Jump to content
GSForum - Segélyvonal

League of Legends , the 3rd


Mikimano

Recommended Posts

_George_

Thank you kind Sir.

Hümm, de itt valami hiba van :D Az én elõbb idézett postom lett törölve, a linkes meg még mindig bent van.

Megoldva, úgy néz ki ha kijelölgetem a hsz-eket és egyszerre akarom törölni õket akkor az nem mindig sikerül.

Egy rövid megjegyzés a témához, hogy ne csak offoljak: még én is azonnal megértettem, hogy az preseason patch-ben a machete kötelezõ minden jungler-nek nem pedig ha akarod megveszed jellegû item, pedig én csak kb. május vége óta LoL-ozok.

Link to comment
Share on other sites

Mikimano

Megoldva, úgy néz ki ha kijelölgetem a hsz-eket és egyszerre akarom törölni õket akkor az nem mindig sikerül.

Egy rövid megjegyzés a témához, hogy ne csak offoljak: még én is azonnal megértettem, hogy az preseason patch-ben a machete kötelezõ minden jungler-nek nem pedig ha akarod megveszed jellegû item, pedig én csak kb. május vége óta LoL-ozok.

elég nagy elõnyhöz juttat és túlségosan is univerzális itemalapanyag, sokrétû cuccokat lehet belõle építeni, nem olyan mint anno a wriggle idejében, hogy minden junglerre wriggle all day every day

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Megoldva, úgy néz ki ha kijelölgetem a hsz-eket és egyszerre akarom törölni õket akkor az nem mindig sikerül.

Egy rövid megjegyzés a témához, hogy ne csak offoljak: még én is azonnal megértettem, hogy az preseason patch-ben a machete kötelezõ minden jungler-nek nem pedig ha akarod megveszed jellegû item, pedig én csak kb. május vége óta LoL-ozok.

Én személy szerint folyton jungelezek, de a machetet csak nagyritkán használom. Nem szoktam olyan itemeket venni amik feltartják az amúgy is közepesen drága buildemet, egy olyan jungelben ahol nem lehet annyi pénzhez jutni mint a laneken. Anélkül is gyors vagyok, és sikeres. XD

Link to comment
Share on other sites

blacky

Én személy szerint folyton jungelezek, de a machetet csak nagyritkán használom. Nem szoktam olyan itemeket venni amik feltartják az amúgy is közepesen drága buildemet, egy olyan jungelben ahol nem lehet annyi pénzhez jutni mint a laneken. Anélkül is gyors vagyok, és sikeres. XD

Te mivel kezdesz akkor?

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Junglertõl függ, valakinél tényleg kötelezõ alap a machete, mert jól beleillik egy késõbbi item a buildbe. Ezen felül azt is figyelni kell, hogy ki az ellenfél, egy kettõ biztosan át fog jönni a te jungeledbe, mert gyorsabban cleareli hála a machetenek.

De... Például ha ww-el játszok, akkor elég egy sima longsword és két poti, golem, lizard, wrait, wolf, kék sorrendben leszedek mindent. Ennek megvan az az elõnye, hogy a legtöbb counterjungeles meg lessz lõve, amikor átjön a piroshoz. Meg ugye nem szeretem annyira az olyan junglereseket, akik nem kezdhetnek az ellenfélnél... de ez más kérdés. Valakinek jöhet a régimódi armor + poti, de csak akkor ha az ellenfélnél a jungleres nem gyors, és biztosan a ninja tabbiba fogok építeni...

Amúgy csak nekem tûnt fel vagy urgoth tényleg használható lett?

A %os pen elõbb van már mint a Flat, a manamune mégjobban áll neki, és az aktívja gyönyörûen hat a lövéseivel. A black cleaver pedig... teszi a dolgát. :D

De, hogy mondjak valami meglepõt is. Urgot erõs mostmár a játék vége felé is.

Link to comment
Share on other sites

Richo25

Talonban biztos voltam, hogy benne van, de Katarinat is ide vártam. Rumble engem meglep, amikor Rumblet látok, az szinte mindig szutyok.

Megvettem Rumblet mentem vele 5 meccset, mindegyiken feeder statom volt, ilyen 4-10 5-8 stb... -4800 ip, eddigi leginkább eldobott IP-m.

Írjátok be, hogy én vagyok a szar plz!

Link to comment
Share on other sites

buub

Megvettem Rumblet mentem vele 5 meccset, mindegyiken feeder statom volt, ilyen 4-10 5-8 stb... -4800 ip, eddigi leginkább eldobott IP-m.

