Jump to content
Sign in to follow this  
-OJ-

Anime-manga The Final Season

Recommended Posts

skyeu67

Én szüleimet baltával sem tudnám meggyõzni, hogy amit nézek az nem éppen dedós mesék. Sok más emberhez hasonlóan õk azt elkönyvelték értéktelennek, és nem is hajlandóak mégcsak belenézni sem, ami meggyõzné õket az ellenkezõjérõl -_-

Nos igen, az érdeklõdési körünk itt MO-n egyeseknek "beteges","gyerekes","dedós","elvont " (és ez a legfinomabb kifejezés)...mondják ezt úgy ,hogy fogalmuk sincs ,hogy mirõl beszélnek. Bár nem várom el azt ,hogy megvizsgáljanak valamit behatóbban is, végül is ember...azokról az emberekrõl beszélünk akiket széthülyítenek a Valóság showkkal, és elhitetik velük ,hogy csatlakozniuk kell a társadalom által elvárt "klónhadsereghez " és ugyan úgy kell öltözködniük, viselkedniük ,élniük mint ahogy azt a TV-be látták. Mert ha nem...akkor kirekesztenek.

Így született meg az inkompetensek országa, ahol kb még addig nem jutottak el ,hogy egy szakértõ szemén át mutassanak be az Anime szubkultúráról egy értelmes mûsort, kezdve a múltjával, jelenével, és jövõjével majd foglalkozva az anime által érintett mûfajokkal.

Csak sajnos ez MO-n nem menõ, ezt a fajta "távol-keleti szemetet " ugyan úgy kell kezelni mint mindent ami nem nyugati main stream, megvetéssel, lenézéssel ,és undorral. Végtelenül buta a mi társadalmunk, és maradi...annyira nyitottak új dolgokra mint egy titánium megerõsítésekkel ellátott páncélszekrény.

Deathangel

Én szüleimet baltával sem tudnám meggyõzni, hogy amit nézek az nem éppen dedós mesék. Sok más emberhez hasonlóan õk azt elkönyvelték értéktelennek, és nem is hajlandóak mégcsak belenézni sem, ami meggyõzné õket az ellenkezõjérõl -_-

Én még anno 6 éve megnézettem anyámmal a 5cm/sec-et, és kb széjjelbõgte magát rajta. Problem solved :rolleyes:

-OJ-

Én még anno 6 éve megnézettem anyámmal a 5cm/sec-et, és kb széjjelbõgte magát rajta. Problem solved :rolleyes:

Én is azt akartam, de nem volt vevõ rá, pedig valószínûleg ugyanez lett volna a reakció :D

De ugye ott a kényelmi magyar szinkron hiánya, sci-fiket/fantasykat ki nem állhatja így csak valami földhözragadt romantikus melodráma lehetne, és csakis filmben mert egy teljes shoujo sorozatot úgysem nézne végig. A Ghibli filmeket pedig gyerekesnek találná.

Szóval jelenleg nincs (és valszeg nem is lesz) olyan anime a hazai piacon, amivel lehetne rá hatni -_-

getro2

Én is azt akartam, de nem volt vevõ rá, pedig valószínûleg ugyanez lett volna a reakció :D

De ugye ott a kényelmi magyar szinkron hiánya, sci-fiket/fantasykat ki nem állhatja így csak valami földhözragadt romantikus melodráma lehetne, és csakis filmben mert egy teljes shoujo sorozatot úgysem nézne végig. A Ghibli filmeket pedig gyerekesnek találná.

Szóval jelenleg nincs (és valszeg nem is lesz) olyan anime a hazai piacon, amivel lehetne rá hatni -_-

sztem a totoro azért elég jól mûködne. vagy hát... anyánál mûködött (elbõgte magát), pedig kevés dolog áll tõle távolabb az animéknél. annyira nem mondanám is gyerekesnek, jóval földhözragadtabb mint a legtöbb ghibli film.

aztán ott van még a hotaru no haka, bár azzal csak óvatosan :D

Deathangel

Amúgy az Animax ott rontotta el az egészet, hogy

1) Nem kellett volna leszinkronizálni semmit. Az eredetinél mindenképp jobb, és még rengeteg pénzt is spórolnak.

2) Az elõzõ pont miatt csak egy unalmas, ismétlõdõ repertoáruk volt, szinte semmi újítással

3) Ez a repertoár is kb 5/10 kategóriás animékbõl épült fel, ahelyett, hogy minõségi animéket vetítenének.

