Jump to content
Sign in to follow this  
-OJ-

Anime-manga The Final Season

Recommended Posts

Athesz

Valaki hívjon mentõt, úgy érzem az agyam kezd átalakulni cseppfolyós halmazállapotúvá. :wacko:

64AbgBKTUGQ

skyeu67

Istenem, a bulvár legalja ez megint...zéró utánajárás, csak a színtiszta botrány fröcskölõs hír (mert az kell a népnek), de a BBC news amúgy is kb annyira ír legit infókat mint a magyar Blikk újság.

Deathangel

Na úgy tûnik mostanában összekapta magát az anime. Kb 1,5 évig alig néztem 1-2 sorozatot, most meg 2 szezon alatt már 5-öt :D

Assassination Classroom mangát valaki olvassa?

Godzilla2

Assassination Classroom mangát valaki olvassa?

Én... többnyire kisebb-nagyobb idõközönként, mikor hogy van épp kedv hozzá... volt h vagy 20 fejezetig pihentettem, legutóbb 4ig sikerült... igazság szerint, noha alapjában véve tetszik még mindig, kicsit vontatottá vált nekem... pl. Korosensei múltja, az h ki fia-borja úgy-ahogy van a háttérbe lett rúgva (kb annyi van a mangában is, ami az 1. részben feldolgozásra került, semmi egyéB) és nem igazán lett piszkálva, pedig a cselekmény lassan a Föld pusztulásához közelít már (remélem ez még nem számít spoilernek :) )...alapjában véve az egész átment abba, h

választani lehet a "jön egy külsõ bérgyilkos, akit x fejezet alatt lerendez az osztály kollektíve", a "jön a többi osztály fajbunkója és megint szívóznak velük, amit a csapat együttes erõvel, plusz bérgyilkos képzésen tanultakkal elhárít", és az "akkora ganéba csúsztunk, h már csak Korosensei húzhat ki belõle" típusú sztoriszálak közül, az összes többi csak kitöltõ/filler marhulás

(ezt inkább mégis eldugom... jobb a békesség :) )...nem rossz, csak nagyon kezd egysíkúvá válni...

Athesz

Én az Openingeket általában áttekerem de ezt akármeddig tudnám hallgatni. :D

[GSF] Picture

UjjTMNDZi-A

VladoXX

Hát én is meghallgattam jópárszor. :D

Fletley9

UjjTMNDZi-A

Whoawhoawhoa

Van sorozat a Death billiardsból? LoL nem is tudtam ahogy nézem idén jön/jött ki. Hogy én ezt miért nem láttam eddig sehol. :o Remélem van olyan színvonalú mint a short story volt.

Fletley9

Szerkeszteni már nem tudom, így sorry a dupláért, de

Megnéztem az elsõ részt és kellkellkell aztán realizálódott, hogy mennyire új és két rész van kint eddig összesen. Mondjuk kár ,hogy már az alapötlettõl vezérelve se lehet sok rész készíteni belõle. Viszont így is 12 részre van tervezve az évad az is bõven jó. Csak maradjon ilyen.

getro2

fate/stay night: unlimited blade works

meh. vannak benne okosságok, de az ufotable már a fate/zeronál is olyan eleganciával került ki nagyon magasra feldobott labdákat, hogy a sírás kerülgetett néha, és hát sajnos itt is folytatódott ez a nemes hagyomány. mindenekelőtt azért elmondanám a pozitívumait, mert szerencsére olyan is volt bőven. egyrészt a látvány végig konzisztensen tart egy nagyon magas szintet, a karakterdizájn, a színek harmóniája, a lenyűgöző csatajelenetek már önmagukban is el tudták volna adni a sorozatot kis túlzással, és ez bár nem létfontosságú dolog nálam (najó, a karakterdizájnt érintő része igen), azért mindig öröm a szemnek - szerencsére ugyanezek állnak a zenékre és szinkronokra is, mondjuk ilyen téren inkább az lett volna meglepő, ha csalódás ér. aztán ott vannak a többnyire pátosztól és izzadságszagú fordulatoktól mentes párbeszédek, az ilyen talán még igen szegényes anime ismereteim tükrében is könnyedén kijelenthető, hogy nem túl gyakori tulajdonság.

na, szóval eddig elég szuperül hangzik gondolom - de amit mindezzel szemben a karakterekkel és a sztorival műveltek...

