Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Társasjátékok, kártyajátékok


Leon121

Recommended Posts

moody

Jól hangzik ez a program, bár szerintem vidéken nem venném sok hasznát. Szóval marad a haverokkal összeülünk és nyomjuk módszer. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Leon121

Nemrég volt szerencsém játszani egy meccset a Korokon át című játékkal (Through the Ages magyar kiadása). Civilizáció építős játék, kártya alapokkal. És hát... nem egyszerű. :) Ketten játszottuk, én magyaráztam a szabályokat, a srácnak első játéka volt, én korábban egy próbameccset toltam, de sajnos pár nem elhanyagolható szabályon így is átsiklottam, és menet közben jöttem rá a hibákra... Plusz rohadtul hosszú is volt, majd' 4 óra, és még csak nem is a teljes játékot toltuk, háromból két korszakon mentünk keresztül. Jó, a szabálymagyarázás és eleve a felpakolás is benne volt ebben, de akkor is. Egyébként nem tűnik rossz játéknak, de erre nagyon rá kell készülni. Eddig messze ez volt a legösszetettebb játékunk, amit játszottunk, és szerintem alapvetően nekem nem is lesz ez a műfaj a kedvencem, de azért időnként gondolom jó lehet lenyomni 1-1 meccset. :)

Meg még nyáron, augusztusban játszottunk többször Sword & Sorcery nevű társast, ez egy kooperatív, klasszikus fantasy táblás kampány alapú játék, elég erős történettel, amiben még menet közben választhatunk is. Tetszett, bár még nem értünk a végére, de elég jól visszaad egy klasszikus CRPG-s hentelős-felfedezős élményt. Plusz nem utolsó sorban veszett jól néz ki, pedig még nem is festettem ki mindegyik figurát. :) Majd folytatjuk valamikor, gondolom, csak egyelőre közbejött a játszó partneremnek az egyetemi tanévkezdés... pfff. :P 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Leon121

Digitális változatot kap a LotR LCG

Mikor először olvastam róla, teljesen feldobódtam, imádnám, ha egy-az-egyben áthoznák digitális formába. Papír alapon úgy gondolom abbahagytam a vásárlását már, miután megjelent az utolsó, könyvön alapuló Saga-kiegészítő is. Már bőőőőségesen elég tartalom van benne, minden lényeges szereplő, frakció és egy halom pakliépítési lehetőség. De ha ugyanezt digitális formában kiadnák, az sokkal könnyebbé és kényelmesebbé tenné a játékot, aminek nagyon tudnék örülni (nagy nehezen összeállított paklik elmentése már önmagában megérné). 

Csakhogy ez a digitális változat inkább csak alapul az eredeti játékon, és nem egy-az-egyben képezi le, sajnos. :( Egyszerűsítettek egy csomó rendszeren, és így félek, hogy mi lesz a vége. Tetszik, hogy a gyönyörű artokat megtartották, de... hát nem tudom.

Ja és free-to-play lesz, opcionális mikrotranzakciókkal, ami meg tudjuk, mennyire veszélyes terep tud lenni. 

Reméltem, hogy hasonló módon oldják meg, mint az Obsidian csinálta a Pathfinderrel, ami amúgy veszett jó, tudom ajánlani, a digitális változat pont azt szedi ki a játékból, ami a legnagyobb hátránya volt, azaz a rohadt sokáig tartó előkészületeket, meg a dobások számolgatását. Az digitálisan teljesen hűen hozza az eredetit. Itt viszont nagyon belenyúltak. :( 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Leon121

Cimborával hétvégén megint lehetőség volt társasozni kicsit, játszottunk egy menet Évszakokat, meg pár kör Magicet. Az Évszakok zseniális játék, másodjára játszottuk, de imádom, szerintem egyik kedvencem. Egyrészt fantasztikusan néz ki, másrészt megvan benne az a jóféle kártya-kombinálás, amit úgy szeretek. Csak itt még dobókockák is vannak mellé. :) Örülök, hogy annakidején megvettem, ma már nem lehet kapni, használtan facebook csoportban láttam elég magas összegekért, többért el tudnám adni, mint amennyiért vettem, de nem válnék meg tőle. Szerintem a Dicsőség Rómának! után a második kedvencem lehet kábé.

seasons_4.jpg?fit=800,600

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Leon121

Harmadik hete járok társasjátékos csoportba, 6-8 fővel szoktunk játszani, néha egyben, néha külön. Ezekkel játszottam azóta:

Blöff - Tök egyszerű kockadobós játék, mindenki dob egy halom kockával, aztán tippelni kell, miből hány darab van, vagy ha túl soknak tartjuk, akkor megnézzük. Nem túl izgalmas, bevezető játék.