4) Alig vetítettek olyan shouneneket, amik régi klasszikusok/újabb népszerû darabok, amik igazán HÍRESEK (Naruto, One Piece, Bleach, etc.) amikre még igény is lenne

5) Nem variálták a napi mûsort. Ha csináltak volna egy "reggel fiatalabb, délután tinédzser, este idõsebb közönségnek (akár horrorok is) való animék" felosztást, és kiegészítették volna mondjuk a hétvégi napokon 1-1 filmmel, ezerszer sikeresebbek lettek volna.

Nem értették a dolgukat, na.

getro2

Amúgy az Animax ott rontotta el az egészet, hogy

1) Nem kellett volna leszinkronizálni semmit. Az eredetinél mindenképp jobb, és még rengeteg pénzt is spórolnak.

2) Az előző pont miatt csak egy unalmas, ismétlődő repertoáruk volt, szinte semmi újítással

3) Ez a repertoár is kb 5/10 kategóriás animékből épült fel, ahelyett, hogy minőségi animéket vetítenének.

4) Alig vetítettek olyan shouneneket, amik régi klasszikusok/újabb népszerű darabok, amik igazán HÍRESEK (Naruto, One Piece, Bleach, etc.) amikre még igény is lenne

5) Nem variálták a napi műsort. Ha csináltak volna egy "reggel fiatalabb, délután tinédzser, este idősebb közönségnek (akár horrorok is) való animék" felosztást, és kiegészítették volna mondjuk a hétvégi napokon 1-1 filmmel, ezerszer sikeresebbek lettek volna.

Nem értették a dolgukat, na.

igen, amikor néha-néha odakapcsoltam általában nekem is ilyesmik jöttek le (sokkal fiatalabbként). ugyanazok a vérgagyi műsorok borzasztó minőségben (a szinkron már akkor is kirívó volt a sima cartoon network-ös mesékhez képest), na meg amit leadtak már elterjedt annyira a neten, hogy sokkal kényelmesebb volt onnan streamelni (ma meg már pláne így lenne). és aztán mindezek tetejében, hogy este nyolctól indult a csatorna, amikor még jellemzően egy olyan réteg volt a célközönség, akik nem nagyon engedhettek meg maguknak éjjelekbe nyúló tévézést (de úgy egyáltalán, tök nehézkes így bármit is nézni). csoda hogy így is évekig működni tudott.

Cortez_Corleone

Az Animax mellett még egy próbálkozás jut eszembe: a hazai MTV-n adták a Ghost in the Shell: Stand Alone Complexet, mind a két évadot levetítették. Nem tudom, hogy milyen sikere lett, de mintha más csatornán is felbukkant volna a késõbbiekben :unsure:

Athesz

Nos igen, az érdeklõdési körünk itt MO-n egyeseknek "beteges","gyerekes","dedós","elvont " (és ez a legfinomabb kifejezés)...mondják ezt úgy ,hogy fogalmuk sincs ,hogy mirõl beszélnek.

És persze ez a klónhadsereg fújolni nagyon tud együtt nállunk konkrétan egy fél osztály de tudni nem tudják mirõl beszélnek... konkrétan így derült 6 év után egy legjobb haveromról h animét néz ilyen szinten nem volt téma :/ Kész vicc.

Mert fel se hozd mint beszédtáma mert nincs idõd kifejteni h van komoly felnõtteknek szóló belõlle mert kinyögöd h anime és már vágnak is a szavadba h "meseee, naruto dragonball kamehame dedós" <_< És õ a kulturált. :D

sztem a totoro azért elég jól mûködne. vagy hát... anyánál mûködött (elbõgte magát), pedig kevés dolog áll tõle távolabb az animéknél. annyira nem mondanám is gyerekesnek, jóval földhözragadtabb mint a legtöbb ghibli film.

aztán ott van még a hotaru no haka, bár azzal csak óvatosan :D

Nézess vele Usagi Droppot. :)

hotaru no haka-at kezdének ? A-a ha totoron bõgött akkor fel is akassza magát.Az még engem is fejbevágott :blink:

---

Senki nem jár a Fairy Tail topicba (mert senkit nem érdekel) úgy h itt dörgölöm az orrotok alá. Fairy Tail timeskip jön! :D Egy fejezet után régen fogtam így a fejem basszameg.

