Jump to content
GSForum - Segélyvonal

League of Legends , the 3rd


Mikimano

Recommended Posts

Aggi

Ééés ezért nem linkelünk gsf-re saját művet.

Bent vagyok jo ideje a magyar lol communityben, megszoktam mar nyugi, bar nem gondoltam hogy jo oreg gamestr forumon is ez lesz

Mert a végén valaki megmondja hogy tele van hibákkal?

ŐŐ ránéztél 2 képre, és tele van hibákkal? Ahogy kiderült nem olvastad a masteryk és itemek alatt a leírásokat, magyarul leragadtunk ott hogy egy cikket / vagy írományt úgy értékelünk, hogy végignézzük a képeket?

Várom mindenkinek a kritikáját aki cho'gath-al hozott le meccseket platina-diamond környezetben, de elsősorban végig is olvasta a guide-ot, lolking profilt mellékelve. Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

ÕÕ ránéztél 2 képre, és tele van hibákkal? Ahogy kiderült nem olvastad a masteryk és itemek alatt a leírásokat, magyarul leragadtunk ott hogy egy cikket / vagy írományt úgy értékelünk, hogy végignézzük a képeket?

Várom mindenkinek a kritikáját aki cho'gath-al hozott le meccseket platina-diamond környezetben, de elsõsorban végig is olvasta a guide-ot, lolking profilt mellékelve. Elõre is köszi.

Na azért most szálljunk le a magas lóról.

Igen, már abból láttam hogy hibás a guide hogy ránéztem a képekre, mivel talán az egész guide-nak az a lényeges része. Most az, hogy odaírod alá, hogy "ja amúgy úgy variálsz mindent ahogy akarsz" nem ad plusz értéket, sõt, azt a benyomást kelti, hogy fogalmad sincs neked se hogy kell játszani. A guide-ok arra valók, hogy kerek-perec megmondd az embereknek hogy mit KELL csinálni, és az egyetlen variálható faktor az, hogy szituációsan változtathatod az itemeket. Ennyi erõvel pakolj ki 0-0-30-at, és írd alá hogy "szerintem a defensive mastery-t érdemes használni, de mindenkinek ízlése szerint mehet".

Az utolsó mondat meg no komm. Ezt kb úgy mondod, mint a szakács, aki szerint csak az kritizálhatja az étkét, aki minimum 3 Michelin csillagos éttermet mûködtethet.

De csak a kedvedért végigmegyek részletesen:

Masteryk

-offensive-be a 4 bonus damage to minions ezerszer jobban megéri mint 2 pont +2% attack speed-ért (ami körülbelül +1dmg/sec)

defensive:

-10 bonus gold egy smite-ért teljesen felesleges

-a Tough Skin és Bladed armor KÖTELEZÕ minden jungle-ösre, KIVÉTEL NÉLKÜL

-3 pontot kidobsz azért, hogy 2, illetve 3 dmg-el kevesebbet kapj, ami kb annyit eredményez, hogy 1000 dmg-bõl blokkolsz 12-t

-egy pont sincs slow reduction-ön

-kirakod a Defender-t, ami kemény 5 (ÖT) mr-t és armor-t ad MAXIMUM

-mindeközben nem raksz pontot a Legendary Armor-ra, ami 15%-os mr és armor bónuszt ad, ami late game-ben kábé +20 (HÚSZ) extra mindkettõre

Itemek:

-Machete kötelezõ, ismétlem KÖTELEZÕ az összes jungle champion-re

-A boots kezdés teljesen MINIMÁLIS bónusz sebességet ad már a nerf után, és a machete hiánya miatt kb 10-20 sec-el lassabb lesz a lvl4 clear time-od

-a Machete upgrade az elsõdleges cél, nem egy aegis

-philo stone-t teljesen felesleges megvenni, mivel létezik már a Spirit Stone

-ha gold/5-öt akarsz mindenképp, akkor egy Kage sokkal jobban megéri, depláne hogy lehet belõle Twin Shadows-t építeni, ami semi-CORE ITEM

-Randuin haszontalan már, Thornmail csak nagyon szituációs. Ha armor kell egy Iceborn Gauntlet sokkal hasznosabb rád, még a Frozen Heart-nál is

-sehol sincs a guide-ban hogy neked kell venni kötelezõ érvénnyel ORACLE-t

Maga a szöveg

-olyasmit írni, hogy Cho mellé kell egy másik CC champ, hogy betalálj a Q-val, csak azt mutatja, hogy nem tudsz rendesen predictelni, és skillt használni (elõször silence, AZTÁN rupture)