Avalon (Resistance) - Szociális játék, vannak jó és rosszfiúk, senki nem tudja a másikról, kicsoda. Küldetésekre kell menni, a rosszfiúk próbálják szabotálni anélkül, hogy felfednék magukat. Hazudni, számonkérni a másikat, trükközni, logikázni kell. Nagyon tetszett, de még sokat kéne játszani vele, hogy igazán kiismerjem.

Thurn und Taxis - Meh. Kártyákat kell kijátszani, hogy szomszédos városokat összekössünk és provinciákat uraljunk. Kicsit hasonlít a Ticket to Ride-ra, de mégis más. Én sótlannak éreztem.

Diamant - Push-your-luck jellegű játék, együtt megy le egy csapat kincsek után barlangokba, menet közben ha elmenekülsz, akkor viszel a kincsekből, de ha túl messzire megyünk, akkor meghalunk. Oké, így zavaros, de lényeg az, hogy el kell dönteni, mikor akarsz kimenni, és mennyit kockáztatsz még a többiekkel együtt. Tetszett, könnyed, és mák alapú, de gyors és szórakoztató.

Lords of Waterdeep - (ezt én vittem). Könnyű, bevezető jellegű, klasszikus munkáselhelyezős játék. Én szeretem.

The Voyages of Marco Polo - Hú, ez kicsit összetettebb, meg tudja csavarni az ember agyát. Kockákat kell munkásként felhasználni, a nagyobb érték jobb akciót biztosít, de drágább lehet, ha másik játékos előtte foglalta már a helyet. Nagyon kell tervezni előre, folyton ellenszélben játszani szinte, de érdekes volt, tetszett. 

Hős Börze (Rent a Hero) - Könnyed kártyajáték, blöffölős, kicsit bele kéne látni a másik fejébe. Szerintem kevesebb játékossal jobb tud lenni, de érdemes lenne még vele futni pár kört. Ja és nagyon szép.

Qwixx - (én vittem) - Gyors kockajáték, Spiel des Jahres jelölt volt. Témája sok nincs, ikszelni kell lapokon számokat, de balról jobbra haladva, és amit már kihagytál, ahhoz nem mehetsz vissza. Nekem tetszett, 10-15 perces laza bevezetőnek tökéletes.

Room 25 - Kicsit ez is ilyen árulós-rejtett szándékos, egy lapkákból álló szobában keressük a kijáratot, közben mozog a pálya körülöttünk, csapdák vannak, meg egyéb titkok, és páran ellenséges szándékúak. Ki kell még tapasztalni a jó arányokat a szobák kiválasztása meg az ellenséges játékosok számában. De amúgy nem rossz, és gyönyörű figurái vannak, öröm lenne kifesteni. 

 

Amúgy tök frankó, hogy sikerült egy ilyet találnom, örülök neki nagyon. A dinamika még kicsit szokatlan, általában 2 fővel játszottam korábban, így eléggé más az élmény, nehezebb másokra odafigyelni. De a társaság jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Gagabol

A Descent 2. kiadásához szeretnék tanácsot kérni: mennyire játszható három emberrel? Esetleg megoldható úgy, hogy ketten négy karaktert irányítanak összesen?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
VassGabor

Szilveszterkor kanaszta meccset csináltunk fél 5-ig 2 partit sikerült lenyomni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Leon121

Nem tud valaki esetleg ajánlani egy olyan játékot, ami 5, vagy akár 6 fővel is játszható, tartalmasabb (szóval nem partijáték kategória), de időben olyan 1 óra körül elég neki? Mostanában annyira zavaros a klub menetrendje, értelmes játékot nem mindig tudunk elkezdeni, mert "nemsokára jön valaki, nélküle ne kezdjük el", és akkor jönnek a fillerek, amik végülis jók, de már unom kicsit ezt. 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
1 hour ago, Leon121 said:

Nem tud valaki esetleg ajánlani egy olyan játékot, ami 5, vagy akár 6 fővel is játszható, tartalmasabb (szóval nem partijáték kategória), de időben olyan 1 óra körül elég neki? Mostanában annyira zavaros a klub menetrendje, értelmes játékot nem mindig tudunk elkezdeni, mert "nemsokára jön valaki, nélküle ne kezdjük el", és akkor jönnek a fillerek, amik végülis jók, de már unom kicsit ezt. 

