Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Anime-manga The Final Season


-OJ-

Recommended Posts

VladoXX

JoJo no Kimyou na Bouken Part 1

Hát ez eddig borzasztó szar volt. Ez a karakterfejlõdés kész röhej. Remélem a folytatás jobb lesz.

Jojo part 2 sokkal jobb lesz, meg a Stardust Crusaders is nagyon jó.Jojo az télleg vérbeli shounen de egyeltalán nem unatkozok rajta mert olyan bizarr dolgok vannak benne hogy az nemigaz. :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Jojo part 2 sokkal jobb lesz, meg a Stardust Crusaders is nagyon jó.Jojo az télleg vérbeli shounen de egyeltalán nem unatkozok rajta mert olyan bizarr dolgok vannak benne hogy az nemigaz. :D

Az egy dolog h shounen de milyen gagyi már az h annyiból áll a srác fejlõdése, hogy magába olvasztja a mestert és OP lesz az a boss fight meg nevetségesen gagyi volt. Hát így két rész után kijelenthetem h ez magasan ver a part1-re szerencsére.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Nincs semmi különösebb gond a Part 1-gyel ha az ember nem mai shounenekhez hasonlítja. Nekem pl. tetszett ez is, főleg a vége:

Manapság kevesen merik meglépni azt, hogy a beteljesült boldogság után kinyírják a főszereplőt : P

Arról a "karakterfejlődésről" meg annyit, hogy abban az időben ez elég egyedi volt és azóta is újra és újra felhasználták. Nagyon sok shounenben előfordul, hogy valaki képességet vagy erőt ad valakinek azért, hogy erősebb legyen. Btw, ez még 100x jobb, mint ha valaki csak azért lesz erősebb, mert jön a boss harc vagy pl. a barátaira gondol és bumm felkel a vértócsából. Itt legalább a mangaka kitalált valami normális(abb) okot a powerupra. Csak úgy magától miért lett volna erősebb? :D

Link to comment
Share on other sites

balu01

A Part 1 nekem se igazán jött be. :D

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Nekem a Part1 jobban tetszett mint a Part2, már csak az ellenfél miatt is.

+ Joseph nekem túl sügér volt :D

Link to comment
Share on other sites

balu01

Nekem a Part1 jobban tetszett mint a Part2, már csak az ellenfél miatt is.

+ Joseph nekem túl sügér volt :D

A Part 2-rõl én még nem tudok nyilatkozni, mert a Part 1 után félreraktam a sorozatot, és azóta se folytattam még. :lol:
Link to comment
Share on other sites

VladoXX

Nekem a Part1 jobban tetszett mint a Part2, már csak az ellenfél miatt is.

+ Joseph nekem túl sügér volt :D

Stardustban ott meg már eléggé semmire való lett Joseph , bár az oh noo meg oh my god os beszólásait nem tudom megunni. :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

A Stardustban megint új Joseph lesz?

Link to comment
Share on other sites

VladoXX

A Stardustban megint új Joseph lesz?

Joseph az öreg lesz mivel elég nagy timeskip lesz a part 2 végén és lesz 1 új Jojo Joutaro néven.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Party hard! 655.Cp-tõl One Piece manga bepótolása indul! :D

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

BÚÉK mindenkinek :) :kocc:

Befejeztem a Sakurasou-t. Köszönöm még egyszer az ajánlást, nagyon bejött, kellemes darab volt a téli szünetre. Mondjuk a karakterek terén nagyon hozta a tipikus slice-of-life jellegû, a valóságban teljesen irreális karaktertípusokat, de ettõl függetlenül jól szórakoztam a 24 rész alatt. Egy dolog zavart egy picit

a Kanda x Shiina egyáltalán nem jött át a sorozat során. Persze, értem, hogy Kanda viselte gondját, de nem nagyon tudok felidézni közöttük romantikus pillanatokat, erre a végén vele jön össze. A Kanda x Nanami végkifejlet sokkal jobban meg volt alapozva az anime jelenetei alapján.

Tegnap pedig lepörgött nálam is az utolsó rész az F/SN elsõ felvonásából. A Deenes változatot nem láttam, csak a Fate/Zerot, illetve miközben azt néztem, utánaolvastam a Fate univerzumnak, szóval a sztori nekem nagyjából új volt. Nem tudom, hogy mennyire volt jó a sorozat, mint VN-adaptáció, de ha csak az animét vesszük, nekem nagyon tetszett, teljes extázisban vártam a szombat estéket, hogy végre nézhessem az aktuális részt :D A 47 perces rész legnagyobb winje kétségkívül ez volt:

aPQNENdD5Ew

A dalt ismertem korábbról, de ebben a feldolgozásban még jobb, mint az eredeti.

A preview a végén pedig még fájdalmasabbá tette az elkövetkezendõ 3,5 hónapot, ami a várakozással fog telni. Április elején szokott indulni a tavaszi szezon általában? Április elsõ két hetében Japánban leszek, tök jó lenne, ha a helyszínen érne a második évad premierje. :blush:

Most megint nagy probléma, hogy mit nézzek, ami ilyen napi 1-2 rész sebességgel is nézeti magát, és nem sokszáz részes. A One Piece-t valahol 70 rész utána hagytam abba, valami filler résznél, és nem tudom, hogy folytassam-e, õszintén szólva csak nagyjából emlékszem arra, hogy mi történt addig. A Suzumiya Haruhival szemezek már egy jó ideje, a 2006-os Kanon is ott van már egy ideje a plan-to-watch listámon, meg a múltkor találtam egy érdekesnek tûnõ sorozatot, a Chihayafurut.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Most megint nagy probléma, hogy mit nézzek, ami ilyen napi 1-2 rész sebességgel is nézeti magát, és nem sokszáz részes. A One Piece-t valahol 70 rész utána hagytam abba, valami filler résznél, és nem tudom, hogy folytassam-e, õszintén szólva csak nagyjából emlékszem arra, hogy mi történt addig. A Suzumiya Haruhival szemezek már egy jó ideje, a 2006-os Kanon is ott van már egy ideje a plan-to-watch listámon, meg a múltkor találtam egy érdekesnek tûnõ sorozatot, a Chihayafurut.