-red kezdés javaslata egy másik hülyeség, csak annyit eredményez, hogy ha nem sikerül a bot/top gank (márpedig silence nélkül és értelmes emberek ellen nem fog), akkor kábé 2-3 szinttel le fogsz maradni a jungle-ben, és folyamatosan haza kell rohangálod gyógyulni

-arról nem is beszélve, hogy a kék buffod hûlt helyét fogod találni mire odaérsz, mert az ellenfél jungle-ösnek van esze, hogy ha látja, hogy lvl 2 gankelsz red buffal (akár sikerül, akár nem), akkor átrohan a kékedhez és leszedi

-innentõl kezdve pedig õ tudja a kék pontos timer-ét, és kb mindegyik az övé lesz

end of story

Guide-ot akkor kell írni, ha érted a játék mechanikájának, és az adott champion-nek a legapróbb részleteit is, nem akkor, ha még a legalapvetõbb ismereteidben is hibák vannak.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Bent vagyok jo ideje a magyar lol communityben, megszoktam mar nyugi, bar nem gondoltam hogy jo oreg gamestr forumon is ez lesz

ÕÕ ránéztél 2 képre, és tele van hibákkal? Ahogy kiderült nem olvastad a masteryk és itemek alatt a leírásokat, magyarul leragadtunk ott hogy egy cikket / vagy írományt úgy értékelünk, hogy végignézzük a képeket?

Várom mindenkinek a kritikáját aki cho'gath-al hozott le meccseket platina-diamond környezetben, de elsõsorban végig is olvasta a guide-ot, lolking profilt mellékelve. Elõre is köszi.

Még is mi az az ez? Normálisan elmondták mi a gond a buildeddel, de akkor mehetsz a megszokott helyekre ahol elküldenek a Censored! azzal hogy hülye vagy.

Link to comment
Share on other sites

Mikimano

eléggé magad alá vágtál:

"nem 5 perc alatt dobtam össze=> leírtad, hogy "ne vedd figyelembe azt amit leírtam, variáld úgy ahogy akarod" nincs értelme akkor a guide-nak

deathangel posztját nagy bordó betûkkel kiemelten beidézném 1-az 1-ben

Link to comment
Share on other sites

DarkPhoenix

Normálisan elmondták mi a gond a buildeddel

ha nem nézed az elsõ 'kritikát'. :P az utána következõk már tényleg normálisak voltak.

Link to comment
Share on other sites

Aggi

alaphelyzet:

Van egy verseny lolkingen, ha eléri a guide-od az 1000-es nézettséget, indulhatsz. Pont. Ezért raktam ki, alapvetően nem kértem véleményt. Az első reakció, azzal a "fucking disgusting" képpel lefikáztad az egészet, miután ránéztél 2 képre. Alapjában mindenkivel normálisan beszélek, legyen bármilyen bunkó, ezért kérdeztem, hogy mi a probléma. Erre jött a leereszkedő: "segítség:"-el kezdődő 3 szavas válasz. Ezek után még mindig nem értettem, aztán a következő válaszban már az jött a személyeskedés, hogy hogy vagyok én ilyen tudással 1600-on.

Oh. De ha én, így 1900-on végezve előző seasonban kérek egy lolking profilt az illetőről, akkor már a magas lovon vagyok. Megjegyezném még mindig csak azért linkeltem, hogy legyen nézettsége. S3-ban keveset chogathoztam, mid a mainem, a tank itemeket még nem ismertem ki annyira.

És el is érkeztünk a legutóbbi válaszodra, ahol már vetted a fáradtságot, és tartalmasan, normálisan válaszoltál. Ezt viszont köszönöm szépen. Masteryre nem mondanám hogy bladed armor kötelező mindenkire, de ebbe ne menjünk bele. Az itemeknél nagyrészt igazad van, a gauntletet, és a twin shadowst még nem próbáltam.

Jungle route-okra leírtam mindkettő előnyét, az igaz,hogy maradt le negatívum a piros útból. Tudok rendesen predtictelni, de az ellenfél tud rendesen juke-olni, flashelni, dashelni, ezért jó chogath mellé a garantált cc. És nem lesz mindegyik kék az övé ha ellopja, mert nagyjából tudom a timert, és wardozom.

Bár van egy sanda gyanúm, hogy egy az egyben snoopeh buildjét copyzva osztod az észt, de ez lényegtelen, itt igazad van.

És nem, nem volt normálisan elmondva hogy mi a gond a buildemmel, csak a legvégén.

