Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Anime-manga The Final Season


-OJ-

Recommended Posts

-OJ-

Folytatás innen: Anime-manga 4th Season

Tekintve hogy az elõzõ topik négy éven át bírta, ez valószínûleg kitart majd a végsõkig -_-

Link to comment
Share on other sites

VladoXX

Folytatás innen: Anime-manga 4th Season

Tekintve hogy az elõzõ topik négy éven át bírta, ez valószínûleg kitart majd a végsõkig -_-

Hátha betelik akkor majd Monogatari stílusba az lesz a következõ topik címe hogy: Anime-manga The Next Season :D

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Trinity Seven

Egyszerû tucathárem, ráadásul az unalmasabb, sztorimentes fajtából. Hõsünk varázserõt kap, és innentõl azzal telik el az egész sorozat, hogy a sorban érkezõ és ellene szegülõ lányokat a ruhájuk leszaggatásával, állandó tapizással, meg persze a végén EGY lelkizõ szöveggel megnyerje magának.

Ezen kívül a kidolgozatlan fantasy világ, az érezhetõen agyonbonyolított de valójában teljesen mondvacsinált mágiarendszer, az ezzel kapcsolatos sok felesleges magyarázat, valamint a gyenge harcok, minden csak körítés a háremhez, de lényeges szerepe egyedül az ecchinek van, másnak nem igazán.

Az pedig ne tévesszen meg senkit, hogy a fõhõsnek perverz gondolatai/beszólásai is vannak a lányokkal kapcsolatban, mert pipogya társaihoz hasonlóan õ is csak 'véletlenül' teszi ki õket szexuális zaklatásnak, és a lányok ugyanúgy agyonverik érte. Nincs különbség, és ezen még SAO Kirito hangja sem tudott emelni.

A rajzolás szintén csak átlagos, vagy sokszor az alatti volt. A szinkronhangokkal és a zenékkel viszont nem volt gond, de önmagában az nem sokat ér :unsure:

5/10

Persze egyáltalán nem nézhetetlen, egyszerûen csak semmi újat nem tud, és nem is próbál mutatni a témában, de kezdõ animeseknek így is tetszhet. Sok háremet látott nézõk azonban az életüket is elunják majd mellette, fõleg így, hogy a meztelenség még a Blu-Rayen is cenzúrázott.

Hátha betelik akkor majd Monogatari stílusba az lesz a következõ topik címe hogy: Anime-manga The Next Season :D

Vagy The Epilogue, A New Start, esetleg utólag átírom ezt ötödiknek :D

Link to comment
Share on other sites

VladoXX

Trinity Seven

Számomra nem volt annyira rossz, 1 PICIVEL másabb mint a tucatecchik(nemsokkal de igen), de számomra a vége okozott nagy csalódást mert rosszabb "befejezõ" részt kapott mint a psycho-pass 2.

A következõ topik címhez még a Anime-manga (évszám) is passzolhat mert Gintama the final chapter nek is folytatása Gintama' (2015) néven szóval mostmár ezis jócím lehet következõ topiknak :D

Van ~4 hónapom hogy elkezdjem és befejezzem azt a közel ~300 részes Gintamat.Terveztem már rég óta de mostmár télleg elkéne kezdenem.

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Folytatás innen: Anime-manga 4th Season

Tekintve hogy az elõzõ topik négy éven át bírta, ez valószínûleg kitart majd a végsõkig -_-

Rohamosan öregszünk :unsure:

Link to comment
Share on other sites

getro2

meglepődnék, ha beférne még száz oldal a fórum történetébe, de nem bánnám ha összejönne. még azon gondolkodom hogy tudnék beszúrni egy felesleges one piece related posztot, ha új topik nyílt, illene már az első kommentekben szót ejteni róla -_- :D

myanimelisten amúgy kerestem az avatart, de nem találtam, amerikai gyártmány, vagy mi? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Acchi Kocchi maraton egyben.

