Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Anime-manga The Final Season


-OJ-

Recommended Posts

heureka

RzmFKUDOUgw

My body

is fucking

READY :D :D

Ne számíts sok jóra... Mivel az elsõ rész már kint van és a legtöbb poént szarul oldották meg, vagy egyáltalán nem jön át a mangához képest.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ne számíts sok jóra... Mivel az elsõ rész már kint van és a legtöbb poént szarul oldották meg, vagy egyáltalán nem jön át a mangához képest.

Szerintem nem volt annyira rossz, sõt. Kicsit furcsán indul a rész, de a vége az marha jóra sikerült. Szerintem igen nehéz adaptálni az elsõ pár chaptert, mivel alig van narratíva, ami összeköti õket, csupán az, hogy bemutassák One Punch Mant. Én várnék addig, amíg igazán beindul a cselekmény, hogy végsõ következtetéseket vonjak le.

Ráadásul a fõ poénját a sorozatnak tökéletesen eltalálták. Az extrém mód stilizált szuperhõs kánon felvonultatása egy közhelyes, arcpirítóan átlagos anime környezetben. Aki azt hitte, hogy a kopaszviccek frenetikusak lesznek meganimálva, az szerintem nem értette meg, hogy miért röhejes a sorozat. Az a poén, hogy kb négy vonallal van megrajzolva Saitama feje, mert haha, kopasz, majd két képkockával késõbb egy olyan vizuális, tesztoszterontól tocsogó orgazmust kapunk két lapon, ami akár bármelyik nyugati képregény címlapjára kikerülhetne :D Az epizód végi akciójelenet szerintem tökéletes összefoglalója a manga esszenciájának. Saitama csicsikál a kis SoL kuckójában, majd 10 másodperccel késõbb úgy néz ki, mint egy shounen Isten xD

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

5-JnNLX5jJs



B)
Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Vazz hány rókabõrt húznak még le a Bakemonogatariról .-.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Vazz hány rókabõrt húznak még le a Bakemonogatariról .-.

Feldolgozzák az összes kötetet, ami más light novel adaptációknál csak egy szép álom lehet :rolleyes:

A Bakemonogatari csak két kötet volt a ~Monogatari szériából.

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Feldolgozzák az összes kötetet, ami más light novel adaptációknál csak egy szép álom lehet :rolleyes:

A Bakemonogatari csak két kötet volt a ~Monogatari szériából.

És a Spice and Wolf 3. szezon hol marad? :angry:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

És a Spice and Wolf 3. szezon hol marad? :angry:

Álmodj királylány...

Btw, nem te vagy az egyetlen aki új évadokat vár -_-

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

A God Eater anime, kilenc normál és NÉGY recap epizód után, befejezi a TV futását most hétvégén.

ufotable ezzel lekörözte a Jiggly Jiggly Heavent a recap epizódok számában :biglol:

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Elkezdtem nézni az UBW animét és így a két bevezetõepizód után azt kell hogy mondjam, le a kalappal az ufotable elõtt. A kiváló animáció és harcjelenetek alap, de attól az állam leesett kb. hogy mennyire részletekbe menõen adják vissza az egész cselekményt. Minden részlet, amire csak vissza tudok emlékezni, meg van animálva és a helyén van. Itt ülök a laptop elõtt és vigyorgok, mint egy kisgyerek, akivel épp most közölték, hogy idén kétszer lesz karácsony. :D

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Már korábban egyszer elkezdtem olvasni a Kyoukai Senjou no Horizon anime utáni folytatását, de akkor még csak néhány fejezet volt lefordítva és kénytelen voltam abbahagyni. Szerencsére azóta a 3-A, 3-B és 3-C light novel kötetek is le lettek fordítva, így nem volt semmi akadálya, hogy újból nekiálljak. A téglának is alkalmas könyveknek köszönhetően 95 fejezet várt rám : )

A 3-C felénél tartok és bizony elég nehéz letenni, mert nagyon jó. Egyik éjjel 3-ig olvastam, ami nagyon nem tett jót nekem másnap. De tényleg remek érzés folytatni.

A karakterek, a harcok, a humor - minden a helyén van. Még az animét is elkezdtem újranézni.

Az erőviszonyokat nézve jóval keményebb összecsapásokat kell végig kínlódnia a Musashi lakóinak, mivel az ellenfeleik a korábbi küzdelmeik után tisztában vannak a képességeikkel. Hexagone Francaise és M.H.R.R./P.A. ODA már nem szarakodtak annyit és keményen szembeszálltak velük, főleg az utóbbi szívatta őket kegyetlenül. Szóval izgalmas és fordulatos harcokból, csatákból van bőven ebben a három kötetben. Szegény Masazumi is megszenved a munkájával, mivel a sztori politikai része is egy másik szintre lépett. Sokat köszönhet neki a Musashi, de még nincs elég tapasztalata. Persze a Horizon nem lenne az igazi a pimasz humor nélkül, ha valaki jelen van a Musashi-ról szinte mindig lehet számítani valamire. Valamint kiemelném Nate fogantatásának elég részletes és szaftos bemutatását. Ja és Turenne nagyon durva :D

Szerintem nagyon jó 24-26 részes folytatás lehetne ebből a három kötetből... kár, hogy a Sunrise mostanában inkább mással foglalkozik. Persze megértem, hogy miért, de jobban örülnék egy új Horizon évadnak. Be kell érnem annyival, hogy elkezdem az elejétől olvasni. Az anime kiegészítésére mindenképpen jó lesz az a 114 fejezet.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A 3-C felénél tartok és bizony elég nehéz letenni, mert nagyon jó.