A guideot hajnali négykor sietve raktam össze, reggel keltem tanulni zh-ra. Ha megnézed a többi guide-ot, láthatod hogy ők rohadtul sz@rtak az egészre, semmi szöveg, csak valami odahányva. A legtöbbhöz képest kifejezetten sok dolog van benne, akár zekent guide-ját nézve is, ami szinte semmit nem tartalmaz, csak azért van ott mert pro guide.

Az itembuildet ki fogom próbálni az itemekkel amit ajánlottál, most hogy megerőltetted magad, és és úgy válaszoltál ahogy kellene. Legközelebb alapból így kellene válaszolni, úgy kezdve , hogy "bár nem kértél véleményt, de ajánlom figyelmedbe hogy". Rég jártam erre a fórumon, nem tudom hogy te vagy itt-e a helyi f@szagyerek, de ha valaki normálisan kér valamit, nem odahányunk az arcába.

A válasz értelmes részét mégegyszer kössz, twin shadows kifejezetten jól hangzik,bár alapból nem volt túl szimpatikus nekem az az item. Majd ha ráérek módosítok a guide-on.

Link to comment
Share on other sites

88psycho

Üdv!

Segitség kéne!

Hónapok óta nem játszok! és odaadtam havernak az accom õ meg az õ haverjának és most nem tudok logolni!

Irtam supportnak de nem irnak vissza!

És ha vissaz irnak mennyi az esélye hogy visszakapom?

Megvan minden adat ami elvileg kell hogy megkapjam de nem tom!

név, reg dátum, reg cím, ip, transaction ID, bankárty útolsó 5 szám meg lejárati dátum!

Van rá esély hogy visszakapjam.

Válaszokat elõre is köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Üdv!

Segitség kéne!

Hónapok óta nem játszok! és odaadtam havernak az accom ő meg az ő haverjának és most nem tudok logolni!

Irtam supportnak de nem irnak vissza!

És ha vissaz irnak mennyi az esélye hogy visszakapom?

Megvan minden adat ami elvileg kell hogy megkapjam de nem tom!

név, reg dátum, reg cím, ip, transaction ID, bankárty útolsó 5 szám meg lejárati dátum!

Van rá esély hogy visszakapjam.

Válaszokat előre is köszönöm! :)

Kérdezd meg a haverod hogy kinek adta oda, és mondd meg az illetőnek hogy állítsa vissza az adataidat vagy feljelented lopásért (feltéve ha csak ideiglenesen adtad oda)

Tanulság: ne add oda idegeneknek az accjaidat

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Igazából szerintem ha havernak adtad (pláne õ meg még tovább) akkor elég pofátlanság visszakérni ....Persze az esély simán megvan ,hogy visszakapod csak na.

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

. Megjegyezném még mindig csak azért linkeltem, hogy legyen nézettsége.

Legközelebb alapból így kellene válaszolni, úgy kezdve , hogy "bár nem kértél véleményt, de ajánlom figyelmedbe hogy". Rég jártam erre a fórumon, nem tudom hogy te vagy itt-e a helyi f@szagyerek, de ha valaki normálisan kér valamit, nem odahányunk az arcába.

Fórum szabályzat 5. pont:

"5. Reklámozni, népszerűsíteni csak és kizárólag a Magyarország jogszabályait nem sértő, non-profit, üzleti tevékenységet nem folytató weboldalakat, szervezeteket és tevékenységet lehet. "

A nézettségért linkelt guide-od a profit érdekében reklámozott weboldal kategóriájába esik, úgyhogy még szabályt is szegsz. Ez alapján, meg hogy csak a verseny kedvéért írsz egy guide-ot, ne várj tőlem kedves és megértő fogadtatást ebben a témakörben. Szívesen segítek bárkinek bármiben a legnagyobb türelemmel, de azért nem fogok jópofizni, hogy hülyeséget terjessz nyeremény reményében.

A válaszolási módom meg az Emberi Jogok Egyetemes nyilatkozatának 19. paragrafusa szerint az én szabad döntésemen áll, és nem más mondja meg, hogy válaszoljak.

További szép napot.

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

És ha csak a magyar LoL közösséget vesszük (már aki aktív tagja is a közösségnek) sehol se fog összejönni 1000 megtekintés.

