Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Anime-manga The Final Season


-OJ-

Recommended Posts

getro2

Baccano!

Soul Eater

Darker than Black

Fullmetal Alchemist

Busou Renkin

Escha & Logy no Atelier

erre el is felejtettem reagálni, köszi. fma megvolt egyébként, mondjuk igaz, csak az újabb. a régit se mondják rossznak, de eléggé meg lennék lepve, ha bármi izgalmasat tudna hozzáadni a másikhoz képest (már azon túl, hogy szétbarmolták a sztoriját).

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Eddig a Handbrake-et használtam, ha jól emlékszem éppen itt kaptam a tippet, viszont a legutóbbi update-tel a szoftver frusztráló módon instabil, és vannak olyan fájlok, amiket egyszerűen nem hajlandó átalakítani, kifagy az egész. A nightly verzió pedig konkrétan nem hajlandó elindulni nálam. Tipp valami alternatívára, amivel bele lehet égetni a feliratot az mp4-be? Nyilván működik a HDMI-kábel átdugdosása a PS3-ból a gépbe, de azért mégis macera :(

0.10.2-vel nálam nincs semmi gond, bár én Linuxon használom.

Nem próbáltam egyiket sem, de talán ezek közül valamelyik jó lesz: Freemake Video Converter / SUPER

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Tudtok nekem mondani egy forrást, ahonnan olvasni tudom a One Punch Man legfrissebb chaptereit? :unsure: Vagy tényleg ilyen lassan fordítják? Kicsit furcsa, fõleg hogy mostanában mennyire populáris lett.

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2

Tudtok nekem mondani egy forrást, ahonnan olvasni tudom a One Punch Man legfrissebb chaptereit? :unsure: Vagy tényleg ilyen lassan fordítják? Kicsit furcsa, fõleg hogy mostanában mennyire populáris lett.

yep, ennyire lassan fordítják... számozásfüggõ, de az 53-as/79-es fejezet a legutolsó és az is 2,5 hónapja került ki... én is abban voltam, h az anime kicsit megdobja majd a manga fordítás sebességét (esetleg vmi frissen feltörõ noname csapat nekiáll, vagy ilyesmi) de eddig semmi...

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Elkezdtem olvasni az originál One Punch Man webcomicot Onetól és hát... valamivel... ikonikusabb a megjelenítés benne, mint a mangában xD De attól még rendkívül szórakoztató :D

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Elkezdtem olvasni az originál One Punch Man webcomicot Onetól és hát... valamivel... ikonikusabb a megjelenítés benne, mint a mangában xD De attól még rendkívül szórakoztató :D

Kicsit Hellsing manga feeling :D

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Shinmai Maou no Testament Burst

A cselekmény nem volt olyan jól felépített, mint az elsõ évadban. Hiányzott belõle a személyes szál, és úgy érzõdött, egyik rajtuk kívül álló problémából a másikba csöppennek hõseink. Emellett hol kapkodtak, hol meg csak az üresjárat ment, és persze minden epizódban helyet kellett szorítani legalább egy ecchi jelenetnek is, aminek haszna nemigen akadt, de legalább kellemesek voltak a szemnek (már amit a véreskezû cenzúra látni engedett belõlük).

A befejezés sem volt egy nagy durranás, papírforma végsõ harc és kötelezõ hárem epilógus. Viszont kellõen kereknek hatott, mivel nem maradt a végén semmilyen elvarratlan szál, így ha nem lesz folytatás, akkor sem hagyták lógva a dolgokat.

Ezért ugyanúgy kap egy 7/10-et, mint az elsõ évad.

Soha rosszabb ecchi-háremet és háremhõst ennél B)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Mawaru Penguindrum

A Steins;Gate-tel párhuzamosan a 2011-es nyári szezonban ment még egy félig-meddig hasonló témájú anime, azonban nem volt annyira népszerû, ezért valahogy elkerülte a figyelmemet, tök véletlenül egy mangafoxos facebook post alapján találtam most rá. Ez valami rendkívüli élmény volt, megkockáztatom, hogy talán ez legmûvészibb anime amit eddig láttam. Nagyon komplex szimbólumrendszert használ az anime, muszáj minden részletre figyelni, és nem árt mellé alaposan ismerni a japán viselkedéskultúrát. Nem egy könnyen emészthetõ darab, de akit beránt, azt biztos nem engedi, rengeteget lehet filozofálni rajta. Imádom Haruki Murakami könyveit, ez az anime pedig elég sokat merített az õ gondolatvilágából. Erõs társadalomkritika az elmúlt 25 év Japánjáról, pazar köntösben (és aranyos pingvinekkel).

Bátran ajánlom az erõsebb darabok kedvelõinek, nagyon hamar le fog csúszni ez a 24 rész.