azt gyorsan szeretném leszögezni, hogy lehet, én nem látom át elég jól a dolgokat (nem ismerem az alapot sajnos), és ebből minden idők egyik legjobb anime évadja fog kikerekedni, de ami eddig átjött, az kihagyott ziccerek és gyakran felesleges időhúzások, rosszul felépített karakterek sorozata. egyrészt az már önmagában zavaró, hogy a 7-7 mester és szolga helyett mindössze a négy legfontosabbra koncentrálódik az egész - ja meg az egyik keményebb bossra. korábban ez nem így volt emlékeim szerint. aztán, hogy kb az egészben semmi komolyabb tét vagy fordulat nincs a legvégét leszámítva. senki nem hal meg, senki nem fejlődik igazán, kurva sok idő elmegy taktikai megbeszélésekkel és jól megírt, de elég felesleges párbeszédekkel, amik nem viszik előre a sztorit, és a karakterek kapcsolatát se nagyon mélyítik. és én ezt nem tudom mire vélni, itt egy tök jól felépített világ, egy csomó izgalmas mellékszereplő, akik ha egy fél epizódot kaptak összesen, már sokat mondok, velük miért nem lehet foglalkozni? na de ami végképp felcseszett, az saber semmilyensége. egy fél évad elment, prológussal, a végén duplarésszel, és gyakorlatilag semmi érdemlegeset nem lehetett megtudni róla, senkivel nem mélyítették el a kapcsolatát, minden kicsit is jellegzetes tulajdonsága a fate/zeroból került át. így a végén, amikor megszerzi a boszi, kb nulla katarzist éreztem, mert teljesen minimálisan kötődött shirou-hoz, azon túl, hogy ugye megvédi és segít neki, amikor szüksége van rá, de mindezt csakis a cél érdekében. egyrészt szerintem már önmagában izgalmasabb lett volna, ha nem a vele egy suliba járó csajjal, hanem vele próbálják összeboronálni, de így ezzel a lezárással meg végképp tök hülye érzés volt nézni, ahogy elviszik az egyik szereplőt, aki igazán senkihez se kötődött. az igazán dühítő, hogy a fate/zeróban azért megmutatták, mennyi potenciál van benne, és ahelyett hogy tovább építették volna a karakterét, itt egyszerűen leszarták. nem is tudom ezt mire vélni egyébként, mondjuk shirou becsületes, de naiv jelleme is egyre frusztrálóbb, mivel rajta se nagyon látni a változás jeleit (az erejét leszámítva).

komolyan bazmeg, a világ egyik legkirályabb (fél)évadja lehetett volna ebből, ehelyett meg olyan volt, mintha elmentem volna egy puccos étterembe, ahol ahelyett, hogy megkapnám a főfogást, inkább háromszor kihoznák ugyanazt az előételt. ami még mindig tök finom, csak na, mindennek van egy határa.

-OJ-

fate/stay night: unlimited blade works

azt gyorsan szeretném leszögezni, hogy lehet, én nem látom át elég jól a dolgokat (nem ismerem az alapot sajnos), és ebbõl minden idõk egyik legjobb anime évadja fog kikerekedni, de ami eddig átjött, az kihagyott ziccerek és gyakran felesleges idõhúzások, rosszul felépített karakterek sorozata. egyrészt az már önmagában zavaró, hogy a 7-7 mester és szolga helyett mindössze a négy legfontosabbra koncentrálódik az egész - ja meg az egyik keményebb bossra. korábban ez nem így volt emlékeim szerint. aztán, hogy kb az egészben semmi komolyabb tét vagy fordulat nincs a legvégét leszámítva. senki nem hal meg, senki nem fejlõdik igazán, kurva sok idõ elmegy taktikai megbeszélésekkel és jól megírt, de elég felesleges párbeszédekkel, amik nem viszik elõre a sztorit, és a karakterek kapcsolatát se nagyon mélyítik. és én ezt nem tudom mire vélni, itt egy tök jól felépített világ, egy csomó izgalmas mellékszereplõ, akik ha egy fél epizódot kaptak összesen, már sokat mondok, velük miért nem lehet foglalkozni? na de ami végképp felcseszett, az saber semmilyensége. egy fél évad elment, prológussal, a végén duplarésszel, és gyakorlatilag semmi érdemlegeset nem lehetett megtudni róla, senkivel nem mélyítették el a kapcsolatát, minden kicsit is jellegzetes tulajdonsága a fate/zeroból került át. így a végén, amikor megszerzi a boszi, kb nulla katarzist éreztem, mert teljesen minimálisan kötõdött shirou-hoz, azon túl, hogy ugye megvédi és segít neki, amikor szüksége van rá, de mindezt csakis a cél érdekében. egyrészt szerintem már önmagában izgalmasabb lett volna, ha nem a vele egy suliba járó csajjal, hanem vele próbálják összeboronálni, de így ezzel a lezárással meg végképp tök hülye érzés volt nézni, ahogy elviszik az egyik szereplõt, aki igazán senkihez se kötõdött. az igazán dühítõ, hogy a fate/zeróban azért megmutatták, mennyi potenciál van benne, és ahelyett hogy tovább építették volna a karakterét, itt egyszerûen leszarták. nem is tudom ezt mire vélni egyébként, mondjuk shirou becsületes, de naiv jelleme is egyre frusztrálóbb, mivel rajta se nagyon látni a változás jeleit (az erejét leszámítva).