10. epizód. - Baszki zokogok a röhögéstõl. :biglol:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

meglepõdnék, ha beférne még száz oldal a fórum történetébe, de nem bánnám ha összejönne. még azon gondolkodom hogy tudnék beszúrni egy felesleges one piece related posztot, ha új topik nyílt, illene már az elsõ kommentekben szót ejteni róla -_- :D

myanimelisten amúgy kerestem az avatart, de nem találtam, amerikai gyártmány, vagy mi? :unsure:

Jajah, igazából shounen animék által inspirált amerikai rajzfilm sorozat. Nem rossz, kifejezetten hangulatos. De hiányzik benne a súly a harcoknál, és mai shounenhez képest nagyon vértelen, és óvatos ,hogy beleférjen a 12-es karikába.

Egyébként Boldog Karácsonyt mindenkinek !

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Daitoshokan no Hitsujikai

A gyenge kezdés ellenére a folytatás már sokkal inkább vállalható volt, és úgy nézett ki, hogy a rémesen ronda Yoake Mae yori Ruriiro na: Crescent Love valamint az angstos mûdráma Fortune Arterial után végre kapunk egy jó August eroge adaptációt.

Azonban a végére elfogyott a kreativitás, illetve a készítõk gyáva módon kihátráltak mindenféle románc lehetõség mögül, amiket egyébként addig szépen építgettek, így maradt a semmilyen nyitott hárem befejezés, valamint a 'barátság örök' mint érdektelen téma. A Pásztor sztorit legalább tisztességesen lefedték, és szerencsére a melodrámát sem vitték túlzásba, de a lényegi románcok kihagyásával így is kevésnek bizonyult a tartalom.

A rajzolás minõsége erõsen változott, de többnyire bõven elfogadható volt. Nem annyira szép mint a FA-ban, de nem is olyan igénytelen mint a YoakeMae-nál. Románc híján a humor volt a sorozat legjobb része, a reakciós arcokon meg a hájas macska Engrish beszólásain gurulni lehetett a nevetéstõl.

Erõs 7/10, de kaphatott volna többet is, ha nem nyitott hárem a befejezése.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Nem tudnátok ajánlani animéket így ünnepekre idõtöltésnek? Konkrétan bármi jöhet ami nézeti magát. :D

Jajah, igazából shounen animék által inspirált amerikai rajzfilm sorozat. Nem rossz, kifejezetten hangulatos. De hiányzik benne a súly a harcoknál, és mai shounenhez képest nagyon vértelen, és óvatos ,hogy beleférjen a 12-es karikába.

Egyébként Boldog Karácsonyt mindenkinek !

Aha óvatos. :D

http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/a0PxWDv_460sv.mp4

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Nem tudnátok ajánlani animéket így ünnepekre idõtöltésnek? Konkrétan bármi jöhet ami nézeti magát. :D

JoJo's Bizarre Adventure (2012) /BDver./

Kapcsold ki az agyad és nézz egy kis vérbeli shounent a 80-as évekbõl : )

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Valahogy érdekes módon nézhetõ kombót alkot a gagyi szerelések az 50 kiló tesztoszteron és a középszerûen klisés sztorik egy animébe gyúrása. :D

Hát sajátos, de idõgyilkosnak kell. Meg van véve. :D

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A 10. résztől kezdődik a Battle Tendency (Part 2), itt lesz igazán jó az anime.

Vagy ha mégsem jönne be, akkor még ott a Kyoukai Senjou no Horizon > látványos harcok, jópofa karakterek, lehet darálni egyik részt a másik után.

OJ meg én azóta is várjuk a harmadik évadot ~ ... várjuk ~ ... és várjuk. A remény hal meg utoljára -_-

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ez a Legend of Kora nem ? Én csak a sima Avatar-t láttam.

Az Ang 3 évadát? Az még jó hagyd is ott abba. Itt van 4 évad és minden évadban más csúnya bácsi van de ha te még láttál technikai fejlõdést 1 emberöltõ alatt sõtt fél emberöltõ mert az eredeti avatar csapat nagyja feltünik. Konkrétan a steampunktól az vasúton keresztül az óriás mecháig minden szar van benne. Ami még "okés" is volna bár bár igaz h csak vagy tízsszersére gyorsították fel a fejlõdést de kit izgat. :D A nagyobb gáz az h próbál komoly kérdéseket meg gondolatok belevonni egy rohamos tempóban romló minõségû gyerekmesébe és szarul csinálja. Mert ugyan beleveszi a történetbe foglalkozik vele , egy 5 percre, és aztán elfejeti h próbált komoly lenni megy vissza az üsd vágd stílushoz.

