Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Phone


Razon

Recommended Posts

Athesz

Nektek mûködik az áruház? Én 2 napja nem tudok rá belépni.

Link to comment
Share on other sites

smoke04

Nektek mûködik az áruház? Én 2 napja nem tudok rá belépni.

Nálam mûködik.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

mikor megvettem a telefont én is próbáltam, akkor se volt jobb.

igaz azóta újult a zenelejátszó meg 8.1...

csak simán felrakod vhova, vagy külön mappákba - ahogy a szinkronizálás után van?

Ne szinkronizálj, az baromság és a WP 7 egyik megmaradt rossz szokása. Dugd rá a telefont a gépre és másold be a zenéket a memóriakértyára/telefon tárhelyre. Ne használj WP alkalmazást, vagy azt a Zune borzalmat. Drag and drop és kész :)

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Ne szinkronizálj, az baromság és a WP 7 egyik megmaradt rossz szokása. Dugd rá a telefont a gépre és másold be a zenéket a memóriakértyára/telefon tárhelyre. Ne használj WP alkalmazást, vagy azt a Zune borzalmat. Drag and drop és kész :)

Mondom, anno mikor megvettem reflexbõl azzal csináltam, de akkor is voltak bajok: nem ismerte fel az albumot, hiányzott pár szám stb stb.

Utána a szinkronizálással jobb volt, majd megint szar, vmi mindig volt :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Shudzsi

Ki mit használ , Google Maps vagy a windowsos Maps?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gurga

Az miért van, hogy új telefonszám lementésénél a vezetéknevet és a keresztnevet fordítva ismeri fel? Gyárilag a Listarendezési mód Utónév, a Megjelenítési mód pedig Vezetéknév, Utónév volt. Emiatt a beírt Kovács János úgy jelent meg, hogy János, Kovács. A megjelenítést átraktam Utónév Vezetéknévre, így most jól jelennek meg, de mivel fordítva érzékeli a vezetéknevet és a keresztnevet, így az abc sorrend keresztnév szerint van. A nyelvi beállításoknál és a régiónál is magyarra van állítva.

Csak ma kezdtem el használni ezt a telefont és nem sikerült rájönnöm a megoldásra.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Athesz

A Breaveland mindkét fejezete kint van Wpre most találtam rá. A sok szart folyamatosan reklámozzák a napi ajánlata ezt meg eldugják.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Közben már jön kifelé az új firmware, Denim névem, a legtöbb országban már sok mobilon kint van, nézzétek az updateket, hátha van.

Mi új:

Multiple camera-related updates

Live folders

Cortana (gondolom nálunk nem)

Apps corner

SMS merge and forwarding

Snooze Times

Consumer VPN

Mobile Web Site improvements in IE

Ezek közül én talán a kamera + IE javításokat használom majd ki, talán még a VPNt, de jó látni hogy törődnek a platformal.

Link to comment
Share on other sites

Doggar

Közben már jön kifelé az új firmware, Denim névem, a legtöbb országban már sok mobilon kint van, nézzétek az updateket, hátha van.

Mi új:

Multiple camera-related updates

Live folders

Cortana (gondolom nálunk nem)

Apps corner

SMS merge and forwarding

Snooze Times

Consumer VPN

Mobile Web Site improvements in IE

Ezek közül én talán a kamera + IE javításokat használom majd ki, talán még a VPNt, de jó látni hogy törõdnek a platformal.

Németországban még nincs kinnt...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Doggar

Németországban még nincs kinnt...

Ma sikeresen frissült a 1520-am a denim-re.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Közben már jön kifelé az új firmware, Denim névem, a legtöbb országban már sok mobilon kint van, nézzétek az updateket, hátha van.

Mi új:

Multiple camera-related updates

Live folders

Cortana (gondolom nálunk nem)

Apps corner

SMS merge and forwarding

Snooze Times

Consumer VPN

Mobile Web Site improvements in IE

Ezek közül én talán a kamera + IE javításokat használom majd ki, talán még a VPNt, de jó látni hogy törõdnek a platformal.

Sok szolgáltató még nem hagyta jóvá sajnos európa szerte tök random hogy kinek van és kinek nincs még update.

Elvileg mindenhol lesz Cortana, bár amit most mûvel az MS a bejelentéseivel és cáfolataival az uodate meg Win 10 terén én semmin nem lepõdnék meg -_-

Link to comment
Share on other sites

UC

Hali, lenne egy kérdésem.

Még anno a Developer Preview trükkel tettem fel a 8.1-et a telefonomra, és tök jó, meg minden, de azért elég sok dolog eléggé félrement.

Azt szeretném tudni, hogy a végleges 8.1-ben is benne vannak ezek a hibák? Esetleg egy hard reset talán segíthetne rajtam, de nincs túl sok kedvem belevágni és újra beállítani mindent, csak ha ér is valamit.

Az alábbiak a legidegesítőbbek, amikkel 8.1 előtt semmi baj nem volt:

- Meghülyült szótár: idiótaságokat ajánl fel, sokszor csak szimbólunokat

- Nem lehet bővíteni a szótárat, új szavak hozzáadása opció egyáltalán nincs

- Korábban ha hosszan nyomtam egy szöveget egy ponton, az ujjam felett megjelent egy kis kurzor, amit bárhova vihettem, hogy belejavítsak, ez teljesen eltűnt

- a billentyűzeten a .hu karakter .com-ra váltott, ha átnyomtam a nyelvet angolra. Egyszerűbb volt így webcímeket beírni. Most állandóan .hu

- A szóköz duplakopp módszer csomószor nem ír pontot, ha szótárral írom be a szót. Korábban visszaugrott az auto szóköz, és odatette a pontot. Most sokszor benyom még 2 szóközt, így lesz 3 egymás után...