Írjátok be, hogy én vagyok a szar plz!

Én is próbáltam már, nekem sem ment vele, de ettõl függetlenül jó champnek tartom.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Megvettem Rumblet mentem vele 5 meccset, mindegyiken feeder statom volt, ilyen 4-10 5-8 stb... -4800 ip, eddigi leginkább eldobott IP-m.

Írjátok be, hogy én vagyok a szar plz!

Rumblehez megfelelő mentalitás kell. Én eddig akárhányszor rumble-t láttam az mindig szanaszétverte a teljes csapatunkat egymagában. Nem lehetetlen vele a pozitív stat, de elég sok mindent el kell felejteni amit eddig tanultál a lolról, és teljesen másképp kell vele játszani.

De mivel szeretek kisérletezni... A következő pár mecsemet megpróbálom rumble-el játszani, és veszek neki egy rúnaoldalt. Mókás lesz, és kíváncsi leszek a statjaimra. ^^

Ez nehezebb lesz mint gondoltam. Mindig befoglalják a Toppot. XD

Link to comment
Share on other sites

Peca001

Én is akárhány rumble-t láttam, az mindig nagyon erõs volt. (Mmint ha nem volt teljesen retard az illetõ, tehát eltalálta az ellenfelet az ultival...)

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Megvettem Rumblet mentem vele 5 meccset, mindegyiken feeder statom volt, ilyen 4-10 5-8 stb... -4800 ip, eddigi leginkább eldobott IP-m.

Írjátok be, hogy én vagyok a szar plz!

A másik kérdésem. Hogy buildelted? Milyen sorrendben raktad ki a skilleket?

Link to comment
Share on other sites

Richo25

A másik kérdésem. Hogy buildelted? Milyen sorrendben raktad ki a skilleket?

Hát én kipróbáltam sokmindent, de mind fail, az a baj az egész karakter lényegét nem értem.

Van egy Ledér!jó ultija, aztán a többi tök marhaság.

Q nagy damage, de ott kell állni 5 mpig a frontvonalban, a papír ap kariddal.

W 1, egy másodperc haste, és 2 másodperc shield

E ez még oké

de a passzív, hogy besilenceli magát 5 secre, na az egy rakás szar. Menekülnék de besilencel, rámugrik Katarina, 1 ult lenne megölni, de silence miatt én halok meg, katarina meg elfut 10% hp-val. Oké, hogy kap damaget autoattackal, de akkor ne 5 sec silence legyen, és alapból (nem is tom hogy fejezzem ki magam) ez a "melee ap-s autoattack" elképzelés marhaság.

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Rumblénak egy titka van igazából: kényszerítsd a teamfightot jungelba. onnan nincs kiút. Early meg addig slow-t maxolni gankek/lángszórózás megkönnyebítése érdekében

Valamint Rumble nem papír kezdjük itt! Ajánlott build (új itemeket még nem vágom azokat nem mondok): cipõ 3 poti->Wota rush-> cipõ ->ellenféltõl függõen vagy abyssal vagy rylai- > amit az elõbb nem pakoltál ki ->rabadon-> tetszõleges item. mint írtam is a lényeg topon betalálni a két e-vel, hogy nyugodtan tudj q-val sebezni...W meg valóban useless picit. nem úgy mint a passiv amit Richo egyértelmûen rosszul használsz/nem használsz ki. NEM szabad hagyni ,hogy 100 legyen a heat. Ésszel használni a skilleket és nem rögtön spammelni. ha 50 fölött tudod tartani szép bonuszt kapsz minden sebzésre :)

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Hát én kipróbáltam sokmindent, de mind fail, az a baj az egész karakter lényegét nem értem.

Van egy Ledér!jó ultija, aztán a többi tök marhaság.

Q nagy damage, de ott kell állni 5 mpig a frontvonalban, a papír ap kariddal.

W 1, egy másodperc haste, és 2 másodperc shield

E ez még oké

de a passzív, hogy besilenceli magát 5 secre, na az egy rakás szar. Menekülnék de besilencel, rámugrik Katarina, 1 ult lenne megölni, de silence miatt én halok meg, katarina meg elfut 10% hp-val. Oké, hogy kap damaget autoattackal, de akkor ne 5 sec silence legyen, és alapból (nem is tom hogy fejezzem ki magam) ez a "melee ap-s autoattack" elképzelés marhaság.

Na végeztem a meccsel, írom a beszámolót.