10/10

És rögtön be is került a kedvencek közé.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-OJ-

:DSDFSDDDd

tényleg ennyire jó? :D

Azért nem, csak hájpu. ugye ^_^

Amíg nézi, jól szórakozik rajta a nézõ, és jókat röhög a paródiákon, de sztori az nincs benne, így a végeztével gyorsan feledésbe is merül.

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Ez most az amire gondolok ? ( nem tudok japánul, szóval komolyan )

http://www.shonenjump.com/next_generation/

Nem úgy volt ,hogy nem megy már tovább a sztori, mert a mangaka megfáradt ? Esetleg új ember folytatja ?

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Ez most az amire gondolok ? ( nem tudok japánul, szóval komolyan )

http://www.shonenjump.com/next_generation/

Nem úgy volt ,hogy nem megy már tovább a sztori, mert a mangaka megfáradt ? Esetleg új ember folytatja ?

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Link to comment
Share on other sites

Athesz

És már van is movie. Muszáj volt szerencsétlen gyereket Buritonak elnevezni? :D

Naruto Sasuke meg Orochimaru gyereke egy teamben... Ez kinek az ötlete volt. Az elsõ kettõt még értem de Orochimarut elõkotorni mint megállapodott apuka... :huh:

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Na , utána néztem.

Tavasszal indul ez a "Next Generation " manga ,és valóban Boruto (aki inkább lenne Bolt) a fõszereplõ, a next-gen gyerkõcökkel. Maga Kisimoto, az eredeti író már csak mint felügyelõ van jelen, más készíti a mostani mangát. Hasonló a szitu mint a Dragon Ball Supernél volt.

Illetve ez nem egy pár fejezetes Gaiden lesz már, hanem havi szinten érkezõ manga...ami ki tudja meddig tart majd. Egy biztos, ezzel a húzással biztosították ,hogy még legalább 3-4 évre elegendõ "róka" legyen a szekrényben. Elsõnek manga, aztán anime adaptáció, szétfilllerezve persze, majd játékok tömegei Borutora épülve, és a DBZ már csak kispályás marketing alapanyagnak tûnik.

Nem várok sokat tõle...mert az uccsó Naruto Gaiden mangának, a "Ki a fene Sarada annya ??!!" téma volt az egyetlen izgalom forrása. Kár ,hogy a napnál is világosabb volt...és még nagyobb kár ,hogy tényleg semmi lényegi nem történt benne. Mondjuk Narutonak volt egy látványos flashe, ennyi.

A másik meg igen amit Athesz is írt. Már a Shippuden végén elindul ez anti hõsökbõl jó arcot csinálok. Amit Marcsival csináltak gáz, nagyon GÁZ. A jelem fejlõdése ( ez az egyébként ??? ) kb annyira logikus mintha a nagy fehér cápa életmódot váltana, és innentõl vega lenne.

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Nem várok sokat tõle...mert az uccsó Naruto Gaiden mangának, a "Ki a fene Sarada annya ??!!" téma volt az egyetlen izgalom forrása. Kár ,hogy a napnál is világosabb volt...és még nagyobb kár ,hogy tényleg semmi lényegi nem történt benne.

Legalább jót lehetett szórakozni rajta :D

[GSF] Picture

Amúgy a Naruto már a Shippuuden óta egy mélyfejest nyomott, teljesen elfelejtette, hogy mi tette jóvá az elején. Bleach hasonló cipõben jár, egyedül a One Piece maradt hû a gyökereihez.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

A másik meg igen amit Athesz is írt. Már a Shippuden végén elindul ez anti hõsökbõl jó arcot csinálok. Amit Marcsival csináltak gáz, nagyon GÁZ. A jelem fejlõdése ( ez az egyébként ??? ) kb annyira logikus mintha a nagy fehér cápa életmódot váltana, és innentõl vega lenne.

Miért amit Sasuke mûvelt VÉGIG manga alatt? Most gyülölöm a bátyámat, kiderült valami rólla, szeretem a bátyámat, most megint gyülölöm a bátyámat, most megint szertem a bátyámat...de azért csak megöllek Naruto. :omg:

Amúgy a Naruto már a Shippuuden óta egy mélyfejest nyomott, teljesen elfelejtette, hogy mi tette jóvá az elején. Bleach hasonló cipõben jár, egyedül a One Piece maradt hû a gyökereihez.

Én még kitartok a Fairy Tail melett mindig. :) Basszus nézni kéne azt is meg a OP-t is de mindig csak mangát olvasok nem animét nézek mert az egy 2 hetes maraton h semmit nem csinálok meló után csak azt nézem az meg rohadtul nem fér bele. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
neo_2

Van itt valaki, aki rajtam kívül figyelemmel kíséri a Shokugeki no Souma-t? (bár elnézve a legutolsó hozzászólás dátumát, lehet azt kéne kérdeznem, hogy valaki figyelemmel kíséri-e a topikot...)