- A játékok most már nem a játékok gyűtőhelye, mert azok kikerültek az alkalmazáslistába (et tudom, hogy mindenhol így van, idegesítő, de megszoktam), viszont rettenetesen lassan indul el

- FB/Messenger. Alapból is egy idiótaságnak tartom a szétválasztást, de legyen. Jó is lehetne. Viszont a csempék teljesen ostobán működnek, maguktól kb sosem frissülnek. Egy FB üzenetet mindkettőben jelez, mindkét helyen be kell lépni, hogy eltűntessem az értesítést, ráadásul a FB érezhetően le is lassult, tovább tölt jóval, mint régen. Arra semmi beállítást nem látok, hogy mennyi időnkét szinkronizáljon, vagy tegyen bármit. Volt, hogy direkt hozzá sem nyúltam, és 2 napig kint volt a már rég elolvasott üzenet értesítése, végül mégis beléptem frissíteni, mert idegesített.

- Ébresztőóra hangerő: én vagyok béna, vagy rtényleg nem lehet beállítani? Azt godoltam, hogy az általános alkalmazáshangerővel ez is működni fog, de nem...

Na, asszem ennyi. Látható, hogy a legtöbb dolog a zsövegszerkesztéssel kapcsolatos. Számomra egyértelmű visszalépés, sokkal rosszabb lett. Mindig is utáltam telefonon gépelni, érintőképernyőn végképp, de amikor lett ez a WP8-as telefonom, akkor megszerettem, mert kényelmes volt, és okos. Most meg ugyanúgy kínszenvedés, és megint utálom.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Vegyük sorjában (Lumia 630, UK angol és HUN bill kiosztással)

-Szótár mûködik mindkét nyelven és lehet szavakat hozzáadni gond nélkül.

-Hosszan nyomvatartva szó közepén kijelöli azt, két szó között kurzort kapsz amit mozgathatsz bárhová belejavítani.

-A .hu/.com dolgot nem próbáltam, de az email-es billentyõzeten van külön gomb domain név végzõdésre. Ott azt raksz be amit akarsz.

-Szótáras szó+szóköz egyszer pontot eredményez.

-Játékokra vagy bármilyen hasonló appokra használhatsz csoportosító csempét (aka custom könyvtárat)

-Fbúk és messenger egyszerre nullázza le az értesítéseket, bár az más dolog hogy néha a live csempe az istennek nem akarja frissíteni magát, bár az app-függõ vagy random.

Szerintem érdemes újrarakni, a WP nekem eddig szinte minde frissítéssel csak jobb lett. Most meg hogy kint van (félig-meddig) a Denim, meg késõbbiekben a Win 10 is akár, ha addig MS nem gondolja meg magát huszadjára mit fog frissíteni, meg mit hagy a szarban, mint anno a WP 7.5-ös telókat.

Link to comment
Share on other sites

UC

Köszi szépen, úgy tûnik akkor nálam elég sok a gubanc... Veszek egy nagy levegõt és megy a HR.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Sok szolgáltató még nem hagyta jóvá sajnos európa szerte tök random hogy kinek van és kinek nincs még update.

De olyan szinten random, hogy ugyanannál a szolgáltatónál vagyok anyummal egy csomagban övé már Denim hetek óta enyém még most sem xD

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

De olyan szinten random, hogy ugyanannál a szolgáltatónál vagyok anyummal egy csomagban övé már Denim hetek óta enyém még most sem xD

Dettó, nekem sincs még, ismerõsömnek ugyanabból a hálózatból, meg asszonynak szintén, de még a telefonja is ugyanolyan és már napoktól van. Franc se érti :blink:

Link to comment
Share on other sites

Doggar

NA JA.. Cortana van.. De nem lehet használni...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Athesz

Az idõ elõrehaladtával egyre szétcseszetebb lesz a WP háttere. A Wp 8.1el bejött a háttér a csempére ami ugyan opció de ilyen designal és kötött fehér szinû ikonokkal a hátterek úgy 90% használhatatlan, mert többet zavar mint amit hozzáad a dologhoz. De ez a WP10 a teljes háttérrel meg a félig átlátszó csempékkel... :S Szörnyû. most már olyan mint egy android háttér csak nagy csempékkel kis ikonok helyett.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Az idõ elõrehaladtával egyre szétcseszetebb lesz a WP háttere. A Wp 8.1el bejött a háttér a csempére ami ugyan opció de ilyen designal és kötött fehér szinû ikonokkal a hátterek úgy 90% használhatatlan, mert többet zavar mint amit hozzáad a dologhoz. De ez a WP10 a teljes háttérrel meg a félig átlátszó csempékkel... :S Szörnyû. most már olyan mint egy android háttér csak nagy csempékkel kis ikonok helyett.

Nem kötelezõ használni egyiket sem :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Nem kötelezõ használni egyiket sem :D

Tudom h nem kötelezõ nem is használom de ha egyszer már van nézhetne is ki valahogy. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Athesz

Ti milyen régióra vagytok ráállva a telefonnal? Mármint a market miatt, hogy hol van a legtöbb alkalmazás? Kicsit már untam hogy a magyar market abból áll h 3 hülye azt hiszi h ha nonstop újra meg újra töltik fel a lopott retro jrpgket akkor egyszer az az övék lesz és hagyják h fent maradjon. Eddig vagy 6 alkalmazást találtam és csak pár napja álltam át. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...