A nyugati királyság építőmesterei

Ez max 5 fős, de minden játék más több okból kifolyólag is (kártyadraft, karakterdraft), van sima és advanced verziója (karakterlapok sajátos tulajdonságai).

Az első "oktató" játék lehet ,hogy több, mint egy óra, azonban miután mindenki lejátszott egyet, tudni fogja, mik a lehetőségei, így nagyon gyorsan pörögnek a lépések.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

A Camel Up 2.0 szerintem tökéletes erre. Végtelenül egyszerű játékmechanika, lemegy az egész 30-40 perc alatt, közben állati (hehe) szórakoztató, és nem valami annyira komoly dolog, amit akár ne lehetne abbahagyni akár a felénél. 

Dixit is lehet jó, játszható 6-an is, nulla előkészítést igényel, ha jó a társaság, akkor tud nagyon szórakoztató lenni, bemelegítésnek is jó valami komolyabb előtt, és szintén bármikor abbahagyható. Vagy ezt már partijáték kategóriába sorolod?

 

Link to comment
Share on other sites

Leon121
9 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

A nyugati királyság építőmesterei

Ez max 5 fős, de minden játék más több okból kifolyólag is (kártyadraft, karakterdraft), van sima és advanced verziója (karakterlapok sajátos tulajdonságai).

Az első "oktató" játék lehet ,hogy több, mint egy óra, azonban miután mindenki lejátszott egyet, tudni fogja, mik a lehetőségei, így nagyon gyorsan pörögnek a lépések.

Tényleg, ezzel játszottunk is, kétszer. Mondjuk a srác, akié a játék volt, ritkán jön mostanában. Pont emiatt nem tudom, hogy kellene-e nekem is otthonra, vagy sem. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin
1 hour ago, Leon121 said:

Mostanában annyira zavaros a klub menetrendje

Milyen klub? Én jöhetek? :D 

Link to comment
Share on other sites

Leon121
1 minute ago, payskin said:

A Camel Up 2.0 szerintem tökéletes erre. Végtelenül egyszerű játékmechanika, lemegy az egész 30-40 perc alatt, közben állati (hehe) szórakoztató, és nem valami annyira komoly dolog, amit akár ne lehetne abbahagyni akár a felénél. 

Dixit is lehet jó, játszható 6-an is, nulla előkészítést igényel, ha jó a társaság, akkor tud nagyon szórakoztató lenni, bemelegítésnek is jó valami komolyabb előtt, és szintén bármikor abbahagyható. Vagy ezt már partijáték kategóriába sorolod?

 

Dixitet egyszer játszottam, megértem, miért tetszhet embereknek, de nekem nagyon nem való. :D 

A Camel Up nem rossz ötlet, bár talán egy fokkal fajsúlyosabb jólesne azért. :) 

1 minute ago, payskin said:

Milyen klub? Én jöhetek? :D 

Hát ha eljössz Szolnokra szerda este. :)  Szerdánként szokott lenni fix időben (17:00-tól kb 23:00-ig), fix helyen, változó emberekkel. Van, hogy csak négyen vagyunk, van hogy nyolc-tíz ember is összejön az este folyamán. Csak az mostanában a gond, hogy három ember kapásból Gloomhavennel kezd már két hónapja mindig, a többiek közül meg van, aki csak 8-ra jön, van, aki néha 5-re, néha fél 7-re, meg ilyesmik, aztán így nehéz normálisan tervezni bármit. Mert ha elkezdünk valami hosszabbat, akkor várnia kell a később jövőnek, de a kis szösszenetek meg nekem annyira nem mindig kielégítőek. Pláne, hogy gyerek miatt nem tudok minden héten menni, és nem is maradok végig. Bonyolult, na. :) 

Viszonylag jó példa arra, amit keresek a Marco Polo: három emberrel 50 perc alatt letudjuk, közben meg eléggé összetett és komoly játék. Viszont csak max 4 fővel megy, néha ez is limit. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Van még amúgy a Tiny Epic kompakt, de nagyon változatos, szörnyű nevű (Zombi vérfürdő) játéka. Lehet kooperatív és versengő felállás, ráadásul ezt a két verziót lehet játszani ember által vezérelt zombik ellen. Taktikus, átgondolós, egy óra alatt talán ez is megvan, mert vagy nyernek az emberek, vagy kifutnak az időből, és győz a zombi.

