes részek címei valamelyik Ogura Hyakunin Isshu vers elsõ sorával egyeznek, amibõl összesen 100 van.

Most a Suzumiya Haruhiba szeretnék belekezdeni. Kronológiailag érdemes nézni, vagy az eredeti airing szerint? Eléggé megosztja a rajongóbázist, hogy mégis melyik jobb... A másik, amin erõsen gondolkodom, az a Gintama, csak az borzasztóan hosszú :)

Link to comment
Share on other sites

getro2

A másik, amin erősen gondolkodom, az a Gintama, csak az borzasztóan hosszú :)

abból lenyomtam kb 35 részt... hát érdekes cucc. a főbb karakterek eszetlenül jól vannak megírva, tök faszán csúszik a humor, a háttérvilág nagyon biztos támaszt nyújt a sokféle műfaj keveréséhez, de az elég zavaró, hogy nincs se jellemfejlődés, se átívelő szál, max 2-3 epizód erejéig, és nekem az se tetszett nagyon, hogy az epizódok dramaturgiai íve szinte mindig ugyanolyan, kicsit bele lehet fáradni egy idő után. ha az első néhány rész bejön, akkor valószínűleg később se lesz problémád, szóval érdemes próbálgatni, csak tényleg durva hosszú.

edit: azért hozzátenném persze, hogy mindezek változhatnak még (oké, az átívelő szálas rész valszeg nem, utánaolvastam), tehát így kezeld, de eddig nem sok jelét láttam, hogy a már legelején jól bejáratott struktúrát a mindig friss poénokon és mellékszereplőkön kívül cserélgessék

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Most a Suzumiya Haruhiba szeretnék belekezdeni. Kronológiailag érdemes nézni, vagy az eredeti airing szerint? Eléggé megosztja a rajongóbázist, hogy mégis melyik jobb... A másik, amin erõsen gondolkodom, az a Gintama, csak az borzasztóan hosszú :)

Ez a vita már nem aktuális, mivel a 2009-es, kibõvített évad kronológiai sorrendben tartalmazza a korábbi 14 részt is.

És csak azt érdemes nézni, különben ha megnézted az eredeti 14részt, utána a 2009-est úgy fogod, hogy egy új rész, két régi amit átugrasz, három megint új, stb.

Link to comment
Share on other sites

balu01

A Part 2-rõl én még nem tudok nyilatkozni, mert a Part 1 után félreraktam a sorozatot, és azóta se folytattam még. :lol:

Végül folytattam a JoJo-t, és kijelenthetem hogy abszolút megérte. B)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...