Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Demon's Souls, Dark Souls I-III, Bloodborne


-Arch-

Felkészültél a halálra?   

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

The_Reaper_CooL

Blighttown? Hát öcsém volt ott, és valami mérget lõttek rá amik levették a hp-ját teljesen :D De akkor arra indulok el. Ugye ez az a barlang ahol be kell menni, van 3 kékes szörny hatalmas bunkókkal? Aztán lejjebb vmi bányaszerûség.

Nos ha megvan az elsõ harang (két Gargoyle ugye), akkor le kell menni a Dephts-be, ott van egy aranyos szörny, ami Gaping Dragon néven fut. Ha õt lezúztad, akkor nyomás Blighttown, onnan meg Quelaag's Domain. Ennyit írok le, ez minimális spoiler :D

DE ha valaki netán Master Key-jel kezdett, akkor a Valley of Drakes-be bejutva (Firelink Shrine lefelé vezetõ liftnél van alsó szinten), akkor onnan is eljuthat Blighttown-ba, sokkal gyorsabb, könnyebb és szenvedés-mentesebb (DE CSAK MASTER KEY-JEL!!!)

Amúgy lehet Master Key-t szerezni, ha nem azzal kezdtetek, méghozzá úgy, hogy Zena bácsitól vesztek, aki a Depths-nél van, de átköltözik Firelink Shrine-hoz, HA bezúztatok mindent Blighttown-nál és Quelaag's Domainnál. Ergo kb. vagy szívtok, vagy kevesebbet szívtok :D

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

én egyből a mester kulcsot választottam, tudtam, hogy jól fog jönni :D

Melyik szövetséget érdemes választani? mindegy, majd alakul, vagy komoly gondokat okozhat az, hogy kit választok? o_O

TheGrimReaper: Játékon belül nem lehet, de van vezérlőpultja/szoftveres támogatása a gamepadnek, már próbálgattam, de felidegesített és kikapcsoltam xD mindegy, szombaton kapok haveromtól egy xbox controllert, azzal már jobb lesz :troll::fuu:

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

én egybõl a mester kulcsot választottam, tudtam, hogy jól fog jönni :D

Melyik szövetséget érdemes választani? mindegy, majd alakul, vagy komoly gondokat okozhat az, hogy kit választok? o_O

TheGrimReaper: Játékon belül nem lehet, de van vezérlõpultja/szoftveres támogatása a gamepadnek, már próbálgattam, de felidegesített és kikapcsoltam xD mindegy, szombaton kapok haveromtól egy xbox controllert, azzal már jobb lesz :troll::fuu:

Nos attól függ, hogy milyen orientáltságú vagy. Értsd úgy, hogy PVP-zni szeretnél, Co-operative PVE-ben tolni a játékot...stb.

De most megpróbálom szintén spoilermentesen (ahogy tudom) leírni, hogy melyik mire jó:

Way of White: Ez Co-operative-ra van kihegyezve, és vehetsz gyógyító és egyéb mágiákat, valamint könnyebben megtaláljátok egymást Co-operative módban.

Warrior of Sunlight: Sunbros forever! :D Ez is Co-operative-ra van kihegyezve, könnyebben megtalálják egymást a Co-op Covenantokba belépett játékosok. Ez mellett exkluzív mágiát kapnak, ilyen villámokat szórhatnak az ellenfelekre (az egyik ezek közül csak akkor elérhetõ, ha egyszer már lezúztad a játékot)

Princess' Guard: Szintén Co-op, és szintén kapsz pár exkluzív, fõleg gyógyító mágiát, és szintén könnyebben találkoznak egymással (és az elõzõ kettõvel)

Path of the Dragon: Ez el van rejtve, de ha eljutsz ide, akkor PVP-zni kell egymás ellen, a gyõztes Sárkánypikkelyeket kaphat, és a végén Dragonoiddá, vagyis "Sárkányemberré" változhat. Tudsz tüzet okádani és egyebek :D

Gravelord Servant: Ezzel szörnyeket helyezhetsz véletlenszerûen három játékos világába, akik ha legyõzték õket átmehetnek a te világodba, hogy megpróbáljanak legyõzni téged. Tehát PVP orientált szivatós Covenant.

