Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fórum Aréna


Razon

Recommended Posts

Jelan

A gyõztesnek meg a résztvevõk összedobhatnak egy TF2 kulcsra ögüü

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

És funból nem lehetne rendes verseny? Csak mert akkor nem értem, hogy minek van külön topik, miért nem elég az egyes játék témájában lerendezni.

Link to comment
Share on other sites

Razon

És funból nem lehetne rendes verseny? Csak mert akkor nem értem, hogy minek van külön topik, miért nem elég az egyes játék témájában lerendezni.

Itt többen látják, többen tudnak róla, többen játszanak, egy helyen van. Lesz toplista minden kör után. Fórum harcosokban ugyanígy nincs semmi "díj" vagy összekötés a körök között, mégis megy, nem értem hol a probléma :unsure:

Ha valamelyik játék nagyon tetszene mindenkinek, lehet a topicjában egy saját versenye.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Én speciel arra gondoltam, hogy havonta lehetne kinevezni játékonkénti és aréna "bajnokot". Lehet gyűjteni a pontokat játékonként (több kör után), szóval akit csak 1 játék érdekel az abban kihozhatja a legjobbat, de ha érdekli az utóbbi cím is akkor a többire is küldhet - nem kötelező.

Idővel több játék is felkerülhet a listára, tehát több esélye lesz feljebb jutni a ranglétrán azoknak akik csak pár játékkal játszanak.

Kérdés még a pontozás ugye.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Én speciel arra gondoltam, hogy havonta lehetne kinevezni játékonkénti és aréna "bajnokot". Lehet gyûjteni a pontokat játékonként (több kör után), szóval akit csak 1 játék érdekel az abban kihozhatja a legjobbat, de ha érdekli az utóbbi cím is akkor a többire is küldhet - nem kötelezõ.

Idõvel több játék is felkerülhet a listára, tehát több esélye lesz feljebb jutni a ranglétrán azoknak akik csak pár játékkal játszanak.

Kérdés még a pontozás ugye.

Ez hogy hangzik: Minden hónapban lenne 3-4 játék (most januárban 2), 4 kör (hetente), és a hónap végén lenne külön összesítés a játékokból, összesítés az egészbõl, majd szavazás a következõ játékokra. Pontozás meg pl. 10 8 6 5 5 4 4 3 3 2 2 1 1, vagy valami hasonló, azt még meg lehet beszélni.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Na, így máris jobban tetszik. :)

Itt többen látják, többen tudnak róla, többen játszanak, egy helyen van. Lesz toplista minden kör után. Fórum harcosokban ugyanígy nincs semmi "díj" vagy összekötés a körök között, mégis megy, nem értem hol a probléma :unsure:

Ha valamelyik játék nagyon tetszene mindenkinek, lehet a topicjában egy saját versenye.

Dehogynem, aranyba foglalom a gyõztes nevét!

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

És funból nem lehetne rendes verseny? Csak mert akkor nem értem, hogy minek van külön topik, miért nem elég az egyes játék témájában lerendezni.

Legyél már kicsit hajlandó a kompromisszumra, minek kell ezt az ûber-pró hozzáállást erõltetni. Funból tolja mindenki, senki sem akar világrekordokat döntögetni, minek egy világranglistás rendszert beleimplementálni az egyszerû fun-ba :)

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Legyél már kicsit hajlandó a kompromisszumra, minek kell ezt az ûber-pró hozzáállást erõltetni. Funból tolja mindenki, senki sem akar világrekordokat döntögetni, minek egy világranglistás rendszert beleimplementálni az egyszerû fun-ba :)

A nyitóhozzászólás alapján gondoltam (amiben a forma-1-es játékhoz lett hasonlítva ez a topik), hogy itt is lesz pontozás vagy valami, azért értetlenkedtem, hogy most milyen komolyságú ez a mókázás :)

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2

Colin

Mirror's Edge

hiába adnék magamnak még 1 hetet, az fix h ennél jobbat már egyikben se tudnák összehozni (az ME is kész mák volt h anny lett, amennyi) úgyh ez a végleges részemrõl... Coliban eleve ki nem állhatom a Ford Focust így aztán próbálkozhattam bármilyen elõzetes beállítással, akkor se sikerült normálisan terelgetni...ez a max részemrõl mind2 játékban :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Ez hogy hangzik: Minden hónapban lenne 3-4 játék (most januárban 2), 4 kör (hetente), és a hónap végén lenne külön összesítés a játékokból, összesítés az egészből, majd szavazás a következő játékokra. Pontozás meg pl. 10 8 6 5 5 4 4 3 3 2 2 1 1, vagy valami hasonló, azt még meg lehet beszélni.