Ami tényleg durva, hogy mekkora játék belefér milyen kis dobozba.

Meg van még a Critters Below, kooperatív vagy hátbaszúrós, ahogy épp sikerül, rágcsálófélékkel, hüllővel kell túlélni az apokalipszist.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
16 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Van még amúgy a Tiny Epic kompakt, de nagyon változatos, szörnyű nevű (Zombi vérfürdő) játéka. Lehet kooperatív és versengő felállás, ráadásul ezt a két verziót lehet játszani ember által vezérelt zombik ellen. Taktikus, átgondolós, egy óra alatt talán ez is megvan, mert vagy nyernek az emberek, vagy kifutnak az időből, és győz a zombi.

Ami tényleg durva, hogy mekkora játék belefér milyen kis dobozba.

Meg van még a Critters Below, kooperatív vagy hátbaszúrós, ahogy épp sikerül, rágcsálófélékkel, hüllővel kell túlélni az apokalipszist.

A Zombi vérfürdő nekem is megvan, még ki is festettem a fegyvereket. :D Eddig egyszer vittem be, 4v1 meccs volt, én voltam a zombi. Valahogy annyira nem jött be a többieknek talán, meg én is eléggé megkötve éreztem magam a lapjaim által, semmi értelmeset nem tudtam csinálni. De talán nem ártana adni neki mégegy esélyt, jó ötlet. Kicsi is, ez is plusz pont.

Ez a Critters Below viccesnek tűnik, köszi. :) Ehhez kicsit hasonló a Hellapagos, az másik srácnak van meg, egy időben rendszeresen hozta. Nagyon erősen függ a csapattól a hangulat, mert inkább partijáték jellegű, nagyon laza, kötetlen, árulós, szemétkedős. Szigetről kell elmenekülni, de nem muszáj mindenkinek, van, hogy valakit leszavaznak, és nem eszik, de ő meg előveszi a pisztolyt, és valahogy mégis találnak neki kaját. :D Nem mindig jött be, de volt olyan meccs, amin szétröhögtem magam. :) 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Sok opció nem jut eszembe. Max a Castle Panic (vagy bármelyik másik "Panic" játék)

1-6 játékosig, kb egy óra egy menet. Coop tower defense, de lehet egymás ellen pontokat gyűjteni, vagy van vs mód is ahol valaki a szörnyekkel van.

Az alap elég egyszerű, de ha van hozzá 1-2 kieg komoly stratégiai játék válik belőle és a lehetőségek megsokszorozódnak. Ehhez pl a mágusos kieget ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Páromtól kaptam névnapomra egy Skye szigete (Isle of Skye) játékot, aminek nagyon örültem. :) Próbálom bevezetni őt a társasjátékok világába, de egyelőre az igazán belépő szintű játékokon túl nagyon nem merészkedtünk (talán a Kütyük/Gizmos a legkomolyabb eddig, ami nagyon bejött nekünk). Szeretjük a Carcassonnét, ezért most ő gondolta azt, hogy mivel ez kicsit hasonló lapkaelhelyezős, ezért talán neki is tetszeni fog, és nekem is. És bejött. :) A játék lényege, hogy mindenki lapkákból építi a saját birodalmát, ami többféle módon pontozódik: menet közben is lehet a változó célok alapján pontot szerezni, és a játék végén is a szerzett tekercses lapok után. Érdekesség, hogy minden körben húzunk három lapot, amiből egyet visszadobunk, a másik kettőnek meg titokban árat szabunk, a többiek pedig ezért az árért megvehetik tőlünk a lapot - és mi is tőlük az övékét. Ha senkinek nem kell, akkor meg a megszabott árért a miénk marad. 