Alapvetõen rosszak voltak az elvárásaid :troll:

Az egyoldalú felépítést én is kiemeltem az értékelésemnél, miszerint az elsõ évadban semmi érdemleges nem történik, épp csak egyetlen lényegtelen szolga veszik oda. De ha emlékszel, a Fate/Zeroban is pontosan ugyanígy volt. Az elsõ félben abban is csak a karaktereket beszéltették hogy jobban megismerjük õket, és ott is csak egy lényegtelen szolga veszett el. Aztán jött a második évad és ott már elkezdtek hullani a fejek. Itt pontosan ugyanaz lesz, de szerintem ez még mindig jobb, mint az animek nagy részében, ahol hiába harcol a sok csaj, a készítõk egyiket sem merik megölni, mert azon felháborodnának az adott karakter rajongói.

A 7-7 mester és a szolga itt is megvan és megintcsak ugyanannyit szerepelnek, mint a F/Z-ban, igaz a szolgák múltját itt tényleg nem ismerjük meg. Illyáról már tudunk mindent, szóval vele nem kell külön foglalkozni, a Berserkerének pedig nincs mondanivalója. Rider a filmben jut majd szerephez, addig az eredeti visual novelben sem tudtunk róla semmit. Shinji egy patkány és mindenki utálja, de Sakurával együtt õ is majd a filmben kerül elõtérbe, addig pissz - bár a F/Z alapján sejthetõ, hogy Sakura sem teljesen 100-as már.

Castert és mesterét a második félben fogják kifejteni, Assasin pedig csak egy megtestesült idea, neki nincs múltja amit be kellene mutatni. Gilgamesh mint tudjuk Kireivel van, de õ ugye még az elõzõ háborúból maradt itt, és Lancer mestere is színen van csak még nincs felfedve.

Saber már a F/Z-ban sem volt központi szerepben, amit a ránézve semmilyen befejezés meg is erõsített. A F/Z Kiritsugu hõsi ideáljáról szólt, és ugyanezt a vonalat viszi tovább Shirou, ezért most az õ fejlõdése van a középpontban, és ezáltal nagyon is egységes a két sorozat. Az pedig hogy Saber helyett inkább Rinen idõz a sorozat, ez megintcsak az eredeti visual novelnek tudható be. Az Unlimited Blade Worksben Shirou x Rin párosítás van az elejétõl a végéig, Sabernek ugyanúgy csak egy szolga szerepe van mint a F/Z-ban. A filmben pedig még ennyi szerepe sem lesz.

A Shirou x Saber párosítást és Saber múltját a 2006-os anime egyszer már már feldolgozta. Ha ebben vagy érdekelt, azt kell megnézned. Igaz, pár fordulatot (pl Lancer mestere) az le fog spoilerezni a sztoriból.

getro2

akkor jól sejtettem, hogy én pozicionálom félre a dolgokat :D

egyrészt, milyen filmről is van szó? hirtelen rákeresve nem nagyon találtam ilyesmiről semmit :unsure:

másrészt, érthető és logikusabb így tényleg, csak rin karaktere nekem tök semmilyen eddig, nem nagyon tudtam hozzá kötődni (ami persze lehet az én "hibám" is), shirou meg már egy fokkal jobb, de rajta is azt érzem, hogy egy helyben toporog - még ha az ideálját hűségesen is követi végig és legalább a képességei hitelesen fejlődnek. saber háttérsztorija ennél sokkal jobban érdekelt volna - meg engem úgy egyáltalán a szolgák motivációi jobban izgatnak, nekem valahogy jóval tragikusabb az ő sorsuk, mint a mestereké - szomorú hallani, hogy akkor ezek szerint végig ennyire háttérbe szorul a karaktere.

a 2006-os animéről hallottam, leginkább felemás véleményeket, szóval nem hiszem hogy bármikor is nekimennék (hacsak nem érzek majd akkora űrt a második évad után, de csak nem).