Teljesen korrekt, sőt még egy ötlet, akár átlagot is lehetne vonni több játékban elért pontok után. Így mindenkinek van esélye a másik címre is.

Példa: X játékos 1 játékból küld végig adatokat (4 hét, 4 kör), 10+8+1+3 (=22). Mivel ez csak 1 játék így az átlaga 22. Y játékos 3 játékból küld: 2+5+2+5 (=14), 1+2+3+4 (=10), 2+2+3+2 (=9), az átlaga pedig 11

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Teljesen korrekt, sõt még egy ötlet, akár átlagot is lehetne vonni több játékban elért pontok után. Így mindenkinek van esélye a másik címre is.

Példa: X játékos 1 játékból küld végig adatokat (4 hét, 4 kör), 10+8+1+3 (=22). Mivel ez csak 1 játék így az átlaga 22. Y játékos 3 játékból küld: 2+5+2+5 (=14), 1+2+3+4 (=10), 2+2+3+2 (=9), az átlaga pedig 11

Na nekem ez tetszik, mivel ME-t szinte biztos, hogy kihagyom, de nem akarok emiatt hátrányba kerülni,

Link to comment
Share on other sites

Razon

Egyetértek veletek, megis csináltam az excel táblázatot mindenhez amit leírtatok :)

Amúgy valahogy mg kéne oldani hogy január végéig legalább 3 kör lemenjen mindkét játékból.

Na most, több lehetőség van.

1. Megvárjuk a két hetet amit erre a körre szabtunk ki, aztán egyszerre 2 pályát indítunk, amikre 10 nap lesz a határidő

2. Ezen a hétvégén bővítjük 1 pályával mindkét játékot, határidő változatlan

3. Átrakjuk a határidőt a mostani hétvégére, így mindkét hátralevő pálya kap egy külön hetet.

Nekem bármelyik megfelel, mit gondoltok ti?

Amúgy sorry hogy így űtközben változnak a dolgok(szerintem jó irányba), az első az ilyen tesztmenet, de jobb így együtt dolgozni rajta.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Na én is csak ennyi "ûberpróságra" gondoltam, mint amit itt most ötleteltetek, szerintem így rendben is lesznek a dolgok.

Amúgy valahogy mg kéne oldani hogy január végéig legalább 3 kör lemenjen mindkét játékból.

Na most, több lehetõség van.

1. Megvárjuk a két hetet amit erre a körre szabtunk ki, aztán egyszerre 2 pályát indítunk, amikre 10 nap lesz a határidõ

2. Ezen a hétvégén bõvítjük 1 pályával mindkét játékot, határidõ változatlan

3. Átrakjuk a határidõt a mostani hétvégére, így mindkét hátralevõ pálya kap egy külön hetet.

Nekem bármelyik megfelel, mit gondoltok ti?

Link to comment
Share on other sites

Raven

Ez az hogy minek kényszeríteni emberek játékokra amit nincs kedvük játszani.

felvázolnék egy ötletet. én most nem érek rá játszani a következõ 1-2 hétben, de a "rendszerre" lenne egy javaslatom elõre is:

nekem pont az tetszik a fórum aréna ötletben h kipróbálnék sok olyan játékot 1 hét erejéig, amikkel amúgy sosem játszom/játszanék. 1 hétig egy olyan játékkal is szívesen ismerkedem és próbálgatom a skillem benne, ami annyira nem érdekelt magamtól.

lehetne minden héten EGY játék (hétfõtõl vasárnapig), amirõl ranglista készülne egy pontrendszerben. aztán a hónap végén (4 hetes idõszak) akinek a legtöbb pontja van, a következõ 1 hónapban (4 hét) megkapná a játékok választásának lehetõségét, annyi kikötéssel h nem lehet egymás után 2x ugyanaz a "vezetõ", ilyenkor a 2., 3. stb helyezett venné át (a legnagyobb helyezésû ember aki vállalja).

mivel ez nem egy halálosan komoly dolog, szerintem ennél tovább nem kell bonyolítani: nem kell elõre meghatározni olyan dolgokat h "ne legyen egymás után 4x autóverseny" vagy elõre meghatározni h melyik héten milyen mûfaj legyen, ezt a topicban lehet egyeztetni az aktuális gyõztessel, akié a választás lehetõsége.