A Carcassonne után jóval mélyebb játék, pedig a szabályai nem túl bonyolultak. Viszont minden lapka annyira sokféle módon lehet hasznos, hogy bőven lehet agyalni. Fontos lehet pénzszerzés miatt, vagy a játék közbeni (minden játékban más) pontozások miatt, vagy a rajtuk lévő tekercsek miatt, vagy azért, hogy bekerítsünk vele egy másik tekercset, és így megduplázzuk az azért járó pontot. Baromi ötletes, változatos, ennek ellenére elég gyors, pörgős játék, amit könnyű megtanulni, de bőven van benne mélység. Mellesleg Kennerspiel des Jahres volt 2016-ban. :) 

 

Előkerült két fővel a Citadella (Citadels) is, amit ugyan több játékossal már játszottam, de akkor kicsit kaotikusnak éreztem. Így kettővel egészen más érzés vele játszani, ahogy megpróbáljuk megtippelni, a másik játékos mit akarhat, megkockáztassuk-e, hogy keresztbe tegyünk neki, vagy inkább saját magunkra koncentráljunk. Kicsit dedukciós játék, könnyed, gyors, de taktikus és szerintem baromi élvezetes így. Megmentette az eladástól, így még elő fog kerülni párszor. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Azul: királyi pavilon

NA VÉGRE!!! Már egy hónapja itt üldögélt a dobozban, ma végre ki tudtuk próbálni. Baromi érdekes. Nagyon szerettem az eredeti Azult, nem játszottam a Sintrával (az volt a második), és tartottam a harmadiktól, megnézve pár videót, mert féltem, hogy nagyon elbonyolították, miközben az nem volt egyértelmű, hogy ez miért lesz nekünk jó.

Igazából nem elbonyolították, hanem a tábla megbolondításával, kibővítésével és egy pár új mechanikával egy rakás új, extra lehetőséget pakoltak bele. Az ember azt sem tudja hirtelen, mit csináljon, rengeteg felé kell figyelni, nagyon sok új kombináció van, és gyakran nem egyértelmű, hogy melyik hova vezet.

Az eredeti Azulban egy 5x5-ös területet kellett kicsempéznünk 5 perc alatt megtanulható szabályok szerint.

CO0L2Z4.png

Az újban 6 + 1 csillag alakú, külön-külön hat csempéből álló területen kell csempéznünk, mégpedig oly módon, hogy a hat különböző színnek van egy-egy ilyen csillaga, és van egy középső, ahova minden színből tehetünk egyet.

5xkKVsW.png

A lerakás szabályai nagyjából változatlanok, a fő változás az alapjátékhoz képest, hogy a csempéket szabadon gyűjtögethetjük a vásárlási fázisban, nem kell őket előre leraknunk valahova, ami sokkal nagyobb szabadságot ad. Persze, változtattak rajta még jó pár dolgot, például minden körben van dzsóker szín, ami alaposan megbolondítja az egészet, és az ügyes csempelerakással elkerített speciális mezőknek is jelentőségük van.

Arra érdemes készülni, hogy hosszabb lesz a játékidő, mint az alap Azulban (több szín van, színenként több csempe, a lerakás nem automatikus, mint az eredetiben, hanem külön gondolkodást kíván), de az első játék még kb. 2x annyi ideig tart majd, mint a normál játékidő, mert tényleg annyi újdonság van, és annyi felé kell figyelni, hogy ez jelentősen lassítja a tempót. 

Mindenkinek pozitív benyomása volt a játék után (kivéve azt, akinek az eredeti sem nagyon tetszett/ment). Nagyon érdekes volt, hogy a 8 éves kiskölyök olyan kombinációkat látott meg, és olyan sebességgel magyarázta, hogy csak kapkodtam a fejem. Sajnos az időnkbe csak két játék fért bele, de így is félórát beszélgettünk még utána, hogy mire érdemes jobban odafigyelni, mit hogyan érdemes lerakni, milyen más taktikákat volna érdemes kipróbálni legközelebb.

Remélem, minél hamarabb lesz az a legközelebb.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

@payskin Én meg pont a másodikkal játszottam egyszer, de az eléggé tetszett, pont az egyszerűsége miatt. Na meg baromi jól néznek ki a Halls cukorkák. :happy:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Vettünk egy ilyet párommal a minap, akción 6000 Ft volt :) . Nem is tudtam hogy van ilyen topik, köszi hogy felhoztad a fórum tetejére @Leon121 :D 

538996485.honfoglalo-tarsasjatek-2-terke

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Leon121
6 hours ago, SaltyDave said:

Vettünk egy ilyet párommal a minap, akción 6000 Ft volt :) . Nem is tudtam hogy van ilyen topik, köszi hogy felhoztad a fórum tetejére @Leon121 :D 

 

Kiváló kétszemélyes program tud lenni a társasjátékozás, ha ráharaptok. Szólj, ha ajánlatok kellenek. 😁

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Tegnap végre újraindult a heti társasjátékos klub, ami a járványhelyzet miatt március óta szünetelt. Végre már. :D Igaz, másik helyszínen, de ugyanúgy kényelmes, központi helyen.