-OJ-

egyrészt, milyen filmrõl is van szó? hirtelen rákeresve nem nagyon találtam ilyesmirõl semmit :unsure:

másrészt, érthetõ és logikusabb így tényleg, csak rin karaktere nekem tök semmilyen eddig, nem nagyon tudtam hozzá kötõdni (ami persze lehet az én "hibám" is), shirou meg már egy fokkal jobb, de rajta is azt érzem, hogy egy helyben toporog - még ha az ideálját hûségesen is követi végig és legalább a képességei hitelesen fejlõdnek. saber háttérsztorija ennél sokkal jobban érdekelt volna - meg engem úgy egyáltalán a szolgák motivációi jobban izgatnak, nekem valahogy jóval tragikusabb az õ sorsuk, mint a mestereké - szomorú hallani, hogy akkor ezek szerint végig ennyire háttérbe szorul a karaktere.

a 2006-os animérõl hallottam, leginkább felemás véleményeket, szóval nem hiszem hogy bármikor is nekimennék (hacsak nem érzek majd akkora ûrt a második évad után, de csak nem).

Fate/Stay Night: Heaven's Feel + Elõzetes

Eddig nem is mutattak túl sokat, Rin és Shirou is majd a második szezonban fog változni, utóbbi elsõsorban Archer hatására, akivel már most utálják egymást ;)

Ami a szolgákat illeti: Archer és Caster múltja ki fog derülni, utóbbinál már az is utalás ahogy mindig begurul, ha boszorkánynak nevezik. Assassinnak nincs múltja, Berserkernél talán nem nagy talány hogy õ

Herkules, tehát nem véletlen 'halhatatlan', és azért van megõrülve mert Héra megölette vele a családját

, Rider szintén csak egy mitológiai alak, konkrétan

Medúza

de õt majd a filmbõl ismerhetjük meg, mikor együtt él Shirouval és Sakurával. Lancerrõl tényleg nem derül ki semmi, még annyi sem mint a F/Z Lancerrõl.

2006-os anime: A negatív vélemények erõsen túlzóak, és nagy részük a visual novel olvasóktól ered, mert a készítõk nem tartották magukat szigorúan az eredeti szöveghez, mint most az UBWnél, hanem kiegészítették ezzel-azzal, ami csak az UBWben vagy a Heaven's Feelben történik.

Pl hogy Rin üldözi Shirout az iskolában, ez kizárólag csak az UBWben történik, mégis beletették a 2006-osba is. Meg a Casterrel való leszámolásnál ott lesz Sakura is, ami kicsit HF. De az eseményeket ezek lényegesen nem befolyásolják, a cselekmény ugyanaz mint az eredetiben, Saber karakterét és sztoriját pedig hibátlanul adaptálták abban a változatban. Egyetlen nagy negatívuma, hogy Shirou a mostaninál sokkal idiótább benne, és nyomja a soviniszta dumát miszerint egy lány nem harcolhat, majd õ :fuu:

getro2

köszi! meg akkor már a 2006-os anime sem marad ki, mondjuk ezzel azért még megvárom a második évadot.

saberhez visszatérve még, nem is csak az zavar, hogy nem térnek ki a háttérsztorijára, hanem hogy úgy egyáltalán tök személytelen a jelleme. és igazából még ez sem lenne probléma, csak olyan kurva sokat van képernyőn, hogy már akaratlanul is feltűnik egy idő után - mert ilyenkor vagy meg sem szólal, vagy csak valami maszlagot nyom le shirou-val az aktuális stratégiákkal és képességeivel kapcsolatban. emiatt meg nem mellesleg a végén lévő csavarnak se volt igazán súlya. szal oké, ha nem foglalkoznak valakivel, de akkor ezt legalább úgy tegyék, hogy ténylegesen kiteszik a partvonalra, és ne kelljen látni minden második jelenetben, ahogy látványosan nem történik vele semmi. :D ezen szerintem simán lehetne változtatni a következő évadban, anélkül, hogy komolyabb szerepet erőltetnének rá a sztori alakulásában, bár nem tudom, mindezek után érdemes egyáltalán ilyesmit várni.