Link to comment
Share on other sites

Mikimano

Fórum szabályzat 5. pont:

"5. Reklámozni, népszerûsíteni csak és kizárólag a Magyarország jogszabályait nem sértõ, non-profit, üzleti tevékenységet nem folytató weboldalakat, szervezeteket és tevékenységet lehet. "

A nézettségért linkelt guide-od a profit érdekében reklámozott weboldal kategóriájába esik, úgyhogy még szabályt is szegsz. Ez alapján, meg hogy csak a verseny kedvéért írsz egy guide-ot, ne várj tõlem kedves és megértõ fogadtatást ebben a témakörben. Szívesen segítek bárkinek bármiben a legnagyobb türelemmel, de azért nem fogok jópofizni, hogy hülyeséget terjessz nyeremény reményében.

A válaszolási módom meg az Emberi Jogok Egyetemes nyilatkozatának 19. paragrafusa szerint az én szabad döntésemen áll, és nem más mondja meg, hogy válaszoljak.

További szép napot.

ebbõl agyerekbõl még moderátor lesz

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

Üdv!

Segitség kéne!

Hónapok óta nem játszok! és odaadtam havernak az accom õ meg az õ haverjának és most nem tudok logolni!

Irtam supportnak de nem irnak vissza!

És ha vissaz irnak mennyi az esélye hogy visszakapom?

Megvan minden adat ami elvileg kell hogy megkapjam de nem tom!

név, reg dátum, reg cím, ip, transaction ID, bankárty útolsó 5 szám meg lejárati dátum!

Van rá esély hogy visszakapjam.

Válaszokat elõre is köszönöm! :)

elõször is ellenõrizd le hogy az emailt megváltoztatták-e,ha nem csak kérsz egy új passt a mailedre és megvan oldva,ha meg van változtatva akkor meg dumálj haveroddal.

Link to comment
Share on other sites

88psycho

elõször is ellenõrizd le hogy az emailt megváltoztatták-e,ha nem csak kérsz egy új passt a mailedre és megvan oldva,ha meg van változtatva akkor meg dumálj haveroddal.

Kértem új pass-t de email is át van irva!

Most várom mit ír support!

Link to comment
Share on other sites

Mikimano

más ötleten nekem sincs nagyon!

Link to comment
Share on other sites

Plata

Ééés ezért nem linkelünk gsf-re saját mûvet.

Hát ha sz.a.r akkor ne is. :biglol:

Link to comment
Share on other sites

buub

csak egy tipp: kezdj minden meccset úgy, hogy ignorálsz mindenkit.

Ranked meccset addig nem játszok, amíg ezzel a Black Cleaverrel nem kezdenek valamit.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Karma tényleg ennyire ismeretlen :unsure:

Karma olyan mint egy panda. Fekete, fehér, és ázsiai is egyszerre.

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Ranked meccset addig nem játszok, amíg ezzel a Black Cleaverrel nem kezdenek valamit.

Én jót szórakozok a sok hülye Pantheonon aki ellenem akar jönni midre, aztán csodálkozik hogy a 3500 hp-mon nem had a BC...arról nem is beszélve hogy nem tud mozogni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Banane00

Eddig hogy nem kaptál?

Talán mert nem East szerveren játszott.

Link to comment
Share on other sites

_George_

Fórum szabályzat 5. pont:

"5. Reklámozni, népszerûsíteni csak és kizárólag a Magyarország jogszabályait nem sértõ, non-profit, üzleti tevékenységet nem folytató weboldalakat, szervezeteket és tevékenységet lehet. "

A nézettségért linkelt guide-od a profit érdekében reklámozott weboldal kategóriájába esik, úgyhogy még szabályt is szegsz. Ez alapján, meg hogy csak a verseny kedvéért írsz egy guide-ot, ne várj tõlem kedves és megértõ fogadtatást ebben a témakörben. Szívesen segítek bárkinek bármiben a legnagyobb türelemmel, de azért nem fogok jópofizni, hogy hülyeséget terjessz nyeremény reményében.

A válaszolási módom meg az Emberi Jogok Egyetemes nyilatkozatának 19. paragrafusa szerint az én szabad döntésemen áll, és nem más mondja meg, hogy válaszoljak.

További szép napot.

Ez a hsz mélyen meghatott engem, ráadásul teljesen helytálló is. :)

A linket tartalmazó hsz-ek törölve, Aggi pedig szóbeli figyelmeztetést kap a már említett szabályzati pont megszegése miatt.

Link to comment
Share on other sites

Deathangel

Ez a hsz mélyen meghatott engem, ráadásul teljesen helytálló is. :)

A linket tartalmazó hsz-ek törölve, Aggi pedig szóbeli figyelmeztetést kap a már említett szabályzati pont megszegése miatt.

Thank you kind Sir.

Hümm, de itt valami hiba van :D Az én elõbb idézett postom lett törölve, a linkes meg még mindig bent van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...