Forest Hunter: Van egy erdõ a játékban, ahol sok aljas NPC van, és simán kinyírhatnak. Képzeld el azt, hogyha te ebben vagy benne, akkor amikor felveszel egy gyûrût, kötelezõ megvédened az erdõt ha BÁRMILYEN játékos belép. Tehát erõsen PVP orientált, és szintén azért van, hogy másokat szivass.

Darkwraith: Erõsen PVP orientált, ahol a lényeg az, hogy mások ellen harcolsz, és elszeded tõlük a Humanity-t/Emberséget.

Chaos Servant: Ez az egyedüli semleges, itt Humanity-t kell feláldoznod, hogy erõs Pyromancy varázslatokat szerezhess, valamint hogy hamarabb bejuss Lost Izalith-be a játék vége felé.

Blade of the Darkmoon: Ha valaki bûnt követ el, pl. PVP-ben megöl valakit, vagy szivat valakit, vagy egy bizonyos NPC-vel végez, az bekerül a Bûnösök Könyvébe (Book of Guilty). Aki ebben a Covenant-ban benne van, az kikeresheti mások nevét, és mehet megbüntetni õket, tehát PVP orientált erõsen.

Habár még nincs meg eredetiben a játék (ezek szerint csak holnap lesz...), én elõször a Way of White-ba fogok belépni, hogy haverral könnyebb legyen zúzni Co-opban, utána ha elértem odáig, akkor Sunbro leszek, farmolok Humanity-t, megszerzem az összes Pyromancy varázslatot a Chaos Servant-ban, majd visszatérek a Sunbroskodáshoz. Egészen addig, amíg nem lesz elég cuccom ahhoz, hogy a Darkwraithbe becsatlakozzak, mert azoknak k**vajó kinézetû páncélzatuk van. Aztán ismét Sunbro :D (Persze ezt másmilyen sorrendben is meg lehet oldani, csak én így terveztem el hirtelen felindulásból :lol:)

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

KÖSZI a részletes tájékoztatót! :D

Egy gondom van csak, szerintem egy ideig biztosan nem fogom coop-ban tolni ezt a játékot...windows live-val már tele a t.ököm...de egyszer talán azt is kipróbálom. Másodjára sikerült legyõzni a Taurus démont, annyira nem volt gáz, szerencsére hátra ugrálgatott xD :lol:

Link to comment
Share on other sites

TheGrimReaper

Hah, legyõztem a Titanite Demont Darkroot Garden bejáratánál. Remek kis csata volt. Mostmár van egy +4 es bastard swordom ami nagyon tetszik. Megyek is vele kitisztítani a Depths-et.

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

beteg egy játék ez xD a vörös sárkány melyik átjárót is védi? ögüü

páncélozott vadkan

Aki nem akar konfrontációba kerülni a páncélozott vadkannal, az csak lõje szét a farkát, seggét xD

Link to comment
Share on other sites

TheGrimReaper

ahh sikerült egyedül legyõzni a gaping dragon-t! fúú. viszont kérdés, van egy balder pajzsom amit már fölvittem +2-re. de találtam egy pajzsot, nevét nem tudom, ami boostolja a stamina recoveryt, több a tûz, mágia védelme mint a baldernek és a súlya is kevesebb. egyedül a stability kissebb és a phys. damage elszívás. melyiknél maradjak?

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

ahh sikerült egyedül legyõzni a gaping dragon-t! fúú. viszont kérdés, van egy balder pajzsom amit már fölvittem +2-re. de találtam egy pajzsot, nevét nem tudom, ami boostolja a stamina recoveryt, több a tûz, mágia védelme mint a baldernek és a súlya is kevesebb. egyedül a stability kissebb és a phys. damage elszívás. melyiknél maradjak?