getro2

angel beats!

két helyzetben utálok bármiről is véleményt nyilvánítani: egyrészt ha olyasmiről van szó amit egyértelmű túlrajongás és népszerűség övez, illetve ha valamit totál ambivalens érzésekkel fejeztem be. szerencsére most mindkettő fennáll, szóval a vereség biztos tudatában nem is nagyon próbálok objektíven és igazságosan fogalmazni (azért törekszem). pláne hogy amúgy is egy olyan sorozatról van szó, ami szintén nem szereti betartani a saját szabályait.

először is le kell szögeznem, ritka az ilyen igényesen előadott sorozat. a látvány-zene-szinkron trió csuklóból tíz pont, a humor zseniálisan van tálalva, a szereplők egy része pedig egészen elragadó már az elejétől fogva. a király opening és az olyan apróságok, mint pl a visszafogott átkötő animáció csak tovább növelték az immerziót - ezek azok a dolgok, amikre bár nem kötelező ügyelni ahhoz, hogy a sorozat önmagában megállja a helyét, azért végül igen sokat lendíthetnek az élményen.

milyen kár, hogy ezek a dolgok mindössze önállóan állják meg a helyüket. ilyen, kb minden koherenciát elvető sorozattal - mindegy hogy anime vagy nyugati cucc - nem is igazán hiszem hogy találkoztam már. logikai buktatók, kihagyott ziccerek és elrontott karaktervezetések terén egytől egyig szobrot lehetne neki emelni, és bár lehet igazságtalannak tűnök most, mindez csak azért van mert én ezt komolyan nagyon próbáltam szeretni. sőt, gyakran sikerült is, csak tényleg olyan előkészületlenül hoztak be egyes fordulatokat, annyira keveset foglalkoztak a főszál kidolgozásával, néhány karakter jellemével, hogy már én éreztem magam hülyén a végére. a befejezés meg amennyire szépen volt előadva, akkora paradoxonra épül. nem is folytatom inkább, de csalódott vagyok most azért eléggé, annak ellenére hogy többnyire tök jól szórakoztam. legalább kétszer ennyi időt kellett volna rászánni, és ott lenne a kedvenceim között. bár így se fogok annyira rosszként emlékezni rá, sőt.

Cortez_Corleone

angel beats!

két helyzetben utálok bármiről is véleményt nyilvánítani: egyrészt ha olyasmiről van szó amit egyértelmű túlrajongás és népszerűség övez, illetve ha valamit totál ambivalens érzésekkel fejeztem be. szerencsére most mindkettő fennáll, szóval a vereség biztos tudatában nem is nagyon próbálok objektíven és igazságosan fogalmazni (azért törekszem). pláne hogy amúgy is egy olyan sorozatról van szó, ami szintén nem szereti betartani a saját szabályait.

először is le kell szögeznem, ritka az ilyen igényesen előadott sorozat. a látvány-zene-szinkron trió csuklóból tíz pont, a humor zseniálisan van tálalva, a szereplők egy része pedig egészen elragadó már az elejétől fogva. a király opening és az olyan apróságok, mint pl a visszafogott átkötő animáció csak tovább növelték az immerziót - ezek azok a dolgok, amikre bár nem kötelező ügyelni ahhoz, hogy a sorozat önmagában megállja a helyét, azért végül igen sokat lendíthetnek az élményen.

milyen kár, hogy ezek a dolgok mindössze önállóan állják meg a helyüket. ilyen, kb minden koherenciát elvető sorozattal - mindegy hogy anime vagy nyugati cucc - nem is igazán hiszem hogy találkoztam már. logikai buktatók, kihagyott ziccerek és elrontott karaktervezetések terén egytől egyig szobrot lehetne neki emelni, és bár lehet igazságtalannak tűnök most, mindez csak azért van mert én ezt komolyan nagyon próbáltam szeretni. sőt, gyakran sikerült is, csak tényleg olyan előkészületlenül hoztak be egyes fordulatokat, annyira keveset foglalkoztak a főszál kidolgozásával, néhány karakter jellemével, hogy már én éreztem magam hülyén a végére. a befejezés meg amennyire szépen volt előadva, akkora paradoxonra épül. nem is folytatom inkább, de csalódott vagyok most azért eléggé, annak ellenére hogy többnyire tök jól szórakoztam. legalább kétszer ennyi időt kellett volna rászánni, és ott lenne a kedvenceim között. bár így se fogok annyira rosszként emlékezni rá, sőt.