Elég érdekes volt, rákényszerítettek, hogy Vlad ellen menjek, miden... A fickó az utolsó pillanatban kiválasztotta ugyanis Wukongot. Mondom okés, megoldom, habár kicsit féltem attól, hogy mi is lesz ebből.

13. perc. Az állás 4-11 Ebből 3 kill az enyém, egy maokai-é.

Elkezdtem bekeményíteni, gondoltam ez így nagyon nagyon nem lesz jó, másfelől meg tankolnom kell nekik. Innentől egy kicsit nemtörődöm lettem, és próbáltam minnél több sebzést kiosztani, és bekapni.

Midgame.:

A csapat kezdte felhozni magát. Habár ezt azért mégse... mondanám... mindenki szerzett 1-2 killt. Az állás 13-26 Maokai és én vagyunk csak azok, akik eddig nem feedeltek, maonak és nekem is 5/5 ös statunk lett addigra.

Lategame. 30 perc felett. Wukong mindenkire ráugrott... Az utolsó 7 percben 8 killt csinált, ebből egy quadrát. Nem op volt, csak nem fókuszálták, és szabadon ugrált minden kevés hps ellenfélre. + Lett egy quadrája.

Nem egy super stat, de viszont elmondhatom, hogy szinte az egészet lehoztam. Annak ellenére, hogy caster voltam, én kaptam a legtöbb sebzést szóval, egész ügyes kis tank lennék. :D

Megint ki kell emelnem, hogy rumble nem a mainem. Ritkán játszok vele, de még így is erős, szerintem.

[GSF] Picture

Hát én kipróbáltam sokmindent, de mind fail, az a baj az egész karakter lényegét nem értem.

Van egy Ledér!jó ultija, aztán a többi tök marhaság.

Q nagy damage, de ott kell állni 5 mpig a frontvonalban, a papír ap kariddal.

W 1, egy másodperc haste, és 2 másodperc shield

E ez még oké

de a passzív, hogy besilenceli magát 5 secre, na az egy rakás szar. Menekülnék de besilencel, rámugrik Katarina, 1 ult lenne megölni, de silence miatt én halok meg, katarina meg elfut 10% hp-val. Oké, hogy kap damaget autoattackal, de akkor ne 5 sec silence legyen, és alapból (nem is tom hogy fejezzem ki magam) ez a "melee ap-s autoattack" elképzelés marhaság.

Rumble tanky mage. A meele AA tanky mageken nem marhaság, nézd meg dianat. XD

Plusz a sebzés hatalmas... Tényleg hatalmas amit a silence alatt kapsz. A skilleket jó sorrendben kell eltolni. Ha még ég a lángszórócska, akkor jön a TONS OF DMG XD Az AA sebzése: 25-90+30%ap... Persze okosan kell használni, de a heat miatt eléggé kihívásszaga van rumblenek. Ha jól játszod a heat sokat segít, és nem elvesz az életedből. Minden képesség 20 heatet generál, a 2. E, és az R ingyenes, továbbá a második E-t overheat alatt is tudod használni.

A skilleket rosszul értelmezed.

-5 mp amíg nem kell annyira félned, mert a spellvamp, és a shield rengeteget segít. Nem véletlenül hatalmas a sebzése, ha mellette még az ultiban is állnak akkor nagyon erős health regened lesz.

-A W baromi jó kis dolog... Kb annyit ér mint az E egyszerre érdemes őket húzni. Segít túlélni, HP-t gyűjteni, elmenekülni. Nincsen túl nagy CD-je 2x-3x is simán használhatod egy harcban, még akkor is ha túlmelegszel.

-Az E Erőteljes slow. Ez ugyanis stackel. Bezony stackelő slow. Ha ügyes vagy akkor max szinten 87,5%os slowot csinálhatsz, Ebből 3mp 43,75%, és a másik 3 mp 87,5%. Persze ehez az kell, hogy addig találd el a másodikkal amíg az első tart. ^^

-Az ulti pedig Goodlike. A range verhetetlen, majdnem ziggs ultija. XD Nem kell hogy jungelben legyél, sokan nem tudják harc közben újrapozícionálni magukat, + ha egy meele meg akar ütni valakit a területen, neki is bele kell másznia.

A probléma azzal van, hogy más mentalitást igényel Rumble. Tudni kell, hogy mikor lehet sokkal, sokkal, sokkal agresszívabban játszani vele mint mással, és mikor kell gyáván.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ez most nagyon amatőrnek fog hangzani, de... ezer éve nem játszottam Kassadin-t és nem akarom kudarcélménnyel újrakezdeni. Mi a fenét csináljak vele miden lv6-ig, hogy ne harassoljanak szét lasthitelés közben?