A 10. résztõl kezdõdik a Battle Tendency (Part 2), itt lesz igazán jó az anime.

Vagy ha mégsem jönne be, akkor még ott a Kyoukai Senjou no Horizon > látványos harcok, jópofa karakterek, lehet darálni egyik részt a másik után.

OJ meg én azóta is várjuk a harmadik évadot ~ ... várjuk ~ ... és várjuk. A remény hal meg utoljára -_-

Ó jó lesz ez nézõs már a harmada megvan :D , csak kezd gyanús lenni Zeppeli halálával h a társaink majd gyártósoron fognak érkezni a "darálóba" egymás után.

Kyoukai Senjou no Horizon - felírtam.

Be kéne hozni a lemaradásom a One Piece-el vagy anime v manga terén. Mindkettõnek nincs értelme de valamelyiket kéne.

Ne tudjátok meg milyen epic rész jön a Fairy Tailben. Csak ne One Piece mércével nézzétek mert akkor semennyire nem az. :D érdekes módon mégis ezt követem nem azt :/ Nagyon gyanús h zárni akarják.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Ore, Twintails ni Narimasu.

Az eleje még poénosnak hatott, de a sorozat közepére menthetetlenül kifulladt az egész koncepció, és ekkora már legszívesebben a falat kapartam volna, valahányszor a fõhõs belekezdett egy újabb, a duplacopfokat magasztaló dicshimnuszba. Itt már gyakorlatilag csak ebbõl a fétisbõl valamint az epizodikus, egyre bénább harcokból állt az önismétlõ cselekmény, ami annyira elvonttá tette az egyébként is rém ostoba alapszituációt, hogy hacsak a nézõ maga is nem hajbuzi, szivárványt hányt a bugyuta eseményektõl !bombed_head Egyedül Aika brutalitása és mellkomplexusa volt az, ami végig szórakoztató tudott maradni, a többire emlékezni is kár.

A rajzolásban szintén nem remekeltek a készítõk, végig erõsen ingadozott a színvonal, és csak az ecchi jeleneteknél volt az átlagosnál kicsivel jobb a minõség. Az animációval viszont nem spóroltak a harcok során, csak sajnos gyakran ugyanazokat a támadásokat ismételhették. A szinkronok jók voltak és ezáltal az a kevés slapstick humor is jól mûködött.

5/10

Az agyament alapötlet jó lett volna, de a fantáziátlan cselekmény és a pusztán csak a fétisekre építõ gyenge humor megölte a dolgot.

Azért nem bánom, hogy végignéztem, de ennél több rész nem is hiányzik belõle. Aki pedig kihagyta: nem vesztett semmit. Egyben darálni agyhalált okozna.

Vagy ha mégsem jönne be, akkor még ott a Kyoukai Senjou no Horizon > látványos harcok, jópofa karakterek, lehet darálni egyik részt a másik után.

OJ meg én azóta is várjuk a harmadik évadot ~ ... várjuk ~ ... és várjuk. A remény hal meg utoljára -_-

Én beérném azzal is, ha elkezdenék kiadni a nem is olyan light noveleket angolul :unsure:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Én beérném azzal is, ha elkezdenék kiadni a nem is olyan light noveleket angolul :unsure:

Ennél vékonyabb és egyszerűbben fordítható light noveleket sem adnak ki, nem hogy ezt : /

Szerencsére a Log Horizon a kivételek közé tartozik és tavasszal jön az első angol kötete. Azt biztos meg fogom venni.

A Kyoukai Senjou fan fordítása azért halad valamennyire. Az anime a 2-B-ig dolgozta fel a LN-t, a fordítás pedig a 3-B felénél tart. Közben visszamenőleg is le lett fordítva minden, ami kimaradt - a semmminél ez is jobb.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Amagi Brilliant Park

Vegyes érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban.