Az Airhez (szintén KyoAni darab) képest ez még egy tök koherens sztori :D De egyébként tökéletesen összefoglaltad, nekem is nagyjából ez a véleményem a sorozatról. Nagyon közel lett volna a tökéletességhez, ha még 12 részt rászánnak. Így azonban eléggé felemás lett. Mondjuk a Clannad/Kanon kettős után még mindig ez a harmadik legjobb KyoAni sorozat.

Én pedig befejeztem a Durarara első évadját :) Nagyon tetszett, bár sokakkal ellentétben nekem az első fele, a karakterek és az alaphelyzet bemutatása jobban lekötött, mint a második felében lévő Slasher/bandaháború vonal. Remélem, azért a második évadban több mindenre választ fogunk kapni, mert sok helyen érezni, hogy az első évad csak felvezetés volt...

-Shinra apja felbukkan egy rész erejéig, és nagyjából annyi a szerepe, hogy megtudjuk, övé volt Saika

- Az új közúti rendőrfőnököt is csak bedobták, de különösebb szerepe nem volt

- Celty még nem szerezte vissza a fejét

- A specialben megjelentek Izaya ikernővérei, de semmit se tudunk róluk, azonkívül, hogy nagy Kasuka-fanok :D

- És persze a Shizuo-Izaya meccs se ért véget kielégítő eredménnyel :troll:

Deathangel

Katanagatari-ról valaki tud véleményt mondani? Nézős/közepes..? Illetve melyik sub-ot érdemes leszedni?

balu01

Katanagatari-ról valaki tud véleményt mondani? Nézõs/közepes..? Illetve melyik sub-ot érdemes leszedni?

Szerintem érdemes megnézni. Én magyar felirattal néztem.

skyeu67

Katanagatari-ról valaki tud véleményt mondani? Nézõs/közepes..? Illetve melyik sub-ot érdemes leszedni?

Szinte kötelezõ darab, de készülj a hosszú monológokra.

getro2

Garden of Sinners (1-7, epilógus)

nem tudom... nehéz hova tenni. nyilván közrejátszott hogy nem olvastam az eredetit, de az is biztos, hogy ilyen mélységű sztorikra bőven nem elég a fejenként 40-50 perces játékidő. az nem rossz ötlet, hogy megkavarták az időrendi szálat, és az epizódok sorrendje eléggé más a cselekmény kronológiájával, csak... hát nem látom, miért is kellett ez :D meg hát a hosszukban sincs semmi konzekvencia (az első négy 40-60 perc körül mozog, az ötödik-hetedik két órás, a hatodik megint kb 50 perc... és aztán még jön egy fél órás mindfuck epilógus :D). ha összességében nézem az egészet, nem is mondanám kiemelkedően pozitív élménynek, viszont a hétből legalább egy olyan, ami agyzsibbasztóan, lehengerlően jó, és még van két másik kiemelkedőbb darab is rajta kívül, amit érdemes látni. elég valószínű, hogy jobban működött volna, ha vagy mindegyik filmre szánnak 100-120 percet, vagy az egészet rendes sorozat formájában öntik, de így is bejött azért.

getro2

na megnéztem most az ehhez kapcsolódó Mirai Fukuin filmet is, ami ha jól sejtem a tényleges befejezést jelenti. nem nagyon szeretnék ítélkezni felette, de annak örülnék ha valaki aki látta az egész szériát tudna linkelni egy rendes összefoglalót az egész cselekménybõl, mert elég sok minden nem tiszta... mármint azzal többnyire oké vagyok hogy mi miért történt, de pl a részek felépítésével vannak gondjaim. csak egyet említenék:

az ötödik rész szálát miért nem vitték tovább? ha jól rémlik, végül senki nem halt meg ott, aki igazán számított, a hatodik-hetedik pedig már elég más irányt célzott meg. hiányzott is kicsit az a grandiózusság, mégha ezzel a személyesebb megközelítéssel sem volt igazán problémám amúgy.

Athesz

Kezd kisülni az agyam a Dog Days 3. évadától. Öregszem v mivan h nem vagyok fogékony az ilyenekre?! :lol:

Ez a lightos tentacle hentai kombinálva a sailor moonos pózolással. :omg: Ez már kezd átbillenni a poénból a túlsok-ba.