Ez attól függ, hogy milyen karakterrel vagy. Ha Staminára van szükséged olyan szinten, hogy a Stamina Recovery fontos számodra, akkor annál, valamint ha inkább védekezni szeretnél akkor inkább a Phys. Damage Védelemre gyúrj.

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Undead parish után merre érdemes tovább haladni? a kovács mögötti erdõ? vagy a wikin ahogy a helyszínek vannak sorba az ajánlott sorrend is (ott depths a következõ)

Illetve cerlic karakterhez tippek? mit szintezni milyen fegyverekkel mászkálni (mace elég tápos már az elsõ is ami esett)

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Undead parish után merre érdemes tovább haladni? a kovács mögötti erdõ? vagy a wikin ahogy a helyszínek vannak sorba az ajánlott sorrend is (ott depths a következõ)

Illetve cerlic karakterhez tippek? mit szintezni milyen fegyverekkel mászkálni (mace elég tápos már az elsõ is ami esett)

Nos háromfelé mehetsz, mehetsz a Depths felé, gyakorlatilag arra kell haladni.

Ha gondolod, benézhetsz Darkroot Basinbe és egyebekbe, az az erdõs hely, de oda késõbb ráérsz bemenni (én elõször oda mentem még annó..... ._.)

Illetve mehetsz még a Catacombs nevû helyre, aminek a végén egy nevetségesen könnyû boss van, akit ha legyõztök, tovább lehet Kindle-özni a Bonfire-t, így 10 Estus Flask lehet nálatuk (csak a Kindle-özött Bonfire-nél!)

Van még egy New Londo Ruins nevû hely, én oda mennék legutoljára (mármint legutolsó fõboss elõtt :D)

Clericnek az a tippem (bár nem zúztam vele), hogy nyomasd a Faith-re a statjaidat, az Attunement Slot-okra, és szerezz olyan fegyót, ami Divine stattal rendelkezik, mert akkor minél több a Faith-ed, annál többet sebezhetsz. És az jóóó!

Szóval Faith-et növeld, szerezz pusztító Miracle-öket (pl. Wrath of God, Lightning Spear...stb, utóbbit Warrior of Sunlight/Sunbro Covenant-ból szerezhetsz), és szerezz Divine/Occult fegyvereket. Aztán elleszel, de amit leírtam, azt nem két perc megcsinálni :D

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

4 óra volt parish -ba érni....szal igen :D ja és kérdés megéri a dexet kihúzni addig ,hogy sima íjat tudjon használni mert azt vetem észre ,hogy számszerral nem lehet zoomolni.

Meg divine fegyó az "esik" monsztából vagy ha lesz valahol? ha esik akkor kiből?

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

4 óra volt parish -ba érni....szal igen :D ja és kérdés megéri a dexet kihúzni addig ,hogy sima íjat tudjon használni mert azt vetem észre ,hogy számszerral nem lehet zoomolni.

Meg divine fegyó az "esik" monsztából vagy ha lesz valahol? ha esik akkor kibõl?

Divine fegyót úgy kell, hogy fel kell erõsíteni a fegyveredet (amibõl Divine-t akarsz) 5-ös szintre. Ha ez megvolt, akkor Andrénál (a kovácsnál, több kovács is van és másképp fejlesztenek, másfelé) kell felfejlesztened úgy, hogy elõtte odaviszed neki a Divine Ember-t.

Honnan lesz Divine Ember? Nos, eljutsz szépen az erdõbe, és ott van egy Moonlight Butterfly nevû boss. Kinyírod, és a környékén megtalálod :lol:

Amúgy ezt most mindenkinek: Ha kinyírtatok egy Bosst, akkor a lelkét rohadtsokért elhasználhatjátok, és sok lelket kaptok cserébe, DE NEM ÉRI MEG!!! Lehet belõlük SOKKAL erõsebb és jobb, ritkább fegyvert szerezni, ami nemcsak az Achievement vadászoknak jó, de hasznosak is lehetnek.