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2
22 hours ago, neo_2 said:

Van itt valaki, aki rajtam kívül figyelemmel kíséri a Shokugeki no Souma-t? (bár elnézve a legutolsó hozzászólás dátumát, lehet azt kéne kérdeznem, hogy valaki figyelemmel kíséri-e a topikot...)

yep...mangát is...a 2 évad animét is...

Link to comment
Share on other sites

neo_2

Huh, a mangába még nem olvastam bele, csak az anime változatot láttam. Egy ismerős ajánlotta nekem, és kicsit félve kezdtem neki. Őszintén szólva, volt bennem egy adag szkepticizmus azzal kapcsolatban, hogy egy „főzős” anime is lehet érdekes, és nem fogok bealudni közben.xd

Szerencsére belenéztem végül, és kellemesen csalódtam. A vártnál látványosabb a mű, ami furamód, még jól is áll neki. Viszont nem ezzel vett meg engem végső soron, hanem néhány érdekes karakterrel, és a sajátos humorával.

Természetesen, ez utóbbi abszolút ízlés kérdése, de nekem a legtöbb részt sikerült végigröhögnöm.

 

Gondolom a manga előrébb jár, később is tartja ezt a színvonalat?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Godzilla2

a manga esetén az utóbbi 2-3 sztoriszálnál kezd az az érzésem lenni, h az alkotó túl sokat akar egyszerre belezsúfolni ahelyett, h ezeket szépen szétosztottak volna az amúgy sem szokványos iskolai képzési idejük egészére...emiatt nekem a mostani "all-out shokugeki a kicsapás ellen" sztori kissé unalmas mert végső soron megint csak az van h Soumát szivatják és a feje felett lebeg a kicsapás veszélye...csak az ellenfeleket próbálják erősebbnek láttatni (meg szemetebbnek)... lassan 1,5 hónapja hanyagolom is, majd elolvasom egyben, ha véget ért (bár nem tudom, hogy utána hova akarják még fokozni a dolgokat....ahogy írtam, kissé túl vannak tolva a fordulatok)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
grasslover

Idejét sem tudom, de évek óta egyetlen anime évadot képes voltam végignézni az utóbbi időben. A Netflix által pénzelt Seven Deadly Sin-t. Anynira mondjuk nem tetszett, de valahogy képes voltam benne maradni. Most legutóbb meg Keijo!!!!-t kezdtem el, de úgy kb három havonta nézek meg egy részt. Az új Berserket meg falnám, csak itt meg ez a ronda CGI az ami iszonytató.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

A Seven Deadly Sin valóban jobbnak mondható a tucat-fantasy-shounenek között, bár azt a kiegészítő 2+8 részt a mai napig nem néztem meg. A Fairy Tail: Dragon Cry filmre inkább kíváncsi lennék :)

 

Tavaly két emlékezetes animet volt csak, a "Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu" és a "Drifters",

idén pedig a "Youjo Senki" az eddigi a top :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Iam_The_Ghost

Megnéztem a Bleach filmet, totál felejthető, de basszus, totál elfogott a nosztalgia, anno de jó is volt ezeket nézni.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Engem nem tudott megfogni, már alapból az egész 'húúú, halálistenek, de cool" felállás a könyökömön jön ki, de a japcsik valamiért nagyon csípik őket.

20rész után fel is adtam.

 

Inkább One Piece és Fairy Tail, ha már shounen.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Azt hiszem én sose néztem annyi féle animet, hogy beüssön az "1 a sok közül" effektus Bleach esetében. Különösen bírtam az atmoszféráját, az egyedi zenét és hangeffekteket. Mondanám, hogy az első 64 részt mindenképp érdemes megnézni, de ha már túl vagy 20 részen és nem fogott meg, akkor valószínűleg később sem fog.

One Piece-el anno kacérkodtam, de sose jutottam el addig, hogy elkezdjem. Iszonyatosan irritál a rajzstílusa és amiket láttam harcjelenetek, azok egyike se volt látványos, se érdekes. Fairy Tail-ben mangát olvastam sokáig, aztán feladtam, mikor a macskák kaptak szerepet és izomból tolták az arcunkba a friendship erejét. Az anime-t se néztem talán 10 résznél tovább, de emlékszem hogy a zenéje tényleg állat volt.

Még a Narutot se fejeztem be, pedig hatalmas kedvenc volt, rajongtam a sorozatért. A ninja war-nál azonban annyira sz*r epizódok jöttek egymás hegyén-hátán, hogy elpattant egy cérna, mostanra pedig totál kiábrándultam bármi ami anime, semmibe nem tudnék belekezdeni... Oké, Dragon Ball Super-t néztem/nézek magyar szinkronnal tv-ben, de az is inkább bambulós fajta és tudom, hogy egy nagy sz*r.

De na, most a Bleach-film kapcsán azért tényleg elfogott a nosztalgia azokról az időkről.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...