a pontrendszer kialakítására nincs konkrét javaslatom, de úgy lenne optimális, ha a helyezések között nem ugyanakkora különbség lenne pontokban, hanem ahogy egyre jobb helyek felé haladunk, egyre nagyobb a szakadék a pontokban. ez azért fontos, hogy a jobban teljesítõk elkülönüljenek és ne legyen 999-szeres holtverseny egy 4 hetes idõszak végén.

nem titok h én a versenyzés és a gyõztes hirdetés híve vagyok (akkor is ha utolsó vagyok), de azt is tudom h van aki a "fun"-ért játszik csak. ennek ellenére szerintem versenyként érdemes lebonyolítani, mert akit nem érdekel a helyezés, egyszerûen nem törõdik majd vele.

ennyi. csak egy javaslat, nekem mind1 hogyan csináljuk. :)

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

2. Ezen a hétvégén bõvítjük 1 pályával mindkét játékot, határidõ változatlan

3. Átrakjuk a határidõt a mostani hétvégére, így mindkét hátralevõ pálya kap egy külön hetet.

Ez vagy ez.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Sok szimpatikus ötlet. Emellett vezetõdhetne valamiféle örökranglista is, amin láthatjuk, hogy melyik játékban melyik pályán ki tartja a rekordot mennyivel, és akkor aki esetleg késõbb csatlakozik, az a korábbi pontozástól függetlenül is megpróbálkozhatna egy rekorddöntéssel :)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Sok szimpatikus ötlet. Emellett vezetődhetne valamiféle örökranglista is, amin láthatjuk, hogy melyik játékban melyik pályán ki tartja a rekordot mennyivel, és akkor aki esetleg később csatlakozik, az a korábbi pontozástól függetlenül is megpróbálkozhatna egy rekorddöntéssel :)

Ez már work in progress, de nem akarom elkiabálni a dolgot, ezért inkább nem mondok semmit egyelőre (mert lehet hogy nem lesz belőle semmi) :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Az egészet be lehetne zavarni egy Google Doc-ba, úgy könnyen átlátható és hozzáférhetõ.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Az egészet be lehetne zavarni egy Google Doc-ba, úgy könnyen átlátható és hozzáférhetõ.

Ha nem jön össze a mostani tervem akkor az lesz, kb. az elsõ határidõig eldõl.

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2

1. Megvárjuk a két hetet amit erre a körre szabtunk ki, aztán egyszerre 2 pályát indítunk, amikre 10 nap lesz a határidõ

2. Ezen a hétvégén bõvítjük 1 pályával mindkét játékot, határidõ változatlan

3. Átrakjuk a határidõt a mostani hétvégére, így mindkét hátralevõ pálya kap egy külön hetet.

Még egyiket se töröltem le, az ME alá is vissza tudom applikálni a mentést... szóval kettes vagy hármas pontot támogatom :)

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

2. Ezen a hétvégén bõvítjük 1 pályával mindkét játékot, határidõ változatlan

This.

A következõ pár napban nem lesz idõm játszani egyáltalán, jövõ hét közepétõl viszont bõven.

Link to comment
Share on other sites

Razon

A Mirror's Edge-et részemrõl letettem, mielõtt idegösszeroppanást kapok tõle :D

Cseszd meg 12 századot versz rám. >_< Adok neki még pár esélyt :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Cseszd meg 12 századot versz rám. >_< Adok neki még pár esélyt :D

Szólj, ha javítasz rajta, akkor lehet, hogy én is próbálkozom még... :D

Link to comment
Share on other sites

Razon

Szólj, ha javítasz rajta, akkor lehet, hogy én is próbálkozom még... :D

Javítottam rajta. Már leadtad, egyszer szabad csak (idézetben) :D De nagyon idegesítő már, kicsit eltérek és szarba az egész. Látok még 1-2 helyet ahol javítani tudnék, de szerintem nekem ennyi volt.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Javítottam rajta. Már leadtad, egyszer szabad csak (idézetben) :D De nagyon idegesítõ már, kicsit eltérek és szarba az egész. Látok még 1-2 helyet ahol javítani tudnék, de szerintem nekem ennyi volt.

Max törlöm, ha lesz jobb :P Mondd már el légyszi, mennyit alkottál, csak hogy tudjam, mit kéne megdönteni :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...