OP akkor az elsõ mondattal kiesett.

Utóbbi három mind jó, de Haruhiból a 2009-est nézd. Az magába foglalja a korábbi évad részeit is, és még idõrendbe is teszi õket.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

OP akkor az elsõ mondattal kiesett.

Utóbbi három mind jó, de Haruhiból a 2009-est nézd. Az magába foglalja a korábbi évad részeit is, és még idõrendbe is teszi õket.

Köszi :)

Végül most a Durararát kezdtem el nézni, érdekesnek tûnik, meg írtad még a másik topikban, hogy annak most jön a majd a második évada, addigra szerintem ledarálom az elsõt.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Köszi :)

Végül most a Durararát kezdtem el nézni, érdekesnek tûnik, meg írtad még a másik topikban, hogy annak most jön a majd a második évada, addigra szerintem ledarálom az elsõt.

Jó hogy említed, azt nekem is újra kellene néznem a második évad elõtt, mert a repülõ italautomatákon és az "I-ZA-YA-kuuuuuuuuuuuuun"-on kívül semmi nem rémlik már belõle ^_^

Link to comment
Share on other sites

VladoXX

Jó hogy említed, azt nekem is újra kellene néznem a második évad elõtt, mert a repülõ italautomatákon és az "I-ZA-YA-kuuuuuuuuuuuuun"-on kívül semmi nem rémlik már belõle ^_^

Én pár hete fejeztem be a durarara-t , 1-2 hónapja kezdtem el de kb. elsõ fele nem volt valami nagyszám számomra aztán a második fele meg már nagyon tetszett és ledaráltam egybe :D Remélem 2. évad olyan jólesz mint az 1. évad 2. fele.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Én a durarara-nak vagy négyszer kezdtem neki de soha nem sikerült végignéznem, a mai napig nem tudom az okát. :S És mind ezt úgy h a Baccanot meg imádom. :huh:

Valaki olvasta már? Azt hiszem ezzel ma el leszek. :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

balu01

Valaki olvasta már? Azt hiszem ezzel ma el leszek. :D

Én olvastam, de mára már csak annyira emlékszem belõle, hogy a végére keserû szájízet hagyott bennem maga után. :D
Link to comment
Share on other sites

Athesz

Én olvastam, de mára már csak annyira emlékszem belõle, hogy a végére keserû szájízet hagyott bennem maga után. :D

Olyan szinten rühellem h intuitív személyiség vagyok ilyenkor hogy az nem igaz.

- Egy játék ami a megtévesztésen alapul

- Egyik szereplõ aki hipnózissal foglalkozott és megjelenik egy tolószékben

*klikk* Na fogadjunk, hogy õ szórakozik velük. ÉS TESSÉK.

oké, hogy a köztes részt nyilván nem szívtam ki a kisujjamból attól de akkor is utálom.

Plusz nállam nem jó pont az ilyen ending...Meg még parás sem volt.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

A másik mangája a Judge az bezzeg már érdekes, így aztán a 17. résznél leálltak a fordítással. <_< Még eredeti nyelven se találni sehol. :lol:

Link to comment
Share on other sites

_Jazz_

Srácok, tavaly futott még valami említésréméltó romkom slice of life anime a Bokura wa Minna Kawaisoun, a Ao Haru Ride-on és a Gekkan Shoujo Nozaki-kun-on kívül?

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Srácok, tavaly futott még valami említésréméltó romkom slice of life anime a Bokura wa Minna Kawaisoun, a Ao Haru Ride-on és a Gekkan Shoujo Nozaki-kun-on kívül?

Shigatsu wa Kimi no Uso, Isshuukan Friends, Daitoshokan no Hitsujikai, Nisekoi, Chuunibyou 2, Sakura Trick (yuri)

jah, meg az Ookami Shoujo, amitõl egy feminista agyvérzést kap :troll:

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Ez a Durara nagyon elmebeteg :D Igaz, így 9 rész után még mindig nagyon random, és csak a bemutatásnál járunk továbbra is, de elég érdekesen adagolja kapjuk az infókat

A kedvenc karakterem Heiwajima Shizuo, az õ neve igazi "reverse" beszédes név, amint bemutatták, hogy ki õ, hogy viselkedik, és ehhez képest mi a neve, dõltem a röhögéstõl. A Heiwajima ugye azt jelenti, hogy a béke szigete, a Shizuo-t meg megnéztem MALon, hogy hogy írják, azt pedig "nyugodt nagyságnak" lehet fordítani. Hát, ehhez képest õ nem ez a karakter :lol:

Azért nyugtassatok meg, hogy a sorozat második felében valami sztori is kikerekedik ebbõl, mert egyelõre nem úgy tûnik, hogy tart valahova az egész.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Azért nyugtassatok meg, hogy a sorozat második felében valami sztori is kikerekedik ebbõl, mert egyelõre nem úgy tûnik, hogy tart valahova az egész.

Igen, a második felében lesz egy bandaháborús sztori, ami összerántja az összes karaktert.

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Nemsoká beérjük öcsémmel az OP-t azt mondta nézhetnénk más anime-t is ezután mondjuk Attack on Titant.....

Nekem az nem jött be :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...