Most komolyan ebbõl a szezonból is lesz kemény egy amit nézni lehet meg a Log Horizon második fele? :S

Bár úgy is nézhetem h jut idõm a One Piecre.

KeLa

Gundam Build Fighters 1-11

[GSF] Picture

Eddig sokkal jobb, mint amire számítottam és ha jól sejtem a java még csak ezután jön :)

-OJ-

Gundam Build Fighters 1-11

Eddig sokkal jobb, mint amire számítottam és ha jól sejtem a java még csak ezután jön :)

15.résztõl nincs megállás B)

Athesz

Tényleg? :huh: Érdemes megnézni?

[GSF] Picture

-OJ-

Tényleg? :huh: Érdemes megnézni?

A szezon legjobbja volt ;) messze a Kill la Kill elõtt :P

tspawn

messze a Kill la Kill elõtt :P

Látnom kell! :o

tspawn
Kill la Kill Ha már szóba került, akkor egy kis nyálcsorgatás. :)

skyeu67

Srácok tudnátok nekem minõségi militarista animéket ajánlani, ahol a sztori, karakterek is rendben vannak, és van tétje a fightoknak ?

FMA: BH valamennyire military, és sokszor szomorúan tapasztalom ,hogy milyen remekül keveredett ott a normál sztori vezetés, és a katonai akciók, még is alig találok hasonlót. Code Geass még tetszett, de sokszor elég légbõl kapottnak tûntek a taktikák benne. Kb mintha elakarnád hitetni a nézõvel ,hogy itt mekkora egy stratégiai húzás az amit kitalál az MC, közben a valóságban vagy egyszerûbben megoldható, vagy förtelmesen nagy baromság.

Egyébként támogatok még ilyen dolgokat a militaryhoz hozzáfûzve mint a rendes keretsztori,karakter jellemfejlõdések, értelmes románcok, illetve izgalmas , fordulatokkal teli harcok.

Fõleg olyan címeket keresek most amik a modern hadviselést célozzák meg, illetve sci-fi témájuak, vagy csak szimplán a jövõben játszódnak.

A mecha animéket annyira nem komálom, pedig tudom ,hogy sok military anime innen kerül ki ( kb a nagyja), de ha van tényleg nézhetõ darab, akkor elfogadok ide is ajánlásokat.

Illetve maguk a power armorok és hasonlók nem gázak, sõt, ilyen talán jobb is, szeretem amikor mag a kari van felpakolva fegyverzettel ,nem pedig valami amit irányít.

Remélem sikerült eléggé körül írni mit szeretnék . :unsure:

Cortez_Corleone

Srácok tudnátok nekem minõségi militarista animéket ajánlani, ahol a sztori, karakterek is rendben vannak, és van tétje a fightoknak ?

Valkyria Chronicles?

-OJ-

A japánok a fantázia háborúikat 99%-ban mechákkal vívják, így ez eléggé kikerülhetetlen elem egy katonás animeben ^_^

Gundam 00 és Gundam SEED

bár mecha, de különáll a többi Gundamtól, így ezekkel érdemes kezdeni. A 00 igazi háborús anime, némi politikával és taktikázással.

de ott a Gundam 08TH MS Team, ami csak egy kis alakulattal foglalkozik a nagy háborún belül, talán az a legreálisabb Gundam.

Break Blade egy érdekes, gõzvezérelt mechás világot mutat be, de ez csak egy nagyobb csata végéig tart, nem a háború végéig.

Tankos animebõl nincs valami sok, de a Girls und Panzer roppant szórakoztató darab, és a Valkyria Chronicles sem rossz

Ûroperában alapmûvek a Legend of the Galactic Heroes ami millió fõs ûrflották között stratégiázásáról szól, kevesebb közelharccal, de azért akad az is, a karakterek pedig kultikusak. Geass fõhõsét is a LOGH egyik fõszereplõjérõl mintázták, de az eredeti jóval logikusabb taktikázást tud mutatni. A másik ûropera pedig a Crest / Banner of the Stars, itt az elsõ évad még személyesebb és csak a két fõszereplõre fókuszál, a folytatásokban már az ûrháború megy.

Vagy ott van még a Tytania de az befejezetlen, valamint a Yamato 2199 amiben egy szuperhajóval verik végig az egész gonosz ûrbirodalmat.

2.világháborúból a tengeri ütközetre koncentráló Zipang egy nagyszerû katonai anime, de a vége szintén elég elvarratlan.