Ha csontvázakat akarsz ölni, akkor ahhoz amúgy jól jön a Divine fegyó, mert ha azzal ölsz meg egyet, akkor nem respawnol

Link to comment
Share on other sites

Lorion

Depths az hol a francban van? Amúgy én most a vadkan területén vagyok, és lent a pincében vagy hol van egy létra. Ezen a helyen ilyen gyenge de rohadt gyors zimbezombik vannak. Nos velük kissé meggyûlik a bajom mert sokan vannak, de tudom, hogy csak gyakorolnom kell :) Szóval most felmegyek a létrára, és kiérek a vadkan mögötti kapu másik oldalára azt hiszem. Ott van egy templom szerûség. Oda akarok bemenni valamint jobbra is van egy lépcsõ, na ott fel. Öcsém mondta, hogy van ott valami pap ami sugarakat lõ O.o Mondom oké.

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

és van ott még rengeteg zombi xD :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

és van ott még rengeteg zombi xD :lol: :lol:

Várd meg, amíg kiér a tetõre XD

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Depths-be tényleg merre a lejárat? meg wiki szerint capra démon dobja a kulcsot hozzá? (meg ugye harangot kongatni nem parish végén kell?)

Ahham most olvastam wikis és a tűz gyújtással nincs vége parish-nak hanem a gargolyek után harangozással.

Link to comment
Share on other sites

Cori

hát én ezt mennyire vártam PCre. erre kaptunk egy szar irányítású (nem lehet egérre meg ékezetes betûre meg számokra stb bindelni semmit, de azért egérrel lehet ütni o.O) szar grafikájú (de engem ez nem érdekelne, ha nem lenne ilyen ótvar a port) és még optimalizálatlan is......... ez kontrollerért ordít, de még úgy se tudnék játszani, mert szarul fut :) ugyh bekaphatja a konami. ink megveszem majd PS3ra...

Link to comment
Share on other sites

_Jazz_

hát én ezt mennyire vártam PCre. erre kaptunk egy szar irányítású (nem lehet egérre meg ékezetes betûre meg számokra stb bindelni semmit, de azért egérrel lehet ütni o.O) szar grafikájú (de engem ez nem érdekelne, ha nem lenne ilyen ótvar a port) és még optimalizálatlan is......... ez kontrollerért ordít, de még úgy se tudnék játszani, mert szarul fut :) ugyh bekaphatja a konami. ink megveszem majd PS3ra...

A billentyûzetes irányítás tényleg gáz, fõleg az elrendezés, a portolást végzõk soha nem játszottak PC-s játékokkal? :D Gamepad-en viszont jó, állítólag. Kár, hogy hihetetlenül béna vagyok kontrollerrel és egy ilyen nehézségû játéknál nincs az a pénz, amiért én ezzel szenvedjek. :D

Grafikára van egy remek DSfix nevû mod, amivel _sokkal_ szebb lesz, és optimalizáltabb is lesz a játék, bár csodát nem kell tõle várni. :D

Nem konami, hanem namco badai. :D

Amúgy nekem tetszik, van egy hangulata, de jelen állapotban számomra is játszhatatlan. :|

Link to comment
Share on other sites

Cori

A billentyûzetes irányítás tényleg gáz, fõleg az elrendezés, a portolást végzõk soha nem játszottak PC-s játékokkal? :D Gamepad-en viszont jó, állítólag. Kár, hogy hihetetlenül béna vagyok kontrollerrel és egy ilyen nehézségû játéknál nincs az a pénz, amiért én ezzel szenvedjek. :D

Grafikára van egy remek DSfix nevû mod, amivel _sokkal_ szebb lesz, és optimalizáltabb is lesz a játék, bár csodát nem kell tõle várni. :D

Nem konami, hanem namco badai. :D

pedig nem nehéz egy ilyet kontrollerrel játszani.