Egyrészt adott a szokásos KyoAni minõség, rajzolásban és animációban egyaránt, valamint önmagukban a karakterek sem voltak rosszak. Ugyanakkor a tartalom az idõ nagy részében gyalázatosa üres, és ami még rosszabb, humortól mentes volt. Szinte minden poén a három fõkabalához volt köthetõ, míg a többi karakter elvétve ha kapott egy kis szerepet, és akkor sem tudtunk meg róluk semmit amitõl megkedvelhettük volna õket. Ez igaz a fõszereplõkre is, róluk is két mondattal tudtunk meg többet a sorozat végére. A történet pedig összesen ha három epizódban elõkerült, a többiben csak random eseménysorokat láthattunk amik semmiben nem kapcsolódtak egymáshoz, és ezek sem voltak túl viccesek.

Gyenge 6/10, amibõl három pont a technikai megvalósítást és a szinkronhangok munkáját illeti.

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Az Ang 3 évadát? Az még jó hagyd is ott abba.

Nézegettem trailerbe a Kora-t, de kb hasonló okok miatt nem kezdtem bele. Mert maga a fõ kari szimpatikus, de a világ már nem annyira, mintha egy teljesen más "univerzum lenne ". <_<

Nem szeretem én se a a nagy technológia fejlõdéseket, fõleg ha mindez 100 éven belül történik meg.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Madan no Ou to Vanadis

Ennyire fantáziátlan fantasyt is ritkán lát az ember. Ettõl még az is szórakoztatóbb lett volna, ha ki sem mozdulnak a kastélyból, és csak háremet épít a fõhõs :fuu:

Valószínûleg onnan eredhet ez a katasztrofális bukás, hogy a rendezõ egy személyben volt a forgatókönyvíró és a szerkesztõ/producer is, aztán senki nem szólt neki, hogy egyikhez sem ért :omg: A karakterekrõl nem tudtunk meg semmit, hiszen az ecchi jeleneteken kívül minden slice-of-life részt kivágtak, és jóformán csakis a hárem fogta össze a robotokból álló csapatot. Emellett az egész cselekmény kizárólag csak a háborúról szólt, akár egy fanatikus sport anime, ugyanakkor a stratégiai részbe semmi logika nem szorult. A csaták következmények nélkül jöttek egymás után, unalmasak voltak és rondán is néztek ki, míg a párharcokat arcpirítóan igénytelenül vívták meg, béna halálokkal. És akárcsak az egész sztorit, a befejezést gyalázatosan összecsapták.

4/10

Ritkán írok ilyet, de ezt még megnézni is kár volt. Egyedül az Opening ért valamit, minden más mehet a szemétdombra.

A rövid webepizódok még értékesebbek voltak, mint maga a sorozat.

Sora no Method

Moé kislányok aranyos dolgokat csinálHATNÁnak, de ehelyett megállás nélkül angstolnak és melodrámáznak az egyébként teljesen magától értetõdõ barátságukon. De õk ezt nem fogadják el, inkább haragszanak egymásra meg a világra, míg a szerencsétlen földönkívüli loli próbálja békíteni õket. A második felében már úgy éreztem, csak azért dobálják be a logikátlan drámai fordulatokat, hogy legyen mivel kitölteni a mûsoridõt és nehogy már idõ elõtt megbékéljen mindenki, mert egyébként semmi nem indokolná a kölykök állandó duzzogását. Az utolsó két epizód pedig egy olyan mondvacsinált filler ráadás, ami nélkül csak jobban járt volna a sorozat.

Ha már a tartalom ennyire üres és fárasztó volt, legalább technikai szempontból kifogástalan a mû. A rajzolás igazán szép, animáció annyi van amennyi kell, és a szinkronok is rendben vannak.