Toltunk bevezetésnek egy kör Obscuriót, ami afféle Dixxit felturbózva: nagyrészt kooperatív, mert van egy "könyv", ami képekkel és jelekkel kommunikál felénk, megtalálni a helyes képet, ugyanakkor van egy áruló, aki meg megpróbálja eltéríteni a csapatot a jó választól. Leginkább a beszélgetős, találgatós oldala volt jó a játéknak, sokkal jobban tetszett, mint mikor a Dixxitben egymagadnak kell kitalálnod valami okosat, míg a többiek néznek rád. Egyébként hajszál híján, de sikerült nyernünk.

Aztán jött egy kör Skye szigete. Ezt én hoztam, otthon két fővel nagyon megszerettem, most öttel picit nehezebben átlátható volt, de így is azért jól fogyasztható, könnyen magyarázható, de nagyon érdekes és csavaros játék.

Végül egy Colonia nevű játék jött, az est fajsúlyos játéka. Nagy-nagy táblán középkori kereskedőket irányítva próbálunk termelni, venni, eladni, és a vett pénzekkel relikviát gyűjteni, miközben rendszeresen mindenféle játékot módosító szabályokról szavazunk a családtagjaink által szerzett befolyás figyelembe vételével. Nem túl bonyolult játék a látszat ellenére, de elég sokáig tartott, és kicsit nyögvenyelős volt bármit csinálni (két óra alatt szereztem 13 pontot, míg a győztesnek 20 lett, amit nagyon soknak mondott - ez így nem valami sok pontszám). Igazából kábé végig ugyanazt kellett minden körben csinálni, emiatt szerintem nyugodtan lehetett volna két körrel rövidebb, nem volt semmi érdemi íve, vagy építkezése, vagy bármi ilyesmi. Ugyanakkor jó poénkodásoknak adott teret, a hangulat elvitte a hátán, és alapvetően kifejezetten logikus a felépítése is. Olyasmi játék, ami ha nagy ritkán előkerül, akkor végülis nem rossz, de "otthonra nem kéne". 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

payskin
3 minutes ago, Leon121 said:

Toltunk bevezetésnek egy kör Obscuriót, ami afféle Dixxit felturbózva:

Találtam egy nagyon jó bemutatót/review-t, ha valaki mást is érdekel:

Nem azért mondom, de így megjelenés és elmondás alapján ez nekem jobban tetszik, mint bármelyik SdJ-jelölt idén. (Trágya egy felhozatal van idén.)

 

45 minutes ago, Leon121 said:

Aztán jött egy kör Skye szigete. Ezt én hoztam, otthon két fővel nagyon megszerettem

Az Isle of Skye-jal pont a múlt pénteken ismerkedtem meg, eddig csak annyit tudtam, hogy rajongói Év társasa volt 2016-ban (Kennerspiel des Jahres). Sógornőm nagy kedvence, ő mutogatta a digitális változatot iPaden. Felraktam a steames változatot wishlistre, a summer sale-ben tervezem bezsákolni. Gondolkodtam, hogy megveszem, ráadásul az olcsóbbak közül való a 7000 forint körüli árával, de egy ilyen bonyolultságú játéknak nincs nagyon esélye a szűkebb családban, sajnos. BGG-sek játszottak vele anno, jó volt nézni:

 

Link to comment
Share on other sites

Leon121
1 minute ago, payskin said:

Találtam egy nagyon jó bemutatót/review-t, ha valaki mást is érdekel:

Nem azért mondom, de így megjelenés és elmondás alapján ez nekem jobban tetszik, mint bármelyik SdJ-jelölt idén. (Trágya egy felhozatal van idén.)