tudom, de a 0.3as rosszabb eredményt hoz, mint a játék. :D elõzõ DSfixeket meg ha felrakom kikapcsolhatatlan az AA... + hiába veszem le 1024re 1366rol akkor is ugyanolyan rosszul fut :/

egyre megy :D

Link to comment
Share on other sites

Lorion

Ööö ki akarna ékezetes betûvel (á, é) pl védekezni? Az én gombkiosztásom ilyen: WASD mozog. E védekezés. R hárítás majd visszatámadás. Q ajtók nyitása stb. F pl firebomb használata tehát ami ott lent van a menüben. C-V-H fegyverek váltása. Bal jobb klikk meg támadás. Ja íjnál E-vel céloz. Nem olyan bonyolult csak szokni kell :) A grafikával nincs gondom szerintem szép. Szaggatást nem tapasztaltam. Mondjuk torrentes verzióval játszom, mert egyelõre GW2-re gyûjtök. Illetve már meg is venném ha megtalálnám a bankkártyámat :D Aztán majd meglátjuk lehet megveszem. Ja: Megöltem a papot. Lent a kovácsnál is kinyírtam vmi fejetlen félnyomorék démont :D Könnyû volt. A pap szintén. A gargolyle-hoz megyek most. De meg fogok dögleni párszor. Érzem :ninja:

Link to comment
Share on other sites

TheGrimReaper

az egy járható út, hogy a jelenleg használt két kardomból (claymore és bastard sword) csinálok egy lightning és fire kardokat? vagy érdemesebb csak simán pakolgatni a +okat?

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

az egy járható út, hogy a jelenleg használt két kardomból (claymore és bastard sword) csinálok egy lightning és fire kardokat? vagy érdemesebb csak simán pakolgatni a +okat?

Úgy érted, hogy te kétkardos stílussal küldöd, és úgy raknád rá a cuccokat? Amúgy a Lightning és a Fire az rohadtul erõs, fõleg ha tudod, hogy ki ellen érdemes használni :)

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Miután

végeztünk a két gargoyle-al

megjelenik ugye a torony alján az emberke akitõl vásárolni lehet illetve bûnmegváltást venni. de a harmadik lehetõség micsoda? otthagyni a ??? vagy mit takar nem igazán akarok rájönni és vakon nem tolnék az igen-re. (köze van ,hogy segítõt használtam odafenn?)

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Miután

végeztünk a két gargoyle-al

megjelenik ugye a torony alján az emberke akitõl vásárolni lehet illetve bûnmegváltást venni. de a harmadik lehetõség micsoda? otthagyni a ??? vagy mit takar nem igazán akarok rájönni és vakon nem tolnék az igen-re. (köze van ,hogy segítõt használtam odafenn?)

Fejbõl így hirtelen nem tudom, mivel nem sûrûn alkottam nála, nem volt rá szükségem :D

Ugye lehet nála venni jópár dolgot, például Purging Stone-t. Ha meg lenne valaki átkozva, akkor erre nagy szüksége van, mivel átoknál csak a fél HP-d töltõdik fel.

A "Request Absolution"-nál bocsánatot kérhetsz, ha megtámadtál egy NPC-t, vagy megszegted a Covenant esküjét (tagokat támadtál meg...stb). Ez 500 lélek szorozva annyival, ahányas szintû vagy (Soul level, tehát ha 20-as szintû vagy, akkor 10.000 lelket kell fizetned). Sõt, ha a sokkal lentebb említett Bûnösök Könyvében benne lenne a neved, akkor kitöröltetheted ezzel.

Amúgy kiléphetsz a jelenlegi Covenantodból is ingyenes, ha nem vétkeztél.

Valamint van pár NPC-nél a "Learn Gesture" cucc, amivel egy új gesztúrát, emote-ot tanulhatsz meg, ami Online poén lehet, fõleg amit õ ad :D

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Hello Capra Démon...viszlát 10K soul....az ilyen tud felhúzni egy kicsit mikor ennyit bukom. főleg még a kezdetekkor 7K-t egy egyszerű leesés miatt.. most ez a 10K is elég rosszul esett :/. De hát szintezni nem akartam belőle másra meg nem kellett.....ajjj gondolom nem lehet betenni a tűzhöz vagy valami ugye? vagy iylen esetben mit csináljon az ember ha iylen sok van nála? költse el azonnal? vagy játszon olyan óvatosan ,hogy ne bánkodjunk?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...