5.5/10

Nagy örök barátság téma, értelmes cselekmény nélkül. Noel volt a sztori egyetlen szerethetõ eleme.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Mibe fogadunk, hogy ráveszlek benneteket h olvassatok Yaoi mangát. Nem kell csúnyán nézni nekem is elsõ. :lol:

9GAGen jött szembe, ösz-visz egy rész van kint de ha ti még láttatok két ekkora hülyét xD :biglol:

http://mangafox.me/manga/19_days/

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Nem jártál sikerrel :P

Grisaia no Kajitsu

Ezt bizony alaposan elpuskázták. Önmagában is rozoga lábakon áll az anime, de adaptációként egyenesen szégyen az eredeti visual novel történetére és karaktereire nézve. Pont olyan mint a Tsukihime

Már azzal megbuktak, hogy mindössze 13részes lett az évad, aminek a fele elment a jobbára céltalan, csak komédiaként szolgáló slice-of-life részekre, míg a lányokat érintõ lényegi történeteket fejenként egy vagy két részben csapták össze, amiben persze semmi nem mûködött. Nem volt dráma, hiányoztak a valódi érzelmek és a beleélés, sokszor hihetetlen bugyuta módon alakultak az események, valamint ha mindez nem lenne elég rossz, több karakter sztoriját át is írták a készítõk, jól összebarmolva azokat. A fõszereplõt pedig annyira robotizálták, hogy már emberszámba sem lehetett venni, nemhogy együttérezni vele.

A látványvilág sem jobb egy közepesnél. A karakterrajzok jól visszaadták az eredetiket, de a minõségük erõsen változott az epizódok során, és az animáció is igencsak szegényes volt. A szinkronhangok és a zeneszerzõk sem erõltették meg magukat.

5.5/10

Ezek után nincs is kedvem megnézni a folytatásokat ugyanettõl a stúdiótól. Jobban járok, ha inkább kivárom, míg lefordítják angolra a visual noveleket.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Fate/stay night : Unlimited Blade Works 1/2

Mint a Fate-széria rajongója és a visual novel olvasója, mondanám hogy egy minden részletre kiterjedõ, tökéletes adaptációt kaptunk, amely még egy kicsit ki is bõvítette az eredeti cselekményt, ezért szórom is rá a 10/10-et

De objektíven nézve, a tökéletességet azért nem éri az évad színvonala és a történet szerkesztése. Mivel a sztorinak még csak a felét dolgozta fel az elsõ évad, így az egész csak úgy lóg a levegõben. Az idõnként bedobott csaták ugyan bitang látványosak voltak, de a többségüknek nem volt tétje, sem eredménye, csak kóstolgatták egymást az ellenfelek. Emellett önmagukban a slice-of-life részek is kicsit üresnek tûnhetnek egy laikus számára, a karakterépítõ utalásokat pedig ismételten a visual novel olvasók fogják csak megérteni.

A kényelmes tempó és a rengeteg apró részlet szintén emelik az adaptáció értékét, de az események lassúsága nem nyeri majd el egy akcióra kihegyezett nézõ tetszését.

Ez egyelõre egy erõs 8/10, de a lényegi részeket és a több akciót tartalmazó második fél lesz majd jobb is.

Rage of Bahamut

A Fate/stay night mellett a szezon másik legjobbja!

Nem is tudom, mikor láttam utoljára egy ilyen hamisítatlan, oldschool fantasy kalandot, amiben az angyalok és a démonok ölik egymást, de mégis az emberekre hárul a nemes feladat, hogy megmentsék a világot a pusztulástól. A cselekményben ugyan volt egy-két üres járat, de ennek ellenére végig történet orientált maradt dolog, így sohasem unatkoztam a kalandok során.

A karakterekre szintén nem volt panaszom. Külön pozitívum hogy az ostoba hárem és az erõltetett romantika most elmaradt, helyette kaptunk két jópofa és kedvelhetõ férfi fõszereplõt, érdekes múlttal és egy humoros viszállyal, míg a démonlányka szolgáltatta mellettük a moe faktort.

A rajzolásba rengeteg pénzt öltek, és ez meg is látszott a minõségi látványvilágon, a kiváló animáción és a látványos robbanásokkal teli csatajeleneteken. A hangulatot pedig csak tovább emelték a kórusének aláfestõzenék valamint a zúzós Opening.

8/10-et akartam adni, de a találó befejezés még dobott egyet a végén, így jóindulattal egy gyengébb 9/10

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Kill La Kill

Most ezt mégis, hogy pontozzam... ögüü

Link to comment
Share on other sites

Athesz

JoJo no Kimyou na Bouken Part 1

Hát ez eddig borzasztó szar volt. Ez a karakterfejlõdés kész röhej. Remélem a folytatás jobb lesz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...