Oké... a 3-C második fele ===> O_o

Úgy tűnt, hogy az ostrom befejezése után jön egy kis pihenés, lazulás... de nem. Pedig megérdemelték volna azok után, amin keresztülmentek.

A végére jól eldurvult minden.

Kiderült, hogy Nate nem az első szexmaraton eredménye, mert elég nehéz összehozni egy loup-garou/ember gyereket :blush:

Egyébként normálisan le lett zárva, nincs cliffhanger.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Ez a szezon ismét a MadHouse-é lesz :metal:

HcpVSbmphSQ

Szerintem nagyon jó 24-26 részes folytatás lehetne ebbõl a három kötetbõl... kár, hogy a Sunrise mostanában inkább mással foglalkozik.

Még nincs minden veszve,

most jelentették be az új Accel Worldöt B) ami nekem azt jelenti, hogy a Love Live!-on kívül végre mással is hajlandóak foglalkozni <_<

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Nálam az õszi szezonból a Noragami Aragoto fog játszani egyedül. Az elsõ évadot most néztem meg belõle, az tetszett, örülök, hogy kapott folytatást :) Reméljük, fogja pótolni az elsõ évad hiányosságait, és fogunk válaszokat is kapni.

Mostanában elég hosszú és fárasztó napjaim vannak a munka miatt, szóval kerestem valami hasonló isten/szolga típusú animét, elõször a Kamisama hajimemashita jött szembe. Nem nagyon kedvelem a shoujo mûfaját, igaz, nem is sokat láttam (pláne nem végig), talán épp ezért jön be Kamisama, hihetetlenül jókat szórakozok rajta :D Remélem nem fog elmenni melodramatikus giccsbe a késõbbiekben, ezek a közepesen fárasztó poénok meg szituációk, amik vannak benne, bõven szórakoztatóak hosszú távon is.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ez a szezon ismét a MadHouse-é lesz :metal:

pV51TIs-Izw

Nekem ez jobban bejött :'(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cortez_Corleone

Befejeztem a Kamisama Hajimemashitát, az elsõ évad olyan so-so volt, a második viszont kifejezetten jó és élvezetesre sikerült. Kíváncsi vagyok, hogy az OAD-sorozaton kívül fog-e kapni "normális" harmadik évadot, elég sok kérdés továbbra is megválaszolásra vár.

Kerestem hasonló animéket, és valamiért az Inu x Boku SS-t ajánlgatták. Elkezdtem, de az elsõ három rész alapján nem sok értelmét látom, random poénkodás ment eddig... Fog valami történni, vagy nagyjából erre kell végig számítani?

Link to comment
Share on other sites

freezy

Megnéztem a One-Punch Man első részét. Imádom. : DD

Link to comment
Share on other sites

getro2

the tale of princess kaguya 2013

hát. kicsit csalódás, mondjuk tényleg csak egy kicsit, de akkor is. 140 perc basszus, miért kellett ennyire elmaszatolni az utolsó harmadot? teljesen értelmetlen volt a közepén az a sok maszlag a kérőkkel, az a szál amúgyse futott ki sehová. az is kicsit erőltetett még, ahogy az apja folyton köcsögösködött, értettem már a 20. percnél is, hogy csak a saját sorsát akarja egyre magasabb szintekre irányítani, nem kell még két óra múlva is ezt mutogatni ugyanabban az erőltetett diskurzus panelben, inkább a végét tolták volna meg plusz öt-hat perccel.

na mindegy, ezektől eltekintve... varázslatos. hát bazmeg, én láttam már sok mindent animációs filmekben, de olyasmit, amit ott a végén, hát olyat nemhogy eddig, de ezek után se fogok látni valószínűleg. kb a ghibli animációs crew eddigi csúcsa, mondjuk nemcsak az a pár perc, hanem úgy az egész film általában. a főszereplő lány is rendben volt, pedig könnyű lett volna valami túlérzékeny greenpeaces mimózát faragni belőle. ami végülis összejött, de soha nem idegesítő, inkább aranyos módon. jó volt ez azért na, kicsit egyenetlen, de tényleg rendkívüli élmény. kíváncsi vagyok, pótolni tud-e valaha bárki is két ekkora géniuszt, mint miyazaki és takahata.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Kerestem hasonló animéket, és valamiért az Inu x Boku SS-t ajánlgatták. Elkezdtem, de az elsõ három rész alapján nem sok értelmét látom, random poénkodás ment eddig... Fog valami történni, vagy nagyjából erre kell végig számítani?