 

Az Isle of Skye-jal pont a múlt pénteken ismerkedtem meg, eddig csak annyit tudtam, hogy rajongói Év társasa volt 2016-ban (Kennerspiel des Jahres). Sógornőm nagy kedvence, ő mutogatta a digitális változatot iPaden. Felraktam a steames változatot wishlistre, a summer sale-ben tervezem bezsákolni. Gondolkodtam, hogy megveszem, ráadásul az olcsóbbak közül való a 7000 forint körüli árával, de egy ilyen bonyolultságú játéknak nincs nagyon esélye a szűkebb családban, sajnos. BGG-sek játszottak vele anno, jó volt nézni:

Egyszer játszottam Dixxitet, többször nem is igazán akarok, annyira nem az én világom ez a stílus (maximum majd pár év múlva kiscsaláddal), de ez az Obscurio bármennyire is hasonló, mégis egészen más élmény, és így sokkal szórakoztatóbb volt. Gondolom elsősorban a csoportban gondolkodás miatt, együtt mégis más élmény. 

 

A Skye szigetét párommal is játszottuk már jópárszor, pedig ő se nagyon vevő a bonyolultabb játékokra, de jól átment neki. Igazából a játék szabályai baromi egyszerűek, szóval ilyen szempontból simán mehet családi játéknak is szerintem. Ugyanakkor azt hozzá kell tenni, hogy egy jobb játékos valószínűleg feltörli a padlót a kevésbé jó játékosokkal, szóval erre azért oda kell figyelni, pláne ha valaki sértődős netán a családban. :) Ezt leszámítva én simán el tudom képzelni családi játéknak is: gyors, könnyen magyarázható, és akár öten is játszható. 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Új hét, új klub, bár csak rövidebb ideig voltam. Ezek kerültek elő eddig:

Nyolc perces birodalom - Ez egy nagyon egyszerű, de meglepően mély területfoglalós/területtöbbségi játék. Egy kártyasorból kell kártyákat vásárolni: az első ingyenes, következő 2 db 1 pénz, aztán 2, majd 3 pénz, és összesen van 8 pénz (öt játékos esetén). A kártyák egyszerre két dolgot adnak: egyrészt erőforrást, ami afféle szett-gyűjtögetés, másrészt akciót, amivel a táblán lehet újabb seregeket behozni és mozgatni. A játék végén a begyűjtött kártyákon lévő nyersanyagok után kapunk pontot, valamint minden egyes zónáért, ahol többségben vagyunk, és minden kontinensért, ahol többségben vagyunk. Egyszerű és gyors játék, mégis egészen érdekes, és mérlegelni kell a kártyák relatív értékét, a területek nagyjábóli állását, meg a kártya által biztosított akciót. Hamar megvolt, most is tetszett a többieknek is, bevezetésnek/töltelék játéknak tök jó, sőt én igazából egymás után több meccset is el tudnék képzelni belőle.

nyolcperces-jatekallas.jpg

Ezután a Jórvík került elő. Ez egy licitálós, kártyagyűjtős, erőforrás gyűjtős jellegű játék... A fő lényege, hogy kártyákat lehet megvásárolni, méghozzá úgy, hogy ha beállsz valahová, annak mindig annyi az ára, ahányan ott állnak. Tehát lehet, hogy te elsőként állsz, de még jönnek mögéd ketten, és aztán miután mindenki lerakta az embereit a táblára, kiértékelünk. Aztán te eldöntheted, hogy megveszed-e háromért a kártyát, vagy annyiért már nem kell és kiállsz, és akkor a következő játékos megveheti kettőért, stb. Másrészt meg van egy másik kártyasor, ha azokra raksz, ott a kártya biztosan a tiéd, de ha a többiek másik kártyára raknak, azok mögéd kerülnek, és így lesz egyre drágább a kártyád, ahogy mások is beállnak. Ezekkel együtt kell nyersanyagot szerezni hajókból, kereskedőket szerezni, akiknél a felesleget el lehet adni, "küldetéseket" teljesíteni (pl hogy valakinek kell 1-2-3 ilyen-olyan nyersanyag), haderőt szerezni, meg egyéb kártyákat gyűjtögetni. Jó kis játék, az alapötlet nagyon érdekes, egyben nagyon szemét is tud lenni, pénz sosincs elég, pláne ha sokszor csak azért állnak be mögéd, hogy nehogymár olyan olcsón elvigyél valamit. :) Szóval szemét is tud lenni, mindig kell egy B-terv, de nekem nagyon tetszett most is. És öt fővel is megvolt 1,5 óra alatt kb.

jorvik-D_NQ_NP_805425-MLB25438715526_032

 

(Egyik se az én képem.)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...