ja, a sok kritika mellé még azért azt jogosnak tartom megemlíteni, hogy a prologue valami egészen kiváló felvezetõ epizód. kb percek kérdése volt hogy eldöntsem, én ezt az évadot egy fél nap alatt le fogom darálni, akkora királyságnak tûnik. az, hogy végül relatíve csalódtam, már más kérdés, de vitathatatlan hogy önmagában igen kiemelkedõ mû.

-OJ-

ja, a sok kritika mellé még azért azt jogosnak tartom megemlíteni, hogy a prologue valami egészen kiváló felvezetõ epizód. kb percek kérdése volt hogy eldöntsem, én ezt az évadot egy fél nap alatt le fogom darálni, akkora királyságnak tûnik. az, hogy végül relatíve csalódtam, már más kérdés, de vitathatatlan hogy önmagában igen kiemelkedõ mû.

Ezzel is egyetértek. A prologuera meg is adtam a 10/10-et, a sorozat elsõ felére már csak egy 8/10-et, de a második fél valószínûleg többet fog kapni, hiszen abban lesznek majd a lényegi események.

Sabert pedig azért kell nyomni, mert õ a sorozat legnépszerûbb karaktere. Hiába van most Rin a középpontban, Sabernek ugyanúgy kell szerep, mert õt várják a fanok, még úgy is hogy szöveg nem jut neki.

Kíváncsi leszek, a filmben hogyan oldják majd meg az állandó szerepeltetését :D

getro2

Sabert pedig azért kell nyomni, mert ő a sorozat legnépszerűbb karaktere. Hiába van most Rin a középpontban, Sabernek ugyanúgy kell szerep, mert őt várják a fanok, még úgy is hogy szöveg nem jut neki.

Kíváncsi leszek, a filmben hogyan oldják majd meg az állandó szerepeltetését :D

hát így mondjuk aztán végképp nem értem, miért mutatják ilyen jelentéktelennek. vagy hát nem tudom, engem egy karakter rajongójaként sokkal jobban felbaszna az, ha folyamatosan látnám a szereplő semmitevését, mintha egyáltalán nem kerülne szóba :D bár mondjuk lentebb is írtad, hogy már a 2006-os sorozatnál is eléggé zavarta a hc-réteget, hogy nem követték olyan hitelesen az eredeti szöveget és ezzel-azzal kiegészítették a sztorit (amik - ha jól sejtem - annyira nem is voltak súlyos változások). gondolom ezt is szem előtt kellett tartani most, és akkor már inkább találtak egy "arany" középutat (az idézőjelek többszörözésétől pusztán esztétikai okokból tekintek most el -_-), hogy rendben akkor legyen meg az érzete, hogy folyamatosan szem előtt van, de úgy ténylegesen ne befolyásolja minimálisan se a cselekményt.

a legviccesebb meg egyébként az, hogy ott van vele szemben archer, aki bár tizedannyit nincs képernyőn, már azzal a néhány sorral, amit néha elejt a filozófiája vagy múltja kapcsán, is sokkal érdekesebbé képes válni :D

-OJ-

hát így mondjuk aztán végképp nem értem, miért mutatják ilyen jelentéktelennek. vagy hát nem tudom, engem egy karakter rajongójaként sokkal jobban felbaszna az, ha folyamatosan látnám a szereplõ semmitevését, mintha egyáltalán nem kerülne szóba :D bár mondjuk lentebb is írtad, hogy már a 2006-os sorozatnál is eléggé zavarta a hc-réteget, hogy nem követték olyan hitelesen az eredeti szöveget és ezzel-azzal kiegészítették a sztorit (amik - ha jól sejtem - annyira nem is voltak súlyos változások). gondolom ezt is szem elõtt kellett tartani most, és akkor már inkább találtak egy "arany" középutat (az idézõjelek többszörözésétõl pusztán esztétikai okokból tekintek most el -_-), hogy rendben akkor legyen meg az érzete, hogy folyamatosan szem elõtt van, de úgy ténylegesen ne befolyásolja minimálisan se a cselekményt.

a legviccesebb meg egyébként az, hogy ott van vele szemben archer, aki bár tizedannyit nincs képernyõn, már azzal a néhány sorral, amit néha elejt a filozófiája vagy múltja kapcsán, is sokkal érdekesebbé képes válni :D

Mert a visual novel UBW történetszálában ennyire nincs szerepe, és ahogy írod, sok eredetiséggel nem merik kiegészíteni. Akkor inkább mondandó nélkül legyen ott, és a fanok már örülnek a látványának.