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Szívesen megmutatnám Rumble-t, de nem akarok átmenni EU-West-re.

Ez most nagyon amatőrnek fog hangzani, de... ezer éve nem játszottam Kassadin-t és nem akarom kudarcélménnyel újrakezdeni. Mi a fenét csináljak vele miden lv6-ig? :D.

Próbálod túlélni. Ha közeljönnek silenc és futás. :lol: XD A farm is nehézkes. Mindenki kivan miden Kassadin ellen pedig csak nem szabad, hogy elérje a lvl-6-ot. :lol:

Rumblénak egy titka van igazából: kényszerítsd a teamfightot jungelba. onnan nincs kiút. Early meg addig slow-t maxolni gankek/lángszórózás megkönnyebítése érdekében

A lángszórózást megkönnyíti a W is.

Oh milyen gyönyörû volt miden. Lángszóró be, nekiindultam Vladnak, Shiled fel, ott is vagyok az arcában, kapom a poke-ot. AA meg lángszóró tovább, elkezd menekülni, és jön a harpoon, Shiled fel, megint a hátánál vagyok még egy harpoon, lángszóró, és overheat + AA. Nem is volt szükség másra. :D

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Ez most nagyon amatőrnek fog hangzani, de... ezer éve nem játszottam Kassadin-t és nem akarom kudarcélménnyel újrakezdeni. Mi a fenét csináljak vele miden lv6-ig, hogy ne harassoljanak szét lasthitelés közben?

Bottle+2 pot+2 ward

Mire lvl 6 leszel addig ezek segítenek túlélni, Fizz-re is ezt viszem. Ja meg flash-BARRIER

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Bottle+2 pot+2 ward

Mire lvl 6 leszel addig ezek segítenek túlélni, Fizz-re is ezt viszem. Ja meg flash-BARRIER

Hogy hogy barrier? Addig tiszta sor hogy a heal-nél többet ér, de emlékeim szerint az ignite kötelező volt midre early kill vagy pont ennek veszélye miatt mindgame-ben annak védelmét élvezni. Vagy ilyenekre már nem gondolnak a mai játékosok és inkább Barrier az a "biztos"?

Link to comment
Share on other sites

Mikimano

Hogy hogy barrier? Addig tiszta sor hogy a heal-nél többet ér, de emlékeim szerint az ignite kötelezõ volt midre early kill vagy pont ennek veszélye miatt mindgame-ben annak védelmét élvezni. Vagy ilyenekre már nem gondolnak a mai játékosok és inkább Barrier az a "biztos"?

túlélni akarsz= a barrier levédi az ignite-ot

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Hogy hogy barrier? Addig tiszta sor hogy a heal-nél többet ér, de emlékeim szerint az ignite kötelezõ volt midre early kill vagy pont ennek veszélye miatt mindgame-ben annak védelmét élvezni. Vagy ilyenekre már nem gondolnak a mai játékosok és inkább Barrier az a "biztos"?

Az ignite nerfelve lett, és már a Liandry mellett nincs is rá szükség. Többet ér az, hogy +250 hp-d van amikor épp dive-olnának, mint ha lenne 100 dmg-ed.

Arról nem is beszélve hogy csomó ultit counterel

Link to comment
Share on other sites

DarkPhoenix

elsírom ide is a bánatom...

mi az, hogy visszahozzák a tavalyi téli limited skineket, de az azelõttieket nem? ha már ennyire rájuk jött a nosztalgia, hozzák vissza az összes snowdown showdown skint.

fõleg, mert Candy Cane MF nagyon kéne. :/

Link to comment
Share on other sites

Richo25

Kérem vissza season 2-t. Ez egy szar.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Kérem vissza season 2-t. Ez egy szar.

+1. Early season 2-t amikor még nem volt ez a baromi sok új champ. Valahol Sona környékén volt jó a játék, úgy igazán. Vagy az még S1?

Link to comment
Share on other sites

Athesz

+1. Early season 2-t amikor még nem volt ez a baromi sok új champ. Valahol Sona környékén volt jó a játék, úgy igazán. Vagy az még S1?

Nem hanem akkor mikor még nem nézett mindenki streamet és bujkáltunk a bokorban a visszaszámláláskor miközben Ledérül! tudtuk h 2 centire ott az ellenfél a másikban. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...