Csak a poénkodás fog menni, rendes sztori abban nem volt.

Inkább a Natsume Yuujinchou-t és xxxHOLiC-ot ajánlom a témában, ha még nem láttad õket :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Csak a poénkodás fog menni, rendes sztori abban nem volt.

Inkább a Natsume Yuujinchou-t és xxxHOLiC-ot ajánlom a témában, ha még nem láttad õket :rolleyes:

Sajnos idõközben már végignéztem, be is került gyorsan a worst 5 listába nálam. Semmi nem történt benne, unalmas sablonos karakterekkel volt tele, a humor pár rész után átment fárasztóba és idegesítõbe. Az animáció nem volt rossz, illetve volt benne néhány kellemes BGM, de összességében nem volt egy nagy élmény. Az egyetlen csavar a történet-kezdeményben

amikor kiderül, hogy valójában Miketsukamival levelezett Ririchiyo

, de erre már magamtól is rájöttem annál a résznél, amikor Kagerou "my human toilets" Shoukiin megjelenik, és elmondja, hogy õ volt az eredeti gazdája róka-komának.

A specialt még azért megnézem, de várakozásaim már nincsenek.

A NY-t láttam, örök nagy kedvenc, tûkön ülve várom, hogy bejelentsék végre az ötödik évadot :) Az xxxHolicról bevallom õszintén még csak nem is hallottam, de a leírás alapján jónak tûnik, a Death Parade befejezése után neki is ülök, köszi az ajánlást :)

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

A NY-t láttam, örök nagy kedvenc, tûkön ülve várom, hogy bejelentsék végre az ötödik évadot :) Az xxxHolicról bevallom õszintén még csak nem is hallottam, de a leírás alapján jónak tûnik, a Death Parade befejezése után neki is ülök, köszi az ajánlást :)

Vagy a Nurarihyon no Mago sem egy rossz választás

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cortez_Corleone

Befejeztem a Death Parade-et. Kicsit csalódás volt, mert ebbõl a nagyon érdekes, jól összerakott alapsztoriból bõven többet is ki lehetett volna hozni, több helyen fércmunka érzésem volt a 12 rész alatt.

A Nona és Oculus közötti konfliktust elkezdték, vitték egy darabig, majd befejezetlenül hagyták. Keveset tudunk meg a világról is, összesen egy részt szenteltek annak, hogy mégis hogy mûködik ez az egész rendszer, ami önmagában édeskevés...

További probléma az, hogy a fõszereplõk végtelenül egydimenziósak - az egész bonyodalom részben arra épül, hogy a bírába emberi érzelmeket ültettek, viszont az csak az utolsó 3 részben mutat bármiféle emberi érzelmet, ez pedig így önmagában nagy kapufa.

Az animáció ellenben nagyon szép, elvégre a Madhouse-ról van szó, a 9. rész vége és a korcsolyás jelenet eléggé emlékezetesre sikerült. A morális alapokon, ami az egész sorozatot körüljárja, rengeteget lehet vitázni, de mindenképpen erõs próbálkozás volt a készítõk részérõl.

Összességében nálam egy hetest ér, kár volt a sok kihagyott ziccerért.

Link to comment
Share on other sites

getro2

tudtok esetleg ajánlani alkímiához-mágusokhoz meg egyéb ilyesmikhez köthetõ animéket? más kritérium igazából nincs is, mondjuk olyan nagyon hosszú azért ne legyen, de ha végülis tud tartani egy szintet, igazából ez is mindegy, max lassan haladok. fate sorozatokat láttam már.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

tudtok esetleg ajánlani alkímiához-mágusokhoz meg egyéb ilyesmikhez köthetõ animéket? más kritérium igazából nincs is, mondjuk olyan nagyon hosszú azért ne legyen, de ha végülis tud tartani egy szintet, igazából ez is mindegy, max lassan haladok. fate sorozatokat láttam már.

Baccano!

Soul Eater

Darker than Black

Fullmetal Alchemist

Busou Renkin

Escha & Logy no Atelier

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Szokott valaki mkv-bõl mp4-be átalakítani .ASS belsõ felirattal rendelkezõ videót? A TV-m furán viszi az mkv videókat, fõleg a 2015-ös, feltételezem más tömörítésû mkv-kkal van baja, sokszor kifagy/leáll, vagy éppen ocsmány hányadék színekben pompázik, ezért át szoktam alakítani az animéket mp4-be. Eddig a Handbrake-et használtam, ha jól emlékszem éppen itt kaptam a tippet, viszont a legutóbbi update-tel a szoftver frusztráló módon instabil, és vannak olyan fájlok, amiket egyszerûen nem hajlandó átalakítani, kifagy az egész. A nightly verzió pedig konkrétan nem hajlandó elindulni nálam. Tipp valami alternatívára, amivel bele lehet égetni a feliratot az mp4-be? Nyilván mûködik a HDMI-kábel átdugdosása a PS3-ból a gépbe, de azért mégis macera :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...