Nem véletlenül, az UBW alapból a Shirou-Rin-Archer hármas kapcsolatáról szól, és erõsen utalgatnak rá, mi is itt a helyzet.

getro2

Mert a visual novel UBW történetszálában ennyire nincs szerepe, és ahogy írod, sok eredetiséggel nem merik kiegészíteni. Akkor inkább mondandó nélkül legyen ott, és a fanok már örülnek a látványának.

Nem véletlenül, az UBW alapból a Shirou-Rin-Archer hármas kapcsolatáról szól, és erõsen utalgatnak rá, mi is itt a helyzet.

értem, köszi. viszont most felmerült valami... a 2006-os FSN illetve a mostani UBW szál teljesen különbözõ sztorit mesél el illetve ezzel együtt (nyilván) különbözõ karakterekre is fókuszál? meg úgy egyáltalán, a kettõ között mennyi átfedés van? (tudom, ott a google, de elsõ keresésre teljesen elvesztem az információtengerben :D)

getro2

(bocsika a dupláért)

az jutott még eszembe ma, hogy ilyen animét vagy mangát feldolgozó irodalom nem kapható itthon? akár olyasmi, ami a médium kialakulását és történelmét boncolgatná, akár valamilyen "1001 film amit látnod kell" vagy hasonló kritikusok által összeállított lista a legjobbakból, esetleg konkrét címeket, készítőket-írókat feldolgozó mű. vagy ez a kultúra itthon még nagyon gyerekcipőben jár és nem is érdemes ilyenekre számítani? filmes-zenés témakörben az ilyesmik azért eléggé dívnak, sőt tudtommal még egy-két fontosabb képregényalkotóról is van magyar nyelvű életrajzi könyv.

-OJ-

értem, köszi. viszont most felmerült valami... a 2006-os FSN illetve a mostani UBW szál teljesen különbözõ sztorit mesél el illetve ezzel együtt (nyilván) különbözõ karakterekre is fókuszál? meg úgy egyáltalán, a kettõ között mennyi átfedés van? (tudom, ott a google, de elsõ keresésre teljesen elvesztem az információtengerben :D)

Ugyanezt a sztorit mesélik el, grál háború és ugyanez a mester-szolga felállás, csak másképp alakulnak az események. A prológus és a rákövetkezendõ pár nap szinte ugyanaz, de míg az UBW-ben történt olyan hogy

Caster álmában elcsalta Shirout a templomba és ott ment a harc Archerrel, míg Saber Asassinnal küzdött,

ez pl teljesen hiányzik a Fate szálból. Archer ott a háttérben van és nem csinál semmit amivel szembe menne Rin akaratával.

És nyugodtan megnézheted a 2006-ost, mert nem spoilerez le semmit az UBW második felébõl, amit ne tudnál már a F/Z-ból is.

Max Lancer mesterét, de az nem egy nagy fordulat.

(bocsika a dupláért)

az jutott még eszembe ma, hogy ilyen animét vagy mangát feldolgozó irodalom nem kapható itthon? akár olyasmi, ami a médium kialakulását és történelmét boncolgatná, akár valamilyen "1001 film amit látnod kell" vagy hasonló kritikusok által összeállított lista a legjobbakból, esetleg konkrét címeket, készítõket-írókat feldolgozó mû. vagy ez a kultúra itthon még nagyon gyerekcipõben jár és nem is érdemes ilyenekre számítani? filmes-zenés témakörben az ilyesmik azért eléggé dívnak, sõt tudtommal még egy-két fontosabb képregényalkotóról is van magyar nyelvû életrajzi könyv.

A Manga könyv létezésérõl tudok, de azt nem hogy mennyire hasznos ^_^

-OJ-

vagy ez a kultúra itthon még nagyon gyerekcipõben jár és nem is érdemes ilyenekre számítani?

Nem gyerekcipõben jár, hanem inkább már rég elhalálozott -_-

Az egyetlen anime-csatorna tavaly megszûnt, DVD-ken már évek óta nem adnak ki animeket mert senki nem vette õket. Egy két manga még mutatóba megjelenik, abból is csak az évekkel ezelõtt megkezdett sorozatok újabb kötetei, de azokon sem lehet nagy nyeresége a még meglévõ egy vagy két kiadónak.

Megpróbálták nálunk is meghonosítani az anime/mangákat, de tekintve hogy a felmérések szerint a hazai anime-manga rajongók 75%-a a 12-17 éves korosztályból kerül ki, akiknek ugyebár nincs saját pénzük arra hogy 2000Ft-os kiadványokat vásároljanak (fõleg úgy, hogy a netrõl ingyen letölthetik) és mire felnõnek már egyáltalán nem is érdekli õket ez a média. Így rájuk nem lehet egy iparágat építeni, non-profitban pedig nem mûködik a dolog a magas jogdíjak miatt.

Az egyetlen a témában, amire itthon még igény van, azok a negyedévente megrendezett conok, de oda is csak 12-18évesek járnak, hogy animes jelmezbe öltözve kibulizzák magukat. És a többség ott sem költ az égvilágon semmire, ezért a két-három hazai anime/manga bolt is alig tud megélni.

getro2

Nem gyerekcipõben jár, hanem inkább már rég elhalálozott -_-

Az egyetlen anime-csatorna tavaly megszûnt, DVD-ken már évek óta nem adnak ki animeket mert senki nem vette õket. Egy két manga még mutatóba megjelenik, abból is csak az évekkel ezelõtt megkezdett sorozatok újabb kötetei, de azokon sem lehet nagy nyeresége a még meglévõ egy vagy két kiadónak.

Megpróbálták nálunk is meghonosítani az anime/mangákat, de tekintve hogy a felmérések szerint a hazai anime-manga rajongók 75%-a a 12-17 éves korosztályból kerül ki, akiknek ugyebár nincs saját pénzük arra hogy 2000Ft-os kiadványokat vásároljanak (fõleg úgy, hogy a netrõl ingyen letölthetik) és mire felnõnek már egyáltalán nem is érdekli õket ez a média. Így rájuk nem lehet egy iparágat építeni, non-profitban pedig nem mûködik a dolog a magas jogdíjak miatt.

Az egyetlen a témában, amire itthon még igény van, azok a negyedévente megrendezett conok, de oda is csak 12-18évesek járnak, hogy animes jelmezbe öltözve kibulizzák magukat. És a többség ott sem költ az égvilágon semmire, ezért a két-három hazai anime/manga bolt is alig tud megélni.

ez elég szomorú. mondjuk... azt írod, hogy 12-18 volt a domináns korosztály, de ez azért ugye annak is köszönhetõ, hogy már eleve nem nagyon céloztak meg magasabb lécet? ahogy látom könyvesboltok polcain, meg ami rémlik az animaxos (?) idõkbõl, az importált mûsorok és kiadott kötetek többnyire béna slice of life izékbõl és a legismertebb, minõségileg szintén nem kimagasló shounenekbõl kerültek ki. aztán ott van még az is, hogy az ominózus csatorna csak este 8-9 után ment, és akkor is mindössze néhány óráig.

érdekes amúgy látni, hogy itthon a rajzfilmeket és hasonlókat kicsit úgy kezelik, mintha a legfiatalabb korosztály privilégiuma lenne. a minimax-cartoon network-nickelodeon-disney channel négyese úgy ahogy van komolyan vehetetlen idõsebb fejjel, comedy centralon is csak éves késésekkel hozzák át az ismertebb amcsi mûsorokat, de pl adult swimnek még a gondolata se merült fel, pedig mennyire zseniális csatorna már. az animéket meg ugye már nem kell említeni.

tspawn
itthon a rajzfilmeket és hasonlókat kicsit úgy kezelik, mintha a legfiatalabb korosztály privilégiuma lenne
És ez egy durván enyhe kifejezés. És akkor még csodálkozunk, hogy a "felnõtteknek is szóló" sorozatokat is olyan szinten butítják szinkronban, hogy csak na. Konkrétan ha a "komolyabb" tartalommal bíró Adventure Time részeket nézem magyarul, majdnem sírva fakadok...de ez persze csak egy példa.

-OJ-

ez elég szomorú. mondjuk... azt írod, hogy 12-18 volt a domináns korosztály, de ez azért ugye annak is köszönhetõ, hogy már eleve nem nagyon céloztak meg magasabb lécet? ahogy látom könyvesboltok polcain, meg ami rémlik az animaxos (?) idõkbõl, az importált mûsorok és kiadott kötetek többnyire béna slice of life izékbõl és a legismertebb, minõségileg szintén nem kimagasló shounenekbõl kerültek ki. aztán ott van még az is, hogy az ominózus csatorna csak este 8-9 után ment, és akkor is mindössze néhány óráig.

Elõször még igen, hiszen a vacak shounenek és pár shoujo mellett az 'aranykorban' olyan idõsebbeknek szóló mûveket is behoztak, mint a CowBoy Bebop, Death Note, Hellsing vagy a Nana. De ezek közül a shounenek és a tucat shoujok lettek a legnézetebbek, így késõbb már csak azokat licenszelték :fuu:

El viszont nem lehetett belõlük adni semmit, hiába adták ki pl DVD-n, és a mangák utáni kereslet sem volt valami nagy, így az úgynevezett animes csatornán a végén már minden ment csak új anime nem, mert nem volt rá pénz újabbakat venni, és végül inkább be is zártak. Ahogy minden más animes kiadó vagy bolt is.

A másik, ami rengeteg pénzt vitt el, a magyar szinkron gyártása, ami az esetek többségében rémesen igénytelen lett, mivel kb 10 nem valami tehetséges emberke szinkronizált minden rajzfilmet és animet. De muszáj volt megcsinálni, mert a mai generációk nem hajlandók feliratosan nézni semmit (elvégre olvasni sem tudnak olyan gyorsan).

Amerikában ezt megoldják úgy, hogy azonnal licenszelik a legújabb sorozatokat és pár órával a japán tv-kbe kerülése után már fel is kerül angol felirattal a hivatalos stream oldalakra. Aztán ha nagyon népszerû, megveszik a DVD/BD-kiadás jogát is és csak akkor gyártanak hozzá angol szinkront, de sokszor még azt sem, mégis elfogynak a lemezek. Ezt nálunk nem lehetett eljátszani, mert már az adásba kerüléshez kötelezõ a magyar szinkron, a DVDt pedig még azzal sem vette senki.

érdekes amúgy látni, hogy itthon a rajzfilmeket és hasonlókat kicsit úgy kezelik, mintha a legfiatalabb korosztály privilégiuma lenne. a minimax-cartoon network-nickelodeon-disney channel négyese úgy ahogy van komolyan vehetetlen idõsebb fejjel, comedy centralon is csak éves késésekkel hozzák át az ismertebb amcsi mûsorokat, de pl adult swimnek még a gondolata se merült fel, pedig mennyire zseniális csatorna már. az animéket meg ugye már nem kell említeni.

Sajnos a hazai közélet ennyire elmaradott.

Én szüleimet baltával sem tudnám meggyõzni, hogy amit nézek az nem éppen dedós mesék. Sok más emberhez hasonlóan õk azt elkönyvelték értéktelennek, és nem is hajlandóak mégcsak belenézni sem, ami meggyõzné õket az ellenkezõjérõl -_-

getro2

ja, ez az ún szinkronkultúra a másik. már a moziban is tök illúzióromboló, amikor számomra érdekelt filmet ilyen-olyan okból csak szinkronos előadáson tudok megnézni, az animéknél meg aztán pláne ez a helyzet. igazából nem is tudom, hogy lehetne itthon változtatni ezen a tendencián, mert a mostaninál tragikusabb aligha lehetne a helyzet, hát még ha hozzáadom az ilyen hülye, egész televíziózást érintő szabályokat. legelőször talán tényleg azon a hozzáálláson kéne gyökeresen változtatni, hogy rajz/animációs film =/= gyerekmese - engem ez komolyan legalább annyira felcsesz, mint amikor az egész videojáték ipart bélyegzik meg fiatalokat butító médiumnak, csak mert a társadalom nem tud mit kezdeni az állítólag gta vagy call of duty miatt gyilkoló, problémásan nevelkedett tinédzserrel -_- na de nem akarok nagyon offolni, csak ez már eléggé kikívánkozott.